מעבדים הפועלים עם HT יותר קרירים מאלה שפועלים ללא HT??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדים הפועלים עם HT יותר קרירים מאלה שפועלים ללא HT???

ferrari

Recommended Posts

כתוצאה מאילוצים, נעלצתי לכבות את האופציה של HT בביוס ולעבוד ככה למשך שבוע שלם, שמתי לב שהטמפ, של המעבד היא בערך 52-54 מעלות

וכבר לפחות שבוע שאני עובד עם HT מופעל, והטמפ', על 44-47 מעלות.

צירוף מקרים? או שזה באמת ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני שמעתי על זה בביקורת של אתר מהימן (אבל לא זוכר בכלל את השם שלו). זה די הגיוני בגלל שאת אותם חישובים צריך לעשות עם או בלי HT וHT היא דרך יותר יעילה לעשות אותם. הסבר יותר מפורט יכול להיות בקשר לניצול יותר טוב של הטרזניסטורים שעל הPipline או משהו כזה, צריך מישהו עם ידע נרחב במובילים למחצה ואני לא הוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מייחס את זה למיקום של הדיודה במעבד, כנראה שהיא קצת מושפעת ממשהו שלא מופעל כאשר ה HT פועל.

כאשר מפעילים HT דווקא זה אמור לעזור לסחוט יותר מהמעבד, זה לא עושה את העיבוד יעיל יותר מבחינה חשמלית.

זה רק דואג שיהיו פחות מחזורי סרק, וזה מעלה את ההספק הכללי שהמעבד משתמש בו.

יכול להיות שיש יותר מדיודה אחת במעבד ושיש איזה אלגוריתם שמבצע ממוצע מהן, וכאשר מכבים את ה HT גם איזו דיודה נכבית וזה משפיע על התוצאות.

אם מישהו יחבר מד טמפ' מדוייק להיטסינק ויראה לי שהטמפ' שלו יורדת זה יהיה הרבה יותר אמין ממדידה של החיישנים האלו, הם לא אמינים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 3 דיודות:

1: אומרת ללוח אם את הטמפ. (זה מה שאתה רואה כשאתה כותב פה את הטמפ.)

2: מפעילה ומכוונת את ה Themal Trottling שזה מה שמאיט את המעבד כשהוא מתחמם כדי שהוא לא יתחמם אפילו יותר.

3: מפעילה את הפקודה שמכבה את המעבד כשהוא מגיע לטמפ. קריטית.

ובקשר למחזורי סרק, אני לא בטוח אבל אני חושב שהם לא אמורים לחמם את המעבד כמו מחזורים רגילים, כי תחשוב על זה שאין כזה מצב שהמעבד לא עובד או שהוא עובד רק ב50% - המעבד תמיד עובד ב100% רק שלפעמים (בד"כ) הוא לא משתמש בכל פעולות השעון כדי לעשות חישובים. שים לב לפרוסס System Idle Process.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שבזמן מחזור סרק המעבד מתחמם פחות (בגלל זה מעבד שלא תחת עומס קר יותר ממעבד שתחת עומס).

כשתפעיל את ה HT ותעמיס על המעבד הוא יעשה פחות מחזורי סרק מאשר אותו מעבד כאשר HT כבויי ולכן הוא יתחמם יותר עם HT.

העובדה שהמדידה הזו מראה שהוא קריר יותר לא רלוונטית, החיישנים האלו לא מדוייקים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו יחבר מד טמפ' מדוייק להיטסינק ויראה לי שהטמפ' שלו יורדת זה יהיה הרבה יותר אמין ממדידה של החיישנים האלו, הם לא אמינים בכלל.

לי היה אותו דבר - רק ההפך. הייתי צריך לכבות את הHT בגלל שזה גרם לC&C-GENERALS לקרוס. ודווקה אז, בלי HT, המעבד היה יותר חם

מצד שני יכול להיות שזה סתם היה בגלל שהחלון היה סגור ו/או היה שרב....

בכל מקרה אני מקווה להתחיל בקרוב לכתוב איזה ביקורת שכוללת חיישן טמפ', ואני אבדוק את הנושא. מבטיח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

הבטחתי, ולכן אקיים :)

אז ככה, אתמול חיברתי חיישן טמפ של HARDCANO5 לבסיס ההיטסינק שלי (ליד הליבה...)

ולהלן התוצאות:

כשהHT לא מופעל:

קריאת לוח: 55

חיישן חיצוני: 37

כשהHT מופעל:

קריאת לוח: 44

חיישן חיצוני: 30

לוח מסוג IS7-E, ביוס גרסא 18, קירור סטוק של ומדידות בIDLE.....

אז לפחות אצלי:

הפעלת HT מורידה את הטמפ!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ניסיתי...

אבל זה נשמע מאוד מוזר...

ה HT אמור לגרום לשימוש יותר אינטנסיבי במעבד

וזה אמור לגרום ליותר חום..

עריכה:

הנה הטמפרטורות שלי:

with HT

load-45

idle-34

without HT

load-44

no load-41

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...