שדרוג מפרט או קניית חדש? גיימינג ספציפי - CS:GO - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מפרט או קניית חדש? גיימינג ספציפי - CS:GO

daniesto

Recommended Posts

שלום אנשים, לפני כמעט שנה קניתי מחשב די פשוט שלא מיועד לצורכי גיימינג או משהו, העלות שלו הייתה בערך 1500, לא זוכר בדיוק.

כיום אני משחק CS:GO וכמובן שהמחשב הזה לא מסוגל לעמוד בדרישות (אני כן יכול לשחק, אבל אני לא צריך להגיד לכם כמה מעפן המשחק רץ).

החלטתי שאני מעוניין לעשות את אחד משני הדברים, לשדרג את המפרט או לקנות אחד חדש, תלוי בדעתכם.

בשביל הידע אני אציין שאני משחק CS:GO כשהגדרות הגראפיקה של המשחק נמצאות במצב הכי נמוך בכל פרמטר.

בנוסף אני משחק על Windowed mod (גרסא שבה המשחק לא עובד במסך מלא אלא בחלון) ברזולוציה של 800:600

מה שנראה כך:

kmmwlmldjdgm.png

ואם כל זה לא מספיק, במקרה הכי טוב המשחק רץ לי על 50 FPS (מדובר על מקרים נדירים בהם אני נמצא במיקום במפה שבו אין מרחקים רבים להסתכל אליהם), כאשר נוצר מצב של יריות, פלאשים, סמוקים וכו' ה- FPS יורד לאיזה 20-30, בקיצור, אי אפשר לשחק בצורה כזאת, זה זוועתי.

אני מעוניין במחשב שיריץ לי את המשחק בצורה טובה (אם לחדד את הכוונות שלי, אני מעוניין במחשב שיוכל להריץ לי את המשחק על מסך מלא, כשהגדרות הגראפיקה לפחות בינוניות וה- FPS יעמוד על מינימום 200 בכל מצב אפשרי)

שמעתי שלא צריך איזה מחשב חייתי בשביל מה שאני רוצה.

קודם כל אפרסם את מפרט המחשב שלי (מקווה שיש כאן את כל הנתונים שאתם צריכים) :

2dwzzaqz3tix.png

עכשיו אחרי שראיתם את מפרט המחשב שלי, שהוא כמובן פשוט, השאלה שלי אליכם היא מה יותר משתלם, לשדרג אותו או פשוט לקנות אחד חדש (אם אתם שואלים אותי, אני סבור שצריך לקנות אחד חדש כי שלי פשוט מעפן, אבל אתם יותר מבינים ממני לכן החלטתי שאוודא איתכם)

ולמידה שכן צריך מפרט חדש לגמרי :

1. מה התקציב המקסימאלי? - 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? - הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? - 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? - ציינתי כבר באשכול

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). - אין

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - צוין : CS:GO

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - 1680:1050

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? -צוין באשכול

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין לי מושג

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? - 4 - המחשב הקיים גם ככה לא כזה שקט, והנושא הזה לא הכי מפריע לי

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא מעוניין במערכת הפעלה או , אני כן מעוניין שירכיבו לי את המחשב בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - אני לא מבין בחברות מחשבים ובכמה הן אמינות אבל חבר קנה מ- TMS ואמר שהם איכותיים + הם קרובים לאיזור המגורים שלי, קרית אתא (הסניף שלהם נמצא בצומת קרית אתא שזה ממש 3 דקות נסיעה מהבית שלי) קחו את זה לתשומת לבכם

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? - תוך שלושה / ארבעה חודשים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). - אין

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? - לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: - אין

תודה רבה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך כרטיס מסך במחשב. אתה משתמש במובנה של המעבד.

http://www.tms.co.il/product/11231

לא ציינת אבל בעיקרון אני לא מאמין שאמורה להיות בעיה מיוחדת עם הכרטיס מסך הזה. תוכל לשחק על ההגדרות הכי גבוהות בלי בעיה, כל שאר המפרט שלך מעל ומעבר למשחק הזה.

שם לב שאין לכרטיס מסך הזה יציאת vga, אם זה חשוב לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לקנות חדש לדעתי הנקודה היא שרק בשביל CS:GO זה מיותר כי תוכל להריץ משחקים הרבה יותר כבדים בתקציב שלך על מסך מלא כמובן ותוכל להישאר עם ערכת הנושא הרגילה בלי לדאוג שזה מה שיוריד לך את הביצועים.

רק שתדע שגם אם אתה גר רחוק משתלם לקנות מTMS כי המשלוח אצלהם חינם ויש להם שירות משלוחים לכל אורך תקופת האחריות במקרה של תקלה והם בכלל אחת החנויות המומלצות פה בפורום אבל אם אתה גר כ"כ קרוב אליהם אז בכלל מעולה.

