עזרה בהגדלת זכרונות - מ8GB (2x4) ל-16 (4x4) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהגדלת זכרונות - מ8GB (2x4) ל-16 (4x4)

OhayoNB

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להגדיל את הזכררון במחשב שלי,

יש לי כרגע את הדגם הזה:

http://ksp.co.il/?uin=16722

ואני רוצה לקנות עוד אחד כזה על מנת להרחיב ל16..

עכשיו אני לא יודע כלכך איך זה עובד, אני יכול פשוט לקנות את אותו אחד לחבר וזהו ?

עכשיו כמה דברים,

בנוגע לספק כוח, יש לי 620W, זה לא אמור להפריע או משהו נכון ?

במידה ואני קונה אותם, אני פשוט מחבר ומעלה את המחשב רגיל או שאני צריך לעשות משהו בביוס או משהו כזה ?

תודה מראש,בר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה עוד סטיק של 8GB ב-365 ש"ח וזהו, זה מיותר לדעתי להשקיע כל כך הרבה.

מה מפריע לך במחשב שיש לך צורך ב-16GB ?

מה המפרט הכולל?

בלוח אם וידאת שיש לך סלוטים פנויים? יש לוחות שבאים רק עם 2 סלוטים.

אם אין לך נניח במחשב, שווה אולי להעביר את ההשקעה הכספית לטובת זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Intel i5 3570K 3.4Ghz s1155 6MB, GPU , Tray

Noctua NH-D14 CPU Cooler

Gigabyte Z77X-UD5H

G.Skill Ripjaws-X 2x4GB 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9-24

MSI GTX 680 Lightning

Samsung HD103SJ 1TB (שלקחתי מהמחשב הישן כי קניתי לא מזמן)

Crucial m4 2.5'' 128GB SSD MLC SATA III CT128M4SSD2

Antec High Current Gamer 620W Modular Active PFC 13.5cm HCG-620M

Thermaltake ARMOR REVO

ברור שיש לי עוד סלוטים..

זה המפרט של המחשב,

אפשרי לקנות סטיק אחד של 8 ולחבר אותו עם ה2 של ה4 ?

כי אמרו לי שאם אני מרחיב הכי יעיל וטוב יהיה את אותו הסטיק בדיוק, אותו דגם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח Gigabyte Z77X-UD5H (קישור) תומך בעד 32GB זיכרון ב-4 מודולים, מה שאומר שהוא תומך במודולים בנפח 8GB כל אחד, כך שמבחינה זו אין בעיה לקנות מודול אחד בנפח 8GB או שניים בנפח 4GB בשביל להרחיב את הזיכרון ל 16GB.

2. הזיכרון הקיים עובד במתח של 1.5V, שהוא המתח הסטנדרטי לזיכרונות DDR3. רוב הזיכרונות שתמצא יעבדו במתח של 1.5V, כך שאין בעיה גם מבחינה זו, אבל תוודא שאתה קונה זיכרון שמסוגל לעבוד ב 1.5V.

3. הזיכרון הקיים עובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9-24. זכרונות DDR3 זולים (הכוונה לזיכרונות שעולים מעט כסף יחסית, ולא לזכרונות לא איכותיים) שעובדים בתדר של 1600MHz בד"כ יעבדו בתיזמונים של 11-11-11, כך שאם אתה קונה זיכרון זול אתה תעבוד בתיזמונים גבוהים יותר, אבל לא סביר להניח שתרגיש את ההבדל.

4. בשביל להבטיח תאימות מקסימלית רצוי להתקין מודולי זיכרון זהים. מעשית - סביר להניח שכל שילוב של זיכרונות שעובדים באותו המתח יעבוד, אבל שוב - תמיד קיים סיכוי שתהיה בעיית אי-תאימות בין מודולי הזיכרון השונים.

5. שים לב למחירים:

א. הזיכרון בו אתה מעוניין, G.Skill Ripjaws-X 2x4GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9-24 (קישור לאתר היצרן), עולה 485 ש"ח ב KSP.

ב. מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB בתדר של 1600MHz הכי זול שניתן למצוא ב KSP עולה 365 ש"ח (הG.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT, קישור), כלומר 120 ש"ח פחות, אבל הוא עובד בתיזמונים של 11-11-11.

ג. מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB בתדר של 1600MHz שעובד בתיזמונים של 9-9-9 הכי זול שניתן למצוא ב KSP הוא ה G.Skill Ripjaws-X 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9 (קישור), שעולה 420 ש"ח, כלומר 65 ש"ח פחות.

