משחה טרמית - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחה טרמית

Roeebaeloha

Recommended Posts

שלום אני הולך לקנות קירור נוזלי בקרוב וראית כמה ביוטיוב ששמים על המעבד משחה טרמית וראיתי ממש הרבה כאלה שלא שמים...

היו ממש קצת אנשים שמו משחה טרמית

האם אני צריך לשים משחה טרמית ל המעבד לפני שאני מתקין את היחידת קירור?

אם כן כמה ואיפה בערך? יש לי i7 4770

תודה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#es_th=1&q=how%20to%20apply%20thermal%20paste

http://koolance.com/cooling101-thermal-interface

ובקשר לשאלתך בוודאי שאתה צריך משחה תרמית, אתה בסך הכל מחליף את המאוורר\זרימת אוויר במערכת צינון על ידי נוזל. עדיין יש צורף להשתמש במשחה בין הגוף למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#es_th=1&q=how%20to%20apply%20thermal%20paste

http://koolance.com/cooling101-thermal-interface

ובקשר לשאלתך בוודאי שאתה צריך משחה תרמית, אתה בסך הכל מחליף את המאוורר\זרימת אוויר במערכת צינון על ידי נוזל. עדיין יש צורף להשתמש במשחה בין הגוף למעבד.

קודם כל תודה לך על תשובתך

לפי מה שהבנתי בסירטון

צריך כמה שפחות האם זה נכון ואיפה אני צריך לשים אותו על המעבד? ראיתי כאלה שאומרים לעשות קו באמצע המעבד ויש כאלה שמורחים ממש קצת על כל המעבד מה עדיף מבינהם?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה אחת בקוטר 5 מ"מ בערך במרכז המעבד. תבין שהלחץ של הגוף יגרום למשחה להתפרס על מלוא שטח (+-) המעבד. הסיכון אם שמים יותר מדי הוא שהמשחק תזלוג מהקצה ותפלוש לתושבת וללוח אם. חלק מהמשחות (או כולן? לא זוכר בדיוק) מכילות חומרים מוליכים שלא בריאים למחשב שלך והמקום שלהן על בין הגוף לשבבים היעודיים.

מה שכן אם אתה מחליף גוף סביר להניח שיש לך משחה ישנה על המעבד, לא לשכוח לנקות היטב ובזהירות את המשחה הישנה לפני ששמים את החדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה אחת בקוטר 5 מ"מ בערך במרכז המעבד. תבין שהלחץ של הגוף יגרום למשחה להתפרס על מלוא שטח (+-) המעבד. הסיכון אם שמים יותר מדי הוא שהמשחק תזלוג מהקצה ותפלוש לתושבת וללוח אם. חלק מהמשחות (או כולן? לא זוכר בדיוק) מכילות חומרים מוליכים שלא בריאים למחשב שלך והמקום שלהן על בין הגוף לשבבים היעודיים.

מה שכן אם אתה מחליף גוף סביר להניח שיש לך משחה ישנה על המעבד, לא לשכוח לנקות היטב ובזהירות את המשחה הישנה לפני ששמים את החדשה.

ראיתי עכשיו את הסירטון הזה^ שמראה כל מיני דרכים לשים משחה והבנתי שהדרך הטובה ביותר זה העיגול כמו שאמרת

האם אלכוהול לניקוי שבבים ואלקטורוניקה הוא טוב ובריא למעבד (יש לי את החומרים כי אחי עבד בעבר באלקטורוניקה והשתמש בחומרים אלו לחיטוי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להשתמש באלכוהול מ70% ומעלה - יש המלצה גורפת להשתמש בסוג של 90%, (הרעיון שהוא מתנדף ולא פוגם במעבד). בנוסף אל תשתמש במשהו שיכול להשאיר סיבים על המעבד כשאתה מנקה כמו טישיו או משהו כזה . במקום זאת תשתמש במקלות ניקוי אוזניים עם צמר גפן למשל ובזהירות תנקה את המשחה מהגוף והמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להשתמש באלכוהול מ70% ומעלה - יש המלצה גורפת להשתמש בסוג של 90%, (הרעיון שהוא מתנדף ולא פוגם במעבד). בנוסף אל תשתמש במשהו שיכול להשאיר סיבים על המעבד כשאתה מנקה כמו טישיו או משהו כזה . במקום זאת תשתמש במקלות ניקוי אוזניים עם צמר גפן למשל ובזהירות תנקה את המשחה מהגוף והמעבד.

האם נייר אורז הוא מספיק טוב? או אפילו אפשר להשתמש בסוג של המטליות שמקבלים עם מגן מסך של טלפונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני משתמש במקלות לניקוי אוזניים כי המשחה או בכינויה "גריז" כן היא. זה חומר דביק וצמיגי שאם תצטרך להתחיל להתעסק איתו ולנקות מהמטלית סתם תסתבך עם זה. קח מקלות ניקוי אוזניים > קצת אלכוהול > לנקות בזהירות ולפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני משתמש במקלות לניקוי אוזניים כי המשחה או בכינויה "גריז" כן היא. זה חומר דביק וצמיגי שאם תצטרך להתחיל להתעסק איתו ולנקות מהמטלית סתם תסתבך עם זה. קח מקלות ניקוי אוזניים > קצת אלכוהול > לנקות בזהירות ולפח.

סבבה. תודה על העזרה המופרטת!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שהמערכת שאתה מתכון לקנות כבר מגיעה עם מוכנה להתקנה, אין צורך למרוח כלום.

מעבר לזה.. אם ובעתיד תחליט למרוח מחדש ו/או לחדש - נקנה טוב בעזרת אלכוהול, תבחר משחה טרמית איכותית שלא מוליכה חשמל (לא חסר כאלו)

ותנסה למרוח שכבה מלאה על כל שטח העבד (שכבה לא עבה!) זו העדפה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שהמערכת שאתה מתכון לקנות כבר מגיעה עם מוכנה להתקנה, אין צורך למרוח כלום.

מעבר לזה.. אם ובעתיד תחליט למרוח מחדש ו/או לחדש - נקנה טוב בעזרת אלכוהול, תבחר משחה טרמית איכותית שלא מוליכה חשמל (לא חסר כאלו)

ותנסה למרוח שכבה מלאה על כל שטח העבד (שכבה לא עבה!) זו העדפה שלי.

אבל עכשיו כשאחליף את הקירור שיש לי עכשיו ליחידת שונה אז יש לי משחה טרמית על המעבד אני צריך להוריד אותה או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...