בדיקה לפני רכישה - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקה לפני רכישה

Ovid

Recommended Posts

כן, הדיון ממש נחמד, אין ספק אבל אני לא רואה שום סיבה לבזבז כסף על מעבד i7 ובטח ובטח שלא צריך ספק מסדרת ה X, קירורי קוטטסו למיניהם שמיועדים לאוברקלוק ולא מארז ענקי ומיותר מאוד כמו ה P280.

לפחות הייתם ממליצים לפותח הדיון לרכוש SSD שיתרום לו המון לקצב עבודה. זה המינימום.

אבל ברברת על בידוד רעשים במחשב ללא כ. מסך שלא יפלוט הרבה חום ולא יהיה רועש כניראה מועילה יותר.

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601560516 - Intel - i5-4690 Quad core CPU - LGA1150 - 3.5 GHz - 6MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600...

כמות: - 1 - 1004/984

לוחות אם - Intel LGA1150

B85M-Pro4 - ASRock - Socket LGA1150 CPU (Haswell, Broadwell) support - Intel B85 chipset - Dual channel DDR3 up to 1600 M...

כמות: - 1 - 342/335

זכרונות - DDR3 - לנייח

TS1GLK64V6Hx2 - Transcend - 16GB (2x8GB) 240-pin DIMM DDR3 PC3-12800 CL11 - Unbuffered - DDR3-1600 - 1.5V - 8192MB...

כמות: - 1 - 702/688

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA

CT256MX100SSD1 - Crucial - 256GB MX100 Series - SATA3 6Gbps 2.5 inch Internal SSD - 7mm - 550/330 MBps Read/Write...

כמות: - 1 - 570/559

מארזי מחשב - mATX מארז

SST-PS09B - SIlverstone - SilverStone Precision PS09 Black - NPS...

כמות: - 1 - 208/204

ספקי כח - ATX

SS-400BT - Seasonic - 400W Eco series - 80Plus Bronze certified - Over Voltage, Over Power, Short Circuit Protection - 120...

כמות: - 1 - 213/209

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-FI11001-CSA01 - Arctic - Arctic Freezer i11...

כמות: - 1 - 143/140

3182.00 / 3118

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=10637

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יש לי כבר .

דבר שני, כן ראיתי תועלת הHT בדברים כמו תכנות,דחיסות קבצים ועוד , כך שלהשקיע חד פעמית עוד 300 שקל זה בסדר מבחינתי.

אני בפירוש אמרתי שאני לוקח את הצ'יפסט H97 בגלל התמיכה העתידית בBroadwell

למה יש לי צורך ב16 גיגה?

P280 קראתי המארז הכי שקט (או לפחות בין השקטים ביחד עם R4 DS2 וכו..). וזה מארז קטן יחסית למה שיש לי כרגע.

הP280+X400 אתה רוצה להגיד לי יהיה באותה רמת שקט (וטמ'פ) כמו המארז והספק שציינת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש לי צורך ב16 גיגה?

לעריכת דו מימד.

P280 קראתי המארז הכי שקט (או לפחות בין השקטים ביחד עם R4 DS2 וכו..). וזה מארז קטן יחסית למה שיש לי כרגע.

הP280+X400 אתה רוצה להגיד לי יהיה באותה רמת שקט (וטמ'פ) כמו המארז והספק שציינת?

ה P280 הוא גדול יחסית שמתאים גם ללוחות אם בתצורת XL ATX

בקשר לבידוד רעשים:

קודם כל תגיד לי אילו רעשים צריך לבודד?

אין לך כ. מסך שגם מייצר רעש בעצמו וגם מכביד על הספק שכתוצאה מכך מרעיש גם כן.

וגם פולט הרבה חום מה שמצריך עוד מאווררים במארז שגם כן מרעישים.

כן, לא יהיה הבדל.

מארזים עדיפים באופן כללי (מיותרים כמובן במקרה זה):

Nanoxia DS1

Antec P100

Fractal R4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הם עדיפים ? DS1 וR4 יקרים יותר ולפי הביקורות שראיתי מבחינת רעש מציגים ביצועים שקולים ואף נחותים יותר קצת..

