חוות דעת בבקשה - מפרט באזור ה2000שח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת בבקשה - מפרט באזור ה2000שח

Phuein

Recommended Posts

כן, לקחתי לתשומת ליבי כל מה שכתבת והמלצת :D חלק אני מסכים, חלק לא. לא משנה לי הUSB 3 הקדמי, והחלפתי את הכרטיס רשת באמת. אגב, המסך שלי זה בכלל DVI, אז לא קריטי לי בלי , עד שאני אחליט להוסיף GPU עם זה.

נראה לי BOX יקר יותר, כי זה רכיבים תואמים.

לKSP יש את האתר הכי ידודתי לזה, לטעמי. גם לא ראיתי משהו יותר מתאים, למחיר, בPLONTER או TMS.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ואו, אין מצב! הGTX750 באמת מתאים בול! אין בעיה עם זה שהוא DOUBLE SLOT, נכון? למפרט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מפרט עם כרטיס מסך GTX750. אם כי יש עוד כמה גירסאות לGTX750 וזו האופציה הכי פחות יקרה שמצאתי.

*שים לב שהכרטיס מסך תומך בPCIE3 והלוח אם שרצית רק בPCIE2. אני פחות מבין בכרטיסי מסך, לא יודע אם זה יגביל את ביצועי הכרטיס או שזה לא משנה במקרה הזה.

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 4160 3.6Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Box 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Aegis 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 CL11-11-11-28 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך EVGA GTX750 1GB GDDR5 DVI HDMI DP PCI-E 1

כונני SSD: כונן קשיח Sandisk Ultra Plus SDSSDHP-128G-G25 128GB SSD SATA III 1

ציוד רשתות: כרטיס רשת אלחוטי TP-Link TL-WN881ND nMax N PCI Express 300Mbps 1

מארזים: מארז כולל ספק Antec Minuet 350 HTPC Micro ATX 350W צבע שחור 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 2622 שקל

עמוד מוצר

כמובן שתוכל לנסות קודם ללא הכרטיס מסך, ולהוסיף בהמשך אם צריך.

USB 3.0 קדמי תוכל להוסיף בהמשך, אם זה יהיה חשוב לך. מתקינים בפאנל ה3.5" הקדמי של המארז, ומחברים את כבל ה20-פינים ללוח האם (בלוח הנ"ל יש תמיכה בכך).

http://www.ebay.com/itm/400787293253

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי תוצאות מפורומים אמינים בגוגל, הPCI-E 3 או 2 לא משנה, לכרטיסי מסך, במיוחד לא ברמה הזאת. :)

מעניין לשים לב שלכונן ה-לא- פלוספלוס יש חיים ארוכים יותר, וגם עוצמת רעש קטנה יותר, לכאורה. וזה לא כאילו חשוב לי המהירות דיסק, בהתחשב בזה שאני רגיל להרבה יותר איטי, בהרבה.

המרחיב 3 נראה מגניב, תודה, אני אשקול את זה.

ובכל זאת, בטוח אין בעיה שהGTX750 הוא DOUBLE SLOT בגודל שלו, כן? במארז דק קטן כזה.

ואולי מישהו יודע איך זה שהלוח של , במחיר דומה, נותן יותר חיבורים, וגם HDMI? כאלה מפוקפקים >< מישהו עם ניסיון או רכילות על זה?

http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..1738..1745..127..123.&list=1&sort=2&glist=1&uin=20237&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסוס ממש לא מפוקפקים, הלוחות שלהם טובים לא פחות מהמתחרים, רק הם אולי קצת יותר יקרים. אבל אל תתייחס למחירים של הלוחות בKSP, כי לתמחור שלהם ספציפית בלוחות אין הרבה קשר למציאות.

SSD שים לב שהגירסה החדשה יותר Plus מהירה פי-10 בקבצים קטנים(מהירות קריאה לעומת 80K ב-UltraPlus). למערכת ההפעלה זה חשוב ומשמעותי. אין פה מה להתלבט בכלל בשביל הבדל של 30 ש"ח שבמילא תחסוך עם הזיכרון של . לגבי אורך החיים, אין לך מה לדאוג כי במילא לא תגיע למס' שעות הזה (יקח לפחות איזה 10 שנים גם אם תכתוב 120GB ליום שזה בטוח לא יקרה :))

לגבי השאלה של כרטיס המסך, לא נראה לי שתהיה בעיה, אבל תוכל להתייעץ עם הטכנאי בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אין שום סיבה שאני לא אעבור ללוח הזה שיש לו הכל מהכל?

