ייעוץ עבור הרכבת מחשב שולחני למטרת גיימינג כבד בתקציב של עד 5,000 שקלים כולל חריגה - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ עבור הרכבת מחשב שולחני למטרת גיימינג כבד בתקציב של עד 5,000 שקלים כולל חריגה

Tom25

Recommended Posts

1. תודה רבה על תגובתך ותמיכתך הראויה לשבח Tov. כל הכבוד :-)!!!

2. Yosi, נכון הגולש Tov החסיר מידע אבל הוא לפחות ניסה לעזור כמו שגם אתה ניסית ואני בהחלט מודה לכם על כך.

3. תודה רבה גם על תגובתך ותמיכתך Sys Zone :-).

עיינתי במפרט שהרכבת ויש לי מספר הערות ברשותך והם:

• מעבד - בהחלט מוצא חן בעיניי. אני מניח שהוא יעשה את העבודה ראויה.
  • קירור למעבד - סביר (למרות שאינני בקיע בתחום החומרה) האם יש משהו יותר טוב?
  • לוח אם - מה ההבדל בבקשה בין Gigabyte GA H97 - HD3 ל - LGA 1150?
  • נראה לי קצת מופרך שמארז כולל ספק כוח של חברה לא מוכרת (לפחות בעיניי) עולים 825.00 שקלים. מה יוצא דופן במארז שהוספת לי? האם הוא שקט? מה מיוחד בו בבקשה? בכל אופן, אשמח לעיין במארז אחר. ראיתי את המארז בתמונות ב - Google לא אהבתי כגון: הדלת מקדימה שצריך לפתוח.
  • Sys Zone אשמח לצפות גם בזיכרון מיצרנית Corsair גם בנפח 16GB מסדרת Vengeance Pro במהירות תדר 2400MHZ? האם ניתן להוסיף זיכרון כזה שכולל את תקציב החריגה?
  • האם יש כרטיס מסך יותר מקצועי לטווח הארוך בתקציב כולל חריגה?

4. Zoro, במה המפרט הנוכחי מעולה? אני לא כ"כ בקיע בתחום החומרה. אשמח שתפרט/ו למה הוא כ"כ מעולה.

הערות:

• אני בסוף מעוניין בכונן אופטי מתקדם שהוא גם צורב, עקב שאת המחשב שיש בביתי אני מוסר לאדם קרוב אליי.
  • האם לדעתכם/ן כדאי לרכוש גם כרטיס SSD כדי שהכל יהיה מהר הכי שאפשר...
  • האם למישהו יש ניסיון עם רשת TMS? האם הם אמינים וכדאי לרכוש מהם? הרי אין להם חנות שצרכנים יכולים להגיע, הם יושבים באיזה מחסן שיום אחד הם יכולים להיעלם.
  • אשמח שתכתבו יתרונות וחסרונות במחשב בבקשה כולל על המארז הנוכחי בבקשה.
    אני לא בקיע כלל בתחום רכיביי החומרה, ואשמח לשמוע את דעתכם/ן הכנה בבקשה.

אשמח לקבל מפרטים נוספים מרשתות מחשבים נוספות בבקשה.

תודה רבה לכם Tov Tov, Yosi B, Sys Zone ו - Zoro 9.

לעיונכם/ן מצורף קישור לדיון המקוצר שהקלדתי אמש, 19.11 לחץ/י: http://hwzone.co.il/community/threads/555144-***%D7%97%D7%93%D7%A9***-%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A2%D7%93-5-000-%D7%A9%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9D#.VG21tzSsU1I

(במידה ועברתי על אחד מחוקי הפורום, אני מתנצל ואשמח שמנהל/ת יפנה אליי לפתרון הבעיה).

תודה רבה,

ויום מוצלח

טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
1. תודה רבה על תגובתך ותמיכתך הראויה לשבח Tov. כל הכבוד :-)!!!

2. Yosi, נכון הגולש Tov החסיר מידע אבל הוא לפחות ניסה לעזור כמו שגם אתה ניסית ואני בהחלט מודה לכם על כך.

3. תודה רבה גם על תגובתך ותמיכתך Sys Zone :-).

עיינתי במפרט שהרכבת ויש לי מספר הערות ברשותך והם:

• מעבד - בהחלט מוצא חן בעיניי. אני מניח שהוא יעשה את העבודה ראויה.
  • קירור למעבד - סביר (למרות שאינני בקיע בתחום החומרה) האם יש משהו יותר טוב? אין צורך בקירור יותר טוב לצרכים שלך חבל על הכסף
  • לוח אם - מה ההבדל בבקשה בין Gigabyte GA H97 - HD3 ל - LGA 1150? אותו הדבר, LGA 1150 זה סוג התושבת של המעבד לא לוח אם נוסף.
  • נראה לי קצת מופרך שמארז כולל ספק כוח של חברה לא מוכרת (לפחות בעיניי) עולים 825.00 שקלים. מה יוצא דופן במארז שהוספת לי? האם הוא שקט? מה מיוחד בו בבקשה? בכל אופן, אשמח לעיין במארז אחר. ראיתי את המארז בתמונות ב - Google לא אהבתי כגון: הדלת מקדימה שצריך לפתוח. גם המארז וגם הספק מחברות מוכרות ואמינות, המארז הנ"ל נחשב לשקט במיוחד, תפסיק לדאוג למותגים כי כל מה שהציעו ויציעו לך פה הוא מותג מוכר.
  • Sys Zone אשמח לצפות גם בזיכרון מיצרנית Corsair גם בנפח 16GB מסדרת Vengeance Pro במהירות תדר 2400MHZ? האם ניתן להוסיף זיכרון כזה שכולל את תקציב החריגה? הלוח אם תומך רק בזכרון עד 1600MHZ לכן 2400MHZ יהיה מיותר לחלוטין ובזבוז של כסף
  • האם יש כרטיס מסך יותר מקצועי לטווח הארוך בתקציב כולל חריגה? הכרטיס מסך הנ"ל מעל ומעבר לצרכים שלך ויחזיק לך לתקופה ארוכה, תוכל לקחת כרטיס יקר יותר אבל מבחינת עלות\תועלת זה לא משתלם או כדאי.

4. Zoro, במה המפרט הנוכחי מעולה? אני לא כ"כ בקיע בתחום החומרה. אשמח שתפרט/ו למה הוא כ"כ מעולה.

הערות:

• אני בסוף מעוניין בכונן אופטי מתקדם שהוא גם צורב, עקב שאת המחשב שיש בביתי אני מוסר לאדם קרוב אליי.
  • האם לדעתכם/ן כדאי לרכוש גם כרטיס SSD כדי שהכל יהיה מהר הכי שאפשר... כן כמעט בגדר חובה, רצוי להתקין מערכת הפעלה תוכנות ומשחקים על הSDD כל השאר על הHDD
  • האם למישהו יש ניסיון עם רשת TMS? האם הם אמינים וכדאי לרכוש מהם? הרי אין להם חנות שצרכנים יכולים להגיע, הם יושבים באיזה מחסן שיום אחד הם יכולים להיעלם. חברה מוכרת פה בפורום לא רעה ולא טובה
  • אשמח שתכתבו יתרונות וחסרונות במחשב בבקשה כולל על המארז הנוכחי בבקשה.
    אני לא בקיע כלל בתחום רכיביי החומרה, ואשמח לשמוע את דעתכם/ן הכנה בבקשה.

