בעיה בנושא זיכרון למחשב\ עזרה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בנושא זיכרון למחשב\ עזרה

rico

Recommended Posts

שלום לכולם,

קניתי לפני כמה חודשים מ- זיכרונות OCZ Repaer HPC Edition 2x2GB DDR2

קישור להמחשת הכרטיס זיכרון:

http://www.ebay.com/itm/OCZ-4GB-2x2GB-Reaper-PC2-6400-DDR2-800-240pin-Memory-OCZ2RPR8004GK-New-/351293436679?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51cab87307

עכשיו, סיפור קטן לפני שאמשיך, לפני כשנתיים "נשרף" (יצא מכלל שימוש) כרטיס זיכרון 1 מהסוג הנ"ל, וכן גם כרטיס מסך ישן Tac GTX 260 896MB GDDR3 DX10 ולקח איתו זיכרון אחד שלOCZ Reaper HPC Edition 1x2GB 800Mhz PC2-6400 (סלוט זיכרון), לכן יש כרגע רק 1...

כרגע הזיכרון הנוכחי נמצא בסלוט מספר: DDR_1 (צבע חיבור צהוב), וישנו עוד חיבור בצבע צהוב DDR_3 ו- DDR_2 ו- DDR_4 הם בחיבור בצבע אדום.

ניסיתי להרכיב במחשב את 2 הזיכרונות OCZ Repaer HPC Edition 2x2GB (בדיוק כמו שיש לי כרגע), אך המחשב לא הצליח להידלק לאחר ההרכבה,

בדקתי שהזיכרונות מהודקים עד הסוף.

- ניסיון 1: כשהדלקתי המחשב הראה שהוא "מנסה" להידלק ולפעול, אך ראיתי שהמאוורר של ה-CPU "שבק חיים" (הסתובב בקטעים, לא חלק.. ניסיתי עם היד לסובב אותו, פעם הצליח הפעם "נכנע" ולא נתן למחשב לעבוד (2 הזיכרונות "החדשים" היו מורכבים.

- ניסיון 2: שימנתי את המאוורר, וכן הצליח להיסתובב יפה! (כמו שצריך חלק) אך הזיכרונות עדיין היו מחוברים, לכן המחשב לא הצליח לעבוד :(

היו עוד כמה ניסיונות הפעלה...

אך אני לא ממש זוכר את הסדר של חיבור הזיכרונות, אולי תוכלו לעזור לי בבקשה לסדר בעיה זו?

איך אפשר לראות רכיב "שרוף" במחשב? או שאין אפשרות לראות זאת?

אם נניח "ביצועים טובים" עובדים עם DDR_1 ו- DDR_3 (לא זוכר איך היה לפני) אז ז"א ש- DDR_3 הוא יכול להיות השרוף, וכן הוא לקח איתו את הכרטיס מסך הישן.

ניסיתי כל מיני סידורי חיבור , אך אינני זוכר בוודאות את הניסיון הפעלה לעומת אזורי חיבור הזיכרונות (1 שרוף, 3 יכולים לעבוד לא?)

ה Manual בחינם באינטרנט (בלי להוריד):

http://www.manualowl.com/m/Gigabyte/GA-EP43-UD3L/Manual/207545

או שזה בעיה בזיכרונות שקניתי או במחשב עצמו?

(במקרה היה אדם בישראל אשר מכר זיכרונות אלו, שגר בצפון, הזמנתי ממנו- דרך הארץ (ebay) ועדיין לקח לחבילה להגיע 2 וחצי חודשים), עוד היה בזמן "צוק איתן".

מפרט המחשב:

Intel 2 Duo E8400

Gigabyte GA-EP43-UD3L

OCZ Repaer HPC Edition 1x2GB DDR2

HD 7750 1GB GDDR5

Chieftec 550W 12cm fan, 24 pin Active PFC, Retial

CoolerMaster CM 690 Black ATX

שאלה קטנה, יש אולי אתר שאוכל "לשחק" אותו בהרכבה\הסרה של חומרה במחשב? כדי לדעת כמה בערך כל פריט לוקח מהספק כוח, תודה לעזרה בזה.