לוח אם Asus H81M-PLUS LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI, HDMI

http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..1738..1745..127..123.&list=1&sort=2&glist=1&uin=20237&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

(זה אותו הלינק מהפוסט הקודם...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק עשיתי בדיקה, ואני רואה שהצריכת 55 וואט של הGTX750, מדובר על המקורי. כל מה שיש בKSP זה הגרסאות OC, ולמרות שאני לא רואה הבדל במפרט, הדרישה שלהם זה 400 וואט ברגיל. ם-ם

מה דעתכם? יש הבדל בין ה 750 ל750 OC בצריכת חשמל? אני לא רואה למה בכלל קוראים לזה OC.

... אבל עכשיו אני רואה באיביי את המקורי, עם צריכה של 55, והמחיר נורמלי גם:

http://www.ebay.com/itm/MSI-DI-N750OC1-N750-1GD5-OC-GTX750-1GB-GDDR5-Graphics-Card-/321561145790?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item4ade89b1be

נו, ועכשיו אני רואה שלפי GPUBOSS, ההבדל בין רגיל לOC זה עד 5 אחוז תוספת מהירות שעון מעבד. ם-ם ואז בהתחשב בזה שהרגיל צורך 55 וואט, אז הOC יצרוך... מה... עד 75? זה אמור להיות בסדר, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר גמור.

כל המפרט שלך, כולל כרטיס מסך אפילו בגירסה החזקה יותר Ti לא עובר את ה180W גם בעומס (חישבתי).

ההמלצה של היצרן מוגזמת בכוונה ולוקחת בחשבון את המפרט הכי מטורף שאפשר בתור טווח ביטחון. הם גם לוקחים בחשבון ספק גנרי שהוא בעל יעילות נמוכה יותר. הספק אנטק במפרט שלך הוא בעל תקן 80+, ויעיל יותר מספק גנרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל, זו טעות מה שאתה עושה לגבי הSSD והזיכרון. כי יש לך אפשרות לשפר את הביצועים של המערכת מבלי להעלות את המחיר הכולל.

הSSD שבחרת הוא מהדור הישן ומהירות הקריאה של קבצים קטנים היא איטית פי עשר מזו של הUltra Plus, שעולה רק 30 ש"ח יותר. אנחנו מדברים על הבדל של מהירות קריאה בIOPS של בין 8K ל-80K לטובת הSSD החדש יותר. למערכת ההפעלה זה משמעותי ותרגיש בהבדלים, כמו למשל שהווינדוס יעלה יותר מהר. לעומת זאת תוכל לחסוך 30 ש"ח בזיכרון מבלי להרגיש שום הבדל בביצועים בעולם האמיתי. אפילו אם תריץ בדיקה בבנצ'מרקים לא יהיה הבדל של יותר מ-1%, לעומת הבדל של 1000% (פי עשר) במהירות קריאה של הSSD.

g.skill היא אחת מחברות הזיכרון הטובות בעולם. יש לי שני מחשבים בבית ולשניהם זיכרון של ואין שום בעיה. עם קינגסטון לעומת זאת, קרה לי במחשב הקודם שהזיכרון לא היה תקין, למרות שדברים כאלו כמובן יכולים לקרות בכל חברה וזה עניין של מזל. בשביל זה יש אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן עקרוני, מה שלא רואים בקניה זה רכיבים. קבלים נגדים וכל זה. אין לי ספק שקינגסטון משתמשים ברכיבים הטובים ביותר. האם מוצר עם רכיבים נחותים יעבוד רגיל? סביר להניח. אבל למה לא לקנות את הטוב ביותר, במדרגת מחיר שלי?

הSSD האיטי יותר הוא עדיין פי מיליון יותר מהיר מכל דבר שאני רגיל אליו (קשיח רגיל של נייד). מעבר לזה, אורך החיים שלו ארוך יותר, כי הוא לא מואץ. 3 מיליון שעות לעומת 2. אז לא נראה לי שעוד שניה בטעינת וינדוס שווה לי את זה.