אשמח לקבל מפרטים נוספים מרשתות מחשבים נוספות בבקשה.

תודה רבה לכם Tov Tov, Yosi B, Sys Zone ו - Zoro 9.

לעיונכם/ן מצורף קישור לדיון המקוצר שהקלדתי אמש, 19.11 לחץ/י: http://hwzone.co.il/community/threads/555144-***%D7%97%D7%93%D7%A9***-%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A2%D7%93-5-000-%D7%A9%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9D#.VG21tzSsU1I

(במידה ועברתי על אחד מחוקי הפורום, אני מתנצל ואשמח שמנהל/ת יפנה אליי לפתרון הבעיה).

תודה רבה,

ויום מוצלח

טום.

הדיון השני מיותר לחלוטין.

אם אתה לא רוכש מסך חדש גם המחשב הזה כולו מיותר לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שזה מתקדם..

1.הקירור מעולה. כל קירור יקר יותר מיותר וחסר משמעות (מיועדים לביצוע המהרה-אוברקלוק).

2.לא בטוח שהבנתי את השאלה בעניין הלוח אבל אסביר: שם הסוקט (כלומר התושבת וגם LGA) הוא 1150. בנוסף מצוייד כל לוח ב'ציפס' כלומר שבב או ערכת שבבים של אינטל שמנהלת את החיבורים והתכונות של הלוח. הסדרות הם 81,85,87,97 כשהסדרה החדשה והטובה יותר (יותר חיבורים מהירים וכו') היא בעלת המספר הגבוה יותר (כך 81 היא הפחות מומלצת ורלוונטית ואילו המתקדמת ביותר היא97) בנוסף האות שבאה יחד עם הסדרה מציינת האם מדובר בלוח לאוברקלוק או לא (H - לוח רגיל, Z - לוח לאוברקלוק) היות ואתה מעוניין במחשב מתקדם ולא עומד לבצע (ואם כן ממילא צריך להחליף גם מעבד וגם קירור) הבחירה המוצלחת ביותר היא H97.

3.הספק מחברת FPS המצויינת, מומלץ בהחלט בלי קשר לבאנדל. המארז הוא אחד המארזים הטובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות (ולמקרה שלא שמעת על פרקטל- מדובר באחת היצרניות הנחשבות ביותר בתחום.) הסיבה לדלת שלו - ובעצם גם מעלתו היא בידוד רעשים קרוב למושלם, יחד עם חומרים מאיכות בניה מעולה. כל דפנות המארז מכוסים בספוג אקוסטי מיוחד הבולע רעשים, וכמו בכל מארז שקט טוב הדלת נחוצה כדי לסגור גם מקדימה.

יצויין כי למרות האטימות שלו , זה לא בא על חשבון איכותי ויעיל. מומלץ בחום!.

4. עניין הזכרונות. אני לא בא להגיד לך לא לקנות כאלו , בהתחשב שלי עצמי יש כאלו. רק כדאי שתהא מודע שמשחק כאן אחוזי ביצועים קטנטנים ועיצוב חיצוני מעולה, והפער במחיר לא פופורציונלי לתמורה, במקרה ואתה מעוניין רק בתדר גבוה יותר - יש כאלו במחיר של שפוי מפירמות אחרות או אפילו של קרוסאייר בסדרה הרגילה. בכל אופן בזמנו לא מצאתי כאלו בארץ ונאלצתי להזמין מחו''ל.

ראיתי שהמגיב מעליי כתב ולכן נזכרתי בזה שוב. כדאי לך לבדוק מה בדיוק גורם לכאב העניים (לא סביר שזה התצורה הרחבה שכן זה מבנה הראיה הטבעי , ולהפך - יש אנשים שעוברים למסך רחב בגלל בעיות כאלו) ולרכוש מסך , המחשב החדש יחד עם המסך - ידהים אותך. שווה לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תודה רבה על תשובותיך המנומקות Tov :-).

הערותיי לתשובותיך:

• הקלדתי דיון מקוצר עקב הערות של חברי/ות הפורום על הדיון הארוך. הדיון הקצר נועד לעזור למי שלא סבלני/ת בקריאת החפירה שהקלדתי.
  • קירור למעבד - אני מקבל את הערתך, אני לא ישקיע יותר מדי בקירור למעבד.
  • האם אפשר להרכיב בבקשה לי לוח אם שתומך במהירות 2400MHZ בנוסף לזיכרון במהירות 2400MHZ רק לשם השוואה כספית בבקשה. במידה ומדובר בתוספת של עד 400 שקלים אני מוכן לשקול זאת. כמו כן, במידה ואני רוכש לוח אם אחר שתומך בזיכרון 2400MHZ האם הלוח הנוכחי יתמוך גם ב - 1600MHZ?
  • תוכל לנמק בבקשה מדוע שדרוג המהירות תדר יהיה מיותר?
  • כרטיס מסך - אני מקבל את הערתך ואני לא ישקיע בכרטיס מסך יותר מתקדם בעלות גבוהה יותר.
  • תוכל לנמק בבקשה מדוע המחשב מיותר ללא מסך מחשב מודרני תומך Full HD?
    כפי שאני צופה בדברים הדבר ''היחיד'' שמיותר במחשב זה הכרטיס מסך (GTX 970) בעלות של 1,971 שקלים.
    כרטיס כזה מיועד להתמודד עם רזולוציות גבוהות במיוחד והרזולוציה המקסימאלית של מסך המחשב שלי (1024 - 1280) פשוט מגוכחת לעומת התמורה שאני יכול לקבל ממסך עם תמיכת Full HD.
  • הערה לגבי מסכי מחשב: בשנת 2011 רכשתי מסך LCD של חברת בצג 21 אינץ' מרשת Ivory. חיברתי את המסך ביום הקנייה וכאשר התחלתי לעבוד איתו בשימוש בסיסי כגון: עבודות משרדיות וגלישה באינטרנט התחלתי להרגיש כאב בעיניי.
    אמרתי לעצמי אולי זה הכל פסיכולוגי ואני עדיין לא בשל לטכנולוגיה הזו. כאמור לא התייאשתי מהר, עשיתי שימוש במסך במשך חודש אחד וכל פעם שהייתי עושה שימוש במסך הייתי מסוגל לשבת מולו לכל היותר עד שעה וחצי (לעומת מסך מרובע שאני מסוגל לשבת המון שעות).
    לאחר חודש מכרתי את המסך בהפסד, וחיפשתי במשך כמה ימים מסך מרובע חדש (קשה מאוד לאתר מסכים מרובעים עקב שהם כמעט ולא מיוצרים כיום).
    בסופו של דבר איתרתי את המסך שיש ברשותי באתר Get IT ורכשתי מהאתר.
    לסיכום,
    אני לא מסוגל לצפות בזמן עבודה במסכי מחשב מלבנים עקב כאב בעיניים. כמו כן, בזמנו שיחקתי עם הבהירות והרזולוציה ושום דבר לא עזר לעיניי. באמת ניסיתי אבל אני לא מסוגל ואני לא רוצה לרכוש מסך LCD ו/או LED רחב שכעבור תקופה קצובה אני ימכור אותו בהפסד כפי שמכרתי בעבר את המסך של חברת .
    אשמח מאוד לרכוש מסך מחשב מודרני אבל רק עם מדובר במסך מרובע. במידה ואתם/ן יכולים/ות לאתר לי בבקשה מסך מחשב מרובע מעל גדול של 17 אינץ' ומעלה מתקדם תומך Full HD אשמח מאוד לרכוש אותו מהארץ ו/או מאתר בחו"ל כולל הזמנה מחו"ל כמובן.
    אני לא ירכוש מסך רחב, מה אני ירכוש אותו ואני יסבול, הזוי...

