אני קצת נדהם מהגילוי הנ"ל לגבי ראוטרים של בזק... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני קצת נדהם מהגילוי הנ"ל לגבי ראוטרים של בזק...

needacomp

Recommended Posts

כנראה שהמודם אינטרנט שלי החליט לאפס את עצמו בגלל שהיה לו קר, או סתם ככה. יש לי NETGEAR ADSL רגיל שבזק סיפקה.

אמרתי, טוב, צריך כרגיל (האמת לא קרה יותר מדי) להיכנס לפאנל ניהול להזין יוזר / סיסמא וכו'.

אבל פתאום, הראוטר לוקח אותי לכתובת:

http://prov.bezeq.co.il/Desktop/

ומאפשר לי דרך האתר שלהם בלי גלישה מוצפנת:

[TABLE=class: TrInnerTable, width: 255]

[TR]

[TD]חיבור לספק האינטרנט[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

[TR]

[TD]הפעלת הרשת האלחוטית[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

[TR]

[TD]עדכון גרסת נתב[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

[TR]

[TD]התחברות לשירות Bezeq Free Wifi

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

כמו כן, זה יכול לאפס לי את הגדרת ה WIFI ולקבוע לי יוזר וסיסמא.

אני כמו מפגר חשבתי שהראוטר שלי ושאף אחד מהאינטרנט לא יכול לגשת להגדרות שלו ולשנות אותם חוץ ממני ברשת הפרטית שלי בבית.

שמרתי את הכתובת וגם לאחר הקינפוג וחיבור לאינטרנט, הלינקים הללו עובדים ואני יכול דרך בקשת HTTP לא מוצפנת לשנות לי את הגדרות ה WIFI בבית (מי יודע אולי גם לעדכן גרסת FIRMWARE).

ניסית כמובן דרך הסלולארי לא דרך לגשת לכתובת אבל זה זרק לי שגיאה, מעניין מה יקרה אם אני אגלוש דרך חשבון אחר לכתובת הזו (אני אנסה בהזדמנות).

עכשיו אני גם מבין איך כל ה BEZEQ FREE WIFI הזה עובד (אני מניח), הם פשוט נכנסים לראוטרים של אנשים ומשנים להם את ההגדרות כדי שזה יעבוד.

רציתי לדעת אם מישהו יודע דרך איזה פרוטוקול עובד כל הסוגייה שבזק מצליחים לגעת לי בהגדרות הראוטר, האם זה היה תמיד ואיכשהו הצלחתי לפספס את זה עד היום ?

דרך הפרוטקול הזה, איזה מידע יכולים לדעת ? האם ה FIRMWARE עובר באופן מוצפן וחתום (ונבדק ע"י הראוטר) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר הזוי, יש לי היום הרבה ניתוקים, לא פוסל שיש בעיות בגלל המזג אוויר (אם כי מוזר שעד כה לא היו), התקשרתי לתמיכה כדי לראות מה המצב.... אני מקום 28 בתור עם זמן המתנה של חצי שעה, ב 12 וחצי בלילה... לא יכלו לתגבר את המוקד ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפתיע, יש להם גם גישה לראוטר שלך מרחוק ולפי דעתי זה גם לא מוצפן.

ובכלל לא התחלתי לדבר על ה- backdoorים שהיצרניות וגם ספקיות דוחפות לראוטרים לפי דרישות השילטונות.

כמו שכבר אמרו עדיף להשתמש בראוטר שלך, ומומלץ מאוד ראוטר עם קשוחה שהיא open source כמו OpenWRT. ככה אני עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אבל לפחות אתה לא תלוי במערכת העדכונים של מתכנת סוג ב' שנשאר מאחור להתעסק עם סנדלרות אחרי שפיטרו את התכנתאים הבכירים כדי לחסוך בהוצאות.

שמפשל בעדכונים באופן סדרתי, יוצר תקלות על בסיס קבוע, ופרצות נוספות כתחביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...