Scaling על מסך 3200X1800 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Scaling על מסך 3200X1800

Eargasm

Recommended Posts

היי,

ברשותי Yoga 3 pro, ולו מסך ברזולוציה 3200X1800.

הסקיילינג המובנה בווינדוס על הפנים, שמתי 250% אבל זה עדיין נראה זוועה ויש המון המון דברים שנשארו פיציים כדוגמת החלון הקטן שנפתח כשמפעילים אאוטלוק או באינטרנט כשיש אופציות בחירה שנפתחות (לדוגמה כשהתקנתי את האופיס דרך האתר של מייקרוסופט והיה צריך לבחור שפה) וזה פשוט מעצבן.

יש גם דברים שמטושטשים (לדוגמה הAtera בשביל להתחבר לשרת של העסק או החלונות שהeset מקפיץ (כאילו שהרזולוציה שלהם קטנה מידי וזה יוצא בגודל נורמאלי אבל מטושטש...)

מה עושים? זה נראה זוועה ומוריד מחווית השימוש של המחשב...

תודה לכל העוזרים והעוזרות! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הדרייבר של אם יש איזו אופציה של סקיילינג אולי יהיה יותר מוצלח

בכל מקרה הבעיה היא שאתה עובד ברזולוציה שהיא מאוד לא נפוצה ולא כל התוכנות מותאמות לזה. צפוי שתיתקל בבעיות עם כמה תוכנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקיילינג המובנה בחלונות הוא על הפנים מאז ומתמיד וכנראה ישאר דפוק לתמיד.

וזה לא רק בתוכנות חיצוניות זה דפוק אפילו בתצוגה של תוכניות וכלים שמובנוים בחלונות.

זה מה יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הדרייבר של אם יש איזו אופציה של סקיילינג אולי יהיה יותר מוצלח

בכל מקרה הבעיה היא שאתה עובד ברזולוציה שהיא מאוד לא נפוצה ולא כל התוכנות מותאמות לזה. צפוי שתיתקל בבעיות עם כמה תוכנות

אני אנסה בהזדמנות, זה המחשב של אבא שלי לא שלי.

תוריד את הרזולוציה ל-FHD "בלבד", זה מה יש.

זה לא יתאים מבחינת היחס...

לגבי הוינדוס זה אמור להשתפר בחלונות 10 (אתה יכול לנסות את הPreview)

לגבי התוכנות צד שלישי זה הכל תלוי במפתחים

נקווה לטוב!

אני על scaling של 150% ואני מרוצה.

אותה רזולוציה?

אל תוריד ל-FHD, זה ייצור אינטרפולציה, תוריד ל-1600X900 שהיא הרזולוצייה בדיוק חצי, ככה שפיקסל 1 שווה בדיוק 4.

אבל הכל יהיה ככה מרוח ומגעיל... אם אני שם 720P על הU2414H שלי זה נראה מגעיל אז על הרזולוציה ההיא זה יהיה מגעיל פי 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותה רזולוציה.

שים לב שכמו ש-Ymac הסביר, רזולוציה של 1600X900 תיראה הרבה יותר טוב מאשר 1920X1080 והרבה יותר טוב מאשר 720P על הדל שלך.

טוב, ניסיתי היום.

1080P נראית יותר טוב מ900P, וזה נראה סביר לגמרי לכן הוא החליט להשאיר על 1080P למרות שזה בזבוז של המסך. Scaling של 150%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הוינדוס זה אמור להשתפר בחלונות 10 (אתה יכול לנסות את הPreview)
אכן, אם כי זה משתפר בצורה עקבית מאז , ועדיין לא 100%.
לגבי התוכנות צד שלישי זה הכל תלוי במפתחים
נכון בצורה מסוימת. בגדול, המפתחים צריכים להשתמש בAPI שמערכת ההפעלה מספקת, ואז זה יהיה אוטומטי. אבל כשהAPI לא תמיד מספיק טוב, ומצד שני יש מפתחים שלא רוצים להשתמש בו ובמקום זה ממציאים את הגלגל מחדש - כך זה נראה.
אל תוריד ל-FHD, זה ייצור אינטרפולציה, תוריד ל-1600X900 שהיא הרזולוצייה בדיוק חצי, ככה שפיקסל 1 שווה בדיוק 4.

זה נכון בתאוריה, אך בפועל שמתי לב שזה עדיין לא חלק כמו הרזולוציה הטבעית, והיו גם דיווחים דומים ממשתמשים אחרים. כנראה יש שתי תופעות שגורמות לזה:

א) החלקות שמפעילה מערכת ההפעלה ברמת התת-פיקסל (מתוך הנחה שבכל פיקסל יש 3 תת-פיקסלים ולא 12).

ב) מסכים שמפעילים אלגוריתם אינטרפולציה בכל מקרה כשיש רזולוציה לא טבעית, בלי קשר לאם היא מתחלקת שווה או לא. ייתכן שחלקית הסיבה נעוצה בתופעה (א).

העיקר ישר קופצים ואומרים לא, בדקתי את העניין על היוגה 2 שחבר רכש ולא יכל לעבוד על רזולוציה כזו והפתרון היה כפי שאושר ע"י המשתמש להגיע ל-FHD.
מה זה "אושר ע"י המשתמש"? יש משתמשים שטשטוש לא מפריע להם באותה מידה כמו צפיפות פיקסלים גבוהה. יש משתמשים שההפך. יש כאלה שהתרגלו לעבוד על 1024X768 וקנו מסך FHD ועבדו איתו על 1024X768, ולא אכפת להם שזה מטושטש מרוח ובכלל לא באותו היחס, אז הם יגידו לך שככה טוב להם. אז הנה עוד פתרון ש"אושר ע"י משתמש כלשהו".

אלא אם אתה טוען שיש משהו מיוחד ביוגה-2 שמעלים טשטוש בFHD, ואז תרשה לי להיות סקפטי שזה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...