שאלת תאימות בין מעבד ללוח אם - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת תאימות בין מעבד ללוח אם

שמואל דקל

Recommended Posts

אוקי, זוכר שאכן היו מעבדים שהגבילו תעבורת HT בצד של והגבלות TDP ותעבורה בימי 775. משתדל להיות פוליטיקלי קורקט נכון ל-3 השנים האחרונות :). לא חושב שאת שמואל מעניינת ההסטוריה אבל לפחות ציינת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שהעניין השני נכון גם היום, לתושבת LGA2011 - אתה מוזמן לנסות להרכיב -E בלוח X79 רק כי התושבת מתאימה...

ואני חוזר על המלצתי למר דקל לפרט את כל החומרה שבכוונתו להרכיב על הלוח - תאימות למעבד זה נחמד, אבל הוא עדיין יכול למצוא את עצמו עם לוח בעל 2 חריצי בלבד כשלו יש 4 סטיקים, או לוח ללא חריץ PCI כשלו יש כרטיס שדורש PCI, או לוח ללא כמות חיבורי מאווררים מספקת כשלו יש מאווררים שכולם כרגע מחוברים ללוח ואין להם מתאמים למולקס (האחרון זו אולי לא סיבה לפסול את הלוח, אבל כן ידרוש מתאמים נוספים שצריך למצוא בנפרד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איישם את ההמלצה של vic07 לפרט את שאר מרכיבי המחשב אף על פי שאני בטוח שאין בעיות.

מארז:

Antec GX500 Window Black Steel

ספק כח:

Antec 400W BP400PS

דיסק SSD למערכת: 6G/S סדרה 340 Transcend 32GB

דיסק קשיח לאחסון: Seagate 4 TB Desktop HDD SATA 6Gb/s 64MB Cache 3.5-Inch Internal Bare Drive (ST4000DM000)

זכרון: 4GB G.Skill PC3-12800 Ripjaw Series (9-9-9-24) Single desktop memory module

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהעניין השני נכון גם היום, לתושבת LGA2011 - אתה מוזמן לנסות להרכיב -E בלוח X79 רק כי התושבת מתאימה...

אני בהחלט מוזמן לנסות, ואני גם לא אצליח כי הפלסטיקה שונה ומונעת ממני פיזית הרכבה שכזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה הבעיה שלך אז בא אני יספר לך שלא פעם ולא פעמיים ראיתי הפרשי ביצועים ענקיים גם ב2 ג'יגה זכרון!!!

- - - תגובה אוחדה: - - -

מה דעתכם על הלוח הזה?

http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-db85fl.html

באינטל לא מופיע תמיכה בא כשבאופן מוזר כל המעבדים בסדרת ה***4 I5 כן נתמכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה מושך אותך באינטל.

- הכי פחות מעודכנים תוכנתית

- בעלי החומרה הפשוטה ביותר שעונה על דרישות המינימום

לוחות של צריכים להיות העדפה אחרונה בשבילך.

אם אתה רוצה המלצה ללוח אם, תעשה את זה כמו שצריך ותקבל המלצה.

ציין תקציב, שימושים, יציאות וממשקים שחשוב לך שיופיעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין דווקא באינטל כי מניסיון שלי וגם מחברים מומחים שמעתי שדווקא הכי טובה בעדכוני .

בא נראה אם רק אתה אוחז שלא או שעוד מומחים באתר סוברים ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, חולה על אלה שמצהירים שהם לא יודעים מספיק כדי לקנות אבל יודעים מספיק כדי לדחות עצות של אחרים.

תקנה לוח של , תוודא שיתאים למעבד שלך ("אה סליחה, רק לפני שאני קונה אני רוצה לוודא, הלוח הזה תומך במעבד שלי, נכון?") ושלום על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@שמואל דקל

1. טוב, אני מקווה שהצלחת לבטל את העיסקה שעשית לגבי הלוח, שכן זו הייתה טעות (ואחת דיי קריטית למעשה).

