איזה סוג של Wire Stripper עושה את העבודה הכי טוב? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה סוג של Wire Stripper עושה את העבודה הכי טוב?

card

Recommended Posts

שלום

לפני שנים רבות, כשרשת הום סנטר רק הגיעה לישראל, הלכתי לשם ובין השאר קניתי את מגלף החוטים הבא:

image.png

הוא הגיע גם עם מגלף כבלים נחמד:

image.png

שניהם עשו את העבודה בצורה טובה מאד,

אבל כנראה שהזמן עושה את שלו, והמגלף חוטים מתחיל לזייף לאחרונה.

(עם המגלף כבלים אין בעיה, עקב המנגנון הפשוט שלו)

וזה גורם לי לרצות לקנות אחד חדש..

השאלה, איזה סוג הכי כדאי לקנות?

בנוסף לסוג שיש לי, נתקלתי לאחרונה בסוגים שנראים (ועובדים) לגמרי אחרת.

למשל:

יש את הסוג שנראה כך:

image.png

http://www.electrodragon.com/product/mituyoto-wire-stripping-pliers-decrustation-pliers/

סוג נוסף, בעל מראה מוזר:

image.png

http://www.ebay.com/itm/310813913673

ונתקלתי בעוד שני סוגים אני חושב..

מה דעתכם?

מי עושה את העבודה הכי טוב?

מי הכי נוח...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מחוטי wrep (והמגלף הקטן שמגיע אם כלי ה wrep) מעולם לא השתמשתי במגלף כלשהוא

סכין יפנית לכבלים, פלאייר (חלק החיתוך שלו) לחוטים

אם אתה עובד במדוייק, התוצאה תהיה מושלמת - בלי סיבים חתוכים מחוט גמיש, בלי פגיעה בבידוד של חוטים פנימיים כשאתה מוריד את הבידוד העליון של כבל וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השני זה בכלל כלי לגילוף והכנת כבלי רשת.

גם אני משתמש בסכין יפנית וקאטר כדי לגלף

אבל היו לי כמה עם השנים, ודבר אחד אני יכול להגיד בוודאות, כלי זול - לא עושה את העבודה, לפחות לא לטווח ארוך.

יש לי כזה : http://www.ebay.com/itm/Automatic-Wire-Crimper-Stripper-Cutter-Crimping-Stripping-Tool-AWG-22-10-/281442224215?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4187438857

והוא בסדר ... אבל גם צריך לכוון אותו שיתאים לכבל שאתה מגלף. אע ונוח לעבוד איתו רק כשהחוטים חופשיים ולא צמודים אחד לשני ולא מחוברים למשהו.

דעתי היא שאתה צריך מגלף רק אם אתה מגלף הרבה, כלומר ביום יום, יש לי כמה מגלפים ואני מוצא את עצמי משתמש בעבודות קטנות בקאטר פשוט.

לעומת זאת עשיתי פרויקט שבו היה לי תהליך חיווט ארוך עם מלא חוטים, לקחתי מגלף כיוונתי אותו כמו שצריך .. ושמחתי שיש לי כזה.

לסיכום... אם הייתי צריך לקנות היום אחד, הייתי הולך על הזה עם הידייות הכחולות. אבל אחד טיפה יקר יותר.. אולי ב 7-10 דולר

כלי פשוט ואיכותי עובד דורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הגדולה שאני רואה אם הכלי הכחול היא שיש מרחק גדול בין מקום חיתוך החוט והמקום בו אתה מחזיק. ברגע שאתה חותך את הבידוד ומושך, הכלי יזוז משמעותית. אם אתה עובד בתוך מקום צר, אתה יכול לפגוע במשהוא אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קריטי.

הבעיה היותר גדולה עם הכלי הנ"ל זה שהוא לא מחזיק את הבידוד במקום ואז חותך ומושך (כמו כלים אחרים), אלא רק חותך ומושך. מה שגורם למשיכה של הבידוד על החוט בחוטים קצרים, או למשיכה של החוט עצמו מתוך הסיכוך. עם קצת אימון והחזקה של החוט ביד קשה מצליחים למנוע את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגלף הנוכחי שיש לי מחזיק את החוט גם..

אולי כדאי לי לחפש עוד אחד כמוהו?

הוא עשה עבודה נהדרת, ולמשך הרבה שנים..

פשוט החשיבה הייתה שאם אני קונה אחד חדש, ויש כמה סוגים שונים, אז איזה סוג הכי כדאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוסטלגיה.

חח באמת נוסטלגיה..

זה היה ממש כשהום סנטר נפתח - בתקופה שהום סנטר היו ממוקדים בכלי עבודה ושאר דברים טכניים כאלה,

ולא כמו היום שמוכרים שם כריות, דלתות, כלי מטבח, ושאר דברים שפשוט נמכרים ולכן שווה להם לשים אותם מבחינה עסקית.

אנו הבאנו פעם את Plasplugs. כלים מדהימים, רק שהשוק הישראלי לא קנה כאלו יקרים. תוצרת אנגליה.

באמת?

לא זכור לי שזה היה יקר בצורה היסטרית

חפש Stripax אם אתה מחפש מגלף מאד טוב להרבה שנים.

עשיתי חיפוש קטן באיביי, זה מוצא לי דברים ב-100-200$

זה כבר כן היסטרי.. אפילו מעבר להיסטרי..

זה כולה מגלף חוטים, יש גבול לכמה ירצו להשקיע בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...