המלצה למסך גיימינג - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך גיימינג

yamdan

Recommended Posts

מחפש המלצה למסך מחשב חדש איכותי לגיימינג וסרטים.

קניתי מחשב גיימינג חדש ב4.5k והמסך הישן שלי ששרד איתי שנים רבות לא תומך בווינדוס 8.1 וזה זה עשה לא בעיות, לא ניתן לבחור את הרזולוצייה המומלצת, אז החלטתי שהגיע הזמן לשדרג.

אבל מצד שני גם ככה הוצאתי הרבה בזמן האחרון אז אני לא יכול להרשות לעצמי להשתגע יותר מדיי מבחינת מחיר.

כמה אמור לעלות מסך טוב שיכבד את המחשב ? עד כמה שאני מעדיף לחסוך, עדיין חשוב לי שיספק ביצועים טובים ושיהיה איכותי ואמין ויהיה פרופציונאלי למחשב.

יש לי כרטיס מסך Sapphire HD 7950 3GB GDDR5

בהתחלה חשבתי על תקציב בסדר גודל של 800 +/- שקל, אבל אני רואה בפורומים שזה תקציב די נמוך יחסית למסך.

הרזולוציה הרצויה היא fhd מתלבט בין 23-24 אינץ

על איזה מסך אתם ממליצים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר. אין "דרייברים" למסך ואין משמעות ל"דרייבר" שמורידים כביכול. זה יכול לומר שהדרייבר של כרטיס המסך לא מותקן כראוי או שהמסך מחובר בVGA (נו באמת) ולכן לא מזהה אוטומטית את הרזולוציה. מסך הוא פאסיבי לגמרי בקטע הזה. אם תשלח לו את הרזולוציה הנכונה, הוא יציג אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני בא להגיד שזה מסך שעבר זמנו,

View sonic vg2021m

הוא איתי משהו כמו6-7 שנים. היציאה יחידה שיש לו היא vga, ניסיתי גם עם מתאם dp ל vga ואני עדיין עם אותו בעיה.

ודווקא מה שהציעו לי בפורום זה למחוק ולהתקין מחדש וכרטיס מסך ולמסך עצמו עם ddu.

המחשב עדיין לא מזהה את המסך, והרזולוצייה הנכונה לא מופיעה בתור אופצייה.

בקיצור נראה לי שאי אפשר להימנע מקניית מסך חדש, הם היה אפשר ההיתי עושה את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כשמדובר רק בכניסת VGA זה בהחלט עשוי להיות בעייתי.

תראה - אפשר לגרום לזה לעבוד, מבטיח לך ב100%. תמיד אפשר להוסיף רזולוציה ידנית, וזה קצת התעסקות, אבל זה חד-פעמי (אלא אם אתה משחק כל הזמן עם דרייברים).

עם זאת, המסך בהחלט מסך מיושן ולא מזהיר (בלשון המעטה), כך שיש הגיון רב לקנות מסך חדש.

מה התקציב שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התקציב אנילא סגור, רשמתי למעלה שבהתחלה חשבתי על סדר גודל של 800 שקל, אבל ראיתי בפורומים שזה די נמוך יחסית.

אז חשבתי על תקציב בסביבות ה1000 +\- עם העדפה לחסוך כמה שניתן

כמה יעלה מסך סבבה לגיימינג לסרטים וכו׳ במחיר סביר שלא יבייש את המחשב שלי ויספק ביצועים טובים ?

ברזולצייה של 1900 על 1080

כמובן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט מסכים טובים בקצת פחות מ1000 שקלים שעונים על הדרישות.

http://www.ret.co.il/c/536?price=700-900,900-1100&sp2645=39899,39901,39900&sp1851=13306

הנפוצים והמשתלמים כרגע הם כנראה הP2314H וP2414H של , שהם כמעט אותו מסך עם הבדל קטן בגודל ובמחיר.

בבקשה בלי תגובות כמו "אבל זה 8MS, ולגיימינג אני צריך 2MS". ;) אתה לא צריך 2MS ובפועל אין שום הבדל בין מסכי 2MS ל8MS. יצרני המסכים רוצים שתחשוב שיש הבדל, כדי שתקנה את מסכי ה2MS שלהם שהם בינוניים מינוס ולא מעניינים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן שילוב של כמה בעיות:

1) כשהמסך מחובר בVGA, המערכת לרוב מתקשה לזהות אוטומטית את הרזולוציה האופטימלית של המסך (להבדיל מחיבורים דיגיטליים שבהם זה חלק די מובנה מהhandshake).

2) ה"דרייבר" של המסך, שעיקר תפקידו הוא לספק את המידע הזה למערכת (+פרופיל צבע שהוא די חסר משמעות) לא תומך בגרסת החלונות שלו.

3) המסך עצמו הוא בעל רזולוציה לא נפוצה של 1400x1050 ולכן כברירת מחדל היא לא תופיע כאופציה ולכן אין באפשרותו לבחור בה.

כפי שאמרתי, הפתרון במקרים כאלה הוא הגדרה ידנית של הרזולוציה בתוכנת הניהול של כרטיס המסך או ישירות בregistry. אך בכל מקרה, לבחור שקנה מחשב חדש ויש לו כרטיס מסך חזק וטוב, לא הייתי מציע להישאר עם מסך מיושן ובינוני מינוס כמו זה שיש לו, והוא בעצמו רוצה להתחדש, אז אין טעם להתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל התשובות,

אף על פי שביקשתי שלא, יש לי שתי שאלות,

1. הבנתי שבין 6 ms ל2ms אין באמת הבדל ניכר לעין, אבל 8ms יש טיפה הבדל וזה מסכים שיותר מאמצים את העיניים, הבנתי נכון ?

2. לגבי הזמני ריענון, יש הבדל בין 60 ל 120 כמה זה קריטי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הבנת לא נכון.

2. תלוי את מי תשאל. הרוב יסכימו ש120HZ עשוי (אבל לא בטוח) להיות קריטי לגיימינג תחרותי, ולשאר הדברים זה לא קריטי בשום צורה, אבל יכול להיות יותר נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(1) זה סוג הדברים שברגע שאתה מודע אליהם - אתה מתחיל לשים לב.

גם Tearing. לא הפריע לי עד שהתחלתי "לחפש" את זה.

זה עניין של חוויה אישית. יש גם שלא ישימו לב להבדל בין 24 ל- 60 FPS.

לרוב המוחלט של המשתמשים אכן אין הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי...נראה אני אלך על הdel כמו שאתם מציעים, רק בשביל להשביע תסקרנות שלי, באיזה מחירים מתחיל מסך אמין עם 120hZ ? אם זה מאה שקל יותר אז אולי זה ששווה את ההשקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...