סטיבן הוקינג - המחשבים יביאו להכחדת המין האנושי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סטיבן הוקינג - המחשבים יביאו להכחדת המין האנושי

se7en

Recommended Posts

הפיזיקאי הבריטי, סטיבן הוקינג, הנתמך כולו ככללו במכונות ובטכנולוגיה בכדי להתקיים, מזהיר מהאיום האפוקליפטי שטמון בבינה המלאכותית. זאת לאחר שהיזם האמריקאי אלון מאסק הציף את הנושא למודעות האנושית בתחילת השנה."פיתוח הבינה המלאכותית מהווה איום על המין האנושי ועלול להוביל אותו אל סופו", אמר פרופ' הוקינג לרשת החדשות BBC. "הם ימריאו בכוחות עצמם ויעצבו עצמם מחדש בקצב הולך וגובר" הוא אמר. "בני אדם, המוגבלים על ידי האבולוציה הביולוגית האיטית, לא יוכלו להתחרות בקצב ולכן יוחלפו".

התרחיש בו המחשבים מפתחים מודעות עצמית ומתחילים להתפתח במהירות על-אנושית מכונה "סינגולריות", מונח אשר פרופ' הוקינג משתמש בו גם בעבודתו על המפץ הגדול והחור השחור. רק בקיץ האחרון הזהיר מוסק כי בינה מלאכותית היא "מסוכנת יותר מהגרעין". ושיתף את דאגותיו בטוויטר כי הוא "מקווה שאנו לא רק מנהלי האתחול הביולוגי לאינטליגנציה הדיגיטלית. אך למרבה הצער, הסבירות לכך רק עולה עם השנים".

הוקינג הזהיר כבר בעבר על כך שקשר עם חייזרים עלול להיות הרסני באותה הצורה שבה הבינה המלאכותית מאיימת על השמדתו של המין האנושי. אך הוא הודה אתמול כי הצורות הפרימיטיביות של טכנולוגיית המחשב "החכמה" שפותחה עד כה, הוכיחה עצמה שימושיות מאוד והוא נתמך בה על מנת לתקשר עם העולם ולבטא את עצמו. פרופ' הוקינג חולה במחלת הנוירונים המוטוריים והוא מדבר עם סינתיסייזר.

הוא פירסם את האזהרה החמורה שלו באירוע בלונדון שבו חשפה חברת המחשבים 'SwiftKey' יישום חדש שנועד לאפשר לו לדבר במהירות גבוהה יותר פי 2 מאשר היום. למרות זאת, הוא החליט לשמור על קולו הרובוטי הנוכחי ולא לעבור לקול טבעי יותר בעל מבטא בריטי, מאחר וקולו הרובוטי הפך לסימן ההיכר שלו.

מקור:

http://rotter.net/forum/scoops1/161682.shtml

מה אומרים?

הבנאדם קיבל וירוס מהמחשבים שתומכים בחייו או שאנחנו צריכים לחפש את ג'ון קונור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוליווד, סופרי מד"ב ופילוסופים כבר עוסקים בזה תקופה ארוכה.

אם נצליח לייצר בינה עם יצר קיום עצמי, מה יקרה כשהיא תחליט שאנחנו (בני האדם) איום?

מומלץ לראות את האנימטריקס, ביחוד את הקטעים שהמחשב הראשי של ציון מספר את ההיסטוריה של איך הגיעו למצב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זו רק האמונה שלי בטוב הבורא והיקום.

אבל אני מאמין שבנקודה הקריטית יקרה בדיוק הפוך.

הכוונה שה"מערכת" ברגע שתהיה "מודעת" תחפש דרכים ותחבולות דווקא להטיב עם יוצריה.

למה היא חייבת להיות חלאה כמונו?

אבל זה כנראה רק אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מזל שסטיבן הוקינג קיים. אם לא הוא, אז המקור שלנו היה טרמינייטור.

בטח עוד אלף שנה אנשים יאמינו שהרובוטים נבראו ממפץ גדול...

יש מצב... אבל בעוד הרבה יותר מאלף שנה.

אבל מהי הנקודה שלך? הרי החצי השני יאמין שמי שברא אותם אלו אלוהיו בני האדם הנשגבים שעזבו השמימה. מי יודע, אולי הם יסגדו אל ביל גייטס או סטיבן ג'ובס כאלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, הייתי צריך לנסח את זה הרבה יותר בעדינות. בכל אופן, זה לא "לדעתי", כיוון שאכן אין ביכולתי לפרוך את מסקנותיו, אלא "לתחושתי".

השורה התחתונה היא, שגאון ככל שיהיה, הוא מתעסק בעניינים מעורפלים שחלקם לא ניתנים להוכחה*, ובעיקר בהופעות מלומדות וכתיבת מדע פופולרי, תאוריות ונבואות. ודאי שלמסקנותיו המוכחות יש ערך עצום, אבל לא כזה הנותן לו אפשרות להסיק מסקנות נוספות לגבי עתיד היקום או שאר שטויות פסבדו מדעיות שהוא טורח להנפיק מידי פעם, ותסלחו לי שאני לא טורח לחפש ציטוטים כרגע.

