המחשב מתחמם ונכבה, בעיקר במנוחה , צריך המלצה למאוורר טוב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב מתחמם ונכבה, בעיקר במנוחה , צריך המלצה למאוורר טוב

dror_gh

Recommended Posts

שלום.

יש לי לוח אם P8P67-M

מעבד Intel i7-2600K עם המאוורר הרגיל שבא איתו.

אני עם השילוב הזה כשנתיים ובעבר לא סבלתי מבעיות טמפרטורה במחשב.

בשבועיים האחרונים אני סובל המון כיבוי המחשב (בעיקר שהוא נשאר דלוק ונח).

המחשב לא באמת מתכבה הוא פשוט הופך למסך כחול לפעמים, ובפעמים אחרות לסוג של תמונה לא ברורה של המסך (רעש ומסך שחור עם ריצודים) שמאלץ אותי לכבות את המחשב.

במצב כזה אם אני עושה ריסטארט אז המחשב עולה וישר בהודעת פתיחה רושם cpu over temprature או משהו בסגנון.

עד שאני לא מנתק את כבל החשמל מהמחשב למשך רבע שעה אני לא יכול להפעיל אותו בחזרה.

פתחתי את המחשב וניקיתי אבק (היה המון! ) ולא עזר.

בדקתי שהמאווררים עובדים בזמן שהמחשב עובד - הם עובדים. אולי לא עובדים תקין (לא יודע איך לבדוק כזה דבר) אבל הם עובדים ומסתובבים.

חשבתי שכבר כדאי לרכוש מאוורר טוב כדי לתת לעצמי שקט מהעניין הזה.

אשמח להמלצות.

תקציב : עד 300 ש"ח , כמובן עדיף כמה שפחות.

אם לדעתכם צריך לחרוג מהתקציב - תגידו ואשקול זאת

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא נראה כמו בעיה של קירור.... לפחות לא בעיה שניתן לפתור על ידיי קירור (יכול להיות למשל שקרה נזק לחומרה כתוצאה מהתחממות יתר, אבל אם זה המקרה, הנזק כבר קיים)

של איזה חברה ספק הכוח במחשב ?

יש על הכ מסך קבלים מנופחים שנראים כך :

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

(ראש מתכתי מנופח במקום שטוח) ?https://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המפרט המלא?

נטר טמפרטורה ע״י תוכנות realtemp/coretemp או למידע יותר גדול HWmonitor

תבדוק שהסטיקים של הזיכרונות יושבים טוב וגם הקירור שעל המעבד

תבדוק שלא נשאר על החריצים שעל הקירור אבק

עדיף שתצלם לנו את המסך הכחול שאתה מקבל ותראה לנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב realtemp אני מקבל טמפרטורות של 35-37 על כל ה 4

אחרי מנוחה של 10 דקות זה הגיע ל55-60

אבל יש הבדל משום מה בין ה realtemp ל HWMonitor. ב HWMonitor אני מקבל 80 מעלות על ה CPU

לגבי המפרט -

כרטיס מסך HD6770

זכרונות 2 סטיקים של 2GB של TRANSCEND

לוח , מעבד וספק כבר רשמתי אז נראה לי שיש לך את כל המפרט שלי

ברגע שיהיה לי שוב את המסך הכחול אצלם ואשלח כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BGA היא ההלחמה בין הציפ והמעגל

תופעות כמו מה שאתה מתאר לא נראות לי כמו משהוא שקורה בגלל טמפ' גבוהה. ובמיוחד כשהתקלות קורות במצב של מאמץ נמוך (כמו בדסקטופ) ולא במאמץ גבוה

נראה כיאלו הכ מסך פשוט חומרתית מפסיק לעבוד כשהוא בטמפ' בינונית, וזה יכול לקרות בין היתר (ולעיתים קרובות אכן כך) בגלל BGAים

קורה ש BGAים נהרסים בגלל התחממות יתר לאורך זמן. ההבדל הוא שאם הבעיה היא התחממות היתר עצמה, הוספת מאוורר לקירור תפתור אותה. אם הבעיה היא תוצאה של נזק לחומרה, הנזק כבר קרה ועכשו מאוחר מידי לשפר את הקירור

יש סיכוי כלשהוא שהבעיה היא במערכת ההפעלה, בחיבור בסלוט, או במתחים, אז תשלול את אלה לפניי שאנחנו קובעים חד משמעית שיש נזק בכ מסך וממשיכים (לנסות לסדר אותו על ידי חימום בתנור או לקנות כ מסך חדש). תבדוק את הכ מסך במחשב אחר, כ מסך אחר במחשב זה וכדומה בשביל הבדיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשתי כ. מסך חדש. Vapor-x R7

הדלקתי את המחשב וראיתי את מסך הפתיחה (איפה שאפשר ללחוץ del על מנת להכנס לביוס). המחשב היה תקוע על המסך הזה מעל לדקה לכן עשיתי ריסט למחשב. מאז הריסט אין שום תצוגה על המסך, אפילו לא המסך פתיחה. ואחרי כמה שניות שהמחשב עובד הוא עושה לעצמו ריסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז היה חיבור רופף. חיזקתי אותו ואז חיברתי את ה כ. מסך החדש והמחשב נדלק והכל תקין. זתומרת לא הכל.

הבעיה עצמה נמשכת , כשאר במהלך סרטון שצפיתי בו שוב המחשב נתקע ואז נתן לי את המסך הזה :

uocg0.jpg

כבר מיואש , ואשמח מאוד לעזרה :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...