צריך המלצה למעבד בתושבת 775 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למעבד בתושבת 775

sashakrik

Recommended Posts

ממש מפתיע ומצער, משחקי הFIFA במשך השנים התאפיינו בכך שעבדו מעולה גם על מחשבים מאוד נחותים :o

בכל אופן, q9400 עם 6gb זיכרון זה יותר ממספיק בשביל .

אני יודע את זה כי יש לי חבר עם phenom II 955 בלי המהרה וכרטיס 6850 ועובד לו פיקס.

לכן, קשה לי להאמין שהביצועים הרעים נובעים מהמעבד או מהזיכרון, כנראה זה הכרטיס. אין לו חבר שיכול להשאיל לו כרטיס מסך כדי לבדוק ? (אולי אתה xD?)

בנוסף, שים לב שלפי דרישות המינימום צריך כרטיס מסך מינימלי של hd5770 שכבר הוא יותר חזק מה6570 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרבה הצער, זה לא מדד מדויק ולא ניתן לסמוך עליו, מנסיון. במצבים מסוימים ליבה של מעבד תהיה על 100%, אפילו אם היא לא עושה כלום (פשוט לולאות busy-wait). זה לא אומר שאין לה מרווח תוספת ביצועים.

אני מסכים שקיימת אפשרות שתהליך (או נים/thread) מסויים ישתמש בלולאה כזו לצורך המתנה אבל זו לא ממש שיטה מקצועית (בד"כ אפשר לגרום לתהליך/נים מסויים לא לפעול במשך זמן מסויים ע"י "הרדמתו" בדרך שלא תגרום לביזבוז כח עיבוד או לחזור לפעול כתוצאה מאירוע כלשהו). גם אם תהליך משתמש בשיטה כזו, אני הייתי מצפה שהעדיפות שלו תרד למינימום במצב כזה, כך שכל תהליך אחר הדורש את המעבד יוכל לקבל אותו (מצד שני, אם המתכנת כתב יישום המשתמש בלולאה לצורך המתנה, סביר להניח שהוא גם לא יקבע את עדיפות התהליך למינימום למשך הלולאה). בכל מקרה, אם כל ארבעת הליבות נמצאות בעומס של 100% בזמן המשחק, לא סביר שמדובר בתהליך/יישום/נים אחד שרץ בלולאת המתנה כזו. בנוסף לא סביר שמשתמש יריץ במקביל למשחק עוד יישום שדורש כח עיבוד גדול, שכן הדבר יפגע לו בביצועים, אולם זו גם אפשרות (אף פעם אי אפשר לדעת מה משתמש יעשה).

בקיצור, כאשר פותחים את מנהל המשימות לפני הפעלת המשחק יש לשים לב שהליבות נמצאות במנוחה יחסית (בכל ליבה יהיו אחוזי שימוש בודדים לכל היותר) ובמהלך המשחק יש לראות מה בדיוק קורה עם העומס על המעבד - אם המשחק גורם לעומס של 100% בכל הליבות, אז המעבד הוא הרכיב שמגביל את הביצועים. נכון, זה לא תמיד מדוייק, כפי ש QttP ציין, אבל זהו מדד דיי טוב בשביל לקבוע האם המעבד מגביל את הביצועים או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, אני לא בטוח שאני מסכים.

אני מכיר כמה וכמה משחקים, די ישנים, שהם בכלל חד-ליבתיים, ולא משנה על איזה מחשב תפעיל אותם, יעמיסו 100% של אחת, גם אם מדובר בפנטיום 4 וגם אם מדובר בi7. ובכל זאת, באף מצב המעבד לא באמת מגביל.

מה שכן, אולי במשחקים שמנצלים 4 ליבות, מצב שבו כל הליבות על 100% כן מעיד שהמעבד בניצולת מלאה. לא יודע כי לא בדקתי. אולי אפשר גם ללמוד משהו מבדיקה משולבת של העומסים של המעבד וכרטיס המסך. למשל אם המעבד בעומס גבוה וכרטיס המסך בעומס נמוך - אפשר כנראה להסיק בצורה בטוחה יותר שהמעבד אכן צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה ככה - בכדי לקבל רמת ביצועים מסויימת ביישום כלשהו (בד"כ FPS מינימלי) יש לבצע "נפח עיבוד" מסויים בפרק זמן מסויים. אם המחשב לא מסוגל לבצע את כל החישובים הנדרשים בפרק הזמן המסויים הזה, אז רמת הביצועים תהיה קטנה יותר (בד"כ FPS נמוך יותר). כמובן ש"נפח העיבוד" (ביטוי שלי, אני לא יודע אם יש שם רישמי או מוסכם המתאר כמות של פעולות עיבוד) תלוי מאד בהגדרות (רזולוציה, פילנטרים וכד') והחלוקה בין "משאבי העיבוד" (בד"כ המעבד וכרטיס המסך) תלויה באופן שבו היישום בנוי. אם בפרק זמן מסויים "משאב עיבוד" אחד מסיים את העיבוד הנדרש ממנו ו"משאב העיבוד" השני עדיין לא סיים, ויש תלות בין תוצאות העיבוד, הרי ש"משאב העיבוד" הראשון יצטרך להמתין עד שהמשאב השני יסיים. במקרה כזה, "משאב העיבוד" השני יהיה בעומס של 100% (תמיד תהיה לו עבודה) בעוד שהמשאב הראשון לא יהיה בעומס קבוע (יהיו לו "רגעי מנוחה/המתנה"). במקרה כזה אפשר לומר שהמשאב השני מהווה צוואר בקבוק.

הערות:

א. אם יש הגבלה על רמת הביצועים המקסימלית הנדרשת (למשל ה FPS מוגבל לערך מקסימלי כלשהו), בהחלט ייתכן שגם המעבד וגם כרטיס המסך לא יהיו בעומס של 100%, פשוט כי הם מספיק "מהירים" בכדי לסיים את המשימות שלהם לפני הזמן הנדרש.

ב. בהחלט ייתכן גם שאין הגבלה על רמת הביצועים הנדרשת, ולכן השאיפה תהיה שכל "משאבי העיבוד" יהיו בעומס מקסימלי כל הזמן. העניין הוא שבמשחקים בד"כ יש תלות בין כרטיס המסך והמעבד, ולכן כמעט תמיד אחד יצטרך להמתין לתוצאות של השני, דבר שיגרור עומס של 100% על אחד מהם ועומס הנמוך מ 100% על השני.

ג. במידה ונעשה שימוש רק ב"משאב עיבוד" אחד, נניח רק במעבד, אז סביר להניח שהמעבד תמיד יהיה בעומס של 100%, אלא אם כן יש הגבלה על רמת הביצועים המקסימלית הנדרשת, ואז לא בטוח שהמעבד יהיה בעומס של 100% כל הזמן.

ד. בהנחה שאנחנו מדברים על יישום מודרני שיודע לנצל ריבוי ליבות של "משאב עיבוד", העומס על אותו המשאב יתחלק באופן שווה (או כמעט שווה) בין כל הליבות של אותו המשאב.

שוב - ככה אני רואה את הדברים. האם זה נכון בכל מקרה? לא בטוח, אבל אני עדין חושב שבדיקת העומסים על "משאבי העיבוד" של המחשב בזמן שהיישום פועל יכולה לעזור לאתר צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...