אני די קורא תיגר על מעמדו של ה"מדען" המאובן, ואומר "המלך הוא ערום".

*"למרות תרומותיו לחקר הפיזיקה לא זכה הוקינג בפרס נובל, שכן הוא מוענק רק לגילויים שאוששו בניסיון או בתצפית, דבר נדיר יחסית בתחום מחקרו". ויקי.

אני מעריך יותר מדענים שתחום המחקר שלהם כן מאפשר ניסויים ותצפיות, או לחילופין אנשים המגדירים עצמם מראש כאנשי רוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבן אדם פשוט משועמם.

וכבר מצאתי שגיאה בטענה השיקרית שלו. הוא טוען שהאבולוציה האנושית איטית מכיוון שהיא מוגבלת על ידי הביולוגיה הטיבעית. זה לא נכון.

כנראה שסטיבן הוקינס הבריז מהקורסים על .

אם כל הכבוד למחשבים ייתכן שאפשר גם להנדס בן אדם או על אדם שיהיה חכם פי הרבה יותר ממה שכל מחשב יהיה אי פעם מסוגל להיות.

תחשבו שאם נשפר את הגנים שלנו ונוסיף לגנים שלנו עוד כרומוזומים או WHATEVER כך שהמוח של הצאצאים שלנו יהיה הרבה יותר מתקדם. תחשבו איזה אינטליגנציה הביולוגיה יכולה עוד לספק.

המוח האנושי עדיין עוקף מחשבים בהרבה דברים, אפשר לשפר את המוח האנושי.

בתור מישהו שהחרים את האקדמיה של הייתי אומר שהדעות שלו כנראה נגועות בנטיות הפוליטיות שלו מאשר איזשהם מסקנות אובייקטיביות לגבי המין האנושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו עוד לא הגענו לניצולת 1% מהמח שכבר יש לנו ואנחנו רחוקים מאד ממצב שהטכנולוגיה תשמש רק לטוב.

רק ירדנו מהעצים מנטאלית.

יש פה פאקינג מטורפים שיכורי כח קופים שאוחזים ברבבות ראשי נפץ גרעיניים.

הדבר האחרון שמדאיג אותי בשלב זה זה סקיינט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט מאי קבלת פרס נובל היה אך כדי להביא את הסיבה לפיה הוא אינו יכול לקבל כזה.

ובמשפטך בו השווית את רעיונותיו לחלומות זלזלת בו יותר מכל הדברים שנאמרו כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחום אז אתה טוען שכל דבר שהוקינס פולט הוא תורה מסיני?

אתה יודע שלא כל דבר שהוא אומר זה טענה מדעית או אקדמית. הוא גם התחרט על דברים שאמר בעבר וסתר את עצמו בהווה.

לדעתי הוא סתם משועמם בכיסא שלו(מן הסתם, מסכן), והוא מחפש אקשן בחיים בדמות פרובוקציות מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא. האיש הנחיל לעולם הרבה רעיונות מטופשים:

רק דוגמית:

"בשביל המוח המתמטי שלי, המספרים לבדם הופכים את החשיבה על חייזרים לרציונלית לחלוטין".

"אם חייזרים יבקרו אותנו, התוצאה תהיה דומה למה שקרה כשקולומבוס עגן באמריקה. זה לא נגמר טוב בשביל הילידים האמריקנים".

"החלקיק האלוהי יכול לגרום לקריסת היקום".

ועוד...

מצחיק שלרוב האנשים יש הערכה עצמית כה נמוכה שהם כורעים-מצח אוטומטית בפני האיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השורות הבאות נכתבות מתוך אמונה\מחשבה אישית שלי:

אני אכן מאמין שאינטלגנציה מלאכותית \ מחשוב \ תקשורת אכן יביאו לסופו של המין האנושי - כמו שאנו מכירים אותו

אני אכן מאמין שבהמשך אנחנו נתממשק אל המחשוב ישירות מהגוף וגם אם לא הממשק יהיה שונה בהרבה מאשר הממשק הקיים היום

אני מאמין שהמין האנושי יתפתח גם גופנית וגם שכלית ואל ישאר במקום

אני רוצה להאמין - שנפסיק את השכלול של האמצעים להרוס את עצמנו בדרך יעילה - שנפסיק לריב על אדמה\אמונה\כסף - ונשקיע את המשאבים לפיתוח שגשוג

אני רוצה להאמין -שהמין האנושי יעזוב את כדוה"א לעבר פלנטות נוספות כי אם נשאר כאן - סופנו להיכחד - אין לנו תוכנית גיבוי (אה כן מטאורים כן נופלים - היפוך קטבים - עידן קרח - SOLAR FLARE וכיוב')

אני רוצה להאמין - שמינים אחרים הקיימים יסייעו לנו לצאת מהברוך ולשתף איתנו פעולה - אני אכן מאמין שקיימים כאלה - אנחנו פשוט לא מעניינים אותם כרגע.

יכול להיות שאחרי שתקראו את השורות האלה תחשבו שאני חי בסרט - אני מקווה שהסרט שלי יתגשם ולא המציאות היום.

live long and prosper,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...