הוספת מאווררים למארז - בעיית חום קטנה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת מאווררים למארז - בעיית חום קטנה

SkeletonBoy

Recommended Posts

שלום אנשים,

לאחרונה הוספתי HD7950 חדש למחשב שלי. הכרטיס נמצא בתוך Antec 300 ואני רוצה לדאוג לסירקולציה אופטימלית במארז.

עד עכשיו היו לי במארז 3 מאווררים:

1) 120 מ"מ של ארקטיק קוליג (AF12025) בלי PWM שמכניס אוויר בקדמת המארז.

2) 120 מ"מ של אנטק (Tricool) שמוציא אוויר מאחורי המארז.

3) 140 מ"מ של אנטק (Tricool) שמוציא אוויר מגג המארז.

עכשיו אני רוצה להוסיף מאוורר נוסף, גם כדי לקרר את הדיסקים הקשיחים וגם כדי לשפר את הסירקולציה במארז.

ניסיתי לחבר עוד AF12025 שהיה מונח לי בבית ליציאת 3PIN בלוח האם אבל הוא פועל על מהירות מקסימלית משום מה וזה מעט רועש לי. (ה12025 שמחובר ליציאת 4PIN בלוח אם פועל על מהירות נמוכה יותר, למרות שאין לו חיבור 4PIN או PWM).

חשבתי לקנות את המאוורר הבא: http://ksp.co.il/?uin=17267

כך אוכל לחבר אותו ליציאת ה-4PIN בלוח, ומיציאת ה-4PIN יש מפצל שמגיע עם המאוורר שאליו אפשר יהיה לחבר מאוורר נוסף.

האם זה רעיון טוב לחבר 2 מאווררים ליציאה את בלוח בצורה שכזו??

הלוח שלי: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3272#ov

המאוורר המדובר: http://www.arctic.ac/worldwide_en/arctic-f12-pwm-co.html

אם זה לא רעיון טוב לחבר 2 מאווררים ללוח בצורה כזו... אפשר לקבל המלצה למאוורר שקט מKSP?

תודה אנשים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל ליד החיבור של ה3 פינים אליו חיברת את המאוורר מה השם שלו, לאחר מכן כנס לביוס ותראה אם יש לך אפשרות להגדיר אותו שמה.

אם לא אתה יכול להוריד SPEEDFAN ולשלוט בוא (יש מדריך בסטיקי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי חיווי על המאווררים האלה לא בביוס ולא בספידפאן. כנראה בגלל העובדה שלמרות שהם 3 פינים, רק 2 כבלים נמצאים בכל מאוורר. כנראה שהם ויתרו על הכבל של החיישן.

אבל נחזור לשאלה המקורית שלי... האם חיבור שכזה יעבוד והאם הוא כדאי?

אם לא... אפשר המלצה למאוורר שקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעדיף להחליף את המאווררים למאווררים שמאפשרים חיווי/שליטה בלי יותר מדי ניחושים.

אשמח אם תתייחס לשאלה ששאלתי בקשר למאווררים של AC. אם לדעתך הסידור הזה לא טוב, אפשר המלצה למאוורר שקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם speedfan תצליח לשלוט עליו, תוכל לראות את הpwm פשוט לא את מהירות הסיבוב, תסתכל בתמונה שהעלתי.

(הגדרתי פרופיל קירור)

KmBC41W.jpg

אני בכלל דפקתי את המערכת יש למאוורר הראשון של המעבד 2 חוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע. אבל אני לא רוצה לתקוע את המאוורר על מהירות קבועה ובלתי ידועה.

הייתי מעדיף להחליף את המאווררים למאווררים שמאפשרים חיווי/שליטה בלי יותר מדי ניחושים.

אשמח אם תתייחסן לשאלה ששאלתי בקשר למאווררים של AC. אם הסידור הזה לא טוב, אפשר המלצה למאוורר שקט?

תודה אנשים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תקעתי לו מהירות קבועה הגדרתי לו שיסתובב בהתאם לטמפ' של המעבד. ככה בטמפ' נמוכה הוא על סל"ד נמוך וככל שהטמפ' עולה הוא מגביר מהירות. אני מציין את זה כי אתה כל הזמן חוזר על אותה טעות לגבי זה. הדבר היחדי זה שאני לא רואה את מהירות הסיבוב. הבנתי שזה לא מעניין אותך אני יורד מזה אני רק מבקש שתפסיק להגיד שהוא במהירות קבועה, כי זה יותר טוב ממה שרוב הבקרים ולוחות האם נותנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... הבנתי אותך עכשיו. איך בדיוק קובעים פרופיל מהירות משתנה?

ועוד שאלה... שדה ה-PWM מתייחס רק למאוורים שתומכים בזה או שזה משנה את המתח המסופק למאוורר?

להזכירך המאווררים שברשותי בעלי רק 2 כבלים היוצאים מהם (חיבור 3 פינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...