2. תודה רבה על ההסבר המפורט Yosi B :-).

אני חייב להודות שכאשר התחלתי לקרוא את הטקסט שהקלדת, זה נשמע לי כמו סינית (עקב שאני לא בקיע כלל בתחום רכיביי החומרה).

בהמשך הקריאה התחלתי להבין וכעת אני ''כמעט מבין'' עפ"י הסברך המנומק.

אני מודה לך על כך :-).

הערותיי לתגובותיך:

• הקלדתי ל - Tov שאני מסתפק בקירור למעבד הנוכחי. אני לא מתכוון להתווכח על דברים מינוריים.
  • לוח אם, נראה לי שהבנתי. פשוט מדובר על צ'יפים מסדרות חדשות ומה שהמשתמש SysZone שם לי את הסדרה החדשה.
    לאחר הסברך המנומק אני סומך עליך ועל SysZone.
  • הספק מחברת FPS למען האמת לא שמעתי עליהם מעולם. אשמח לקבל מחברי/ות ספק כוח מחברה מוכרת יותר אם אפשר. (הולך עם הראש בקיר למרות שאני כותבים אחרת).
  • מארז המחשב נראה לי מגוחך העיצוב שלו וגם המחיר. המארז כלל לא לטעמי. אני מתנצל ואני מודה למשתמש SysZone שהשקיע במארז איכותי.
    היום עם המארז הנוכחי שלי (Phoenix Neoׂ) שרכשתי אותו לפני 7 - 6 שנים עם בעלות של לא יותר מ - 300 שקלים. המארז עצמו מאוד נוח ונגיש למשתמש שלא לדבר שהוא גם שקט מאוד.
    מדוע שפח יעלה מעל 500 שקלים? אני רכשתי את המארז הנוכחי שלי לפני כמה שנים בלא יותר מ - 300 שקלים. לו הייתי מאתר את החשבונית הייתי מצלם זאת.
    מארז שקט מאוד, אשמח שתאתרו לי מארז יותר נוח ונגיש. (למרות שאולי דעתי תשתנה עם המארז שהמשתמש SysZone הרכיב).
  • למען האמת צפיתי במפרט המחשב שלך ומשם קיבלתי את הרעיון בזיכרון מסדרת Vengeance Pro. תוכל לפרט מה ההבדל בדיוק בין 16GB 1600Mhz ל - Vengeance Pro 16GB 2400MHZ? האם באמת מדובר בהבדל ניכר? הרי 1600MHZ לעומת 2400MHZ נשמע שלמשתמש החסר ניסיון בתחום החומרה בהבדל אדיר.

3. השתכנעתי. אשמח שתרכיב SysZone ואחרים/ות מפרט מחשב עם כונן אופטי מתקדם שהוא מכיל

גם צורב וכונן בבקשה.

אשמח לקבל מפרטי מחשב נוספים מרשתות נוספות בבקשה.

תודה רבה לכם,

וערב נהדר!

טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכאב בעיניים לא קשור לפרופורציות המסך. כנראה שאתה רגיש לתדר ריפרש מסויים או סוג תאורה מסויימת שהיו במסך הסמסונג.

צריך גם לבדוק שאין תלונות של משתמשים על כאבי עיניים בדגמים שאתה תשקול לקנות.

זכור לי שראיתי לא מזמן שיש שיטה לבדוק את המסך בעזרת , כדי לדעת אם זה דגם שעלול לגרום למאמץ ולכאבי עיניים אצל אנשים מסויימים.

ממליץ ללכת לחברים או משפחה שיש להם מסכי מחשב שונים ולעבוד מולם כמה שעות כדי לראות אם יש הבדלים בין מסך למסך.

מחשב כמו שאתה מתכנן לקנות, לעבודה עם מסך 3:4 בגודל 17", זה כמו לקנות פרארי ב-2 מיליון שקל רק כדי לנסוע בתוך תחומי מרכז תל אביב בשיא הפקקים.

ממליץ על מסך 24" לפחות, עדיף אפילו 27".

***עריכה***:

חיפשתי קצת ברשת ומסתבר שהתופעה נגרמת גם במסכי LCD אבל יותר בLED והסיבה היא טכנולוגיית עמעום להורדת בהירות המסך שמבוססת על הבהובים ונעשה בה שימוש בצורה לא טובה בחלק מהמסכים וזה גורם לכאבי ראש וכאבי עיניים. הטכניקה לעמעום נקראת PWM -Pulse Width Modulation. קישור למאמר בנושא שחשוב שתקרא את כולו:

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1362457985

pwmenglish-1l.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אמליץ בחום לבדוק את עניין הכאבי עיניים. לא הגיוני שמסך מלבני יגרום לך לכאבי עיניים רק בשל היותו מלבני, מכיוון שזו הצורה הטבעית יותר של הראיה. כבר שמעתי על מקרים שמסך מרובע מידי גרם לכאבים במיקוד, אבל להיפך זה לא נשמע הגיוני, יותר סביר שמשהו באיכות המסך ההוא או בסוג הפנל שלו גרם לריצודים שהפריעו לך. כדאי לך לברר את זה.

הכרטיס מסך זה הדבר היחיד שבאמת חשוב ונדרש לגיימינג. גם על מעבד אפשר לוותר (ולרדת לi5) וגם על אפשר להתפשר (ל8GB ) אבל כרטיס מסך?! זה מה שבפועל מריץ את המשחקים! , מלבד זאת כרטיסים אלו הינם דגם חדש ומשתלם מכל הבחינות והוא עשוי לשרת אותך כמה שנים טובות בביצועים מצויינים.

לגבי הזיכרון, נושא קצת מורכב להסביר את התדרים, בקצרה זה למעשה קצב העבודה של הזיכרון, אך היות ובכל מקרה מדובר על קצב מטורף (באיזור ה100,000 מגה לשניה!!! למהירות שעון של 1600). אין כמעט סיכוי להרגיש בהבדל, מלבד העובדה שכמעט תמיד מעורב בחישוב גורם (כל רכיבי המחשב חוץ מהמעבד בחלק מהמקרים.)שאין לו סיכוי לעמוד בקצב ונוצר 'צוואר בקבוק' שמאט באופן יחסי את הזיכרון ליכולת של הרכיבים האחרים כך שאין כלל הבדל . לגבי הסדרה הספציפית - ובכן כמו כל סדרת פרימיום מדובר ברכיבים שהודפסו בהקפדה ועברו מבחנים קשים, הוסיפו להם גופי - ועשו אותם יפים - לחובבי החומרה , ואז אתה משלם על הכל הרבה.

לגבי המארז.

המארז שברשותך אינו שקט. אם אני לא טועה טיפלתי גם בכמה כאלו (עם עיגולים בחזית ובצד למאווררי לד כחול ,לא?)

אבל באמת יש תופעה באנשים שנכנסים לפורום לקנות מחשב (בפרט בכאלו שזה המפלצת הראשונה שלהם) ואין להם מושגים על אילו רמות רעש אנו מדברים.

