מקרר הפסיק לעבוד, עליתי על הבעיה ומתאמץ להבין משהו - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרר הפסיק לעבוד, עליתי על הבעיה ומתאמץ להבין משהו

idanmal

Recommended Posts

היי לכולם.

איני מבין גדול בחשמל(ידע בסיסי), יש משהו שלא הסתדר לי היום.

אשתי טלפנה אלי בצהריים וטענה שהמקרר הפסיק לעבוד, ביקשתי ממנה לנתק את התקע ולחבר אותי לשקע אחר עם מאריך והמקרר עבד.

הגעתי הביתה ולקחתי טסטר, מכניס בחור הימני היכן שאמורה להיות הפאזה והטסטר לא נדלק, הלכתי לשקע אחר כדי לבדוק אם הבעיה בטסטר והוא נדלק.

חזרתי לשקע הבעייתי ודחפתי את הטסטר לחור השני האפס(לא התחתון הארקה) ושוב לא נדלק, פירקתי את השקע, שיחקתי עם המגעים ועדיין הטסטר לא נדלק, פתאום אני בכלל מבחין

שחיברו את הפאזה ~ למקום של האפס N, החלפתי בינייהם ושוב בדקתי את שנייהם עםהטסטר ולא נדלק, אמרתי אולי יש נתק בתוך הקיר, מנסה למשוך את החוטים להרגיש משהו וכלום, בודק עם הטסטר ולא נדלק.

חיברתי את המקרר והמקרר פתאום עובד, מנתק את התקע שלו ובודק עם הטסטר והטסטר נדלק WTF?

1. מעניין אותי למה הטסטר לא נדלק לפני שחיברתי את המקרר ואחרי שחיברתי הוא כן נדלק.

2. איך המקרר עבד עד היום כשנתיים כאשר האפס והפאזה היו הפוכים והאם יכול להגרם נזק ממצב זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תרשה לי לציין שרק לחשמלאי מוסמך מותר להתעסק בשקעים בקיר.

מעבר לזה, כל התשובות באופן תיאורטי כמובן (עד כאן כסת"ח) זה יכול להיות בעיה במגעים, או ממש נתק בדרך. כשיחקת בכל האוסף, כנראה חזר המגע.

1. אולי הנתק הוא בשקע עצמו, בין הבורג שתופס את החוט למגע. (חשמלאי כנראה היה בודק מתח על החוט עצמו.. וכנראה גם באמצעות מכשיר מדידה ולא טסטר)

2. אין משמעות למיקום האפס והפאזה מבחינה חשמלית, יש כן משמעות מבחינה בטיחותית. (בטח שמת לב שיש תקעים עם שני פינים בלבד ולא אכפת להם איפה הפאזה ואיפה האפס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה עוזר אני חשמלאי סוג 1, יש מעט רקע ;)

ציינתי שגם אחרי ששיחקתי ומשכתי את החוטים בדקתי עם הטסטר, יכולתי להשתמש גם בפלוק, אבל זה הספיק לי כדי להבין שאין מתח.

1. שכתי לציין שדקרתי עם הטסטר גם את המשך החוטים, אין שום נתק, נגעתי עם הטסטר במגעים, בברגים ובכל דבר אפשרי.

2. מכיר את התקעים עם שני הפינים, כמו של מנורת לילה וכו', כאן מדובר על מקרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יכול להיות מגע רופף גם במקום אחר לגמרי, כמו בלוח חשמל.

בדיקה עם טסטר היא סוג של אינדיקציה, אבל הוא לא יגלה לך אם יש מגע רופף איפשהו שגורם למתח נמוך/לא יציב. טסטר ידלק גם ב110V.

2. אין הבדל מבחינה חשמלית בין מקרר למנורה מלבד תוספת הארקה, ולא משנה לאן מחוברת הפאזה או האפס. ההבדל בין הפאזה לאפס זה שהאפס מוארק לאדמה, והפאזה היא בהפרש פוטנציאל כלפי האדמה. לא משהו שמפריע למקרר לפעול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שהשרשורי בו יורדים החוטים יורד למטה לכיוון הרצפה, כל קופסאות החיבורים נמצאות למעלה, הספקתי כבר בצהריים לפתוח גם את לוח החשמל, צריך להוריד מפסק מפסק כדי להבין מי שייך לשקעים במטבח ואז אני אנסה להזיז שם חוטים לראות אם קורה משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט פתח ותתחיל לפרק את קופסאות החיבור. לפעמים איזה שהוא חוט לא בדיוק נמצא בטרמינל, או wire nut ישן יצא מהמקום ולא ממש רואים משהוא יוצא דופן. אם ממש תתחיל למשוך דברים מהקופסה תוכלח לראות את זה. כמו כן תריח אם יש ריח של שרוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...