כונן קשיח עובד חלקית גם שהוא "כבוי" ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח עובד חלקית גם שהוא "כבוי" ?

Kirma

Recommended Posts

היי

לאחרונה התחדשתי בכונן 5TB חיצוני של SEAGATE דגם STBV5000100

פירקתי אותו וחיברתי פנימי למחשב.

דגם הכונן לאחר הפירוק ST5000DM000

לאחר שהרכבתי אותו שמתי לב לביצועים לא יציבים (ראו דיון כאן)

לאחר כל הניסיונות השונים לא נפתרה הבעיה..

אבל,

שמתי לב שהכונן לפעמים כבה אבל עדיין יש בוא שימוש..

לדגומא,

במהלך צפייה בסרט HD ששוקל כ 10 גיגה לשעה וחצי סרט

הסרט מתנגן בצורה רגילה אבל שאני מחליט להפעיל משהו אחר במקביל, פתאום הכונן נדלק ומתחיל לשמוע את הכונן מסתובב..

דוגמא נוספת, אני יכול לדפדף בקבצים בכונן במשך דקות אחדות ורק ברגע שאפעיל קובץ מסויים הכונן יתחיל לעבוד (ישמע רעש שהוא נדלק, מסתובב ואחרי כמה שניות הוא יגיב לפעולה [אחרי שיופעל])

משהו שלא קורה בכוננים אחרים (בכוננים האחרים לא ניתן לדפדף בהם והם נדלקים מיידית)

למישהו יש הסבר לדבר ? עד כמה שאני יודע כונן מכני לא עושה מסוגל לעשות דבר כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל פשוט חבל. עשית שטות ואסביר למה:

1. עצם פרוק הדיסק גרמה לך לאבד את האחריות

2. דיסקים חיצוניים בנויים מהחומרים הכי פחות איכותיים ומועדים לפורענות. אם תסתכל על אחוז הכשלון של דיסקים תגלה שהדיסקים החיצוניים הינם בעלי שיעור הכשלון הגבוה ביותר

3. הדיסק שהכנסת הוא דיסק שמטרתו לחסוך באנרגיה, ולא אמור לספק ביצועים. לכן אתה רואה כאלו תוצאות. הדיסק נכנס הרבה פעמים למצב שינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ידוע, אני לא בונה על האחריות

בכל מקרה הקופסא שלמה לחלוטין (השקעתי בפירוקו), ככה שעדיין אפשר להחזיר את הדיסק..

2. זה בדיוק הדיסק שרציתי פשוט קניתי אותו כחיצוני

הייתי קונה את אותו דיסק אם המחיר היה שונה אבל בגלל ההפרש קניתי את החיצוני והפכתי אותו לפנימי

3. אני לא בונה על ביצועים, אבל אני לא אןהב שדברים לא עובדים כמו שהם צריכים לעבוד

חשבתי שיש לי בעיה בדיסק אבל כמו שאמרת, כניראה שהמצב שינה זה הבעיה..

הבדיקות תקינות

ואני דווקא דיי מרוצה ממנו

בתקופה האחרונה הורדתי עליו קבצים נוספים ולא הרגשתי באיזה שהיא בעיה (הזמן היחיד שזה הציק, שחשבתי שהוא לא תקין, הייתה שהעברתי עליו קרוב ל 4 ג'יגה בימיו הראשונים)

עריכה:

דבר נוסף, הדברים החשובים באמת נמצאים בענן של 330 גיגה שרכשתי (200 רכשתי, 130 בונוסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...