(חושב אולי לשדרג כרטיס מסך, מקסימום עוד העביר אותו למחשב חדש יותר, אך מדוע "נשרפים" רכיבים, בגלל רע או יש משהו אחר? תודה רבה לתשובה.

אני יודע שהוא ישן, בבקשה לא לכתוב: "קנה חדש קנה חדש, זרוק אותו" זה לא משנה כי כבר קניתי זיכרונות.

יגיע זמן שאקנה חדש, בנתיים אני מגבה אותו והוא משרת יפה, איטי, לאט אבל "חי" טוב.

אני רוצה לדעת מדוע המחשב לא יכול לעבוד עם הזיכרון "המשומש" שקניתי מחור בישראל מ- , אולי מכר תקול?

טוב לדעת פיתרונות/רעיונות, תודה לעזרה חברים...

המשך יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה זכרון בודד חדש בסלוט שעובד, במידה ועובד תבדוק זכרון בודד בכל הסלוטים, אחר"כ תנסה 2.

http://www.buildcomputers.net/power-consumption-of-pc-components.html

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1w1nHxLT_DytAfyw5KIQQ9g7DB7CxXsqsDlr_rXlONUc/edit?pli=1#gid=0

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

בגליון ניתן לראות צריכה מקורבת וגם המלצה להספק.

בקישור הוא נותן המלצה להספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת פיתרונות/רעיונות, תודה לעזרה חברים...

המשך יום טוב

זה קצת קשה. ההודעה שלך נראית בערך כך:

פעם התקלקל לי משהו ומשהו אחר ואולי עוד משהו שאני לא יודע בדיוק מה ולמה. אחר-כך הייתה מלחמה ומזג אוויר סוער ומכבי חיפה ניצחה את הפועל בדרבי. קניתי זכרונות חדשים, ניסיתי לעשות כמה דברים שאני לא זוכר בדיוק ומשהו עדיין לא עובד, רק שלא ברור לי מה. אולי תוכלו לעזור לי?

איך בדיוק אתה רוצה שיעזרו לך כשאתה כותב הרבה דברים, ביניהם חלק לא רלוונטיים, בצורה מאוד מבולבלת ומבלבלת?

וברצינות - מה שצריך לעשות זה בדיוק זה:

תנסה בודד חדש בסלוט שעובד, במידה ועובד תבדוק בודד בכל הסלוטים, אחר"כ תנסה 2.
כלומר - אחד, אחד, בכל הסלוטים, עד שתדע בדיוק איזה תקול ו/או איזה סלוט. אחר-כך בזוגות.

בדקת שהפרמטרים של הזכרונות החדשים זהים בדיוק לישנים? בסדרת Reaper לפעמים היו הבדלים (קטנים) במתחים הרשמיים ובCAS Latency.

ניסית לאפס הגדרות BIOS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

none77 , צריך לנסות.

אך צריך לדעת בבקשה, אם כרגע יש לי זיכרון אחד בשימוש, הוא נחשב "כישן" כן? (זאת אומרת שבבדיקה להשאיר אותו בחוץ ורק את 2 אלו שקניתי (החדשים) להרכיב במחשב? (כל פעם 1 בסלוט אחר ולבדוק אם עובד?)

חחחחח זה לא היה הכוונה בכתיבה לעשות סיפור כזה, אבל שיהיה.

ולפי מה שנמצא כרגע במחשב ואלו שקניתי בדרבי, רשום בדיוק אותו דבר:

PC2 6400

4-4-4 @2.2V

2GB

Reaper Series

איך מאפסים הגדרות ? לא התעסקתי איתו, רק עם החומרה שבחוץ.

ואפשר מקרא בבקשה או שלא צריך?

הכוונה, אם יוצא שאחרי שניסיתי בודד בכל אחד מהסלוטים אך המחשב לא נדלק, ואז ב- 2 זיכרונות ביחד, הבעיה בזיכרונות עצמם או באזור חיבור הסלוט במחשב?

סדר קטן, עכשיו יש רק 1 בודד במחשב שעובד טוב (זיכרון ישן, החבר שלו "נשרף" מזמן) ב- DDR_1 (כמו שידוע יש 4), אשים אותו בצד ואנסה עם ה-2 חדשים המשומשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם אתה מתחיל... ואם ואם, ואם לסבתא היו גלגלים... :)

למה אתה סתם מסבך?

