קירור מעבד: נוזלי לעומת אוויר מה מומלץ. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מעבד: נוזלי לעומת אוויר מה מומלץ.

bg1948

Recommended Posts

אני מתכנן את המחשב הבא שלי ומתלבט בנושא.

א. האם החשש מדליפה בקירור נוזלי מבוסס וצריך להילקח בחשבון בעיקר כעבור מס' שנים ?

ב. ממה שקראתי, אחד ההבדלים המשמעותיים בין שני סוגי הקירורים הוא המקום שקירור אוויר תופס (אני משתמש היום בנקוטה 12 ) לעיתים על חשבון סלוט .

ג. האם יש הבדלים נוספים שצריך לקחת בחשבון בהחלטה הסופית.

ד. אשמח לקבל המלצה לקירור אוויר ולקירור נוזלי (למעבד) - המחשב המיועד הוא בעיקר לגיימינג, התקציב לקירור 300-500 ש"ח.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכון של דליפה.. וכמובן שצריך לקחת את זה בחשבון.

לרוב נוזלי מרעיש יותר בהרבה. היחס של הקירור-פר-דציבל הרבה יותר גרוע משל קירורי אוויר זולים יותר.

קירור אוויר צריך יותר תחזוקה וניקיון מאבק, וגם תופס מקום, תלוי בגובה הזכרון ובגודל המארז.

אני לא אוהב קירורי מים. ולדעתי התועלת שלהם קטנה מאוד בהשוואה למחיר שלהם והם מרעישים בנוסף.

המלצות: Kotetsu, Mugen Max, D-15 ויש עוד הרבה חברות שלא נמכרות בארץ ולהזמין אותן מחו"ל לא יהיה משתלם.

לדעתי ה-Kotetsu זה הקירור הטוב ביותר שיש כרגע למחיר שלו וגם ביחס לגודל שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בודקים מידות באתר היצרן של המארז, הקירור, (ועוד רכיבים שעלולים לעמוד בדרך).

ואפשר גם לשחפש ברשת של אנשים שפרסמו מערכות שלהם עם הקירור/מארז שאתה רוצה כדי לראות אם הם מתאימים Reddit/PCpartpicker וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wow תודה רבה על המידע המהיר.

חידשת לי שקירור מים מרעיש,

איך בודקים שקירור האוויר יתאים מבחינת גובהו למארז, ללוח האם ?

גם מים צריך רדיאטור שמקרר את המים עם מאווררים.

הוא פשוט מפריד בין יחידת הקירור, ובין הצנרת לאסיפת החום שאפשר לעשות בה שימוש לסירקולציה רב מוקדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@bg1948

1. דיון זה שייך יותר לפורום קירור ולכן מועבר לשם.

2. לא ציינת באיזה מעבד מדובר (דגם מדוייק יעזור) ולא את דגם המארז, זה זה בעייתי להמליץ על קירור בצורה כזו. בנוסף לא ציינת האם המחשב מיועד גם להמהרה או לא.

3. באופן אישי אני ממליץ ברוב המקרים להשקיע ולקחת גוף קירור למעבד שאינו עושה שימוש בשיטת הלחצנים של אינטל, ואם אפשר - רצוי שלקירור תהיה גם פלטה/לוחית אחורית. הסיבה - לאחר תקופה (אולי אפילו מספר שנים) שבה הקירור מותקן על לוח האם, יכולה להיות בעיה בהוצאה ובעיקר בהתקנה מחדש של גוף קירור בעושה שימוש בשיטת הלחצנים, שכן הפינים שבקצוות שלהם נוטים לאבד את האלסטיות שלהם. אם מנסים להתקין גוף קירור כזה בכח, בהחלט יש אפשרות שאחד הפינים ישבר, דבר שיהפוך את גוף הקירור לבלתי יעיל (הוא לא יישב בצורה יציבה על לוח האם ופיזור החום שלו יהיה גרוע). לי זה קרה באופן אישי ומאז אני מעדיף גוף קירור בעל שיטת נעילה אחרת, רצוי כזו העושה שימוש בברגים. באופן כללי אני מעדיף להמליץ על הקירור Freezer i11 של ARCTIC (קישור) שהוא גם יעיל, גם שקט וגם בעל פלטה אחורית, שעולה בסביבות ה 150-170 ש"ח, אלא אם כן יש בעיית תקציב או אם מתוכננת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@bg1948