הקניה עדיין לא סגורה, אגב. הטכנאי צריך לראות שהכל מתאים. יש חשש גדול שהכרטיס GPU לא מתאים בסלוט האחורי. >< אני בודק, ולא מצליח למצוא תשובה החלטית. אולי אני אאלץ להחליף מארז, שזה צרות, כי אני רוצה אותו המחיר ואיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסברים שלך נשמעים יותר כמו אמונות תפלות. קינגסטון לא משתמשים ברכיבים טובים יותר מ-g.skill. למעשה קינגסטון היא חברה בעלת אמינות נמוכה שביצעה "טריק" עם הSSD שלה V300. הם הוציאו SSD נחמד במחיר זול שהיתה לו מהירות טובה וקיבל ביקורות טובות. אך זמן קצר לאחר מכן, אחרי שקיבלו את כל הפירסומים והביקורות החיוביות, הם שינו את רכיבי החומרה לנחותים יותר וביצועי הSSD ירדו בחלקם כמעט בחצי. וזאת מבלי לפרסם את העניין או לעדכן את דף נתוני הביצועים של הSSD. תרגיל שאופייני לנוכלים ונקרא באנגלית "Bait and Switch" ותוכל לקרוא על כך כאן:

http://www.extremetech.com/extreme/184253-ssd-shadiness-kingston-and-pny-caught-bait-and-switching-cheaper-components-after-good-reviews

לגבי הSSD אתה לעולם לא תגיע למיצוי אורך החיים של אף אחד משני הSSD האלו, וזה לא בכלל משהו שצריך לקחת בחשבון ובטח לא משהו שבגללו צריך להעדיף דיסק שאיטי פי 10 בקבצים קטנים, מה שחשוב למערכת ההפעלה והבדל שתרגיש בו.

לגבי כרטיס המסך, אנטק לא פירסמו שום נתון לגבי מגבלה של אורך כרטיסי המסך, מה שבד"כ צריך לפרסם בנתונים. אני מניח שהטכנאי יוכל לבדוק אם הכרטיס יתאים או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שבניתי מפרט דומה למה שכתבת בעמוד הראשון, עם הקופסא הקצת יותר גדולה של סילבר, למקרה שהקופסא הנוכחית לא תתאים.... ראיתי כבר ששוכנעתי. במיוחד עם המאמר הזה. גם בזכרון וגם בSSD. כשאני אדבר עם הטכנאי שוב, אני אראה מה אפשר לשנות.

הבעיה במגבלות כרטיסים זה שזה לא רק "אורך". יש בילבול בנוגע ל"אורך", "רוחב", "וגובה"... לדוגמא, אני מדבר על ה"רוחב" של הכרטיס והיציאות, אבל לא ברור איך קוראים לזה בפועל, לדוגמא:

http://www.aim-computers.co.uk/ebay/x600-3.jpg

באתר הזה הם קוראים לזה "חצי גובה".

ועכשיו איכשהו נתקלתי בסיקור האיכותי הזה, שמראה בבירור שהם שמים כרטיס גרפי רגיל, מידות רגילות, במארז MINUET... עדיין בתמונות זה נראה מוזר, אבל הם לא משקרים חח

http://www.hardwarereview.net/Reviews/Antec%20Minuet%20350%20Case%20Review/AntecMinuet350CaseReview.htm

ואגב, ראיתי כמה האתר שלהם רציני בסיקורים, אז בדקתי את העניין של הזכרון, ומעבר לעבודות בעיניים מחשידות, הגרפים מדברים בעד עצמם:

http://www.hardwarereview.net/Reviews/Kingston%20DDR3%20Memory/KingstonDDR3Memory.htm

(ואחרי עוד קצת הסתכלות, אני רואה שהאתר שלהם די ישן ולא פעיל, אז למרות חופן סיקורים טובים, אין שם משהו מעבר.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהגרף השוואה בין הזכרונות הוא סינטטי וגם אם יש בו הבדלים, זה למעשה חסר משמעות לחלוטין בעולם האמיתי. ראה מה רשמו מתחת, שבעצם בביצועים בעולם האמיתי לא יהיה הבדל במהירות של יותר מ-1% בין הזיכרון הכי מהיר לבין הכי איטי בגרף:

This benchmark is the only one where you will see a big difference between different brands. The real-world difference between fastest and slowest memory will be less than 1% for virtually any benchmark. That statement was a generalization for those video editors about to Email us to disagree - the average user will not be able to notice the difference between memory of the same grade). If you don't believe us then just (Or Bing) for "DDR3 benchmarks" (we recommend Anandtech or Toms Hardware for comprehensiveness) and you will see many of the latest games benchmarked showing barely 1 frame per second difference from top to bottom due to memory.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...