Laptop CPU Fan gone mad - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Laptop CPU Fan gone mad

Ben N

Recommended Posts

היי, יש לי לפטופ K55A-SX235 שקניתי לפני שנתיים וחצי בערך. בתקופה האחרונה המאוורר של ה-CPU התחיל לעשות בעיות. הוא רגע עובד רגיל, רגע מהר, רגע רגיל, רגע מהיר וכל הזמן משתגע ככה.. גם כשאני לא משתמש בכלל במחשב פתאום המאוורר מתחיל לפעול על 3800RPM. וזה מטמטם אותי כי המאוורר הזה עושה מלא רעש..!

ניקיתי גם את המאוורר עם פחית של אוויר דחוס, פתחתי את המחשב ויצא מלא אבק אבל שום דבר לא השתנה..

צירפתי פה תמונה של הטמפ' ע"פ Aida64. יש למישהו רעיונות? :huh::huh::huh:

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודד כאשר המאוורר פועל במלוא העוצמה ולכן זה לא כל כך מדויק

תריץ HWMONITOR שגם מראה טמפ מקסימום ומינימום וגם מודד כל הזמן את הטמפרטורה

ותקבל מושג טוב יותר.

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שעשית, תקנה משחה טרמית (נגיד MX4), תנקה את המשחה הישנה טוב עם מטלית יבשה או עם אלכוהול ותמרח חדשה (תראה מדריכים איך עושים את זה).

הדבר האחרון שאני רוצה כרגע זה לפרק את הלפטופ שלי... אם קיימת אופציה אחרת אני מעדיף ללכת איתה או לטכנאי שיודע להתעסק עם לפטופים קצת יותר ממני...

החלפת פעם משחה בנייד ? זה בדרך כלל לא פשוט בכלל, ומי אומר שיש לו שם משחה ולא כרית ?

לא, ואין לי שמץ מזה בכלל כרית.. לא ידעתי שיש תחלופות למשחות טרמיות.

עכשיו צירפתי פה עוד תצלום מסך עם התוכנה שנתת לי, המחשב עובד כמעט קבוע עם מאוורר על 100%.. לא יודע מה הסיפור שלו. היה קטע שהוא ירד ל700RPM והמעלות היו יציבות על 36 פלוס מינוס, אז פתחתי מלא טאבים בכרום כדי להעמיס עליו ורק אז הטמפ' עלתה ל52 ואז הוא התחיל שוב לעבוד על 100% ומאז (כבר 10 דקות) שהוא עדיין פועל על 100%..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפת פעם משחה בנייד ? זה בדרך כלל לא פשוט בכלל,

ומי אומר שיש לו שם משחה ולא כרית ?

כרית? על מעבד? לא נתקלתי בזה עדיין... ראיתי כאלה על דברים פשוטים כמו צ'יפסטים וזכרונות של כ.מסך אבל על מעבד לא יצא לי לראות..

וכן, יצא לי לפרק לרמה שהלוח אם נפרד מהגוף (ולהרכיב חזרה מן הסתם :P)

לא כזה מסובך או מבינים את העקרון.

ולנושא.

הטמפ' נראות תקינות לגמרי, אני לא חושב שזה בעיה בסנסור של המעבד. אולי בסנסור של המאוורר עצמו. אולי ברכיב ששולט על המאורר.

נסה להפעיל לינוקס מדיסק און קיי על המחשב, לראות אם זה משהו תוכנתי בוינדוס או שזה בעיה באחד הרכיבים.

לא מחייב את גירסאת הלינוקס שהם הציעו אפשר גם או על דבר אחר. תעשה הכל כמו במדריך עד השלב של הפירמוט\התקנת על המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן זה נראה לא תקין.

אולי זה ץלןי בתוכנת ניהול החשמל שבחרת או בהגדרות שלה

ואולי סנסור פגום - לא יודע איזה מהם.

אין לי שמץ של מושג מה זה תוכנת ניהול חשמל או איך להתעסק בהגדרות האלה.. חיפשתי המון בהגדרות של הווינדוס אם אני מוצא משהו אבל ללא הצלחה..

חבר גם סיפר לי פעם שבביוס בחלק מהמחשבים יש אופציה שגורמת להאצת המאוורר כשהמחשב מתחמם או משו כזה אבל חיפשתי ולא מצאתי כלום.. ומעולם לא עידכנתי ביוס אז אני לא יודע איך, אם יש בכלל גרסא עדכנית יותר ואם בכלל יש טעם לעשות את זה..

כרית? על מעבד? לא נתקלתי בזה עדיין... ראיתי כאלה על דברים פשוטים כמו צ'יפסטים וזכרונות של כ.מסך אבל על מעבד לא יצא לי לראות..

וכן, יצא לי לפרק לרמה שהלוח אם נפרד מהגוף (ולהרכיב חזרה מן הסתם :P)

לא כזה מסובך או מבינים את העקרון.

ולנושא.

הטמפ' נראות תקינות לגמרי, אני לא חושב שזה בעיה בסנסור של המעבד. אולי בסנסור של המאוורר עצמו. אולי ברכיב ששולט על המאורר.

נסה להפעיל לינוקס מדיסק און קיי על המחשב, לראות אם זה משהו תוכנתי בוינדוס או שזה בעיה באחד הרכיבים.

לא מחייב את גירסאת הלינוקס שהם הציעו אפשר גם או על דבר אחר. תעשה הכל כמו במדריך עד השלב של הפירמוט\התקנת על המחשב

יש לי Mate בנוסף לווינדוס על המחשב עם multiboot וזה קורה גם שם ולאו דווקא בווינדוס...

לגבי פירמוט אז בקרוב אני מתכוון לקנות כונן ככה שאני אגיע גם לזה. אולי בתקווה שזה מה שיסדר את הבעיה..

נראה לכם שזאת בעיה טכנית של חיישן דפוק? יש עוד סיכוי נמוך שהמחשב שלי באחריות ואז אולי כדאי לטפל בזה זריז לפני שהיא תיגמר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה קורה גם בלינוקס - ולא שינית הגדרות בביוס - כנראה שזה חומרה.

נסה לחזור להגדרות המחדל בביוס שלך.

לא שיניתי שום דבר בביוס והמאוורר עובד ככה גם שם... אז זאת כנראה בעית חומרה :/ אלא אם יש למישהו עוד רעיון?..

ניסיתי לבדוק את SpeedFan אבל הוא לא תומך בלפטופ שלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלא ברור לי פה זה, אם היה רכיב דפוק אז סביר להניח שהמאוורר היה עובד על המקסימום שלו באופן קבוע לא? אז איך זה שכן יש קטעי זמן (גם ארוכים) שהוא עובד בקצב הגיוני (למשל עכשיו הוא כבר שעה בערך שקט על 2100RPM..)

כבר אובד עצות :huh:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...