הP100 זול יותר ב80 שקל , אבל לפי מה שהבנתי גם רועש יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתיחת קובץ זהה בWINRAR:

4790: 75 שניות

4690: 115 שניות

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/intel-haswell-refresh/charts/winrar.png

PS09 זה מארז קטן, צפוף וחם, בתחום של 200 ש"ח הוא אכן אחד המארזים הטובים והשקטים ביותר לאותו חתך מחיר (יחד עם core 1000, 1100 שהם גם טובים). זהו מארז פשוט ביותר, התקנה ושידרוגים מוגבלים וקשים יותר לביצוע. אין הפחתת ויברציות לHDD. מילא HDD אחד, אבל אם יהיו 3-4 דיסקים בעתיד זה כבר בעיה.

המפרט הזה כולו נחמד ושקט ברמה סבירה (בקונפיגורציה נכונה של מהירות מאווררים) אבל לעולם, לעולם הוא לא יהיה שקט ממש ובטח לא באופן מוחלט כפי שפותח האשכול ביקש.

16GB חיוני למי שעובד עם קבצים ענקיים בפוטושופ, אני מדבר על קבצים בגודל 1GB ברזולוציה ענקית ועם הרבה שכבות. רק במקרים כאלו אני רואה אצלי את ה16GB מנוצלים כמעט עד הסוף. רוב הזמן גם עם דפדפן פתוח עם יותר מ100 טאבים זה בקושי מגרד את ה30 אחוז. ללא ספק 16 עדיף מ-8 אבל תמיד הוא יכול להוסיף עוד סטיק זהה בעתיד (אם כי הוא יוכל אולי לחסוך כמה עשרות בודדות של שקלים אם יקנה קיט של 16 במקום בנפרד. אבל זה לא כזה משמעותי).

SSD מיותר ב-570 ש"ח, EVO 120 משתלם הרבה יותר ולא פחות מהיר גם עם הבאג (שיתוקן מתישהו).

הלוח הספציפי הזה הוא לא מוצלח, עם אחוז בעיות גבוה ושליטת המאווררים בו בעייתית (זה חשוב למי שרוצה שקט מקסימלי). B85M-E45 של MSI עדיף למי שיש מאווררי מארז 3pin ו B85M-G עדיף למי שיש מאווררי PWM.

אבל בכל מקרה הוצע לOP לוח B85 והוא העדיף H97.

ספק כוח, כבר עדיף להוסיף עוד קצת ולקחת S12G-450 שהוא שקט ויעיל יותר וגם תומך במצב שינה C6/C7 של מעבדי Haswell. זה מאוורר שקט אך לא חרישי. בעומס של 50% ומעלה הוא מעלה מהירות מאוורר ומתחיל להשמע היטב (אבל עדיין יש לו יתרון על הספקים הפשוטים יותר של סיסוניק ועליית הרעש היא שקטה ומתונה יותר). הוא זהה לסדרת הG למעט היותו לא מודולרי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לגבי המארז:

DS1, P100, SOLO II, P280

הם כולם שקטים ברמה גבוהה עם אוורור מעולה. החלטה לגבי בחירה צריכה להעשות על סמך קריאת הביקורות והבנה של ההבדלים ביניהם ויש הבדלים. ולפי זה לבחור מה שהכי מתאים להעדפות האישיות ולאופן השימוש.

Ovid,

דיברת על אפשרות להוסיף כרטיס מסך בעתיד. מה הסיכוי שזה יקרה? כי אם הסיכוי גבוה עדיף לדעתי ללכת על ה H97M-Plus מהסיבה שהוא עולה בTMS רק כ-20 ש"ח יותר מאשר הAsrock H97M Pro4 בפלונטר. ובינתיים תוכל להסתדר עם ההגבלה של ה512MB גרפי (ללא גיימינג רציני, רוב הזמן המגבלה לא תבוא לידי ביטוי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי EVO 120..