1) תנסה כל סטיק בנפרד. תרשום (ותדווח) בדיוק מה עובד ומה לא.

2) תנסה בזוגות, בסלוטים שונים. תרשום (ותדווח) בדיוק מה עובד ומה לא.

3) תנסה את כל השלושה.

אם כל הזכרונות זהים, כפי שאתה אומר - אין משמעות לסדר. ייתכן שאחד מהם תקול, ייתכן שיש לך סלוט תקול. ייתכן שיש בעיה ללוח לעבוד עם שילוב מסוים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה שבשלב מסויים נשרפו לך 2 רכיבים לפחות במחשב - כרטיס מסך ומודול זיכרון. בשלב הזה החשוד המיידי הוא ספק הכח (למרות שבמקרה זה לא מדובר בספק כח גנרי), אבל אי אפשר לפסול לוח אם לא תקין. למעשה ייתכן שבעיה בספק הכח גרמה לנזק, שאותו כנראה אי אפשר לראות בעין, ללוח האם, וזה יכול להסביר את הבעיות שתיארת. חוץ מכל זה, נראה כי המאוורר של המעבד אולי דורש החלפה, לאור העובדה שהוא הסתובב בצורה תקינה רק לאחר שימונו.

בקשר לתצורת הזיכרון - אני לא רואה בחוברת של הלוח שלך (GA-EP43-UD3L, קישור) כל הגבלה למיקום בו ניתן להתקין מודול זיכרון בודד. לכן הדבר הראשון שאני מציע שתעשה הוא בדיוק מה ש QttP כתב:

א. תוציא את כל מודולי הזיכרון מהמחשב.

ב. בחר מודול .

ג. הכנס את מודול הזיכרון הנבחר לתושבת הזיכרון הראשונה בלוח.

ד. בדוק האם המחשב נדלק במצב זה.

ה. העבר את מודול הזיכרון לתושבת הזיכרון הבאה ובדוק האם המחשב נדלק.

ו. במידה המחשב נדלק - הרץ בדיקת +memtest86 על הזיכרון ותראה האם מתגלות שגיאות.

ז. חזור על ה' עד שתנסה את מודול הזיכרון בכל התושבות שבלוח.

ח. כל עוד יש לך מודולי שלא בדקת - בחר את מודול הזיכרון הבא וחזור החל מג'.

מסקנות:

1. אם מודול לא עובד באף אחת מהתושבות, אבל קיימים מודולי אחרים שכן גורמים למחשב לעבוד, הרי שהוא כנראה לא תקין או לא תואם ללוח האם.

2. אם כל מודולי הזיכרון לא עובדים בתושבת מסויימת, אבל כן עובדים בשאר התושבות, הרי שכנראה יש לך בעיה בלוח האם (התושבת כנראה לא תקינה).

3. אם מתגלות שגיאות בבדיקת ה +memtest86, הדבר מעיד על בעיה בזיכרון או בעיה בלוח האם:

א. אם בתושבת זיכרון מסויימת כל מודולי הזיכרון מייצרים שגיאות, כנראה שיש בעיה בלוח (התושבת לא תקינה או שיש בעיה בבקר הזיכרון), למרות שאי אפשר לשלול על הסף שכל מודולי הזיכרון לא תקינים.

ב. אם מודול זיכרון מסויים מייצר שגיאות בכל התושבות אבל מודולי זיכרון אחרים לא מייצרים שגיאות, הרי שמודול הזיכרון כנראה לא תקין.

בקשר לתצורת הזיכרון עם יותר ממודול זיכרון אחד - אם אתה מתקין רק 2 מודולי זיכרון, אתה אמור להתקין אותם בתושבות באותו הצבע (שניהם בתושבות הצהובות או שניהם בתושבות האדומות) בכדי שהם יעבדו בתצורת ערוץ כפול. אם תתקין אחד בתושבת אדומה ואחד בתושבת צהובה, אז המעשב אמור לעבוד במצב של ערוץ בודד (בהנחה שהתושבות ומודולי הזיכרון שלך תקינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul תודה רבה לך אחי, חבל שאי אפשר לתת יותר "תודות" בתגובה 1 ^^

הבנת כמו שצריך :)

אוקיי ניסיתי כמה דברים, ואף אחד מה-2 זיכרונות לא עבד..

