האם מחשב (כרטיס הרשת) תומך בתקן N ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מחשב (כרטיס הרשת) תומך בתקן N ?

vlasha83

Recommended Posts

שלום ,

אני לפני רכישת ראוטר 1G שישמש לניתוב בין שלושה ,כולל תכני HD בין היתר.

אני גם רוצה שתהיה לי אפשרות להעביר תכנים מהמחשב הביתי לשלושת ה .

כרטיס הרשת הוא מסוג Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)אז בעצם ב1G הכרטיס רשת תומך

לגבי התקן האלחיטי אני לא יודע .

תשתית האינטרנט בבית היא של הוט ,אשתמש במודם SB4200 - למען הסר ספק (אני כמעט בטוח שאין קשר בין מודם לתמיכה בתקן N)

האם המודם יכל להוות מכשול כלשהו עבור החיבור האלחוטי ?

הראוטר שאני רוצה לקנות הוא TP LINK 1043ND גרסה 2 (הכחול ) - מחיפוש בפורום ,ראיתי שהוא מומלץ עבור המשתמש הביתי

האם הדבר נכון גם כאשר נעשה שימוש לצורך צפייה והזרמה של תכנים שונים מהרשת כולל HD ותלת מימד ?

כמובן שכבילה תהווה פתרון אופטימלי אך לפני שני משקיע בכבלי רשת ובציוד נלווה לשם כבילה , אני רוצה לבדוק האם חיבור יספק אותי ?

תודה למגיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב יהיה מחובר לראוטר 1G בצורה חוטית? אם כך, אפשר שלא לו wi-fi בכלל. הראוטר ישתמש בתקן N ויעביר מידע לשלושת ה בצורה אלחוטית אם גם להם יש כרטיסי רשת בתקן N.

לפ מה שאתה מתאר למחשב אין כרטיס רשת בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשתי את הראוטר TP LINK 1043 הכחול.

לכרטיס שיש לי כרגע אין תקן N ,הכרטיס לא .

בעקרון אני רוצה חיבור קווי אך לפני זה אני רוצה לנסות .

בחיפושיי אודות חיבור יציב , הבנתי שעדיף לשים את הראוטר באמצע הדירה וכך יהיה חיבור סביר עד כמה שניתן עבור כל הHTPC שאני רוצה לחבר לאינטרנט.

הבעיה הראשית היא כיצד לחבר בין הראוטר שיהיה באמצע הדירה לבין המודם והמחשב שבחדר הפינתי בדירה .

חשבתי שחיבור אלחוטי יאפשר לי להמנע מכבלים באמצע הדירה (אין לי אפשרות להעביר כבלים בתוך הקירות) וגם אוכל לחסוך כסף בכך שלא ארכוש כבלי ,שקעים ,וכל הציוד הנדרש להקמת חיבור קווי בבית.

מסתבר שאם אני רוצה חיבור אלחוטי ,אין ברירה אלא לרכוש כרטיס אלחוטי .

כרטיס הרשת אמור לתמוך ב300 מגה ,נכון ? (כדי לנצל את הראוטר של TP LINK שתומך במהירות אלחוטית זו )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם בכל מקרה צריך להיות מחובר לראוטר באמצעות כבל.

כרטיסי רשת מובנים שיש בלוחות אם בכל מחשב שולחני כמעט אף פעם לא כוללים שום אופציה אלחוטית.

כרטיסי רשת אלחוטיים שתומכים בתקן N מלא (300 mbit/sec) יש בשפע. גם בחיבור PCI, גם בחיבור PCI-Ex1, וגם בחיבור USB:

הנה כמה לדוגמא:

http://ksp.co.il/?uin=12695

http://ksp.co.il/?uin=14891

http://ksp.co.il/?uin=14228 (זה מה שיש לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המודם והראוטר חייבים להתחבר ביחד עם כבל רשת , חשבתי על הפתרון הבא (איור מצורף)

שימוש בשני כרטיסי רשת - אני מנסה להתאים כרטיס שיאפשר לי תמרון ובחירה בין חיבור וקווי

אם אשאיר את הכרטיס רשת שיש לי (שתומך 1 ג'יגה ) ואליו אוסיף כרטיס רשת שתומך ב N מלא , תהיה לי האפשרות לבחור בין שני סוגי החיבור ,האם אני צודק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המודם והראוטר חייבים להתחבר ביחד עם כבל רשת , חשבתי על הפתרון הבא (איור מצורף)

שימוש בשני כרטיסי רשת - אני מנסה להתאים כרטיס שיאפשר לי תמרון ובחירה בין חיבור וקווי

אם אשאיר את הכרטיס רשת שיש לי (שתומך 1 ג'יגה ) ואליו אוסיף כרטיס רשת שתומך ב N מלא , תהיה לי האפשרות לבחור בין שני סוגי החיבור ,האם אני צודק ?

כן, אתה צודק.

מניסיון, Windows7 בוחרת קודם כל את החיבור האלחוטי, אבל אם מכבים את האלחוטי ב Device Manager או בכל דרך אחרת, Windows7 מוצאת מיד את החיבור הקווי ועוברת אליו.

כאמור לעיל, צריך שני כרטיסי רשת. אחד קווי כבר יש לך ועכשיו נשאר לך להוסיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם !!!

רציתי לשאול לגבי הראוטר - האם מומלץ לעדכן אותו ? ואם כן, איך עושים זאת ?

הראוטר המדובר הוא גרסה 2 .

ועשאלה נוספת - האם בWIN 7 במחשב הנייח אפשר לבדוק את מהירות החיבור האלחוטי ?

בנתיים הצלחתי להכנס בסלון לדפדפן בטלוויזיה החכמה ולהפעיל סרטי HD ולמרות שה WIFI בסמרטפון מראה עוצמת חיבור של 2 מתוך 5 הסרטים עובדים בסדר גמור

טפו טפו טפו :) ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...