מחפש המלצה לDSLR + עדשות + כרטיס זכרון איכותי וגדול. תקציב עד 5000. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לDSLR + עדשות + כרטיס זכרון איכותי וגדול. תקציב עד 5000.

ShootMe

Recommended Posts

• 1. מה התקציב שעומד לרשותך ?
    5000

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.
    רמת ידע טובה, על אף שזו הרפלקס הראשונה שלי.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?ן...
    power shot למיניהם

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה חברה בטיולים באור יום, הרבה של הילדה בתוך הבית, מעט ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)
    מעוניין לצלם נופים, פורטרייטים ומאקרו (לכן אבקש שתתאימו לי ואולי 2 עדשות שעונות על הנ"ל). חשוב לי שיהיה אפשר לצלם גם בתנאי תאורה לא אופטימליים...

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה?
    לא קריטי לי העניין הזה. מאמין שכל שעונה על התנאים האחרים תאפשר לי להדפיס בגדלים סבירים...

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן
    מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.
    מעוניין לצלם נופים, פורטרייטים ומאקרו. שתיהיה לי את האפשרות לצלם במה שהיה מקביל במצלמות הקודמות לי לזום אופטי של עד X15, וכן מאקרו. מספר עדשות.

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.
    העדיפות היא כמובן למצלמה לא כבדה, אני מתכוון לשאת אותה איתי לכל מקום
    :)
    8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?
    לצורך המצלמה והשאלון האלו - אין

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?
    אין העדפה.

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים
    - שלא תתקע לי שעה בין תמונה לתמונה. מאמין שכל קצב סביר יספק אותי

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

כן, חשוב לי שאיכות הוידאו תיהיה טובה [1080]. חשוב שיהיה חיבור חיצוני למיקרופון.

דגשים חשובים:

בנוסף, אם אפשר להתאים כרטיס גדול בתוך התקציב.

חשוב שבמצלמה תיהיה גם אופציה לצילום אוטומטי למקרה שלא יהיה לי זמן או יכולת להתעסק בהגדרות ISO, צמצם וכו'...

יש עדיפות למסך מתכוונן...

מקווה שלא קפצתי מעל הפופיק עם הדרישות והתקציב. בכל מקרה התקציב גמיש.

אודה לעזרתכם בעניין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפצת מעל הפופיק.

תסלח לי שאני עונה בלי סדר.

עדשה שתיתן לך זום X15 כנראה שלא תהיה איכותית במיוחד. אולי יש משהו בסגנון 18-270MM.

כל DSLR לא ממש תיתקע לך בין תמונה לתמונה. השאלה אם 3 תמונות בשניה זה מספיק לך.

צילום בתאורה לא טובה זה תמיד בעייתי. ועדשות עם מפתח צמצם גדול יהיו נורא יקרות.

כרטיס זה האחרון שבדאגות שלך. רק חשוב שהוא יהיה מספיק מהיר לוידאו. אז לא להתפשר על איזה אולטרה.

כנס לאתר של חנות כמו B&H או אפילו לזאפ, ותבדוק כמה עולות עדשות. תחפש שצילמו עם אותן עדשות ותראה אם האיכות טובה מספיק עבורך.

ואגב, ככול שהעדשה טובה יותר, בדרך כלל היא גם כבדה יותר.

הסיבה שמצלמות קומפקטיות יכולות להסתדר עם עדשות קטנות היא גודל החיישן הקטן, שלא מצריך עדשה שתיתן תמונה איכותית וישרה על שטח גדול כמו ב-DSLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...