3. באופן אישי אני ממליץ ברוב המקרים להשקיע ולקחת גוף קירור למעבד שאינו עושה שימוש בשיטת הלחצנים של אינטל, ואם אפשר - רצוי שלקירור תהיה גם פלטה/לוחית אחורית. הסיבה - לאחר תקופה (אולי אפילו מספר שנים) שבה הקירור מותקן על לוח האם, יכולה להיות בעיה בהוצאה ובעיקר בהתקנה מחדש של גוף קירור בעושה שימוש בשיטת הלחצנים, שכן הפינים שבקצוות שלהם נוטים לאבד את האלסטיות שלהם. אם מנסים להתקין גוף קירור כזה בכח, בהחלט יש אפשרות שאחד הפינים ישבר, דבר שיהפוך את גוף הקירור לבלתי יעיל (הוא לא יישב בצורה יציבה על לוח האם ופיזור החום שלו יהיה גרוע). לי זה קרה באופן אישי ומאז אני מעדיף גוף קירור בעל שיטת נעילה אחרת, רצוי כזו העושה שימוש בברגים. באופן כללי אני מעדיף להמליץ על הקירור Freezer i11 של ARCTIC (קישור) שהוא גם יעיל, גם שקט וגם בעל פלטה אחורית, שעולה בסביבות ה 150-170 ש"ח, אלא אם כן יש בעיית תקציב או אם מתוכננת .

מחזק ומצטרף להמלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכון של דליפה.. וכמובן שצריך לקחת את זה בחשבון.

לרוב נוזלי מרעיש יותר בהרבה. היחס של הקירור-פר-דציבל הרבה יותר גרוע משל קירורי אוויר זולים יותר.

קירור אוויר צריך יותר תחזוקה וניקיון מאבק, וגם תופס מקום, תלוי בגובה הזכרון ובגודל המארז.

אני לא אוהב קירורי מים. ולדעתי התועלת שלהם קטנה מאוד בהשוואה למחיר שלהם והם מרעישים בנוסף.

המלצות: Kotetsu, Mugen Max, D-15 ויש עוד הרבה חברות שלא נמכרות בארץ ולהזמין אותן מחו"ל לא יהיה משתלם.

לדעתי ה-Kotetsu זה הקירור הטוב ביותר שיש כרגע למחיר שלו וגם ביחס לגודל שלו.

הסיכוי לדליפה במערכת סגורה היא ממש נמוכה.

ואיזה מעבד יש לפותח האשכול? פרט חשוב לא?

אני דווקא כן אוהב מים, תופס פחות מקום, נראה הרבה יותר טוב ונקי וכמובן ברוב המקרים טוב ועדיף בהרבה ב-OC.

היתרונות עולים על החסרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר פגשתי בחיים מערכות שדלפו אחי.

ואז הבעייה גדולה כי אולי יש אחריות למערכת ואז מחליפים לך אותה בלי בעייה אבל החלקים שנפגעו מהדליפה זה סיפור אחר.

כי אז היבואן של הלוח אומר שהיתה קורוזיה וזה לא עסק שלו מה נשפך על זה ובצדק.

אבל אם תשמור על המערת ותשגיח כי דיי בטוח שבשנה הראשונה והשנייה הכל סבבה אבל החום במארז וכל השאר זה משהו

שדורש תשומת לב שלא כמו במחשב בלי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה לכל מי שהגיב - החכמתי מכולם.

שנית כלל לא ראיתי שיש פורום , למרות שחיפשתי לפני שפתחתי את האשכול - מצטער.

ביחס לשאלה שנשאלה לעיל התעניינתי בקירור מעבד בשל העובדה הפשוטה שציינתי שישנם מערכות אוויר התופסות מקום אפילו עד כדי "השבתה" של סלוטים משימוש.

יחד עם זאת החשש מפני נזילה אני חושב יכריע את הכף אצלי לטובת אוויר.

המחשב מיועד לגיימנינג,(עיקר השימוש) עיבוד ווידאו (סוני ווגס) ועיבוד תמונה (פוטושופ) והמחשב לא מיועד לעבור OC גם לא בעתיד.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...