איזה כבל רשת מומלץ במחשבה לעתיד? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה כבל רשת מומלץ במחשבה לעתיד?

OR2OOO

Recommended Posts

עוד כ-7 חודשים אני עובר דירה ואני מעוניין לדעת איזה כבלי לשים בדירה, נכון להיות יש לי CAT5E, אבל מכיוון שהחלפת כבלים = חפירה בקירות, אני מעוניין לדעת מה מומלץ לקנות לטווח הארוך.

ראיתי שיש CAT6 ורציתי לדעת האם הם מומלצים ומה ההבדל בינם לבין CAT5E?

מבחינת תאימות, CAT6 תומך במכשירים בדיוק כמו CAT5E?

בעיקרו הדרישה היא לאפשר העברת מדיה בין כל המכשירים בבית, גיימינג, טורנטים וכו...

בצד אחד יהיה מחובר TL-WDR4300 ומשם יצאו כבלים (שלגביהם אני מתייעץ) לכל חדר.

אשמח לשמוע את דעתכם ולקבל המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CAT6 ללא שום ספק. הוא לא כזה יקר כבר, ויתמוך בכל ציוד בעתיד הנראה לעין - גם 1G למרחקים ארוכים יותר / יציבות גבוהה יותר מאשר CAT5E וגם 10G אם וכאשר זה יהיה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני מקפיץ כי מבדיקה שעשיתי לאחרונה ראיתי שיש CAT6a, רציתי לדעת אם שווה את השקעה והאם גם הוא תומך לאחור ב-CAT5e?

אני מתכוון, בתוך הבית ברצפה יעברו כבלים של CAT6/a והשקעים יהיו RJ45, האם יהיה אפשר לחבר ל-RJ45 כבל CAT5e ומשם לראוטר/סוויץ' בלי בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשקעה גדולה יותר אך חד פעמית ניתן להשחיל CAT7 לכל החדרים ולהשתמש בשקעי RJ45 יקרים יותר אך מתאימים. כמובן שכל ציוד שמיועד לעבוד עם CAT5 יעבוד ללא כל בעיה.

מנגד, לרוב גם CAT6 איכותי הוא מעל ומעבר למה שצריך בבית, ואם השימושים הם לא כבדים, אפילו CAT5E איכותי יעשה את העבודה נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה במחשבה לעתיד, אבל אני לא רואה צורך של יותר מ-cat6 לעשור הקרוב. בבית שלי יש היום cat5e כבר עשור (אולי קצת פחות) והם עדיין אקטואליים.

בכל מקרה, השאלה שלי הייתה על cat6a, לא על cat7/cat6, אשמח להתייחסות ספציפית לכך.

בלי קשר הבנתי ש-cat7 לא מתאימים לציוד של cat6 ומטה, אולי אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...