בנוגע למימוש אחריות כרטיס מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנוגע למימוש אחריות כרטיס מסך

Rockstatement10

Recommended Posts

נניח וקניתי בעבר כרטיס מסך ב-KSP ועדיין יש עליו אחריות והכרטיס נהרס ומגיע לי כרטיס אחר.

האם יש לי אפשרות להוסיף כסף תמורת כרטיס טוב יותר? למשל להוסיף 100-200 ש"ח מסכום הכרטיס שלי ולקבל כרטיס חזק יותר ממנו?

דבר נוסף - במידה וקניתי את הכרטיס הזה יד2 ויש ברשותי את החשבונית, מגיעה לי אחריות עליו? כי כתוב בחשבונית שהאחריות לא ניתנת להעברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שדרוג - תלוי בהם, לא בך.

בכל מקרה, גם אם הם מסכימים, זה לא אומר שכרטיס שקנית לפני שנתיים ב-2,000 ש"ח, והיום מקביל לו שווה אולי 700, תוסיף 100 ש"ח ותקבל GTX970 כן?

לגבי אחריות שלא ניתן להעברה סביר להניח שזה לא תופס (למרות שיש לזה בסיס חוקי כלשהו, אבל לדעתי הם לא עומדים בתנאים הבסיסיים לכך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכרטיס עלה לפני שנה 830 ש"ח, נניח וכרטיס מקביל לו היום עולה 500 ש"ח. למה שיתנו לך כרטיס של 900 ש"ח? בד"כ החלפות מוצעות רק כאשר אין יותר את הכרטיס שלך או מקביל לו מאותה סדרה, אז אולי אפשר להציע.

לפי חוק לדעתי האישית הם צריכים לכבד את האחריות. אני כמובן לא KSP ולא יכול להבטיח, אבל כיוון שלא היה ים של תלונות של אנשים שלא כיבדו להם אחריות כאשר היו יד-2, אני מניח שהם מכבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום חוק המחייב אותם לאפשר לך "לשדרג" בדרך הזו, בטח ובטח שלעשות זאת לפי חישוב המחיר המקורי. המצב היחיד בו המחיר המקורי משחק תפקיד הוא אם לחנות אין אפשרות או רצון לתקן או להחליף לך את הכרטיס לכרטיס דומה, ואז הם חייבים לזכותך לפי סכום הקניה המקורי.

בנוגע לאחריות יד שניה, הרי שהחוק קובע חד משמעית כי האחריות "נמכרת" ביחד עם המוצר, ולחנות אין שום זכות להפקיע אחריות זו ממך בתור קונה יד שניה, גם אם התקנון שלהם טוען אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר שדרוג רק במקרה שאין אפשרות לתקן או להחליף כי אין במלאי.

אבל גם יכולים להחליף לדגם אחר שיכול להיות יקר יותר בלי תוספת (אך לא בהכרח חזק יותר)

לי למשל היה מקרה כש HD5870 1GB שלי בזמנו עשה BSOD אז הוחלף לי ל HD6950 2GB באחריות ללא תוספת תשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי בהכרח במילים האלו בדיוק, אבל שהכוונה תהיה ברורה. לבעל עסק אסור לשלול מהציבור את מה שמגיע לו על פי חוק, ועצם הנסיון לעשות כאן באמצעות "תקנון" שכזה הוא בגדר עבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני עוד חשבתי לחפש את זה שקניתי ממנו, ואני לא מצליח למצוא אותו...

בקיצור, הכרטיס שיש ברשותי לא נמצא באתר של KSP אז אני מאמין שאין להם אותו, יש סיכוי שאני אוסיף כסף ואקבל אחד חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...