הכלבה אכלה את ה-DOK, או : איך אפשר להציל את מה שנשאר? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכלבה אכלה את ה-DOK, או : איך אפשר להציל את מה שנשאר?

xtract1

Recommended Posts

הפעם זה לא תרוץ למורה, אלא המציאות לצערי.

אני מצרף של החלק שנשאר "חי". השאלה אם יש דרך כלשהי שאפשר לעשות עם זה משהו, בין אם באופן עצמאי ובין אם דרך חברה כלשהי שמומחית בשחזור מידע מחלק כזה, בהנחה וזה אפשרי בכלל.

אשמח לכל עזרה - יש חומרים חשובים ביותר על ה-DOK הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות ראשונה זה לקנות את אותו dok ולנסות לשחזר את החיבור ה-usb עם כבלים קצרים והרבה סבלנות. מצד שני הנזק בצד רכיב ה- הוא יותר רציני ועושה רושם שחסר שם גם איזה קבל, כך שיתכן שהדרך הזאת לא תביא תוצאות.

אפשרות שנייה זה למצוא את הדגם של השבב ולנסות לחפש באינטרנט תושבת שתאפשר לעשות mount או משהו בסגנון (בד"כ הפלט הוא קובץ בינארי שאין הרבה מה לעשות איתו). ככה תוכל להוציא את השבב בעזרת מלחם עדין, להכניס לתושבת ולחבר למחשב (אני לא בטוח שיש כאלה למכירה).

האפשרות השלישית היא כמובן לחפש חברה שמתמחה בזה. אין לי מושג אם קיימות כאלה בארץ, אבל שמעתי שיש כאלה בחול שאפשר לשלוח להם את ה-dok הפצוע בדואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר לקנות כונן מאותו דגם וגודל במדוייק, יש אפשרות טובה יותר : להוציא את הציפ בשתיהם ולהלחים את הציפ אם המידע למעגל של הכונן החדש. את זה עושים אם בלאוור קטן ולא אם מלחם

בלי זה, רק להלחים את החוטים למעגל שלו ולקוות שהחלק שנפגע לייד ציפ הבקר אינו קריטי מיידית ....

הייתי מנסה לחבר את החוטים כך

attachment.jpg

בחלק התחתון המעגל נראה שבור - ייתכן שיהיה צורך להלחים על המוליכים ולגשר על הסדק איפה שצבעתי בכחול (לא צריך להלחים חוטים פשוט טיפה של בדיל). אם לא עובד תנסה לשפץ גם את ה VIAs באותה צורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החורים שבהם קו עובר לצד השני של המעגל. לפעמים אם היה מאמץ כיפוף על ה PCB הקיר המוליך של החור (ציפוי על הקירות הפנימיים של החור, זה שמחבר בין הצדדים) נסדק וצריך לגשר מבחוץ אם חוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מגיע לך.

מי שיש לו חומר כל כך חשוב והוא לא מגובה לפחות בשלושה מקומות מגיע לו ללמוד לגבות בדרך הקשה.

באותה מידה המידע יכל להאבד מעוד אלף סיבות שונות.

שכנה שלי איבדה ככה עבודת דוקטורט שעבדה עליה שלוש שנים.

טיפשי ומיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, משהו באיזור הזה של כמה מאות בודדות במקרה של כרטיסי בנפחים סטנרטיים (16-32GB פלוס מינוס). אם זה לא "לא גבוה" בשבילך אז כנראה שמה שהיה שם לא באמת היה כזה חשוב.

(במקרה של כרטיסי מסויימים זה לא יקר יותר מעלות הכרטיס הפיזי עצמו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...