המלצה על ציוד לרשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על ציוד לרשת ביתית

SEangel

Recommended Posts

שלום.

בקרוב אני עובר להוט במהירות 30MB. אני צריך ראוטר שיחובר למודם. אל הראוטר יחובר (קווית, על גבי כבלי קואקס) הממיר של יס (בשביל הVOD), מחשב ושני ראוטרים נוספים (גם יחוברו קווית) שאל כל אחד מהם יחובר מחשב אחד וכל אחד מהם יהווה נקודת WIFI.

בשביל שני הראוטרים המרוחקים, חשבתי שזה יספיק: http://www.aliexpress.com/item/Tenda-Wireless-N-router-home-networking-WIFI-repeater-Access-Point-300Mbps-4-Ports-802-11-g/1408950472.html

איזה ראוטר נוסף (או איזה שלושה, אם האופציה שנתתי לא טובה) יתאים/יתאימו? אני לא מחפש את הציוד הכי טוב בשוק, אני מחפש ציוד שיתאים לצרכי (לכן טווח גדול במיוחד של WIFI או טכנולוגיות עתידיות לא בראש מעייני).

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא צריך שום דבר מיוחד אז תקציב הוא המגבלה העיקרית שלך.וגם לא ממש הבנתי משהו.אתה תחבר את הממיר של יס לראוטר בעזרת כבל קואקסיאלי? https://www.google.co.il/search?q=coaxial&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aiEtVOWAEcTg7Qaut4E4&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=923או שהתכוונת לכבל נחושת אתרנט?https://www.google.co.il/search?q=coaxial&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aiEtVOWAEcTg7Qaut4E4&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=923#tbm=isch&q=ethernet+cableכניסת הכבל הCOAXIAL נפוצה יותר במודמים ופחות בראוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

הסברתי את עצמי לא נכון. כיום הממיר של יס מחובר באמצעות ממיר של יס מכבל לקואקס (וליד הממיר של הטלויזיה יש עוד אחד כזה שממיר מקואקס בחזרה לכבל רשת). כל העניין הזה מועבר על גבי התשתית ש"יס" פרסה אצלנו בבית (כבלי קואקס).

אני צריך שיהיה פשוט לסדר אח"כ שתהיינה 3 אלחוטיות (אחת מהראוטר שמחובר למודם ושתיים מהראוטרים שמחוברים לראוטר), שתהיה לי שליטה על רוחב הפס (כלומר כשיש דרישה ע"י כמה מהתחנות, הראוטר שלי יקבל כ60% וכל השאר יתחלקו בכל השאר).

יש משהו מומלץ לזה? עדיף משהו של TENDA כדי שיהיה קל יותר להגדירו? (ראיתי ביוטיוב ששרשרו כמה ראוטרים של TENDA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון שרשור של ראוטרים (גם אם הם לא מאותו יצרן) הוא דבר פשוט.

לגבי השליטה על הרוחב פס אני לא יודע...

אבל לגבי השאר אין פה שום דבר מיוחד. כל ראוטר מודרני יצליח לבצע את מה שאתה צריך.

זה מה שאתה צריך לעשות? ש"אלחוטי 1" "אלחוטי2" יפיצו WIFI בבית?

כל השאר יחוברו בכבלים כמו שמתואר בתמונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כך. כאשר גם הראוטר הראשי משדר בWIFI. לא מצוין בציור, אבל הראשי יחובר לרשת ע"י מודם של הוט ב30 מגה.

אני צריך גם אפשרות להגביל (בראוטר הראשי) את 1 (ז"א שכאשר תהיה דרישה בכל מקום אחר ברשת, 1 ירד למקסימום 10 מגה. כאשר אין דרישה, אין לי בעיה שהוא יקבל נתח גדול יותר מרוחב פס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז שוב, לגבי הגבלת התעבורה אני לא ממש בטוח. אולי יש ראוטרים שבאים עם פונקציה מובנית כזאת.

אבל לגבי השאר, כל ראוטר מודרני יעמוד בזה.

לפי דעתי תחכה לעצה של מישהו נוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כך. כאשר גם הראוטר הראשי משדר בWIFI. לא מצוין בציור, אבל הראשי יחובר לרשת ע"י מודם של הוט ב30 מגה.

אני צריך גם אפשרות להגביל (בראוטר הראשי) את 1 (ז"א שכאשר תהיה דרישה בכל מקום אחר ברשת, 1 ירד למקסימום 10 מגה. כאשר אין דרישה, אין לי בעיה שהוא יקבל נתח גדול יותר מרוחב פס).

אין בעיה לבצע הגבלה כל עוד יש בנתב הראשי את התכונה הזו - היא קיימת בעיקר בנתבים של EDIMAX ו-TP-LINK. ההגבלה נעשית על פי כתובת IP כך שחוקי ההגבלה שתגדיר בנתב הראשי יתבססו על כתובות ה-IP של הנתבים המשניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אתה מגדיר IP סטטי, מי שמבין קצת ויודע שהפילטר משויך לIP מסוים ידע שפשוט אפשר להחליף את הIP.

אתה יכול גם לעשות RESERVATION בDHCP שבראוטר שלך.

ככה לא תצטרך להגדיר שום דבר במחשבים עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...