חוץ מפוטושופ, למשל לתכנות וסביבות עבודה שונות יש לי צורך ביותר מ8 גיגה?

לגבי המארז, זה או P280 או P100 . הם הכי זולים והכי שקטים. השאלה בכמה הP100 נופל מהP280 מבחינת הרעש... בגלל זה ההתלבטות שלי.

ספק החלטתי לקחת את הX400 , זה לא שכל יום אני קונה מחשב, זה לפחות לשנתיים+ . אז להשקיע עוד 100-200 שקל בספק איכותי ובלי מאוורר נשמע לי אחלה השקעה.

לגבי הכרטיס, אם לכל השימושים שציינתי זה לא יהווה בעיה (תכנות וכו') לא חושב שבעתיד הקרוב יש לי סיבה לשים כרטיס מסך. אני פשוט רוצה שבפעם הבעה שאני ארצה לשדרג משהו במשהו ,אני לא אצטרך ביחד עם החלק הספציפי להתחיל לשדרג חצי מהמחשב ,בין אם זה ספק או לוח אם או כל דבר..

לגיימינג המחשב הזה בטוח לא יהיה מיועד.

ולמה האסוס עדיף?

קראתי על הPRO4 , יש להם כל מיני יתרונות שאהבתי בלוח הזה (באסרוק H97M הרגיל אין את זה, בגלל הלכתי על הPRO4 ). וזה לא כולל העובדה שהם יתמכו בבורדוול וגם שאין להם הגבלה על הזיכרון הגרפי.

Premium Alloy Choke (Reduces 70% loss compared to iron powder choke)

איכות הרכיבים שם, הקבלים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הASrock מעולה אבל בד"כ Asus יותר יקרים משום מה. בתמחור בארץ, ההפרש יוצא ממש קטן. בארה"ב הם עולים $79, $105 בהתאמה. אבל שוב, שניהם טובים ולכל אחד פיצ'רים קצת שונים. הASrock ללא ספק עדיף אם אין תכנון ודאי להוספת כרטיס מסך וימצה את המקסימום שאפשר מהמעבד הגרפי האינטגרלי. אם כי משתמש רגיל (אופיס, אינטרנט וצפיה במדיה) לא צריך יותר מ 512MB.

לא נראה לי שאתה צריך יותר מ-8GB זיכרון ולא חושב שתוכנות לתכנות דורשות הרבה זיכרון (אתה בטח מכיר תוכנות אלו יותר טוב ממני). אני התחלתי עם 8 ורק בעקבות עבודה על קבצים גדולים בפוטושופ שדרגתי ל-16. רק שם אני רואה שימוש ב8GB הנוספים.

P100 ו P280, שניהם מספיק שקטים. אתה צריך לקרוא עליהם לעומק ולראות מה אתה אוהב ולא אוהב בכל אחד. אני לא חושב למשל שהP183 שלי יותר שקט ואין לו בידוד של קצף סופג רעש אלא רק לוחות מאוד עבים מאלומיניום ופלסטיק. שגם הם מבודדים אבל בצורה שונה עם נטיה להווצרות תהודה.

המצב אצלי בP183 הוא כזה: יש לי פתח עליון למאוורר אחד וסגרתי אותו בהתאם להמלצות ההשקטה. כיום המארז מכיל 5 דיסקים (3 דיסקים 7200, דיסק אחד WD ירוק ועוד SSD EVO 120). יש 2 מאווררים קדמיים במהירות 500-600 שיוצרים לחץ חיובי במארז. כך האוויר נכנס רק דרך פילטר האבק הקדמי ומונע הצטברות אבק בתוך המארז. עוד 2 מאווררים לקירור מעבד i7 במהירות 600-700rpm ומאוורר אחד אחורי 600rpm (סה"כ 5 מאווררים 120 ממ', רובם Noctua). המחשב שקט לחלוטין ואי אפשר לדעת אם הוא עובד (רק לפי הלד הכחול רואים) אפילו ב-3 לפנות בוקר בשקט סביבתי מוחלט, אני בקושי יכול לשמוע שהוא עובד וזה רק אם אני ממש מקרב את האוזן וכמעט מצמיד אותה למארז. השליטה במאווררים היא דרך הביוס של לוח האינטל ועוצמת המאווררים מתוכנתת לעלות רק אם יש התחממות משמעותית (יש אפשרות לבחור מהירות מינימלית ומקסימלית וגם טמפרטורה). ולמעשה מעולם לא ראיתי עליה משמעותית בעוצמת המאווררים, אולי רק 100rpm לכן המחשב תמיד חרישי. הספק הוא Enermax Modu +87 סופר שקט, מקביל ל X-650. כבר אז, לפני 3 וחצי שנים כשקניתי את המחשב רציתי את הX400 אבל זה לא היה זמין בארץ.