הרמות הגבוהות של השקט כפי שכתבת אתה, זה אומר במושגי הפורום שקט ברמה שצריך להתקרב עם הראש למארז (ואפילו להצמיד את האוזן) רק כדי לדעת אם הוא עובד! בשביל רמה כזו נדרש מארז אקוסטי סופג רעשים שעולה -מה לעשות- בהתאם. אם אין ברצונך ברמת שקט כזוו אלא רק ברמה שלא תטריד אותך כשאתה יושב לידו, ובכן - כל מארז איכותי מחברה מוכרת יתאים וכן המחירים באמת מאיזור ה300 ואפילו פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תודה רבה על תגובתך הנוספת Zoro 9.

• זורו, קראתי רק חלק אחד ''איך להימנע מהיישם Flicker ו/או בלועזית How to aviod Flicker on your existing monitor'' מהמאמר שהוספת ואמת אינני יודע כיצד זה תורם לי ואני אנמק.
  • מה שצו'טט במאמר שבמידה והמשתמש/ץ חווה את התסמינים של כאב עיניים ו/או מיגרנות ו/או אחר על המשתמש/ת לעלות את בהירות המסך לגבוהה ביותר (100%) ולתעד תמונה בעזרת הסלולר. במידה והמשתמש/ת צופה בקווים אז ייתכן והוא יחווה תסמינים.
    במידה והעלאת הבהירות לא תורמת למשתמש/ת. אז יהיה צורך בהורדת הרזולוציה באמצעות ההגדרות בכרטיס מסך, שכן צעד זה יהווה על המסך צבעים פחות חיים.

• נאמר וארכוש מסך מחשב רחב בצג של 21 אינץ', צגים בגדלים של 24 אינץ' ומעלה לא באים בחשבון (זה כבר גדול מדי בשבילי).
    מעין לי הביטחון הכספי שאני לא יחווה את אותן בעיות גם עם שחק בהגדרות של המסך? מעין לי הוודאות הזו?

2. שוב אני רוצה להודות לך Yosi B על הליווי המוערך שלך וכמה שאתה ושאר חברי הדיון מנסים לעזור לי.

באמת תודה רבה לכם.

הערותיי:

• מדוע לא הגיוני שמסך רחב (מבט ראייתו הטבעי של האדם) בצג 21 אינץ' יגרום לתסמונות כגון: מיגרנות ו/או כאב בעיניים וכד'?
    הרי כאשר אדם יושב מול מסך בגודל בינוני (21 אינץ') כ"כ קרוב בין שולחן עבודתו למסך לא יחווה תסמונות? הרי כל טכנולוגיה כיום פולטת קרינה וזה כמובן משתנה בין הטכנולוגיות (סלולר | מסך מחשב | מסך טלוויזיה | רכב פרטי וכד'). כאשר אדם יושב קרוב למסך ועיניו פקוחות ומרוכזות בעבודה ו/או משחק בזמן שהמסך פולט לעיניו קרינה, ברור שיהיה למשתמש/ת תסמונות.
  • כיצד אתה ושאר חברי/ות הפורום מציעים/ות לי לברר את הנושא של מסך המחשב? עפ"י הקלדתך ''כדאי לך לברר את זה''.
  • כל אחד/ת ודעתו/ב שלו/ה. אני חושב קדימה, כיום יש המון מחשבים שיש בהם מעבדי i5 וזה נחשב כסטרדנט. אני חושב קדימה על הביצועים והשימושים לטווח ארוך כגון: מעבד i7. בכוונתי להישאר עם מעבד i7.
  • לא הבנתי יוסי? אתה מציע לי להישאר עם הזיכרון הנוכחי 16GB בתדר 1600MHZ מדוע?
    הבנתי את הנושא שבמידה וארצה לרכוש זיכרון בתדר 2400MHZ העלות של רכיבי החומרה יעלו באופן משמעותי.
  • הינך צודק יוסי. המארז שברשותי מדגם Phoenix Pro עם מאוורר בחזית ומאוור גדול בצד שהם מאירים באור כחול.
    לגבי הערתך שהמארז אינו שקט. בחיי שאני לא יודע על מה אתה כותב? המארז שקט מאוד (מתאים לי אפילו לרכוש מארז כזה, שכביכול עושה רעש ששוב אני יבהיר שהוא שקט מאוד).
  • אני לא מחפש מארז שיהיה דממת אלחוט (שלא אשמע דבר). אני ארצה לרכוש מארז שקט (שזהה לאטימות שלו למארז שיש לי כעת Phoenix Pro). כמו כן, מארז שלא יצבור יותר מדי אבק בפנים במחיר נורמאלי בשביל פח
    הערות חשובות!
  • אני רוצה לראות בבקשה מפרטי מחשב נוספים מרשתות מחשבים נוספות שכוללים: כונן אופטי מתקדים ומהיר שהוא גם צורב וכונן SSD.
  • אני מבקש גם לראות בבקשה מפרט (לוח אם) שתומך בכרטיסי 4 בתדר של 2400MHZ (אני רוצה לראות את ההבדל הכספי ואולי אני יהיה מוכן לחרוג).
    אשמח לקבל מפרטים נוספים לשם השוואה ולבחור את המפרט הטוב ביותר.
    ושוב תודה רבה על המאמצים והקדשת זמנכם :-).
    שיהיה שבוע מעולה ורגוע
    טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טום - רק הערה לפני תגובתי.

אבקשך להתאמץ ולקרוא את התגובות שלי במלואם. אני קורא את שלך, פליז תבדוק מה עניתי לך לפני שאתה ממשיך. חבל שמתוך 5 נושאים על 3 פשוט חזרתי שוב.

1.בלבדוק את עניין המסך התכוונתי בלבדוק עם חברים שישלהם מסכים מסוגים שונים , ללכת לחנות מחשבים שיש בה מסכים בתצוגה וכו' (אם תמצא עם פנל IPS ועדיף של דל נוכל לנבא בצורה יותר מדוייקת אם יש חשש ששוב תחווה כאב עיניים.)

2.לא אמרתי לך לא לקנות i7.בהחלט יש בזה מעלות לגיימינג , מה שכתבתי היה שהעיקר במחשב גיימינג זה כרטיס המסך, השאר נדרשים וחשובים אבל לא באותה מידה. (זה כמו שתקנה רכב למטרת מרוץ ולא תתמקד במהירות אליה הוא מגיע).

3.אני חושב שאפשר לקנות 8GB ואפשר 16GB ולשניהם יש הגיון במידה מסויימת. תדר הזכרון לא יורגש גם במידה ותקנה חומרה יקרה יותר שלא תגביל אותו. לכן איני ממליץ.

4.בעניין השקט- פשוט תקרא שוב מה שכתבתי. אכן חשבתי שאין לך דרישות מיוחדות.

5.מערכת המבוססת כוללת מעבדים בעלי שש ליבות ותושבת אחרת הנקראת 2011-V3 . המחיר של השילוש ההתחלתי (מעבד לוח ) שם מגיע ל 4500 לעומת בערך 2500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנצל על כך יוסי.