עכשיו מה שקרה זה:

המחשב נדלק (המארז) סבבה מאוורים עובדים עושים רעש... אך נדלקה איזו "נורה אדומה" בלוח האם (מעל לתושבת הזיכרונות). יש כל מיני צבעים לאורות, אדום ירוק צהוב (נדלקו ביחד)...

ניסיתי בכל ה- DDR_1234 , גם באדום ובצהוב.. אך התוצאה הייתה שהמסך לא נידלק בכל הניסיונות, המארז פעל אך המסך לא פעלבכדי שאוכל להמשיך לבדוק עם התוכנה.

היה גם כשלחצתי על כפתור ההפעלה של המחשב, הוא נידלק ונכבה, נידלק ונכבה.. כמה מעצבן יכול להיות? רק שלא דופק משהו מבפנים הזיכרונות האלה :\

אני חושב שהזיכרונות מ- ש- migdal haemek, slava מכר הם תקולים, גניבה מעצבנת (230).

היחיד שעובד הוא המודל הישן, שחברו "נשרף" מזמן, נמצא בתושבת DDR_1 ועובד טוב (גם מארז וגם מסך).

סתם סיפור, רציתי לקנות 2x2 של 1.8v אך לא תואם לזיכרון הנוכחי ב- 2.2v וגם ה-

CAS Latency שונה (אם 4-4-4 אז אחר היה 5-5-5)...

בקיצור המוכר בחנות אמר שזה סתם יקר אבל עדיף יקר שעובד מאשר "זול יותר" תואם אבל תקול .

1) אפשר בבקשה קישור להורדה של memtes86+ ?

מצאתי את האתר של זה: http://www.memtest.org/ אך אינני יודע את ההורדה המתאימה, אם ישנה.

Windows 7 64bit

2) אחרי שהוריד מומלץ להריץ בדיקה ולהעלות את התוצאות? (אינני מבין בזה כ"כ, עדיף מלהתעסק ב- BIOS?)

תודה רבה על עזרתכם חברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהזיכרונות מ- ebay ש- migdal haemek, slava מכר הם תקולים, גניבה מעצבנת (230).
זה יכול להיות. בדיוק מסיבה זו באיביי יש הגנות לקונים, אך אתה אומר שהקנייה התבצעה לפני מספר חודשים, מה שאומר שכבר אינך יכול לפתוח תלונה. חבל שחיכית זמן כה רב.

ליתר בטחון - תבדוק אם איפוס / שינוי הגדרות יעזור לך.

תעלה עם הזכרון שעובד, תיכנס לBIOS. תבחר באפשרות הראשונה - MB Intelligent Tweaker ותבדוק מה מוגדר בחלק של הזכרונות. צריך להיות שם משהו כזה:

******** DRAM Performance Control ********
Performance Enhance [Turbo]
Extreme Memory Profile (X.M.P.) (Note 2) [Disabled]
(G)MCH Frequency Latch [Auto]
System Memory Multiplier (SPD) [Auto]
Memory Frequency (Mhz) 800 800
DRAM Timing Selectable (SPD) [Auto]
>>>>> Standard Timing Control
x CAS Latency Time 5 Auto
x tRCD 5 Auto
x tRP 5 Auto
x tRAS 15 Auto
>>>>> Advanced Timing Control
 Advanced Timing Control [Press Enter]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP צודק מאוד, רציתי.. חשבתי שעוד "יש תקווה" באותו חודש שקניתי אחרי שלקח לזה חודשיים וקצת לבוא.. (עוד משלוח מישראל)

אמר: תחזיר את הזיכרונות תקבל את הכסף.

חשבתי להשאיר את הזיכרונות, אך כנראה שהם באמת תקולים, ובזבוז.. ממש מציק שמוכרים ככה דברים ב- ebay בושה לאתר וגם הבן אדם עצמו slava .