לדעתי עם ספק S12G-450 או G-450 אולי תוכל להסתדר כי זה לא מחשב גיימינג שדורש הספק גבוה שבו הספק עובר את עומס ה50% ומתחיל להעלות את עוצמת המאווררים. כי גם הספק בP280 ו P100 יושב בתחתית המארז מאחורה והמאוורר פונה לכיוון הרצפה, כך שהוא בכל מקרה ישמע חלש יותר. אני בעצמי מתלבט בין הX400 לבין הS12G למחשב חדש וקטן יותר (לשימוש המשפחה) במקרה שלי ההבדל ביניהם יותר קריטי כי הספק יושב למעלה והמארז פחות מבודד לכן הנטיה כרגע היא לכיוון הX400. גם לגבי לוחות אם אני כרגע מתלבט בין MSI B85G-E45 (בגלל המחיר) לבין H97M-Plus. אופציה שלישית אפשרית היא ה-Asus H97M-Plus למרות ההגבלה בזיכרון, כי זה לא ממש קריטי למחשב שהוא לשימוש כללי. עבודת פוטושופ רצינית אני עושה עם המחשב העיקרי שלי. אם זה היה המחשב העיקרי, לא הייתי מתפשר על ההגבלה והייתי בוחר את הלוח H97M Pro של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז בוא אני אשאל אותך מכיוון אחר:) אם אנחנו מדברים על רעש נדבר בדציבל. זה אני מקווה יהיה מקובל עליך.

אז בכל הדיון הזה כמה דציבל אתה תרוויח? יותר נכון מה יהיה ההפרש בדציבל בין PS09 עם ספק אקו לבין P280 עם ספק X באותו מפרט מדובר בדיון?

נורא מסקרן אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדדתי את ההפרש בדציבלים אבל אם מחשב שלא שומעים אותו בכלל הוא בעוצמת רעש של 0-5 דציבל ממרחק של מטר, מחשב ששומעים אותו הוא בעוצמה של 30-40 דציבל. תלוי גם ברעש הסביבתי וביכולת השמיעה והרגישות של כל אחד ושיכולה להיות שונה מאדם לאדם. מחשב בעמדת מכירה בקניון הומה אדם לא ישמעו גם אם עוצמתו 40 דציבל. מחשב באולפן הקלטות חייב להיות שקט לגמרי כי ישמעו אותו כבר אם הוא בעוצמה של 10 דציבל, ובכלל זה עלול להפריע בהקלטה.

מי שחשוב לא מאוד מחשב שקט, והוא מוכן להשקיע את הסכום הנוסף שדרוש לכך, כנראה שיש לו סיבות. אי אפשר להתווכח עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 30 דציבל נחשב לחרישי או שקט מאוד.

במחשב הזה אין שום מקור רעש בטח לא כזה שעולה על 30 דציבל (קשיח) שאר הרכיבים כמו מאוורר של הספק ושל המעבד בסיביבות ה 22 דציבל במאמץ. תוסיף לזה את הבידוד רעשים של המארז ותקבל מחשב חרישי. לכן כל האילתורים והביזבוזים הם מיותרים מאוד מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא בין מחשב ששומעים תמיד לבין מחשב שלא שומעים אותו גם ב-3 לפנות בוקר וגם אם הוא מטר וחצי מהמיטה ופועל כל הלילה. ומבחינתי לפחות, זה הבדל מספיק משמעותי.

