הקמת רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת ביתית

amit.w1986

Recommended Posts

אהלן,

קניתי דירה חדשה מקבלן, וכרגע נמצא בתיכנון תוכניות החשמל.

אני מנסה לחשוב איפה כדאי לי למקם את ריכוז התקשורת המחשבים בבית.

2 אופציות :

1. למקם את ריכוז התקשורת בארון, במדף תחתון, שבו אחבר Switch קטן עם 8 פורטים( זקוק בפועל ל 6-7) ובנקודה אחרת בבית אחבר את הראוטר/מודם בין אם זה יהיה או הוט( תהיה הכנה מראש לנקודת והוט אחת ליד השניה).

2. למקם את ריכוז התקשורת ליד נקודות והוט ולחבר את כל הפורטים ישירות לראוטר. הבעיה היא שאני לא מצליח למצוא ראוטר שמתאים ל adsl או cable שיש בו יותר מ 4 פורטים.

יש חיה כזו ?

אשמח לשמוע פתרונות...

תודה רבה,

עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש משנה. זו שאלה של נוחות ואיפה יהיו לך יותר צרכנים.

הראוטר כדאי שיהיה קרוב לנקודת התקשורת, כלומר קרוב למודם.

משם - פחות או יותר מה שבא לך. לרוב הראוטרים באמת יהיו רק 4 פורטים, אבל אתה יכול לחבר כל פורט לסוויץ', וגם לשרשר סוויצ'ים.

מבחינת התכנון - כנראה יותר נוח שבאמת כמו שאמרת יהיה סוויץ' מרכזי בארון תקשורת כלשהו, ומשם בתעלות יעברו כבלים לכל חדר בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בגודל של ארון התקשורת, במידה והוא מספיק גדול למקם את כל אביזרי הרשת בתוכו זוהי האפשרות העדיפה.

במידה וזה ארון תקשורת סטנדרטי של דירה האופציה הראשונה עדיפה מהסיבה שמהארון תקשורת ניתן להגיע לכל מקום בבית וזה נותן הרבה יותר גמישות לשינויים בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה על המענה המהיר.

הארון שבו אני מתכנן לשים את ה switch הוא לא בתוך הארון תקשורת.. זה יהיה מדף שהוא חלק מאיזשהו ארון רגיל, ששם אמקם רק את ה switch. כך אוכל למקם בכל נקודה בבית את הראוטר מבלי שאצטרך לשבור את הראש בלמצוא ראוטר שיש בו 8 פורטים. הארון תקשורת של הבית הוא בסה"כ בעומק של 5 ס"מ. אין שם מקום ל switch/router לצערי.

תודה רבה על העזרה, אלך עם האופציה הראשונה :-)

עמית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה מומלץ לאגד את כל כבלי הרשת שיגיעו מכל החדרים בתוך PATCH PANEL ולמקום את המודם, ראוטר וסוויץ באותו ארון.

קיימים נתבים של 8 פורטים אבל הם יותר יקרים... (כגון DSR250N-DLINK)

במידה ויהיו איזורים בבית ללא כיסוי תוכל להוסיף AP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה הכי טובה מבחינת נוחות וגמישות היא פאצ' פאנל ומשם לסוויצ' ולראוטר/מודם.

אבל אני לא יודע כמה מקום יש לך בארון. זה רק אתה יכול לדעת.

אם אין מספיק מקום (או תקציב) אז לך על אופציה 1. יותר פשוט.

אתה יכול לסמן את הכבלים עם מדבקות P-TOUCH.

מכונה פשוטה עולה 150-200 שקל. יד שניה אפשר למצוא בפחות. או שאם אתה מכיר חבר שיש לו או אולי במשרד יש לך זה יחסוך לך.

המדבקות האלה באמת טובות, חוסכות הרבה כאב ראש והם גם מאוד עמידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...