ד. אם אתה מעוניין בערכה של 2 מודולי זיכרון בנפח 4GB כל אחד שעובדים בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9, יש לך את ה G.Skill 2x4GB DDR3 1600Mhz Ares Dual Channel CL9-9-9 (קישור), שעולים 410 ש"ח, כלומר 75 ש"ח פחות מהזיכרון בו אתה מעוניין.

ה. יש גם אפשרות לקנות 2 מודולי זיכרון בנפח 4GB שלא מגיעים כערכה (kit). אם אתה רוצה זיכרון שעובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9 אז יש את ה G.Skill 1x4GB DDR3 1600Mhz Ripjaws Edition CL9-9-9-24 (קישור), שעולה 230 ש"ח ועבוד שניים - 460 ש"ח, שזה 25 ש"ח פחות מהזיכרון בו אתה מעוניין.

לאור כל הנ"ל, הזיכרון שבו אתה מעוניין הוא כנראה הכי פחות משתלם - אתה יכול לקנות זיכרון של בנפח של 8GB (במודול יחיד או ב-2 של 4GB כל אחד) שעובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9 בפחות כסף. לדעתי עדיף לך ללכת על אפשרות ג' - מודול יחיד בנפח 8GB מסדרת Ripjaws-X כמו הזיכרון הקיים (להבטחת תאימות מקסימלית), שעולה 65 ש"ח פחות. לא צריכה להיות בעיה להפעיל את המחשב עם 3 מודולי , רק תוודא שבכל ערוץ יהיו לך בדיוק 8GB כך שתמשיך לעבוד בערוץ כפול. כמובן שאם אתה מעוניין לחסוך יותר, אתה תמיד יכול לבחור באפשרות ב'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח Gigabyte Z77X-UD5H (קישור) תומך בעד 32GB זיכרון ב-4 מודולים, מה שאומר שהוא תומך במודולים בנפח 8GB כל אחד, כך שמבחינה זו אין בעיה לקנות מודול אחד בנפח 8GB או שניים בנפח 4GB בשביל להרחיב את הזיכרון ל 16GB.

2. הזיכרון הקיים עובד במתח של 1.5V, שהוא המתח הסטנדרטי לזיכרונות DDR3. רוב הזיכרונות שתמצא יעבדו במתח של 1.5V, כך שאין בעיה גם מבחינה זו, אבל תוודא שאתה קונה זיכרון שמסוגל לעבוד ב 1.5V.

3. הזיכרון הקיים עובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9-24. זכרונות DDR3 זולים (הכוונה לזיכרונות שעולים מעט כסף יחסית, ולא לזכרונות לא איכותיים) שעובדים בתדר של 1600MHz בד"כ יעבדו בתיזמונים של 11-11-11, כך שאם אתה קונה זיכרון זול אתה תעבוד בתיזמונים גבוהים יותר, אבל לא סביר להניח שתרגיש את ההבדל.

4. בשביל להבטיח תאימות מקסימלית רצוי להתקין מודולי זיכרון זהים. מעשית - סביר להניח שכל שילוב של זיכרונות שעובדים באותו המתח יעבוד, אבל שוב - תמיד קיים סיכוי שתהיה בעיית אי-תאימות בין מודולי הזיכרון השונים.

5. שים לב למחירים:

א. הזיכרון בו אתה מעוניין, G.Skill Ripjaws-X 2x4GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9-24 (קישור לאתר היצרן), עולה 485 ש"ח ב KSP.

ב. מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB בתדר של 1600MHz הכי זול שניתן למצוא ב KSP עולה 365 ש"ח (הG.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT, קישור), כלומר 120 ש"ח פחות, אבל הוא עובד בתיזמונים של 11-11-11.

ג. מודול זיכרון יחיד בנפח 8GB בתדר של 1600MHz שעובד בתיזמונים של 9-9-9 הכי זול שניתן למצוא ב KSP הוא ה G.Skill Ripjaws-X 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9 (קישור), שעולה 420 ש"ח, כלומר 65 ש"ח פחות.

ד. אם אתה מעוניין בערכה של 2 מודולי זיכרון בנפח 4GB כל אחד שעובדים בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9, יש לך את ה G.Skill 2x4GB DDR3 1600Mhz Ares Dual Channel CL9-9-9 (קישור), שעולים 410 ש"ח, כלומר 75 ש"ח פחות מהזיכרון בו אתה מעוניין.

