כונן Crucial MX100 256GB, תוכנת Acronis וקפיאת המחשב בזמן עדכון מערכת הפעלה 8.1 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן Crucial MX100 256GB, תוכנת Acronis וקפיאת המחשב בזמן עדכון מערכת הפעלה 8.1

smalul

Recommended Posts

חברי הפורום שלום

אתמול רכשתי את כונן ה SSD מדגם MX100 בנפח 256GB מתוצרת . התקנתי עליו מערכת הפעלה Windows 8.1 וכן את תוכנת ה Acronis True Image HD שהגיעה איתו (יש להוריד את התוכנה, להכניס את המספר הסידורי שמגיע עם הכונן ואז מקבלים את המספר הסידורי האמיתי לתוכנה). הבעיה היא שבכל פעם שעשיתי עדכון למערכת ההפעלה, אחרי זמן מה המחשב פשוט "נתקע" - המקלדת והעכבר מגיבים, אך כל היישומים של מערכת ההפעלה נתקעו במצב של "לא מגיב" ולא ניתן לעשות דבר מלבד אתחול (ע"י שימוש בכפתור ה reset). שמתי לב שבזמן עדכון מערכת ההפעלה, שתי הליבות של המעבד שלי מגיעות לעומס מקסימלי של 100%. בהתחלה חשבתי שמדובר בבעיית התחממות של המעבד, אך לאחר בדיקת הטמפרטורות התברר שזהו לא הגורם לבעיה. בסופו של דבר חיפוש באינטרנט העלה את האפשרות שמדובר בבעיה בתוכנת ה Acronis עצמה, ולכן כיביתי את שירות ה Acronis Nonstop Backup Service (הרצה -> services.msc -> בחירת השירות Acronis Nonstop Backup Service -> כפתור ימני -> תכונות -> מצב הפעלה (Startup type) -> כבוי (Disabled), וכן יש לכבות את השירות במידה והוא מופעל כרגע). לאחר ביצוע פעולה זו, לא היו עוד בעיות בזמן עדכון מערכת ההפעלה - העומס על המעבד מדיי פעם הגיע ל 100% בזמן העדכון, אך מערכת ההפעלה לא קפאה יותר.

רציתי לדעת האם מישהו נתקל בבעיה כזו והאם יש פתרון אחר עבורה? האם מישהו יודע אם בעיה זו קשורה לעובדה שמדובר בכונן ה MX100 של או שהבעיה קיימת עם כל כונני ה SSD? אולי בכלל מדובר בבעיה שנובעת מכך שמדובר בתוכנה "מלאה" שניתנת ב"מתנה" עם רכישת כונן ה הנ"ל?

אם לא ניתן לפתור את הבעיה הנ"ל, האם יש תוכנה מומלצת אחרת שיכולה לגבות את כונן מערכת ההפעלה בזמן שמערכת ההפעלה פועלת?

תודה על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התוכנות האלו לא 100% בטוחות.

צריך תמיד להקפיד על הגרסה האחרונה.

דיסק שמגיעה עם גרסה מלפני חצי שנה, בקנה מידה של עדכוני תוכנה הוא ישן מאוד.

בגלל כל השטות הזאת של התקנת דריוור מדיסק שמגיע עם המוצר היא מגוחכת.

אולי יש בה שימוש לפעמים עם יצרן סיני של ישנה כי אין שום דבר באינטרנט שמתאים.

(ללא חיפוש מעמיק יותר כמובן, שאולי מוצא תאימות צ'יפ שמאפשרת לדריוור של חברה סינית אחרת(שאולי לא נעלמה לגמרי מהתקשורת שלה עם הלקוחות) לעבוד עם אותו המוצר בדיוק)).

קודם כל תסיר את הARCONIS.

אחר כך אולי תבדוק שהFW על הכונן הכי מעודכן מול הגרסאות שהיצרן משחרר.

אולי יש להם כבר תוכנה שמאפשרת לעדכן FW בקלות.

אם לא אז בקרוב יהיה, כתבו שהם עובדים על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כונן ה MX100 לא מגיע עם התוכנה - הוא מגיע עם נייר שעליו יש מספר סידורי חלקי, והמשתמש צריך להוריד את הגירסה האחרונה של התוכנה ולהזין את המספר הסידורי שהגיע עם הכונן. לכן אי אפשר לומר שלא מדובר בגירסת ה Acronis העדכנית ביותר. הגירסה שיש לי היא ה Acronis True Image HD 2014.

2. באתר של Crucial (קישור) אין עדכון קושחה (fireware) לכונן ה MX100.

3. הורדתי והתקנתי את תוכנת ה Storage Executive. גם שם לא נמצא עדכון קושחה לכונן ה MX100.

4. תוכנת ה DriveImage XML נראית נחמדה (במיוחד לאור העובדה שהיא חינמית לשימוש ביתי), אך היא לא מאפשרת לשחזר קבצים בודדים אלא אך ורק מחיצות שלמות ואך ורק למחיצות באותו הגודל או גדולות יותר מהמחיצה המקורית, גם אם נפח המידע קטן יותר. אני אולי אבדוק אותה. תודה על ההמלצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו התוכנה לא הSSD, גם לי היה מסך שחור או מחשב פשוט לא מגיב לכלום אבל העכבר עדין זז.

זה קרה פעם בכמה ימים וכלום לא עזר, גם במקרה שלי מחקתי את התוכנה ישר אחרי שהעברתי הכל לSSD אז לא חשדתי בה אפילו.

הכל הסתדר עכשיו אחרי שהתקנתי מחדש את מערכת ההפעלה, עברו שבועיים בלי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה ממליצים כדי שה- לא התקע על 100% מעבד כשהוינדוס מותקן עליו?

1) להוריד ולהתקין http://www.crucial.com/usa/en/support-storage-executive

2) להוריד את: http://www.crucial.com/usa/en/support-ssd-firmware

איזה מהם או שזה רק מידע?:

product flyer - עלון מוצר

installion guide - מדריך התקנה

warranty - אחריות

3) להוריד גם את הגרסה העדכנית ביותר כגון:

Acronis True Image HD 2014 או 2015 ?

4) טוב להוריד ולהתקין גם את התוכנה:

DriveImage XML של מיקרוסופט?

או שיש סדר אחר?

תודה רבה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי שום דבר שמושי בתוכנות האלה מלבד עדכון קושחה.

לגבי אקרוניס: אני יוצר עם התוכנה CD או ומסיר אותה לחלוטין.

פעם בשבוע או שבועיים. לוקח אימאג ואם צריך לשלוף קובץ פעם בשנה ניתן גם ניתן מבוט של התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתקין מה שאתה לא צריך.

במיוחד בתקופה שאחרי ההתקנה והמוני העדכונים.

צודק, תשובה הגיונית.

פשוט חשבתי לדעתי, קניתי גם אבל- עוד לא התקנתי אותו במערכת (מארז)

אם שואלים למה, אז בגלל שהמארז שלי "קטן" בלי הרבה מאווררים (קירור לא הכי הכי).

אז במקרה שאפרמט את המחשב לכוננן , מקווה לדעת איזו תוכנות אמורות לשבת עליו (אם זה בדיקה וכו').

חשבתי שגם אצטרך את התוכנות הנ"ל כי אחרי הכל זה אותו , אולי לשימוש אחר....

תודה ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...