המחשב דלוק, איך נכנסים ל- ? אולי יש תמונה או שאוכל למצוא לבד את ה- MB Intelligent Tweaker ? (ז"א אפשר עם עכבר לבחור או רק על ידי מקשי החצים במקלדת?)

כשאראה אגיד איך זה, רק אפשר בבקשה לדעת מה עם: memtes86+ ? (ז"א להוריד ולנסות גם אם זה?) אם אפשר רק מיקום נכון להורדה של זה אשמח.

תודה ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי החוברת של הלוח Gigabyte GA-EP43-UD3L, נורות החיווי באיזור הזיכרון מציינות את העומס על המעבד והן לא מעידות על תקינות הזיכרון או כל רכיב אחר.

2. אם בתושבת זיכרון מסויימת הזיכרון הישן פועל אבל הזיכרון החדש לא - אז או שהזיכרון החדש לא תקין או שהוא לא מתאים ללוח האם. נסה לאפס את הביוס כפי ש QttP הציע, וכמו כן בדוק האם קיים עדכון ביוס ללוח שלך (לפי אתר הלוח, קישור, גירסת הביוס האחרונה היא F9) - אולי עדכון יפתור את בעיית התאימות לזיכרון, אם זו הסיבה שבגללה המחשב לא מאתחל עם הזיכרון החדש.

3. לא ברור לי בדיוק מתגובתך מה גורם למחשב להיכנס ללולאה אינסופית של אתחולים ("נדלק-נכבה"), אבל אם הדבר קורה עם הזיכרון התקין, יכול להיות שיש בעיה בלוח האם (אולי משהו מקצר), בספק הכח או אפילו בכפתורי ההפעלה.(ההדלקה והאתחול/reset).

4. זה דיי מוזר שהזיכרון שלך עובד כברירת מחדל על מתח של 2.2V. בהנחה שהזיכרון שלך הוא אכן OCZ DDR2 PC2-6400 Reaper HPC 4GB Edition (קישור), אז הוא אמור לעבוד במתח של 1.8V.

5. לא ברור לי איזה מוכר בחנות אמר לך שהוא ימכור לך זיכרון תקול.

6. האתר של +memtest86 הוא אכן http://www.memtest.org. פשוט תוריד את קובץ ה ISO וצרוב אותו על CD או תתקין על כונן , ואז תאתחל ממנו את המחשב (התוכנה לא רצה מתוך מערכת ההפעלה). לחילופין, אתה יכול להוריד דיסק של אוספי תוכנות, כמו UBCD או Hiren's BootCD ולאתחל ממנו את המחשב - תוכנת ה +memtest86, כמו גם תוכנות בדיקה אחרות, נמצאת שם. לאחר שהתוכנה עולה, אתה לא אמור לעשות דבר - הבדיקה רצה ובודקת את הזיכרון באופן אוטומטי. עדיף לתת לתוכנה לסיים 3 סבבי בדיקות מלאים (זה יכול לקחת כמה שעות טובות, ולכן מומלץ להריץ את הבדיקה במשך הלילה). אם מתגלות שגיאות, אתה כבר תראה אותן. בסופו של דבר, אם לא מתגלות שגיאות כלל - הכל תקין. אם מתגלות שגיאות (וזה לא משנה אם מדובר בשגיאה אחת או במיליון) - יש בעיה עם הזיכרון או עם לוח האם.

7. בכדי להיכנס לביוס, מייד עם הדלקת המחשב אתה צריך ללחוץ על מקש ה del במקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אוקיי הבנתי למה מעיד הנורה האדומה, אך כשיש זיכרון שעובד טוב היא לא נדלקת חזק כ"כ כמו הזיכרונות התקולים.

2. לא יכול להיות מצב שאם אעשה את הבדיקה עם ה- BIOS אני יכול לאבד את השימוש בזיכרון הבודד שעובד כרגע ?

3. מה שגרם למחשב להיכנס למצב של איתחולים היה בגלל הזיכרון שהותקן במחשב, הזיכרון התקול הרי, לא זה שעובד, הוא בסדר בלי שום "עליות\קפיצות" מתח, נפילות וכדומה, איתו בסדר, רק הזיכרון "החדש" הוא הבעייתי.