תגובותיי:

• לפני כחודש אחי רכש לעצמו מחשב שולחני עם מסך מרשת Ivory.
    המסך שנרכש הינו מדגם: Samsung LED 21.5
    קישור למסך לחץ/י: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=13572
  • ראיתי את מסך מחשבו כבוי. לא ישבתי מול המסך בזמן פעולה ואינני יכול לשבת מולו ביום יום כי גם אני וגם אחי גרים בשכירות (כל אחד בדירה משלו).
  • יש בעיה עם הגדרתך יוסי ''ללכת לחנויות בהן מוצגים לצרכנים מסכי מחשבי ו/או ללכת לביתם של חבריי ו/או בני משפחתי ולשבת מול מסך המחשב ואני אנמק את הבעיה כפי שאני צופה אותה.
    למשל, נגיד והלכתי לחנות מחשבים ו/או אדם קרוב אליי שיש ברשותו מסך LCD ו/או LED, אני ישב ובוהה בו במשך 30 דקות ואני לא חש כאב בעיניי ו/או תסמונות אחרות.
    30 דקות זמן זה לא מספיק. צריך לפחות כמה שעות (שעתיים ומעלה) במשך שלושה ימים עד שבוע ולעסוק בפעולות בסיסיות כגון: עבודות משרדיות מרובות, גלישה באינטרנט ואיפלו הפעלת משחק מחשב. רק לאחר מכן ניתן לקבל אינדקאציה האם המסך מתאים לעיניי.
  • מה זה PLS Panel ומדוע כדאי לבדוק ו/או לרכוש מסך PLS לצורך העניין של חברת Dell? האם יצרניות כגון: LG ו/או Samsung נחשבות ליצרניות יותר איכותיות?
  • איך תדר הזיכרון לא יורגש (1600MHZ ו/או 1888MHZ מול 2400MHZ)? אתה יותר בקיע ממני יוסי.
    כפי שאני צופה במספרים בנתונים הנוכחיים מדובר בשינוי מאוד מאוד. לא ככה?
  • אמנם הקלדתי רמת שקט גבוהה (6 ומעלה) בפתיחת הדיון, אבל אני מוכן גם להסתפק ברמה נמוכה יותר (מתחת ל - 6). לי אישית מתאים לרכוש מארז שיעשה את אותו רעש זהה לחלוטין למארז הנוכחי שיש ברשותי מדגם: Phoenix Neo.
    כמו כן, אני מוכן לשקול לרכוש את המארז כפי שהמשתמש SysZone הרכיב לי. אבל ללא דלת.
    הדגש העיקרי והחשוב עבורי יוסי הוא לקבל מארז טוב וסביר כגון: Phoenxi ללא בקשה מיוחדת כפי שהקלדת.
    מארז שלא יצבור יותר מדי אבק והדגש הוא בכמה שפחות הוצאה כספית על מארז. את הכסף אני חפץ להשקיע על דברים הכרחיים יותר כגון: כונך אופטי וכונן SSD.
  • הבנתי שמדובר שתושבת יותר חדישה (V3 - 2011ׂׂ) אבל לפחות מדובר במערכת מחשב מודרנית מאוד שיכולה להחזיק לאורך יותר זמן מאשר מערכת תומכת 3.
    שלא תבינו אותי לא נכון. המפרט שהמשתמש SysZone הרכיב לי אני בהחלט שוקל לרכוש ולהזמינו.
    יש סבירות גבוהה מאוד שאני ירכוש מפרט שתומך ב - 3 וציוד חומרה אשר תומך בו.
    אבל גם על הדרך אני מבקש ואני ביקשתי זאת מספר פעמיים לקבל מפרט מחשב איכותי שתומך 4 בנפח 16GB. למה אני כ"כ מתעקש לצפות במפרט תומך 4 כי מפרט כזה הוא יותר מתקדם מבחינת החומרה שלו ויותר עדכני לזמננו על פני המפרטים שתומכים ב - DDR 3 הישנים שיצאו לפני כמה שנים.
    יוסי ו/או משתמשים/ות אחרים/ות, האם תוכל/ו בבקשה להקליד לי את ההפרש המדויק במחירים במידה ואחליט לרכוש מפרט תומך DDR 4? למשל המפרט ש - SyzZone הרכיב לי הוא בסכום של 6,087 שקלים.
    אם מפרט תומך DDR 4 יהיה בסביבות ה - 7,000 שקלים אני אשקול מאוד לרכוש אותו בתמורה לתמורה שאוכל לקבל.
    אני שוב מבקש בבקשה, (בקשה רביעית) האם תוכלו להרכיב לי מפרטים נוספים שמספיק מפרט אחד תומך DDR 4 ושאר המפרטים יהיו DDR 3 מרשתות נוספות?
    ***כמו כן, מבקש לקבל בבקשה חוות דעת מנומקת וכנה (עקב שאני לא מבין כלל בתחום חומרת המחשבים) על המפרט שהמשתמש SysZone הרכיב לי (למרות שחסרים שם כונן אופטי וכונן SSD - שאני אשם בנושא כי בהתחלת הדיון הקלדתי שאינני מעוניין וכעת אני כן מעוניין***.
    חשוב! אני לא מעוניין בספק כוח של חברת FPS. אני מתנצל אני לא מכיר את החברה. אני רוצה לראות שם של חברה מוכרת בעיניי.
    עמכם הסליחה וסליחה אישית מהמשתמש SysZone (המפרט שלך נראה מצוין למרות שאני לא מבין בכלל בחומרה אבל המארז והספק כוח מפריע לי מאוד).
    שוב תודה רבה על תמיכתך Yosi B.
    כמו כן יוסי, אני מניח שאתה איש מקצוע בתחום ה - ו/או אחר. אשמח גם להתייעץ איתך טלפונית ולגבי הסברים בנושא.
    תודה,
    טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טום?

אתה קורא בכלל משהו ממה שכותבים לך?

1. אני המלצתי על למרות שPLS די דומה , הם ניחנים בצבעים מדוייקים - מכל הזויות ויחסית פחות מפריעים בעין. דל לדעתי מייצרת את המסכים הטובים ביותר בשוק מכל הבחינות , כמובן שלא נכון יהיה להתעלם מהיצרניות האיכותיות האחרות ובניהם כמובן ו .

2.לגבי הזיכרון אתה מוזמן לקרוא שוב בעיון את מה שרשמתי לך בתגובות האחרונות.

3.הסברתי לך כי הפער בין מערכת מבוססת 1150 למערכת מבוססת 2011-V3 עולה על 2000 ש"ח לכל הפחות מה שמציב אותנו ב8087 ש"ח לפני כונן אופטי וSSD.(כלומר 8800 בערך)

4.אני לא רואה פגם במפרט ש

SysZone רשם לך , לכן לא אציג מפרט זהה נוסף. אתה רוצה וכונן אופטי? אין בעיה נוסיף הנה:

[TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD]

₪575[/TD]

[TD]

₪575[/TD]

[TD]

1--Error: Error: expected [/LINEITEMS], but found [/hideif] instead[/hideif] 12345678910111213141516171819202122232425[/TD]

[TD]

Crucial

CT256MX100SSD1

[/TD]

[TD]

[TABLE]

[TR]

[TD=align: right]SSD - SATA[/TD]

[TD]תוכלו למצוא מוצרים דומים במדף[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

CT128MX100SSD1.jpg256GB MX100 Series - SATA3 6Gbps 2.5 inch Internal SSD - 7mm - 550/330 MBps Read/Write

במלאי - שלוש שנים אחריות[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

[/TD]

[TD]

₪94[/TD]

[TD]

₪94[/TD]

[TD]

1--Error: Error: expected [/LINEITEMS], but found [/hideif] instead[/hideif] 12345678910111213141516171819202122232425[/TD]

[TD]

ASUS

DRW-24F1ST

[/TD]

[TD]

[TABLE]

[TR]

[TD=align: right]פנימי SATA DVD צורב[/TD]

[TD]תוכלו למצוא מוצרים דומים במדף[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

DRW-24F1ST.jpgDRW-24F1ST DVD-RW drive - 24X DVD writing speed - SATA interface

שנה אחריות[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב,

יוסי אני מנסה להבין את דבריך אבל לצערי אני לא מצליח. להלן המידע שאני תוהה לגביו.