2. הדבר הראשון שיש לעשות לפני קניית לוח, כפי שנאמר לך כאן, הוא לוודא כי יש תאימות פיזית בין תושבת המעבד והתושבת שבלוח (או במילים פשוטות יותר - לוודא שהתקע מתאים לשקע). במקרה שלך בחרת מעבד מודרני בעל תושבת 1150, אבל לוח אם מיושן בעל תושבת 1155 שלא ממש אפשר לחבר בינהם (ואם היית מנסה בכח - כנראה היית גורם לנזק).

3. הדבר הבא שיש לוודא הוא שיש תאימות בין הלוח למעבד - זה שהתושבת של המעבד מתאימה לתושבת של הלוח (או במילים אחרות - הצורה של המעבד מתאימה לצורה של החור בלוח) לא בהכרח מבטיחה שהמעבד יעבוד עם הלוח - זה בד"כ לא נבדק ע"י רוב הרוכשים ובד"כ אין בעיה עם זה, אבל יש מקרים שבהם צריך לבדוק את זה. לדוגמא - מעבדים בעלי תושבת +AM3 (מתוצרת AMD) הם בעלי תאימות פיזית לתושבת AM2, כלומר המעבדים מתאימים פיזית לתושבת בלוחות כאלו, אבל הם לא יעבדו בהם (כי אין להם בקר זיכרון מתאים). דוגמא נוספת - בקרוב יצאו לשוק מעבדי הדור החמישי של אינטל (מעבדי ה Broadwell), שהם בעלי תושבת 1150 בדיוק כמו מעבדי הדור הרביעי (מעבדי ה Haswell), אך הם לא אמורים לעבוד עם כל ערכות השבבים המתאימות למעבדי הדור הרביעי אלא רק עם ערכות השבבים H97 ו Z97, כלומר לא כל לוח בעל תושבת 1150 שתקנה יתאים למעבדי הדור החמישי. יש עוד דוגמאות מהעבר, אבל אין טעם לציין זאת כרגע.

4. לאחר שבדקת שהלוח מתאים פיזית למעבד (לשניהם יש אותה תושבת) ושהלוח מסוגל לעבוד עם המעבד שבחרת, יש לוודא כי המעבד בכלל נתמך בביוס של הלוח - יכול בהחלט להיות (אם כי לא ממש סביר) שיצרן הלוח פשוט לא יטרח לשחרר עדכון ביוס כך שהלוח שלו יתמוך במעבדים חדשים יותר (זה קורה, אולי, במחשבים ניידים או במחשבי מותג). גם אם קיים עדכון ביוס כזה ללוח המאפשר למעבד הנבחר לעבוד בו, זה לא בהכרח אומר שהלוח מגיע עם ביוס מעודכן, מה שאומר שאתה תצטרך לבצע עדכון ביוס בכדי לתמוך במעבד הנבחר. הבעיה במקרה כזה היא שמכיוון והמעבד הנבחר לא עובד עם לוח כאשר הביוס לא מעודכן, אתה תצטרך להשיג מעבד שכן מתאים לגירסת הביוס הקיימת בלוח, להתקין אותו בלוח, לעדכן את הביוס ואז להחליף בין המעבדים.

5. אני מבין שאתה רוכש את החלקים למחשב מהאינטרנט בעצמך. מי בדיוק אמור להרכיב לך אותם? לאור העובדה שבחרת לוח ומעבד שאינם תואמים פיזית, אני מניח שלא התכוונת לעשות זאת בעצמך. אני חושב שבמקרה שלך עדיף לקנות מחשב מחנות בארץ, שם גם ירכיבו לך אותו ויוודאו שהכל תואם ועובד, גם אם זה אומר שתצטרך להשקיע עוד כמה מאות שקלים.

6. אני רוצה לציין כי בנוסף לתאימות בין המעבד והלוח, ישנם עוד פרמטרים שיש לשקול בנוגע לרכישת לוח - אתה יכול לראות אותם כאן בסעיף 3.7. כמובן ששיקולים נוספים הם המחיר של הלוח והחנות ממנה אתה רוכש אותו (בכדי שיהיה נוח לממש אחריות במידת הצורך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...