כרגע המפרט הבא זה הכי טוב שתקבל הבעיה היא שכתבת שהקנייה מתוכננת לעוד 3/4 חודשים אז יהיו שינויים ולכן עדיף שתקפיץ את הדיון כמה ימים לקראת הקנייה ותעדכן מעט לגבי שאלה מספר 4 כי נראה לי שאתה יכול לקחת את הדיסק קשיח הקיים והצורב(אם אתה רוצה כמובן) למחשב הבא ובכל אתה חוסך או מביא מפרט אפילו טוב יותר באותו הסכום, ואם בכלל אתה רוצה לשחק משחקים כבדים יותר מCS:GO? אחרת זה יהיה בזבוז לדעתי.

תראה את הסרטונים בתחתית התגובה כדי לקבל מושג על הSSD שיועיל לך בכך שמערכת ההפעלה שתיהיה מותקנת עליו תעלה מהר יותר ותגיב מהר יותר במשחקים כבדים שבהם הוא יקצר את זמני הטעינה משמעויתית כמו BF4 ששם הטעינה נורא ארוכה בנוסף ואתה אמור להתקין עליו רק תוכנות ומשחקים נבחרים ואת מערכת ההפעלה כמובן וכל השאר יותקנו על הקשיח.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪947

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪143

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪295

מארז:

בקניית מחשב חדש בלבד SilverStone Redline 04 Black USB3.0 + FSP 650W Raider

כמות: 1 - מחיר: ₪520

קירור למארז:

ULTRA KAZE 1000rpm 12cm

כמות: 1 - מחיר: ₪47

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

משומש אחריות שנתיים - Sapphire 7950 3GB GDDR5 Retail BULK DUAL X

כמות: 1 - מחיר: ₪600

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪289

קשיח למחשב שולחני:

Kingston SSD 120GB Sata3 SandForce 2281 V300+7MM

כמות: 1 - מחיר: ₪313

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪96

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3599

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3528 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/vem7fxj4

הינה כמה סרטונים שייתנו לך מושג על היכולות של הSSD(תראה פשוט את הסרטון השני או השלישי)

כל הבדיקות שהוא עשה הם בדיקות די לינאריות.

הם לא באמת מדגימים את היתרון החזק של הSSD, היכולת לבצע פעולות מקבילות ללא עיקובים הולכים וגדלים, או במילים אחרות: להחליק מצבים מורכבים כאילו הם כלום ולייצר תגובתיות מעולה בכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה.

https://www.youtube.com/watch?v=quZrknZZQVQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לו לקנות מחשב חדש אם הוא כבר קנה ויש לו את רוב החלקים? הוא יכול לשדרג כרטיס מסך, שזה חובה במיוחד במעבדים של אינטל לעומת המעבדים של שהכרטיס מסך שם לא מתאים לשום דבר חוץ מיוטיוב, ולשדרג מעבד ל-4 ליבות.

למרות שהוא ביקש למשחק אחד ספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מה פותח הדיון שאל אבל בתקציב הזה אפשר לקנות מחשב עדיף ואולי כן הוא בסוף יגיד שהוא רוצה לשחק משחקים כבדים יותר או שהוא יצא מנקודת הנחה שהתקציב לא יאפשר לו מעבר לCS:GO אז למה לקפוץ על ההצעה הראשונה ולקנות כרטיס מסך לפני שיודעים איזה ספק יש למרות הכל וגם אם הכרטיס לא דורש יותר מידי זה למה אני מעדיף להמתין לתשובה שלו בנוסף כתבתי גם

עדיף לקנות חדש לדעתי הנקודה היא שרק בשביל CS:GO זה מיותר כי תוכל להריץ משחקים הרבה יותר כבדים בתקציב שלך על מסך מלא כמובן ותוכל להישאר עם ערכת הנושא הרגילה בלי לדאוג שזה מה שיוריד לך את הביצועים.

ואם בכלל אתה רוצה לשחק משחקים כבדים יותר מCS:GO? אחרת זה יהיה בזבוז לדעתי.

אבל הערתי לך ואמרתי שלא קראת את כל מה שכתבתי וישר הסתערת עליי בלי יותר מידי מחשבה שזה הכי קל כי למי יש כוח לקרוא משהו קצת ארוך.

וחוץ מזה הוא מתכנן לקנות עוד 3/4 חודשים אז יהיו שינויים ואין לחץ בכלל איך שזה נראה אז אפשר לקחת את הזמן(ויש הרבה ממנו) ולהמתין לתשובה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברים, ראיתי שהיה לכם וויכוחון קטן, אני אנסה להביא לידי ביטוי את מה שאני מבקש, כי אני בעצמי לא יודע מה אני באמת רוצה, את אותו המחשב רק שיריץ את המשחק בצורה טובה יותר, או מחשב חדש לגמרי.

