טמפרטורת I7-4770K ומהירות מאורר לאחר החלפת משחה ומאורר - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורת I7-4770K ומהירות מאורר לאחר החלפת משחה ומאורר

EagleX

Recommended Posts

היי,

החלפתי היום לNF-A12 ומרחתי מחדש MX-4, על ידי שיטת ה"פס". נראה לי שהמריחה והפריסה עבדו.

הרצתי פעמיים OCCT לחצי שעה, על מנת לבדוק טמפרטורה ויציבות. שמתי לב לשני דברים.

קודם כל, המעבד מגיע ל80 מעלות מקסימום במאמץ. האם זה תקין בהתחשב בנתונים האלה? (CM storm trooper, 212 EVO, NF-A12, המחשב במיקום די מאורר ואין שום דבר שחוסם את המאוררים שלו, שמורכבים בצורה הדיפולטית שהוא הגיע, מלבד NF-A14 שהחליף את המאורר האחורי. לא באוברקלוק.).

הדבר השני ששמתי לב אליו הוא שגם ב80 מעלות, המאורר של המעבד נעצר ב1100 ולא ממשיך עד 1500, למרות שהוא יכול. לא שמתי לב להגבלה כזו או אחרת בביוס. האם זה תקין?

הטמפרטורה במנוחה: 40-45 מעלות (אני חושב שזה קצת חם, ופשוט לא מצליח להבין למה.)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בOC ?

80 מעלות זה טמפ' די גבוה, לגבי השליטה בביוס תבדוק את ההגדרות בביוס (תחת הגדרות המאוורר שליטה) שכן זה לא תקין ואתה כן רוצה לנצל את כל "הטווח" של המאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגיוני, הביוס שולט על המאוורר, אם הוא לא מגיע לRPM המקסימלי שלו, מה שכן אאיזה דגם קנית בדיוק ? שכן כל הדגמים NF של NOCUTA מגיעים עם MAX RPM של 1200+- מה שנשמא יותר הגיוני במקרה שלך.

ועדיין 80 מעלות במאמץ מלא בלי OC זה מוגזם, בטוח שהקירור יושב טוב ? לא שמת יותר מדי משחה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפסתי את הביוס, הרצתי שוב, והמאורר כן הגיע למקסימום שלו הפעם, או לפחות קרוב מאוד. (אכן, 1500, גם לפי האתר של Noctua).

אני לא חושב ששמתי יותר מדי משחה - עבדתי בדיוק לפי ההוראות של AS, וגם ניסיתי לפני על משטח חלק עם זכוכית שקופה ולחצתי, כדי להבין את הפיזור.

דבר אחד שכן שמתי לב אליו - המאורר נמצא במרחק מסויים, די מזערי, אבל לא צמוד כמו שהמאורר המקורי היה, בגלל החיבור של ה"משככי ויברציות" של המאורר.

כשניסיתי להרכיב בלי, לא הצלחתי להבריג את התופסן שהגיע עם ההיטסינק למאורר - לא עם הברגים שהגיעו עם המאורר ולא עם אלה שהגיעו עם הקירור. יכול להיות שיש לזה השפעה כלשהי? אני יכול לצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי OCCT וPrime95.. התוצאות, מפחידות.

בOCCT לאחר חצי שעה הגעתי למקסימום של 77 מעלות, ובפריים... הטמפרטורה טיפסה גם ל95 מעלות, שם עצרתי את זה, כי לא נראה לי בטוח להמשיך ככה.

אני מצרף את הסיכום טמפרטורה של הOCCT ומדגם "מייצג" מהפריים.

אגב, נתקלתי בבעיה חדשה. המאורר של המעבד (מחובר היטב, לא נגעתי בו בכלל מאז ההתקנה) הפסיק לפתע להופיע בשלל תוכנות הניטור. בביוס הוא מופיע ונשלט.

במנוחה

pQ46hdt.jpg

OCCT

L7Hy9xe.png

Prime95

qoyMdEo.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבדיקה הקודמת שעשיתי, כשהוא עוד הופיע, הוא מסתובב מהר יותר.

הפעם, למרות שלא הופיע (וגם את זה אני מנסה לפענח), הייתי קשוב למארז, והוא ללא ספק הסתובב מהר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...