• בוא ניקח סיטואציה שאני ניגש בימים הקרובים לחנות מחשבים בה מוצגים מסכי מחשב ו/או לחלופין אני ניגש לאנשים שקרובים אליי שיש להם מסכים רחבים לצורך העניין אחי.
    שאלתי הינה כיצד אני מבדיל ו/או מזהה ו/או איך שלא תנסח זאת בין מסך ל - PLS Panel?
  • קראתי את תגובותיך יוסי אודות כל נושא שהקלדת ובפרט את נושא הזיכרון.
    בתגובותיך ציינת שלא מדובר בהפרש ביצועים ניכר למשתמש/ת.
    תראה אני לא יחלוק על דעתך מהסיבה הפשוטה שאתה מבין בתחום החומרה ואני לא מבין בכלל בחומרה רק בתוכנה.
    אני מתגורר ברמת גן. האם אתה מכיר חנויות מחשבים באזור גוש דן ומרוחקים יותר (ברמה הגיונית) שאני יכול לגשת ולראות מסך מחשב של יצרנית Dell ו/או יצרניות אחרות ולחוות שימוש במסך ולצפות האם אני סובל מתסמינים?
    אני מצרף לצפייתך ולצפייתם של הגולשים/ות שקוראים את הודעתי סרטון שמסביר את ההפרש הניכר של כרטיס בתקן 4 לעומת התקן הישן 3.
    לחץ/י:

• חשוב! אני רוצה לציין שלא מדובר רק בזיכרון יוסי. אני רוצ להשקיע את מיטב כספי ואני אפילו מוכן לחרוג לסכום של 8,000 שקלים ומעלה כדי לקבל מחשב מודרני עם חומרה מודרנית וחדישה ולא חומרה שכוללת בתוכה צ'יפים משנת 2010 עם כמה וכמה עדכונים.
    חשוב לי לקבל מחשב שישרת אותי בשימושים כגון: משחקים, תכנות, צפייה בסרטי HD ו/או Blu Ray וכד' במשך 7 שנים ומעלה והסיכוי לשדרוג במחשב הוא די מינורי.
    אשמח לקבל מפרט חדיש עם הטכנולוגיה החדשה ביותר (X99ׂ) תומך בכרטיס 4 16GB.
    מפרט שתומך בכרטיס 3 הוא מפרט בינוני ולא כמו מפרט ברמת ''על'' של סדרת X99.
  • באמת שאין עליך. אתה פשוט עשר כמה שאתה משקיע בהסברים המפורטים ובחיפוש ציוד החומרה היעיל ביותר שמתאים לתקציב שלי. אמרתי בעבר תודה ואני רוצה לומר על כך שוב תודה רבה על זמנך היקר :-).
    יוסי, אתה הוספת כונן אופטי של היצרנית . לצערי אני מוותר עליהם כי יש לי היסטוריה לא טובה מהם (פעמיים כונן אופטי של נהרס לי). אני מעדיף לקבל כונן אופטי של יצרנית LG בבקשה.
    כמו כן, הוספת גם כונן SSD שאתה ושארי חברי הדיון המליצו לי והחלטתי להיענות לבקשה. הבעיה עם הכונן היא שאני לא שמעתי על היצרנית הנוכחית (עקב ששוב שאני לא בקיע בכלל בחומרת המחשב).
    האם החברה אמינה? מדוע בחרת את היצרנית הנוכחית על פני חברות יותר מוכרות בתודעת הציבור כגון: Samsung?
    בנוסף, אני רוצה לרכוש את כל המחשב מרשת מחשבים אחת ואמינה, ולא לרכוש חלקים מרשת TMS ואז לרכוש מרשת Plonter אני מעדיף מרשת אחת בבקשה.
    אשמח לתגובותיך הנוספות בבקשה.
    תודה רבה,
    טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב.

1.הפנלים -PLS דומים מאוד מכל הבחינות ושניהם מומלצים במידה שווה (וסתם אגב הפנל PLS הרבה פחות שכיח) פנלים עיקרים אחרים הם TFT ו TN .

תוכל לזהות את הפנלים מהסוג הראשון בכך שהצבעים שלהם עשירים ועמוקים (למשל ירוק של דשא וכו') ושניתן לצפות במסך מכל זוית ללא שינוי בצבעים (למעט שינוי מינימלי שנוצר מהשתקפויות של רמות אור שונות מחלל החדר).

2.החנויות שאני מכיר באזורך שמציגים מסכים (או איכותיים שמכילים מסך בפנל כזה) פועלים הם אייבורי קניון איילון (נמצא מול הקניון) ובאג שנמצאים בתוך הקניון, לא זוכר איזה דגמים ומה ומו יש להם .( אני גר בגליל).

3.בקשר לזכרונות אני בהחלט חושב שהם מביאים בכנפיהם יעילות גדולה. כמו (או כמעט כמו) בדור הקודם. אם מדובר על מפרט שאתה מצפה ממנו לשרוד 7 שנים באמת יתכן שכדאי לבחור במערכת 2011-V3. השאלה האם זה עצמו מה שעדיף לך..

אין לי בעיה לתת לך מפרט על בסיס הסוקט החדש (אגב למרות שאתה מתלהב מהDDR4 הקפיצה המשמעותית בכוח המחשוב תהיה בכך שמדובר על מעבדי 6 ליבות ובתדרים לא רעים בכלל.) ושוב קח בחשבון שלגיימינג זה לא המערכת המשתלמת או הנצרכת (כרטיס מסך חזק יותר או זהה נוסף יתנו תמורה כספית גדולה יותר)

4.אני לא בוחר חברות על פי הכרותם עם הציבור.. כיום יש רק כמה יצרניות לכונני פלאש קרושיאל מיוצרת במיקרון שהיא יצרנית של רבות נוספות כמו קרוסאייר ועוד. (במילים פשוטות הפנים של הקרוסאייר והקרושיאל הוא אותו דבר), והיא אינה נופלת מסמסונג (שמן הסתם מוכרת לך יותר ממוצרים אחרים שלה). בעבר המלצתי (וגם קניתי לעצמי) את ה840EVO של שלא הרבה יותר ייקר במחיר אבל לאחרונה התברר על באג מסויים הפוגע בתפקוד הכונן ולכן הוא אינו מומלץ בהשוואה לקרושיאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יוסי.

1. אני חושב שהבנתי כיצד להבדיל בין הפאנלים. אבל הצלחת לבלל אותי מעט.

איזה פאנל אתה ממליץ לי לבדוק IPS ו/או PLS ו/או TFT ו/או TN?

בהודעתך הראשונה אודות מסך מחשב ציינת שכדאי לי ללכת על פאנל IPS, אז האם עליי לאתר

ולבדוק את חווית הצפייה של מסך מחשב בפומרט פאנל IPS?

2. גם אני מכיר את הסניפים הנוכחיים כפי שציינת סניף Ivory שצמוד לקניון איילון ו/או סניף K.S.P

בדרך ז'בוטינסקי לגבי Bug לא מוצג בסניף הנוכחי מסכי מחשב לקהל לקוחותיהם.

