טלויזיה LCD לא נדלקת (נדלק ונכבה מיד) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלויזיה LCD לא נדלקת (נדלק ונכבה מיד)

Chevy

Recommended Posts

ניסיון לתקן את הטלויזיה אחרי שבחודש האחרון היא עשתה בעיות בכך שכאשר הייתי מדליק אותה, הייתה נדלקת ונכבת מיד כל מספר שניות כאילו היא בלופ.

כנראה יש מנגנון שמונע את הפעלתה.

בחודש האחרון אחרי כ-5-10 דקות של טיקטוקים של הדלקה וכיבוי היא היתה נדלקת ופועלת למהלך היום (בו עבדה כל היום), למחרת אותו סיפור.

היום החליטה שמספיק לטקטק וגם אחרי שעה לא נדלקה.

יש לי ידע בסיסי באלק' ומעגלים ואין לי בעיה להחליף רכיבים לבד, רק שאני צריך עזרה בזיהוי ואבחון מקור הבעיה.

מסכי LCD של מחשב פשוטים כבר תיקנתי כשזיהיתי קבלים בעיתיים אך לא כאן הדבר, הכל "נראה בסדר".

מצרף תמנה של מעגל הספק כח - שהוא החשוד המיידי כמובן.

ובתקריב יש את הרכיב שאני שומע שהוא זה ש"ממתג" את העסק ועם האוזן קרובה אני שומע שממנו יש רעש סטטי חלש של טעינה כאילו וניתוק. עכשיו יתכן והוא תקין בכך שהוא עושה את העבודה שלו בניתוק החשמל. אילו רכיבים נוספים אני צריך לבדוק?

הפיוז בכניסה שלם ולא נראה כפגום.

אם צריך תקריב נוספות של איזורים/רכיבים - just say the word :)

הטלויזיה היא 26" בת עשור בערך... היא מתאימה לשימושים שלי אז לא לצעוק "תחליף תחליף".

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש קבלים מנופחים. אתה יכול גם לנסות להחליף "סתם" את הקבלים האלקטרוליטיים הקטנים (לא הענקיים) בחלק המתח הגבוה (הם יכולים להיהרס אבל בגלל שהם קטנים אין בהם מספיק חומר בשביל לנפח אותם ולכן לא רואים עליהם נזק מבחוץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיצונית הכל נראה "בסדר".

גם אין לי מבחר גדול מאד של קבלים זמינים בבית. בטח לא גדולים כאלה.

מיד אני מארגן קובץ עם כל התמונות ברזולוציה גבוהה ובאיכות הכי טובה שאוכל לצלם (המצלמה התלקלה :\ כך שזה מהסלולרי לצערי).

אעדכן בתגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קישור לכל התמונות המקור:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22655389/TV%20PowerSupply.zip

יש רכיבים ספציפיים שאני יכול לבדוק עם רב-מודד לתקינותם מתוך התמונות שאתם רואים? ובהתאם להחליף במידת הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנאי הגדול לייד כניסת המתח (זה שיש בו מפלאטות מתכת ולא מחומר קראמי שחור) הוא Passive PFC. מה שאומר שהספק הזה הרבה פחות מועד לתקלות בהשוואה לספקים מודרניים שהם Active PFC :xyxthumbs:. בהחלט מעודד לנסות לתקן אותו

אני לא רואה נזק בולט. אולי יש נזק נראה כלשהוא מהצד השני של המעגל ? אם לא, נצתרך לנסות החלפה טיפשית של רכיבים עד שיעבוד. תנסה שלב שלב :

- תנקה אם מברשת קטנה / מכחול / וכו את כל האבק שנצמד לדברים, במיוחד בכל מיני פינות בחלק המתח הגבוה (למשל מתחת לציפ ממתג - זה שמוצמד לצלע ויש לו 6 רגליים, וגם בחריץ שחרוט בלוח המודפס עצמו מתחת לציפ הזה)

- תחליף את כל האלקטרוליטים הממש קטנים בחלק המתח הגבוה. אפשר להחליף למתח גבוה יותר ללא הגבלה, קיבול אפשר יותר אבל לא להתפרע

- תוציא את האלקטרוליטים הגדולים בחלק המתח הגבוה (בשלבים קטנים, כך שלא תחמם אותם יותר מידי וגם לא תפעיל מאמץ משיכה על הרגליים של הקבל - כי כן ניתן למשוך אותן קצת החוצה מהקבל וכך להרוס אותו). תסתכל אם רואים עליהם סימני נזק כלשהם מלמטה (לפעמים הגדולים דולפים מלמטה במקום להתנפח). אם הם נראים בסדר אני חושב שניתן להחזיר את הקיימים למעגל

- תחליף את הציפים בחלק המתח הגבוה. יכולים להיות ציפים קטנים שטוחים (מהצד האחורי של המעגל), וגם הרכיב אם ה 6 רגליים (שהוא ציפ + מוספט ממתג מובנים בתוך רכיב יחיד)

אם עד עכשו לא הולך, תחזור לכאן ונראה מה עושים הלאה

אם אתה קונה קבלים באיביי, אני ממליץ על המוכר הזה - ניסיון אישי מעולה, קניתי ממנו הרבה קבלים מקוריים של חברות טובות http://www.ebay.com/usr/sen08091990

הוא לא מחזיק את כל הגדלים שאוליי תצתרך לטלויזיה, אם אתה מחפש ב בכללי - תיזהר יש המון חיקויים

חברות של קבלים איכותיים :

Elna

Sanyo / Suncon (זאת אותה חברה)

Nippon Chemicon

Nichicon

Rubycon

אחריי כל חיבור לחשמל ולפניי שאתה בא להתעסק אם המעגל שוב, תמדוד את המתח על הקבלים הגדולים בחלק המתח הגבוה, אם יש מתח, תחכה שהוא יירד לפני שאתה ממשיך להתעסק אם המעגל (מתחת ל 50V לא מסוכן בקטע של התחשמלות, אבל בשביל למנוע נזק פוטנציאלי למעגל עצמו כשאתה תוקע בו מלחם וכו' תן להם לרדת לאזור ה 0V)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...