4. יש זיכרון כזה של 5-5-5-15 שעובד במתח של 1.8 אך הזיכרון שלי (ישן יותר ובודד)-

OCZ Repaer HPC Edition 2x2GB DDR2

עובד במתח של 2.2v (אני יכול לצלם ולהראות), 4-4-4-15 ,

משהו כזה: http://www.ebay.com/itm/OCZ-OCZ2RPR800C44GK-4-GB-DDR2-RAM-800-MHz-DIMM-240-pin-RAM-Module-REAPER-/151566148521?pt=UK_Computing_ComputerComponents_MemoryRAM_JN&hash=item234a0be3a9

אך כתוב בדיוק כך:

PC2 6400

4-4-4 @2.2V

2GB

Repear Series

גם בזיכרונות החדשים רשום בדיוק אותו דבר, בדקתי נכון בקשר לזה לא מנסה להחליף V .

5. לא המוכר בחנות אמר שיצא תקול, אלא המחיר יקר לפי מה שכל חנות אמרה, כה אולי לא כתבתי זאת נכון את הכוונה.

אז קניתי מ- ebay מבן אדם מישראל, לכן הבעיה, לא אשמת חנות.

6. הבנתי בקשר ל- +memtest86 , להריץ בלילה להתקין על דיסק, זה רגיל? קובץ iso על דיסק DVD\CD ולהתקין על ידי deamon tools לתוך דיסק כן?

(גם לא יכול לגרום לבעייה כולשהי נכון? פשוט רק בדיקה ולחכות זמן?)- לא יקרה מצב שהזיכרון הנוכחי יפגע מהפעולה, וכן הזיכרונות התקולים לא יעבדו?

7. תודה בקשר ל- , אנסה ואבדוק לפי מה ש- QttP אמר. (אפשר לראות ממחשב למחשב, מזל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שוב - לפי החוברת של הלוח הנוריות האלו בסה"כ מעידות על העומס שיש על המעבד ולא יותר מזה. אני לא יודע למה כשנעשה שימוש בזיכרון שלא עובד הנורית האדומה מאירה בעוצמה גדולה יותר.

2. על איזו בדיקה עם הביוס אתה מדבר? דובר כאן על ביצוע איפוס לביוס ועל קביעת ערכים לזיכרון באופן ידני.

א. איפוס הביוס נעשה ע"י שימוש במגשר (ג'מפר) המתאים על הלוח (אתה צריך לקרוא בחוברת של הלוח כיצד בדיוק לעשות זאת בלוח שלך), הוצאת הסוללה (לא מובטח שזה יעבוד בכל לוח) או פשוט ע"י טעינת ערכי ברירת המחדל במידה ואתה יכול להיכנס לביוס (שזה המצב אצלך). חשוב מאד לבדוק באיזה מצב נמצא בקר ה SATA ולהחזירו לאותו המצב לאחר האיפוס - אם כרגע הוא נמצא במצב IDE ולאחר האיפוס המצב ישתנה ל AHCI, אז כנראה שמערכת ההפעלה שלך תסרב להיטען.

ב. מטרת איפוס הביוס היא פשוט בכדי לבדוק האם הזיכרון החדש לא עובד פשוט בגלל שמישהו קבע באופן ידני תדר, תיזמונים או/ו מתח לזיכרון שבהם הזיכרון הקיים מסוגל לעבוד אבל הזיכרון החדש לא. איפוס הביוס בד"כ מביא לטעינת ערכי ברירת מחדל שאמורים להתאים לכל חומרה (במקרה של זיכרון - כל הפרמטרים בד"כ נקבעים על מצב אוטומטי). החשד כאן הוא שמישהו הגדיר את מתח הזיכרון ל 2.2V ואת התיזמונים ל 4-4-4-15, שמתאימים לזיכרון הקיים אך לא מתאימים לזיכרון החדש.

ג. אם הזיכרון הקיים עובד עם הלוח, סביר להניח שגם אחרי איפוס הביוס הוא ימשיך לעבוד, אלא אם כן מדובר בזיכרון שחייב מתח הגבוה ממתח ברירת המחדל בכדי לעבוד, וזה לא אמור להיות המצב אצלך (לפחות לא לפי האתר של הזיכרון שלך, ראה קישור בהודעה הקודמת שלי).