אני ידני, אשתדל לבדוק את הנושא עוד השבוע ו/או בתחילת השבוע הבא (תלוי בלו"ז).

חשבתי שאתה מכיר אולי חנויות נוספות, גם באיזור השרון? למשל האם יש סניפים לרשת Plonter שניתן לגשת

לאחד מסניפיה ולצפות במסכי מחשב פועלים?

3. גם פה אני התבלבלתי יוסי. מצד אחד אתה כותב שכרטיס 4 בהחלט מביא בכנפיו יעילות

גדולה כמו בדור הנוכחי? איך הוא מביא בדיוק יעילות אם הוא ''כמעט זהה לדור הנוכחי

3''?

בהחלט. אני מצפה מהמחשב שארכוש שהוא ישרוד במשך 7 שנים ומעלה. מה כוונתך ''האם

התקדמות לתקן V3 - 2011 זה מה שעדיף''?

מדוע מערכת הכי חדישה כיום V3 - 2011ׂ, תומכת בתקן 4 ומעבד i7 עוצמתי מאוד לא תהיה המערכת

המשתלמת ו/או הנצרכת? איך שאני צופה את זה זה שהטכנולוגיה מתקדמת בקצב מואץ תקני

3 נחשבים כיום למיושנים זהה לאותה תקופה שה - DDR 2 היא בשיא ואז הגיע DDR 3

שהרס את החגיגה. כרטיס מסך אני תמיד יכול לשדרג בעוד 3 שנים נאמר. כעת מתאים לי כרטיס

GTX 970 G1 שיעשה את העבודה נאמנה. יש פה הבדל משמעותי מאוד בביצועים של כל רכיבי החומרה

שהם: מעבד, לוח אם, זיכרון ועוד מול כרטיס זיכרון אחד.

4. קראתי בפורומים כגון: FXP, מדברים טכנולוגיה ונוספים שמפרסמים הקלידו שחברת Samsung

תיקנה את התקלה. האם שמעת משהו כל כך? ובוא נאמר ועדיין יש פירורים של הבאג של חברת

למה הבאג הזה גורם? הוא שורף את כונן ה - SSD? ו/או הביצועים של ה - SSD

מגמגמים?

תודה רבה,

טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.IPS ' PLS הם המומלצים.

2.לא מכיר.

3.להיפך כתבתי שהקפיצה משמעותית כמעט כמו שהייתה הקפיצה מדור 2 לדור 3.

לגבי שידרוג המחשב: מחשבים שהיו נחשבים מאוד לפני 7 שנים היום נזרקים או נמכרים במאות בודדות. הפער בין המחשבים של אז והיום הינו גדול מאוד. אני צופה שבתוך 4 שנים המחשב שלך יהיה מיושן ולא מתקדם מספיק. אם תיקח מערכת יקרה יותר (מבוססת 2011 -V3) אולי תמשוך איתה עוד שנה. עד אז יהיו DDR5-6 או משהו כזה.. ומעבדים בטקסטורות חסכוניות ועוצמתיות הרבה יותר. השאלה מה אתה מחפש כרגע..

אם אתה מחפש את המערכת גיימינג הטובה ביותר כרגע, היא אינה כוללת או קשורה לדור החדש של הזיכרונות וגם לא צריכה מעבדים משושי ליבות, למעשה - היא בקושי יודעת לנצל מעבד i7 ו16GB זיכרון. מה שהכי משתלם לך מבחינת אופק שידרוג זה לקנות עכשיו מערכת באיזור ה5K , למכור אותה כעבור שלוש שנים נניח ולקנות שוב בסכום דומה (מינוס מה שתקבל על הנוכחי ). נניח שההוצאה הכללית שלך תהיה או 8.5K למחשב ל6 שנים.(תלוי מה יהיה מצבה ומתי בדיוק תמכור אותה) אתה תרוויח מחשב מעולה ויעיל לגיימינג שייתן לך תמורה מלאה לכספך. לעולם לא תהיה רחוק מידי מהאיכות הרלוונטית ולא תגיע למצב שבו אתה בודק האם המחשב שלך עומד בדרישות הסף של המשחקים השונים. (ובכל מקרה תוכל לשדרג בנתיים כרטיס מסך לפי המבצעים וההזדמנויות שתפגוש)

אם במקום זאת תבחר לקנות כהיום מערכת ב8K זה ילך כך: בשנתיים הראשונות לא תהנה יותר מחווית המשחק, שכן המשחקים עדיין לא מנצלים כיאות את התוספת שמציע הזיכרון החדש וריבוי הליבות של המעבדים , בשנה השלישית אולי תרווה נחת ובאופן יחסי המחשב שלך ישאר רלוונטי יותר אילו היית משקיע רק 5K אבל אז תבוא עוד שנה..ועוד שנה... ועוד אחת והמחשב שלך ימשיך להתיישן בעוד המשחקים (והגיימרים האחרים) דוהרים קדימה (תרתי משמע) ...בסופו של דבר תהנה מהחומרה המתקדמת אולי שנה - שנתיים. שאר הזמן כאמור יתחלק לשלב שבו לא יהיה בזה צורך והשלב השני והעגום יותר הוא שבו לא תועיל ה'חדשנות'.

ושוב אחדד שכרטיס המסך הוא למעשה המעבד + הזיכרון + הלוח אם של הגיימינג , והוא החשוב ביותר, האחרים נדרשים להעניק לו את התמיכה בעיקר.

4.היא אכן תיקנה (ע''י עדכון גרסה) ונראה מתגובות האחרים שהעניין סודר (אצלי מעולם לא הייתה הבעיה הזו) ובכ''מ הוא אינו 'שורף' את הכונן אבל בהחלט מוריד דרסטית את הביצועים שלו וקצת מקצר את אורך חייו. אבל אני לא אוהב להמליץ למוצרים שיש לבצע עידכוני קושחה כדי לתחזקם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתיך המנומקות.

1. יוסי, מדוע זה כ"כ משנה ה - Panel-ים? הרי בסה"כ מדובר במסגרת פלסטיק.

כמו כן, בתוגבתך מספר 23 מתאריך 22.11 הגבת שהמלצתך היא על IPS Panel מדוע?

בנוסף ציינת שבפאנל PLS הצבעים יותר חיים? אני הבנתי ששניהם איכותיים.

2. יוסי ידידי, אני כבר מבולבל מהתסבוכת שגרמתי לך ולעצמי. אני נמצא בצומת דרכים של איזה מחשב לרכוש.