בנוסף אגיד שלפי מה שהבנתי מהתגובה של רוני הוא טען שלקנות מחשב חדש בסכום שהעמדתי יהיה מופרז כי מחשב בסכום כזה גם ככה יתעלה פי כמה על הציפיות שרציתי, שזה דבר טוב, אבל לא נחוץ בשבילי, וזאת נקודה חשובה שרציתי לציין שאולי תוכל לעזור לכם לעזור לי.

אסכם זאת בקצרה, אם הגזמתי עם הסכום, תקנו אותי בבקשה, אני מעוניין ראשית כל במחשב חזק יותר שיהיה מסוגל לעמוד בדרישות של CS:GO בצורה טובה מאוד (כמו שאמרתי 200 FPS על מסך מלא), כל השאר באמת לא חשובים לי, אני לא מחפש איזו מכונה רצחנית וסופר יעילה, אף פעם גם לא הייתה לא כזאת, בבוא היום כשתהיה לי ההזדמנות אולי תהיה.

אז אחדד סופית את הכוונה שלי.

אם יש אופציה לשדרג את המערכת הנוכחית בצורה שבה אתם בטוחים שהמשחק יעבוד לי הרבה יותר טוב, ולא אצטרך לקנות מחשב חדש, אקבל אותה, באותה מידה כמו שאקבל הצעה למחשב חדש ומשופר שיעשה עבודה טובה יותר בכל הפרמטרים ויריץ לי את המשחק בצורה מעולה, בקיצור, אני מבקש שתציגו לי את האופציה שלדעתכם עדיפה, או אפילו את שתי האופציות שביקשתי בייחד, אני כבר אעשה את שיקול דעתי, ושוב, אם הגזמתי עם הסכום, ואפשר לעשות מחשב שיעמוד בדרישות שלי גם בסכום יותר נמוך אבקש שתתקנו אותי, אני לא מעוניין במחשב למטרות גבוהות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לפתוח את המארז ולצלם את ספק הכוח?

בנוסף אלו הם הדרישות ממה שאני מבין

ואם כל זה לא מספיק, במקרה הכי טוב המשחק רץ לי על 50 FPS (מדובר על מקרים נדירים בהם אני נמצא במיקום במפה שבו אין מרחקים רבים להסתכל אליהם), כאשר נוצר מצב של יריות, פלאשים, סמוקים וכו' ה- FPS יורד לאיזה 20-30, בקיצור, אי אפשר לשחק בצורה כזאת, זה זוועתי.

אני מעוניין במחשב שיריץ לי את המשחק בצורה טובה (אם לחדד את הכוונות שלי, אני מעוניין במחשב שיוכל להריץ לי את המשחק על מסך מלא, כשהגדרות הגראפיקה לפחות בינוניות וה- FPS יעמוד על מינימום 200 בכל מצב אפשרי)

שמעתי שלא צריך איזה מחשב חייתי בשביל מה שאני רוצה.

רק לא ברור לי איך אפשר לראות 200 FPS אם קצב הרענון של המסך מגביל? אגב מה דגם המסך?

יש לי את המשחק ובדקתי באמצעות השיטה מהקישור הבא

http://www.hltv.org/blog/7971-one-of-the-best-method-to-check-your-fps-in-csgo

מפרט עדכני בצד
1360x768
ובכל הפעמים שבדקתי היו הגדרות שלא שיניתי כמו
Multicore Rendering - Enabled
Texture Filtering Mode - Anisotropic 16X
FXAA Anti-Alaising - Enabled
Motion Blur - Enabled
הגדרות גבוהות
130.46 fps ( 7.67 ms/f) 17.172 fps variability
הגדרות בינוניות
187.61 fps ( 5.33 ms/f) 16.004 fps variability
הגדרות נמוכות
202.45 fps ( 4.94 ms/f) 15.396 fps variability

בכל מקרה לא נראה לי שברזולוציה שלך תקבל 200FPS יציב.

מנוע Source אאל"ט הוא CPU-bound והמעבד שלך לא ממש חזק ובכלל מחשב חדש ישאר לך ליותר שנים אבל שוב רק בשביל המשחק הזה זה בזבוז אבל גם לא נראה לי שתקבל מה שאתה רוצה רק משדרוג כרטיס המסך שחלקם גם יוגבלו על ידי המעבד שלך ובכלל הספק הלא ידוע לבינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך שבמפרט של רוני יותר חזק משהצעתי לו, והרזולוציה יותר נמוכה.

אם תרצה להריץ על הכי גבוה אתה תצטרך hd7850 שעולה 649 ש"ח בtms.

עם המעבד שלך לפי הבנצ'מרקים אני לא חושב שתקבל פחות מ100 fps, למשחק הזה אין צורך להוציא יותר מזה אבל משחקים כמו באטלפילד, קריסיס, watch dogs, ועוד כל מיני משחקים חדשים כן דורשים שידרוג של מעבד.

אם זה רק בשביל המשחק הזה תקנה hd7850 ואתה לא תראה יותר צלילות ל20-30 וגם לא 50fps.

כמובן שעדיין לא רשמת איזה יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...