ה. יש גם אפשרות לקנות 2 מודולי זיכרון בנפח 4GB שלא מגיעים כערכה (kit). אם אתה רוצה זיכרון שעובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9 אז יש את ה G.Skill 1x4GB DDR3 1600Mhz Ripjaws Edition CL9-9-9-24 (קישור), שעולה 230 ש"ח ועבוד שניים - 460 ש"ח, שזה 25 ש"ח פחות מהזיכרון בו אתה מעוניין.

לאור כל הנ"ל, הזיכרון שבו אתה מעוניין הוא כנראה הכי פחות משתלם - אתה יכול לקנות זיכרון של בנפח של 8GB (במודול יחיד או ב-2 של 4GB כל אחד) שעובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9 בפחות כסף. לדעתי עדיף לך ללכת על אפשרות ג' - מודול יחיד בנפח 8GB מסדרת Ripjaws-X כמו הזיכרון הקיים (להבטחת תאימות מקסימלית), שעולה 65 ש"ח פחות. לא צריכה להיות בעיה להפעיל את המחשב עם 3 מודולי , רק תוודא שבכל ערוץ יהיו לך בדיוק 8GB כך שתמשיך לעבוד בערוץ כפול. כמובן שאם אתה מעוניין לחסוך יותר, אתה תמיד יכול לבחור באפשרות ב'.

קודם כל ממש תודה על תשובה מפורטת ועניינית..

יש לי שאלה קטנה על התיזמונים, מזה אומר 9-9-9 או 9-9-9-24 או 11-11-11, מי מביניהם יותר טוב ומה זה אומר ?

כי אפשרות ג' היא לא אותו תזמון כמו בשני הסטיקים שיש לי כרגע..

ואיך אני מוודא שבכל ערוץ יהיה לי 8 בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להכנס ליותר מדי פרטים טכניים, תזמונים נמוכים יותר = "מהיר" יותר, אם כי ההבדל קטן (אלא אם אתה משתמש בכרטיס מסך מובנה, ואתה לא לפי המפרט שנתת). כאשר מותקנים זכרונות בעלי תזמונים שונים, כל הזכרונות יעבדו לפי התזמונים הגבוהים (וה"גרועים") ביותר מבינהם, במקרה הטוב, או ידרשו התאמה ידנית בביוס לעניין התזמונים במקרה הרע, במצב בו הביוס מתעקש לנסות לעבוד שלא לפי התזמונים הגבוהים ביותר בעוד שחלק מהזכונות אינם מיועדים לכך.

לעניין הערוץ הכפול, תבדוק בחוברת לוח האם שלך (זמינה גם באתר היצרן) לאיזה ערוץ שייך כל סלוט , ותתקין את הזכרונות הקיימים בשני סלוטים ששייכים לאותו הערוץ (שזה אומר להזיז אחד מהם, אם הם מותקנים נכון כרגע) בעוד שאת החדש תתקין בסלוט ששייך לערוץ השני.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב, כל זה כלל לא מתייחס לשאלה האם אתה צריך בכלל עוד . לשימוש ביתי אין שום צורך ביותר מ8GB כיום, גם למשחקים התובעניים ביותר. אתה יכול לפתוח את מנהל המשימות במערכת ההפעלה ולראות בכל רגע נתון בכמה מהזכרון המותקן המערכת עושה שימוש. אם השימוש אינו קרוב ל100%, השיפור שתקבל כתוצאה מהתקנת נוספים יהיה אפס עגול - או אף שלילי, אם תקנה איטיים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם מה ש vic07 כתב - בעיקרון ככל שהתיזמונים גדולים יותר, כך זמני התגובה של הזיכרון גדולים יותר ולכן הזיכרון יהיה יותר איטי. האם תרגיש בהבדלים בין תזמונים של 11-11-11 ל 9-9-9? סביר להניח שלא, אלא אם כן אתה משתמש ביישומים שדורשים גישה מהירה ככל האפשר לזיכרון וכל עיכוב של ננו-שנייה יורגש בביצועים. כנ"ל גם לגבי הערוץ הכפול - אם אתה קונה מודול אחד, אתה כנראה תצטרך להעביר אחד מהזיכרונות המותקנים לחריץ הרחבה אחר ואת החדש תוכל להתקין בחריץ ההרחבה שהתפנה. אם אתה קונה שני מודולים - אז אין בעיה בכלל.