כדי שתבין איך כל דבר קטן משפיע: מספיק שאני מעלה את מהירות המאוורר של המעבד מ-700rpm ל-850 אז המחשב כבר לא שקט לחלוטין או חרישי ואני שומע אותו. מספיק שאחד הדיסקים הקשיחים לא יושב טוב על תושבות הסיליקון או שאחד הברגים מהודק מדי (מבטל את השפעת הסיליקון בנקודה אחת) ואני שומע רעש זמזום מחזורי ומעצבן מהמחשב.

אבל הויכוח הזה הוא ויכוח סרק. כי שנינו צודקים. ה PS09 הוא מארז מעולה ושקט ובהחלט אידיאלי למשתמש הרגיל שרוצה מחשב שקט לבית או למשרד. גם הספקים הפשוטים של סיסוניק במחירים 150-250, הם שקטים. המפרט שהצעת הוא שקט ולרוב האנשים זה מצויין. אבל יש כאלו שמחפשים שקט מאוד או שקט לחלוטין. מכיוון שאתה אוהב לדבר בדציבלים, 12-17 דציבל זה חרישי, 18-22 זה שקט מאוד. מחשב כפי שהצעת יהיה סביב ה30 דציבל ועד 40 במאמץ. אצל רוב המשתמשים הרגילים ואלו ללא כרטיס מסך רוב הזמן המחשב ישאר סביב ה-23-30 (במידה ומהירות המאווררים הורדה למהירות שקטה יותר). וביום חם ללא מזגן זה עשוי להגיע ל35-40 דציבל. אם כבר מדברים על מזגנים, המזגן שלי שקט ועוצמת הרעש שלו קבועה על המינימום שזה 23 דציבל. כשהוא דולק אני שומע אותו תמיד וללא מאמץ. את המחשב שלי כפי שכבר אמרתי אני לא שומע בכלל, אף פעם (11 דציבל ומטה).

אם לרגע נעזוב את עניין הרעש, הPS09 הוא מארז די פשוט. אבל הוא הרבה יותר מתקדם ממארז גנרי ב-100 ש"ח: יש מאוורר קדמי יחסית סביר ופילטרים לאבק, שתי USB3, ובידוד נגד רעש. אבל יש אנשים שמתעניינים יותר במחשבים ומבחינתם המחשב זה לא סתם קופסה שיושבת ליד שולחן הכתיבה. אתה למשל היית מסתפק במארז הזה בשביל המחשב העיקרי שלך? אם כן אז רק אולי בתור מחשב נוסף למטרה ספציפית.

לגבי פותח האשכול, לא מדובר באדם שרק רוצה מחשב רגיל בסגנון שנבנה בחנות "וזהו", שאחרי שהמחשב יושב אצלו בבית הוא כבר ישכח שביקש מפרט בפורום ומה בכלל היה במפרט, ורק אחרי כמה שנים ירגיש שהגיע הזמן למחשב חדש. הוא הוא גם מודע לאופציה של הPS09 ועובדה שהוא לא מתלהב ממנה. כי בסופו של דבר זה מארז בסיסי ולמי שרוצה קצת יותר פיצ'רים, יכולות ואפשרויות זה לא מספיק. חוץ מזה, גם מבחינה אסתטית ועיצובית ה-PS09 נראה פשוט מדי ולא עדכני. גם בהיבט הזה יש אנשים שרוצים קצת יותר. למרות כל זה, אם מגיע אלי קרוב משפחה או חבר שלא מתעניין במחשבים ומבחינתו המחשב זה קופסה שהוא מחליף כל כמה שנים, ומבקש מפרט למחשב. אתה יכול להיות בטוח שהמארז במפרט יהיה PS09 כי באמת הוא מארז מנצח בקטגוריה של מחשבים בסיסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...