מהי הדרך הטובה והאמינה ביותר לגיבוי תמונות פעם בחודש? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי הדרך הטובה והאמינה ביותר לגיבוי תמונות פעם בחודש?

Aviv943

Recommended Posts

היי חברים,

אני משתמש כרגע בכונן קשיח של סמסונג בנפח 1TB בן כ 7 שנים כאיחסון התמונות של המשפחה.

לאור החששות שיום יבוא והוא יקרוס, אני מחפש כונן שיהווה פתרון הולם לגיבוי התמונות והסרטונים.

על הכונן נמצאים כל התמונות של המשפחה מעשר השנים האחרונות. אם הוא ילך אין לי שום תמונה ושום משום מקום.

מהו הפתרון המומלץ לצרכים אלו? האם מערך Raid 1? אולי כונן חיצוני?

יש לציין שלאור השימושים, מהירות היא לא הפקטור פה.

אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגמרי, שום כונן לא צריך להחשב אמין. תמיד נדרש שהקבצים יהיו ב2 מקומות לפחות. כונן חיצוני זה בסדר. כל עוד אתה מסתדר עם 1TB תשקול אפילו 2 ואחד לתת לבן משפחה אחרי גיבוי חצי שנתי. ניתן גם פתרון לטעמי בנוסף אולי במקום, למשל crashplan ב4$ לחודש במינוי שנתי קצת פחות אתה מקבל איחסון לא מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עותק יחיד, לא משנה היכן הוא נמצא, על כונן פנימי, חיצוני, מערך רייד וכו' לא נחשב כגיבוי. גיבוי בהגדרה זה יותר מעותק אחד. יש כמה אפשרויות והן תלויות בכמה כסף מוכנים להוציא לטובת השקט הנפשי.

1. כונן חיצוני בחיבור שיחובר למחשב והפעלת תוכנת גיבוי שתיצור את הגיבויים באופן אוטומטי.

2. שרת איחסון (NAS) שיחובר לרשת הביתית והפעלת תוכנת כמו ב-1. היתרון הוא בגיבוי של יותר ממשחב אחד בבית, אם יש צורך כמובן, ובכך שניתן להציבו בחדר אחר מזה שבו נמצא המחשב המגובה וכך להבטיח הגנה נוספת.

3. שירות כלשהו כפי ש-none77 הציע. יש לקחת בחשבון שגיבוי ראשוני יקח הרבה זמן כי ה-upload אצלנו איטי. אם אני לו טועה ל-crashplan יש אפשרות לגיבוי למחשב אחר ברשת המקומית ואף למחשב באתר אחר, כך ניתן ליצור גיבוי בטוח יותר.

החסרונות של 1 ו-2 הוא שהרכיב המגבה נמצא באותו בית שבו העותק המקורי נמצא ולכן במקרה של גניבה מהבית או שריפה, חס וחלילה, שני העותקים עלולים להנזק. רצוי מידי פעם ליצור עותק נוסף ולשמור מחוץ לבית, בעבודה, קרוב משפחה או כל רעיון אחר.

פתרונות שדורשים חיבור מזדמן של כונן חיצוני פחות מומלצים כי הם דורשים ממך לזכור לבצע את זה ולכן יש סיכוי שלא יבוצעו בתדירות מספקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאלו גיבויים של אני לא מוצא צורך ליצור עדכון מעבר לפעם- פעמיים בכמה חודשים. לכן חיבור מזדמן עם כל החסרונות המובנים שלו, יכול גם לשמש כאופציה.

אני מבין שגיבוי בענן זאת האופציה הטובה ביותר, אך האם באמת יש צורך בסוג כזה של גיבוי לצרכים שלי? לפעמים חודשים שלמים שאני לא נוגע בקבצים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CrashPlan כמו שהציעו לך - חינמי אם זה רק גיבוי למחשב/דיסק אחר, ללא ענן. בלי מגבלת נפח.

BiTorrent Sync - חינמי ללא מגבלת נפח/מחשבים - ללא ענן.

פעם אחת תיקח את הכונן שיש לך ותעתיק אותו לדיסק אצל חבר/משפחה כדי לעשות גיבוי ראשוני של כל הנפח.

אח"כ התוכנות הנ"ל ידאגו לגבות את כל מה שתשים על הדיסק המקומי למחשב השני (תוודא שזה סינכרון חד כיווני).

עם זאת, כשמדובר בחומר יקר מפז הייתי הולך על גיבוי בתשלום - הכי משתלם ויציב שמצאתי של מיקרוסופט דווקא - OneDrive + Office365 Home ב~8$ לחודש

http://office.microsoft.com/en-001/products/compare-microsoft-office-products-FX104165233.aspx

יש כמובן גם את ו- DRIVE שגם נותנים גיבוי OTA למה שמצולם בסמארטפון - יקרים יותר.

חוק ברזל - כל מה שדורש מעורבות ידנית - לא יעבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק ברזל - כל מה שדורש מעורבות ידנית - לא יעבוד!

לחלוטין לא מסכים עם "חוק הברזל" הזה.

למעשה אני מתנגד אליו נחרצות - (כמעט) כל מה שלא דורש מעורבות ידנית - זה לא גיבוי! אלא סינכרון בדומה ל-RAID1. אני לא רוצה שכל דבר שקורה במקור אוטומטית יעבור לכונן הגיבוי, אולי זה בוצע בטעות ובדיוק בשביל זה אני צריך את הגיבוי??

את הגיבויים שלי אני עושה על כונן חיצוני של 3TB. כל פעם שאני מסיים לעבוד על פרוייקט מסוים (read: כל פעם שפותח הדיון מעביר מהמצלמה לאלבום המשפחתי בכונן המקור) אני מפעיל בלחיצת כפתור את פעולת הסינכרון בין הכוננים וכונן הגיבוי מקבל את החומר המעודכן.

פשוט וקל, אמין, ובטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחלוטין לא מסכים עם "חוק הברזל" הזה.

למעשה אני מתנגד אליו נחרצות - (כמעט) כל מה שלא דורש מעורבות ידנית - זה לא גיבוי! אלא סינכרון בדומה ל-RAID1. אני לא רוצה שכל דבר שקורה במקור אוטומטית יעבור לכונן הגיבוי, אולי זה בוצע בטעות ובדיוק בשביל זה אני צריך את הגיבוי??

את הגיבויים שלי אני עושה על כונן חיצוני של 3TB. כל פעם שאני מסיים לעבוד על פרוייקט מסוים (read: כל פעם שפותח הדיון מעביר מהמצלמה לאלבום המשפחתי בכונן המקור) אני מפעיל בלחיצת כפתור את פעולת הסינכרון בין הכוננים וכונן הגיבוי מקבל את החומר המעודכן.

פשוט וקל, אמין, ובטוח.

או שתגבה INCREMNENTAL עם TIME STAMPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...