• האם לרכוש את המפרט שהמשתמש SysZone הציע לי ו/או לחלופין להשתדרג בתקציב למפרט בסך 8,500 שקלים?
    הרי מפרט בעלות של כ - 8,500 שקלים תשמש אותי לטווח ארוך כפי שאני מצפה מהמחשב 7 שנים ומעלה.
    הבעיה היא עם החסרונות שהקלדת כגון: הטכנולוגיה כיום לא תומכת ו/או לא מסוגלת לנצל את משאבי מעבדי i7 וכד'.
  • הקלדת ואני מצ'טט ''השאלה מה אתה מחפש כרגע''. אני יאמר לך מה אני מחפש יוסי, אני מחפש להשקיע את כספי שיכול גם לכלול חריגה מעל ה - 6,500 שקלים. מחשב עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר שתמיד תינתן לי האופציה לשדרג את המחשב (למרות שהסיכוי לכך מאוד נמוך). כמו כן, מחשב שכל דבר שאני יעשה ייעשה בצורה המהירה ביותר, שיריץ את המשחקים החדשים ביותר בשוק והעיתידיים (כמובן שהכל תלוי בכרטיס מסך והאם יש אופציה לשדרגו כדי להנות מהתחביב).
    בנוסף, המחשב שאני ירכוש אני מצפה מרכיביי החומרה שישרתו אותי במשך 7 שנים ומעלה (כמובן שבמהלך השבע שנים עלול לקרות משהו במחשב כגון: ספק כוח נהרס ו/או כרטיס מסך נשרף וכד' וכן פה נכנסנת עבורי ההגדרה של ''שדרוג המחשב''. שדרוג המחשב יעשה במקרה ורכיב חומרה נהרס ו/או לחלופין עוברות כמה שנים ואני ירכוש כרטיס מסך חדש כדי להנות מהתחביב).
    הסיכוי שאני ירכוש כעבור 7 שנים מחשב גיימינג חדש זה מאוד מינורי. היום אני בחור צעיר (28) רווק סטודנט לתואר שני והייטקיסט. בעוד 7 שנים ימלאו לי 35 שנים ועד אז אני מקווה להיות נשוי + ילדים. כמו כן, אני מתבגר ופחות יהיה לי זמן להקדיש למשחקים (בכלל היום אני בקושי משחק בגלל הלו"ז הצפוף שלי).
    מה שאני לא מבין איך מחשב ב - 8,500 שקלים עם הטכנולוגיה העדכנית בשוק לא תהיה הטובה ביותר כרגע?
    כי היא לא מתקשה לנצל את משאביו של מעבד i7 וכד'?
  • המערכת שיש ברשותי כיום נמצאת אצלי קרוב לשבע שנים. המערכת נרכשה בזמנו בסך 4,000 שקלים מרשת K.S.P ׁ(במידה והנושא רלוונטי מבחינתך). אני יהיה מוכן להשקיע 6,500 ומעלה כדי לקבל את המחשב האידיאלי לטווח ארוך. אני לא מתכוון לרכוש מחשב בסך 6,500 שקלים וכעבור גג 4 שנים אני ימכור את המחשב במלואו ו/או את חלקיו. אני רוצה מחשב עד הסוף לשבע שנים ומעלה והסיכוי שבעתיד אקנה מחשב בהוצאה כזו גבוהה כמו שאני מוכן להשקיע כעת תהיה מאוד נמוכה אם כי אפסית.
  • אני מניח שאני ששיגעתי אותך כבר יוסי. בוא אני ישאל אותך ככה, עפ"י קריאתך של תגובותיי הנוכחיות אודות מה אני מחפש ומה הסיכוי הנמוך והאפסי שאני ימכור את המחשב בעוד ארבע שנים ו/או בעתיד ארכוש מחשב גיימינג עוצמתי הרבה יותר בתקציב דומה.
    מה אתה מייעץ לי כעת? לרכוש את מפרט המחשב של SysZone בעלות של 7,000 שקלים כולל ציוד שלא נכלל בפירוט של SysZone כגון: מסך מחשב, כונן אופטי וכונן SSD ו/או לחלופין לרכוש מחשב בעלות של 9,000 שקלים כולל מסך לטווח ארוך מאוד עם סיכוי אפסי לרכישת מחשב חדש בעוד שבע שנים?

3. צפיתי במפרט המחשב שלך יוסי. במפרט מפורט שיש ברשותך מסך מחשב מהיצרנית Dell מדגם: U2412M בצג 24 אינץ' לחץ/י: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=801365

מסך המחשב כאמור הינו בטכנולוגיית LED עם IPS Panel. כל זאת הינך יודע ומכיר היטב כי למעשה אתה בעצמך עושה

במסך שימוש.

המסך מאוד מצא חו בעיניי. צפיתי בביקורות וסרטונים באתר YouTube ונראה שהמסך לא רחב מדי. עפ"י צפייה

בסרטונים המסך נראה מעט מרובע ומעט מלבן. כפי שהקלדתי התרשמתי מאוד מהביקורות הטובות באתר Zap

ומהסרטונים באתר YouTube האם יש לי שאלות לגבי מי שמשתמש במסך הנוכחי והם:

• המשתמש Zoro 9 הגיב בתגובת מספר 20 בדף מספר 2 שהכאב בעיניי נגרם עקב טכנולוגיית עמעום להורדת בהירות שמבוססת על הבהובים (עפ"י כתביו). הוא ציין שהבעיה מאוד נפוצה במסכי LED על פני LCD? מה דעתך על כך? והאם יש סיבה לחשוש כי אני רוצה לרכוש את המסך הנוכחי.
  • האם תוכל לפרט ברשותך בבקשה על המסך כגון: מהם יתרונותיו ומהן חסרונותיו בבקשה.
  • האם לדעתך המסך שיש ברשותך שווה כיום את ההוצאה הכספית ׁ(1,249 ע"י רכישה מרשת TMS)?

4. ''שאלה לא קשורה'', מקווה שלא תיפגע. כיצד אתה יודע איזה מפרט הכי מתקדם ועכשווי לבנות לי ו/או לכל משתמש/ת

שמבקש/ת זאת? עפ"י מה אתה מקבל את ההחלטה של איזה רכיב הכי טוב לתקציב שלי ו/או של כל אחד/ת אחר/ת?

5. האם תוכל להרכיב לי בבקשה את המפרט האידיאלי שתומך במעבד i7 מתקדם ומהיר מהסדרה החדשה וזיכרון 16GB שיכלול גם מסך מחשב, כונן אופטי וכונן SSD לשימושים מסוג:

גיימינג, תכנות ועוד לטווח ארוך? כי אתה הכנסת למפרט כונן אופטי של מבית (שאני מתזכר שאני לא מעוניין בהם)

וכונן מרשת Plonter. אני רוצה לקבל בבקשה מפרט שלם ומוכן.

כמו כן, ספק הכוח אני לא מעוניין ביצרנית הזאת עמך סליחה. אין דרך לשכנעי, אני מתנצל. אני רוצה ספק כוח שהוא מותג

ועדיף גם שמארז המחשב יהיה מותג (לגבי המארז כמה שפחות כסף להוציא עליו, אבל עדיין שיהיה טוב מאוד).

6. אני שוב מבקש האם אתה רואה חסרונות במפרט SysZone הרכיב לי? אנא תהיה כנה איתי בבקשה.

מדובר כאן בסכום כספי רב, אני רוצה שהכל יהיה פתוח וכנה איתי לפני שאני יבצע את ההזמנה.

7. במידה והיה אליך לבחור בין רשתות מחשבים TMS ו/או Plonter? במי היית בוחר?

אני מניח שתקליד שרשת Plonter. בכל אופן אשמח לקבל מפרט גם מ - Plonter וגם מ - TMS (למה TMS כי: 1. יש כעת את

Black Fridey ו - 2. קראתי הרבה תגובות חיוביות בפורומים). כמובן שאפשר לומר אותו הדבר על Plonter אבל

אני לא יודע לגביהם, אני פשוט חושד ומהסס מאוד לגביהם.

מתנצל על החפירה שאני מניח שאין לך כבר את הכוח ואת הזמן.

שוב תודה רבה יוסי :-)

טום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...