אני רוצה להוסיף שכל המחירים שציינתי הם מ KSP, שכן הזיכרון שהצגת הוא מ KSP. יכול בהחלט להיות שתוכל למצוא את הזיכרון בו אתה מעוניין במחיר נמוך יותר בחנויות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

חייבבב מכם תשובה מהירה דחוףףףף-

מצאתי מישהו שגר ממש קרוב אלי 5 דקות נסיעה שמוכר את הזכרון שיש לי ! אני יכול להוריד אותו ל200 ש"ח

ואני קונה 2 סטיקים כמו שלי, ואז יהיו לי 4 זהים

קודם כל, יש בזה סיכון אם אני קונה זכרונות יד שנייה ?

איך זה הולך, אם אני קונה אותם אני מחבר אותם למחשב, שמור על זה משהו מהמחשב שלו גם שהמחשב כבוי או משהו ?

אם אני קונה אותם, אני פשוט מחבר את זה לשתי הסלוטים הפנוים ככה שיהיה 4 סלוטים ובכל אחד זהה, ואז אני מדליק את המחשב וזהו? או שצריך לעשות משהו בביוס ?

חייב תשובה כי אני רוצה ללכת לקנות אותם, אשמח אם תענו מהר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי ב250 בסוף, דיי עיצבן אותי, אבל רציתי אותם ממש אז קניתי, חדשים המחשב בקושי היה בשימוש והוא קנה אותו לפני חצי שנה ! לפי דעתי מציאה.. רק תגיד לי שלא טעיתי שקניתי ב250 ולא ב200....

ולנושא, הוצאתי אותם מהלוח שהמחשב שלו לא היה מחובר לחשמל, שמתי אותו על מיטה והוצאתי , אבל למעלה זה פלסטיק.... אז לא נגעתי בלוח החשמלי עצמו אלא בקירור למעלה בפלסטיק האדום .. זה בסדר נכון ?

לגבי X.M.P - כרגע בBIOS הוא על DISABLED .. צריך להעביר לENABLED ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - פה בפורום לא מקובל לרשום בהודעות "דחוף" בצורה כזו או אחרת (יש חוק נגד שימוש כזה בכותרות, אבל גם בהודעות בדיונים זה לא הכי מקובל).

בנוגע לנושא - עניתי לך בתגובה להודעות הפרטיות, אבל אני אגיב גם כאן:

1. תתחדש.

2. אני מקווה שלקחת ממנו הוכחת קנייה כדי שתוכל לממש את האחריות בחנות ממנה הוא קנה את הזיכרון במקרה הצורך.

3. המחיר בסדר גמור - ניתן לקנות זיכרון בנפח 8GB חדש (במודול אחד או בקיט של 2 מודולים של 4GB כל אחד) בכ-400 ש"ח, אז בשביל זיכרון משומש זה 200-250 ש"ח, בפרט זיכרון כזה (זיכרון בנפח של 8GB, עם גופי קירור, עובד בתדר של 1600MHz, בעל תזמונים של 9-9-9 ואחריות לכל החיים) המחיר סביר ביותר. בנוסף, זיכרון בד"כ לא מתקלקל, אז אין מה לדאוג בקשר לקניית זיכרון משומש.

3. בקשר ל XMP - זה פשוט תקן הרחבה ל SPD. מה שקורה הוא שהזיכרון שלך מסוגל לעבוד בתדר של 1600MHz בתיזמונים של 9-9-9, אבל מסיבה כזו או אחרת הוא לא אושר ע"י JEDEC, ולכן ערכים אלו לא יכלו להיכתב ל SPD. אתה יכול לבדוק בעזרת CPU-Z בדיוק באיזה תדר ובאילו תיזמונים הזיכרון שלך עובד כרגע, וכאשר תפעיל את ה XMP בביוס הזיכרון יעבוד בתדר ובתיזמונים שציינתי. זה בטוח יהיה שיפור מהתדר או/ו מהתיזמונים בהם הזיכרון עובד כרגע, אבל סביר להניח שזה לא יהיה ממש מורגש. הסבר מפורט מעט יותר ניתן למצוא כאן (קרא סעיפים 1.14 עד 1.16).

4. בד"כ אין בעיה לחבר את הזיכרון. יש כאלו שאפילו ישתמשו בצמיד מיוחד להארקה בכל התעסקות במחשב, אבל בד"כ זה מיותר - פשוט תפתח את המחשב ותכניס את הזיכרון לחריצים המתאימים. אין ממה לפחד. במקרה הכי גרוע יש אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...