2560x1440 vs 1920x1080 במסך 27, כמה הבדל יש באיכות? - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2560x1440 vs 1920x1080 במסך 27, כמה הבדל יש באיכות?

Sting

Recommended Posts

שלום חבר'ה, בעקבות המשחקים החדשים שיוצאים עם דרישות גרפיקה מוגזמות רציתי לשאול, כמה איכות תצוגה אני מפסיד במידה ואני מציג ברזולוציה של 1080P על מסך של 2560x1440?

והאם זה נפוץ לשחק ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל ללא ספק. אבל אם אין ברירה, אז אין ברירה ומורידים רזולוציה.

מה שכן, קודם כל, לפני שמורידים רזולוציה, עדיף להוריד תוספות לא חיוניות - AA בראש ובראשונה (לא תורם כמעט דבר ברזולוציות גבוהות), AF, אולי הגדרות ספציפיות של המשחק. רק אם זה לא מספיק כדי להביא לקצב פריימים סביר - להוריד רזולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לקחת בחשבון שברגע שקנית מסך עם רזולוציה מסויימת - ואתה מחליט להוריד רזולוציה - איכות התמונה נפגעת מאוד.

במקרה כזה - המסך מבצע המרה מהרזולוציה הנמוכה לגבוהה.

תנסה בווינדוס להוריד רזולוציה ושים לב מה קורה לדוגמא לפונטים למשל.

לכן עדיף לנטרל כמעט כל דבר אחר ולשמר את הרזולוציה המקורית (מה שנקרא Native resolution)

2560X1440 דורש לא מעט כוח עיבוד.

אתה יכול לקבל סדר גודל לכוח הנדרש דרך Control Panel ע"י הפעלת DSR לרזולוציה הגבוהה גם במסך הנוכחי שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לקחת בחשבון שברגע שקנית מסך עם רזולוציה מסויימת - ואתה מחליט להוריד רזולוציה - איכות התמונה נפגעת מאוד.

במקרה כזה - המסך המרה מהרזולוציה הנמוכה לגבוהה.

תנסה בווינדוס להוריד רזולוציה ושים לב מה קורה לדוגמא לפונטים למשל.

לכן עדיף לנטרל כמעט כל דבר אחר ולשמר את הרזולוציה המקורית (מה שנקרא Native resolution)

מה שקורה לפונטים אכן נורא. מה שקורה לתמונה במשחקים ובסרטים הרבה פחות נורא, כי גם ככה יש שם המרות, החלקות ושינויי גודל כחלק מעיבודי התמונה, ובנוסף, להבדיל מטקסט, אין חשיבות כה קריטית לדיוק ולחדות של עצמים קטנים וקווים דקים.

אני בהחלט מסכים עם מסקנתך - עדיף לנטרל כמעט כל דבר אחר ולהישאר ברזולוציה המקורית.

אני לא מסכים לטיעון שלפעמים מעלים - שלשחק ברזולוציה לא טבעית זה כל-כך רע, שאם כרטיס המסך שלך לא מסוגל להריץ את כל המשחקים ברזולוציה הטבעית, אז אתה חייב לשדרג כרטיס / להסתפק במסך ברזולוציה נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי בסוף ל 1080P עם הגדרות על HIGH, נכון שיש הבדל באיכות אבל זה נסבל ביחס לזרימה של המשחק שעובדת עכשיו חלק לגמרי, זה הרבה פחות מעצבן מדייליי של העכבר ולאגים ברזולוציה הגבוהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש ביזיון שמערך כרטיסי gtx760 לא מצליח לסחוב על מקסימום רזולוציה (כבר לא מדבר על מקסימום בהגדרות גראפיות)

בגלל משחקים עם אופטימזציה כלכך גרועה ממש באסה רצינית בעיניי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...