ד. מה ש QttP הציע הוא לא לאפס את הביוס אלא פשוט לבדוק את הפרמטרים של הזיכרון באופן ידני, ואם יש צורך בכך - לשנות אותם כך שהם יתאימו גם לזיכרון החדש. אם אתה רוצה, פשוט תיכנס לביוס, תצלם את המסכים המתאימים ותעלה את התמונות לכאן בכדי שנוכל לראות בדיוק מה קורה אצלך.

3. אם הזיכרון החדש גורם ללולאת איתחולים, יכול להיות שהוא לא תקין, לא תואם ללוח או שהגדרות הזיכרון בביוס לא מתאימות עבורו.

4. אם הזיכרון שלך מסוגל לעבוד בתיזמונים של 4-4-4-15, הוא יכול לעבוד גם בתיזמונים הדוקים פחות כמו 5-5-5-15. העניין כאן הוא המתח - אני חושב שהזיכרון הקיים מסוגל לעבוד בתיזמונים אלו רק במתח של 2.2V (שזה גבוה, גם ל DDR2), אבל סביר להניח שהוא מסוגל לעבוד במתח של 1.8V בתיזמונים קצת פחות הדוקים. אם אכן מישהו הגדיר את מתח והתיזמונים בביוס ל 2.2V ול 4-4-4-15 (בהתאמה) באופן ידני, והזיכרון החדש לא מסוגל לעבוד במתח ובתיזמונים כאלו, זה יכול להסביר מדוע הזיכרון החדש לא עובד, ולכן הוצע לך לאפס את הביוס.

הערה: במידה והמתח לזיכרון אכן הוגדר ל 2.2V, ייתכן שהדבר גרם לנזק לזיכרון החדש, ואולי זה גם מה שגרם למודול הזיכרון הישן "להישרף" (שוב - מתח של 2.2V הוא דיי גבוה גם ל DDR2).

5. טוב, זה כבר לא רלוונטי מהיכן קנית את הזיכרון ומה כל מוכר אמר- יש לך את הזיכרון ביד ואתה לא יכול לעשות איתו כלום כרגע.

א. במידה והזיכרון החדש אכן תקול, אין לך מה לעשות איתו - אומנם יש עליו אחריות לכל החיים, אבל OCZ הודיעה שהיא כבר לא מספקת אחריות לזיכרונות (קישור), ולמעשה היא לא מייצרת זיכרונות יותר.

ב. אתה יכול לבדוק את הזיכרון החדש במחשב אחר בכדי לגלות האם מדובר כאן בבעיית תאימות ללוח. אם הזיכרון עובד במחשב אחר והוא תקין, אך אתה לא יכול בשום אופן להפעיל אותו במחשב שלך, אתה יכול לנסות למכור אותו.

ג. כל המטרה של הדיון כאן היא לנסות ולגרום לזיכרון החדש כן לעבוד במחשב שלך, מתוך מחשבה שמדובר כאן בסה"כ בעניין של הגדרות בביוס.

6. מה הקשר ל Daemon Tools? אתה לא רוצה לעשות אמולציה ל CD - אתה רוצה לצרוב את קובץ ה ISO על CD, שכן אתה צריך לאתחל ממנו את המחשב (אני לא יודע אם Daemon Tools מאפשרת כיום צריבת דיסקים - לא השתמשתי בתוכנה הזו שנים). רק שיהיה ברור - לא מדובר כאן בצריבת קובץ על דיסק CD (אתה לא סתם גורר את הקובץ לדיסק ריק וצורב), אלא יש להשתמש בתוכנת צריבה שיודעת לפתוח את קובץ ה ISO ולצרוב אותו בצורה נכונה לדיסק CD (ורוב תוכנות הצריבה מסוגלות לכך). אם אתה מסתבך עם זה, ואם יש לך כונן USB (מה שמכונה Disk On Key) פנוי, אתה יכול להוריד את הגירסה המתאימה (כתוב באתר (Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) ופשוט לעקוב אחר ההוראות (אזהרה - כל המידע שבכונן ה יימחק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

שלום שוב, מקווה שזה לא בעייתי להקפיץ את הדיון שלי, פשוט לא חושב לנכון לפתוח דיון חדש בקשר לאותו נושא.

