זיהוי סוללות- זוהתה! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיהוי סוללות- זוהתה!

CyberBot

Recommended Posts

אם זה לא משהו מאוד מאוד ישן, אז לרוב מדובר בסוללת ליתיום 18650. אל תנסה להחליף אותן בחדשות - זה לא ילך. גם להוציא אותן משם ולהטעין חיצונית לשימושיים כללים זה לא עסק מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוללה של -

יש ציפ שמודד את קיבול הסוללות, על פי הדיווח שלו אתה רואה את מצב הסוללה במערכת ההפעלה. כשסוללה של "מתה סופית" זה בגלל שהציפ החליט להרוג אותה (המידע נשמר בציפ). בחלק (רוב ?) הסוללות, אם תטעין אותן על ידי חוטים ל + - או תחליף לסוללות חדשות, הציפ עדיין "מת". יש כאלה שניתן לאפס ויש כאלה שלא. בחלק (מיעוט קטן ?) מהסוללות הציפ מחליט אם הסוללה תקינה או לא לפי המתח המיידי, כלומר אם תטעין ממקור חיצוני הוא כן יקבל את זה שהסוללה שוב תקינה

בשימוש כללי מחוץ לסוללה -

אם הן לא מספיקות בשביל הקיבול שלהן כבר דיי נמוך, אבל ניתן להניח שעדיין תוכל להדליק מהן לדים וכו'

אלה סוללות ליתיום ולכן מחייבות דיוק וזהירות בפעולות טעינה : שירדה מתחת למתח מסויים עלולה לא להיות בטוחה בטעינה מחדש, וכשאתה מטעין אותן, אתה לא אמור לתת להן מתח של יותר מהמתח המקס' של הסוללה עצמה / זרם נמוך מספיק (וזאת בניגוד למשל לניקל קדמיום, שניתן להטעין דרך נגד גדול ממקור מתח גבוה יותר והסוללה לא תעלה הרבה מעל המתח המקס' גם אם השארת אותה בטעינה זמן ארוך מידי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במתח שאינו עולה על המתח המקס' של התא, ודרך נגד גדול. לא תוכל להגיע כך לטעינה מלאה אלא רק להתקרב אליה אקספוננציאלית

תאים שירדו מתחת למתח קריטי מסויים (שאני לא זוכר) עלולים להיות לא תקינים מבפנים, ואם תטעין אותם הם עלולים להיפרץ/להתפוצץ אם כי הסיכוי נמוך. בדוק בגוגל מתחת לאיזה מתח רצוי לא להטעין יותר תא ליתיום יון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להטעין גם תאים ריקים, אבל הם יחזיקו זמן קצר מאוד.

אפשר לקנות מטען לסוללות 18650, אם מתחשק לך http://www.alibaba.com/product-detail/Hot-sale-original-nitecore-d2-general_60044257717.html?s=p

אפשרות אחרת זה לבנות מטען, זה מעגל מורכב מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה שאתה מטעין את הסוללות נכון (במתח וזרם מוגבלים במקרה הפרימיטיבי, או מטען מתאים לטעינה מלאה), אין בעיה אם הטעינה עצמה. הבעיה היא כללית בסוללות שיש בהן נזק פנימי. כזאת יכולה להיטען, לעמוד טעונה כמה שעות או ימים ואפילו לעבוד רגיל, ואז פתאום להיפרץ מבפנים ולהתפוצץ

עד כמה שקראתי בעבר, סיכון לנזק פנימי (פגיעה בשכבות בידוד וכו) קיים בסוללות שירדו מתחת למתח מסויים, לכן ההמלצה היתה לא להשתמש יותר בסוללות שירדו מתחת לסף קריטי כלשהוא. זה בדיוק מה שהציפ בסוללה של המחשב הנייד מבטיח. אני זוכר שהיה שם מתח ספציפי שנאמר שהוא המינימום שנחשב כבטוח, אבל אני לא זוכר מה הוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שמצאתי פתרון לטעינה

http://www.ebay.com/itm/5V-Micro-USB-1A-18650-Lithium-Battery-Charging-Board-Charger-Module-Protection-/400665520672?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d4986aa20

מה אתם אומרים?

למישהו יש כזה שאני יוכל לקנות ממנו?

זה יהיה ממש מדכא לחכות חודש בישביל 4 שקל -_-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...