לקנות מסך FHD או לא? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות מסך FHD או לא?

Rockstatement10

Recommended Posts

השינוי לא יהיה משמעותי.

אם אתה מחפש שיפור בתצוגה, אתה יכול לקנות מסך עם פאנל , ולהציב אותו ליד המסך הישן שלך.

זה לא בהכרח "ישפר ביצועים" במשחק, אבל זה יהיה שיפור באיכות התצוגה של במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס FHD זה כבר פסה , הדבר החם הבא זה מסכי :)

לך לחנות תראה איך זה ותחליט כי FHD זה לדעתי הסטנדרט כבר כמה שנים טובות.

ואל תשכח לקחת איתך לחנות זכוכית מגדלת, כי עם מסכי תצטרך את זה אפילו יותר מאשר עם FHD (שכבר גבוה מדי בעיני למסכים בגודל של פחות מ-27 אינצ')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא תראה שום הבדל. אם אתה רוצה לשפר את החוויה במשחקים (ובכלל), תגדיל את גודל המסך. לא יודע מה יש לך עכשיו אבל אם זה מתחת ל-24" יש עוד לאן לשאוף.

24 זה נחמד אבל אם כבר יש לך משהו בסגנון 22-23 אז לא יהיה הבדל משמעותי. 27 זה כבר עולם אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שזו פעם ראשונה שאני שומע את ההצעות האלה? המשחק עם הגלגל הוא מטרד מתמשך, והגדרות הזום בחלונות (מה שנקרא scaling) לא עובדות כמו שצריך עם כל האפליקציות.

מה מטרד? פעם אחת צריך להגדיר ואם יש לך משחק מחשב או תוכנה שלא עובדת עם הSCALING אפשר באופן פרטני לבטל בה את זה ולהשאיר את זה פעיל לשאר המחשב. יש לי מסך 23" ו32" בשניהם זה עובד מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד אי פעם שנתקלתי בו ועשה לי באג עם הסקיילינג היה משחק מחשב (Baldur's Gate: Enhanced Edition) ואפשר לבטל כאמור את הס'יילינג ספציפית ולכוון רזולוציה נוחה בתוך המשחק.

עם איזה תוכנה נתקלת בבעיית סקיילינג? אולי אני אוכל לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר באפליקציה בודדת. הנה רשימה די ייצוגית:

http://us.hardware.info/reviews/5178/8/hidpi-test-high-resolution-windows-a-complete-nightmare-conclusion

הכתבה אמנם מתייחסת למצב ב-, אבל מבחינתי המצב בעייתי כבר עם FHD במסכים בגדלים הנפוצים - נניח 22 אינצ' למסכי מחשב וטלוויזיות 50 אינצ' ממרחק צפיה טיפוסי. הטקסט קטן ודורש זום ו/או סקיילינג. המסך שבו אני משתמש (דל 2209WA) הוא ברזולוציה של 1680x1050 והוא עדיין נסבל, אבל בפעם הבאה שאצטרך לרכוש מסך לא תהיה ברירה אלא לעלות ל-27 אינצ' כדי לקבל גודל נקודה דומה ונוחות עבודה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על FHD ולא על , מה גם שתמיד אפשר בשביל ה4K לשנות רזולוציה כשרוצים לצפות בסרט או לשחק משחק ולשנות אותה בעבודה רגילה במחשב.

בFHD כרגע אני בלי זום בכלל על מסך של 23" (רחב 16:9) ובמרחק סביר לחלוטין והכל בסדר וקריא.

והעמודה של Visually pleasing היא עניין סובייקטיבי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהראיה שלך טובה יותר משלי. הנסיון שלי עם FHD ב-22 אינצ' ובטלוויזיה 50 אינצ' לא חיובי.

הבעיות שהוצגו במאמר ב- הן עם scaling של 200%. אותן בעיות קיימות אם משתמשים באופציה הזו ב-FHD, אם כי אפשר לרדת קצת ואולי להקטין את חלקן. אני משתמש בטלוויזיה ב-scaling של 165%, וזה נסבל אבל לא עובד מושלם כמו ב-100% על הדסקטופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לעבוד במרחק הנכון מהמסך.

אצלי עם 40" אני יושב או במרחק של 1.5 מטר על כיסא/כורסא לספיגת מסך מלאה, או 3 מטר זרוק על הספה.

לעשות SCALING במקום למקם את המסך במרחק המתאים נשמע לי מגוחך.

לא רק שיש עם זה בעיות, אתה גם לא נהנה מהרזולוציה הגבוהה.

דרך אגב אין לי בעיה לקרוא גם ממרחק של 3 מטר.

יש לי ראיה מעולה, כמו גם מערכת ראיה במוח מאוד מנוסה בפיענוח טקסטים ממרחקי אקסטרים.

וודאי שיותר נעים לקרוא טקסט ממרחק 1.5-2 מטר, כשהמסך ממלא את רוחב העדשה.

לכן טוב שיש יותר ממרחק צפיה אחד מול מחשב.

גם חשוב לכוון את התאורה היטב, ושהטלוויזיה תהיה איכותית גם בתנאי תאורה פחות בהירים.

ריכוז של יותר מדי אור לתוך העין יכול לגרום לכאב.

למזלי הטלוויזיה שלי לא רק שנראית טוב בתנאי תאורה משתנים, היא גם משנה תאורה בהתאם לאור בחדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...