הינה תמונה מ- CPU-Z בקשר לזיכרונות, לוח אם וכדומה מקווה שיכול לעזור.

http://jpg.co.il/view/55b34370a5091.png/

http://srv1.jpg.co.il/7/55b34370a5091.png

אפשר לראות 2.2 וולט ועוד כמה דברים שקשורים לזיכרון, תקנו בבקשה אם אני טועה.

עכשיו, הורדתי את

+memtest86 כקובץ IMAGE, צרבתי על דיסק CD .

מה שצריך לעשות זה להשאיר את הזיכרון הבודד שעובד ולהיכנס לבדיקה של

+memtest86 מתוך ה- BOOT של ה- ?

לתת לו לבצע בערך 3-4 בדיקות, ואם היו תוצאות אדומות, לצלם ולהעלות?

הבנתי שככול שיש פחות זיכרון, הבדיקה אמורה להתבצע יותר מהר, 2GB לעומת 16GB וכדומה.

או גם לבצע אותה בדיקה בשאר הסלוטים של הזיכרונות, עם המודל היחיד שעובד?

כי אין באפשרותי להגיע ל- עם 2 הזיכרונות המשומשים, שעליהם הבעיה.

אשמח אם תענו בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אכן קצת מוזר שאתה מקפיץ דיון בן יותר מחצי שנה, אבל לאור העובדה שמדובר באותה הבעיה באותו המחשב, אני מניח שזה בסדר. אגב, מה קרה באותה חצי השנה האחרונה - האם המחשב עבד בצורה תקינה? האם הוחלף רכיב כלשהו?

בקשר לבעיה:

1. מהתמונות שקישרת אליהן אני רואה שלא עדכנת את הביוס לגירסה האחרונה שלו כפי שהצעתי לך בזמנו. עדכון הביוס לגירסה האחרונה אולי יפתור לך את הבעיה ואולי אפילו יאפשר לך להפעיל את הזיכרונות החדשים.

2. מהתמונות אני גם רואה שאתה משתמש במודול בודד בנפח של 2GB. מודול הזיכרון הזה מסוגל לעבוד בתדר מקסימלי של 800MHz, כאשר במתח של 1.8V (המתח הנפוץ ביותר ל DDR2) הוא יעבוד בתיזמונים של 5-5-5-18, אבל הוא גם מסוגל לעבוד במתח של 2.2V עם תיזמונים הדוקים יותר של 4-4-4-15. לאור העובדה שהזיכרון עובד בתיזמונים של 5-5-5-18, אני מניח שהוא עובד במתח של 1.8V ולא במתח של 2.2V, אבל במקרה שלך הייתי מציע לבדוק את זה בביוס בכל מקרה או אפילו לאפס את הביוס ליתר ביטחון (כבר הסברתי לך איך עושים את זה).

3. בקשר ל +memtest86:

א. פשוט תאתחל את המחשב מהדיסק ותן לתוכנה לרוץ למשך מספר "סיבובים" (זה אמור לקחת כמה שעות, אז עדיף שתעשה את זה בלילה בזמן שאתה ישן). באופן כללי אני מעדיף שיתבצעו לפחות 3 מחזורי/סבבי בדיקות כאלו.

ב. כמובן שככל שיש פחות , כך הזמן שידרש לכל מחזור בדיקות יהיה קצר יותר.

ג. אם מופיעה אפילו שגיאה אחת אז יש בעיה בזיכרון או בלוח האם.

ד. הצעתי לבדוק את אותו מודול בכל אחד מחריצי ההרחבה לזיכרון (התושבות) בכדי לוודא שכולם תקינים. אם בחלק מהם, אך לא בכולם, הזיכרון מייצר שגיאות - כנראה יש בעיה בלוח האם.

4. בקשר לזיכרון ה"חדש" שקנית - האם ניסית אותו במחשב אחר? אם הוא עובד במחשב אחר בצורה תקינה, הרי שהבעיה היא במחשב שלך (בעיה בביוס או פשוט אי תאימות עם לוח האם).

חוץ מכל זה כבר כתבתי של מה שניתן לכתוב לגבי הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...