Sony Vaio 13 Pro - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Sony Vaio 13 Pro

Gimel

Recommended Posts

לפני כחצי שנה קניתי את האולטרבוק הבא: ספינת הדגל של סוני VAIO PRO.

מאז סוני מכרה את חטיבת הלפטופים שלה, אז מעבר לגרסא קצת יותר חדשה למחשב הזה, כנראה שלא נראה עוד לפטופ של סוני.

כמה פרטים יבשים:

מעבד: Core i7-4500U 1.80GHz

זיכרון: 8GB

כונן קשיח 128GB PCIE SSD

מסך מגע 13"

משקל: פחות מקילו אחד(!)

החיבורים במחשב נמצאים כולם בצידו הימני:

2 חיבורים של USB 3.0

חיבור רגיל

כניסה לכרטיס SD

חיבור אזניות

אז המחשב הזה נחמד מאד, לא יודע אם היה שווה את המחיר (1500$ בארה"ב ומע"מ בארץ), אבל אני משתמש בו כמעט בכל יום מאז שהוא אצלי.

דברים טובים יחסית:

הוא קל מאד (עשוי קרבון) אבל בכל זאת מורגש בתיק, במיוחד אם סוחבים שם גם את המטען שלו.

הסוללה מספיקה לכ-5 שעות של גלישה ועבודה קלה, או קצת פחות אם מפעילים אופציה של שמירה על חיי סוללה - אז הסוללה ניטענת ל-80% בלבד.

בצפיה בסרטים הסוללה מספיקה ל-3 שעות בערך, ובמשחקים אפילו פחות.

אפשר גם לקנות לו הרחבה לסוללה שמתלבשת מתחת למחשב, ומכפילה את זמן העבודה ל-10 שעות.

מסך המגע מגיב מצויין, והצבעים של המסך עצמו מרהיבים. הבהירות טובה ויש גם חיישן אור שמתאים את הבהירות לתאורת הסביבה - פיצ'ר מרגיז שלקח לי כמה נסיונות לכבות.

המחשב נדלק בשניות ממצב כיבוי או המתנה. כמעט ואין הבדל.

כונן ה-SSD שלו הוא מהמהירים בעולם עם מהירות קריאה של כ-1000 מגה בשניה.

מעבד ה-I7 זריז והכרטיס המשולב מאפשר לשחק משחקים קלים.

המקלדת נוחה עם מקשים מוארים שנותנים פידבק נעים.

יש חיישן NFC שמאפשר למחשב לדבר עם טלפונים שתומכים בעניין, ובינתיים כל מה שהוא מאפשר זה להעביר דף אינטרנט שגולשים בו בטלפון בכדי שיפתח במחשב.

במטען שלו יש שקע USB שמספק חשמל. פיצ'ר נחמד אם נוסעים איתו לחו"ל ואין הרבה שקעים בחדר. חבל שאין עוד מחשבים עם מטען כזה.

דברים רעים יחסית:

אלוהים איזה מחשב מעצבן זה היה.

הפיצ'ר של תאורת המסך הדינאמית היה מוריד את בהירות המסך בעקבות כל צל שעולה על חיישן האור.

החיישן ממוקם בין ציר המסך למקלדת, וכל פעם שמושיטים יד לגעת במסך, הוא נעשה כהה ואז שוב בהיר. תהליך שלוקח 5 שניות לכל כיוון.

בשביל לכבות את זה, צריך לנטרל את התכונה גם בלוח הבקרה של וינדוס, גם בדרייבר של אינטל וגם בתוכנת הניהול של סוני...

האינטרנט האלחוטי לא עבד כמו שצריך עד שמצאתי עדכון דרייבר מאינטל (ולא מסוני).

סאונד לא היה עובר דרך חיבור עד שמצאתי עדכון לכרטיס המסך מהאתר של אינטל (שוב, לא של סוני, וגם היה צריך לעשות תרגיל בשביל שהוא יסכים לעדכן).

היה צריך למחוק תוכנות מיותרות של סוני. אבל רק אחרי השדרוג לחלונות 8.1, שגם ממנו צריך למחוק שאריות...

אחרי כל זה, עכשיו הוא עובד יפה.

אולטרבוק קל, מהיר, עם מסך טוב.

חבל שהמסך לא נפתח לזוית יותר כהה, חבל שהמאוורר מרעיש במאמץ, חבל שהצבע של הקרבון נשרט בקלות, חבל שהרמקולים לא משהו, חבל שיש רק 2 חיבורי , חבל שהמסך מבריק ובשמש לא רואים כלום, חבל שהתמיכה במחשב הופסקה כנראה...

בשורה התחתונה, אני לא ממליץ עליו לכולם.

אולי למי שאוהב להתעסק בפתרון בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הסקירה המפורטת והמאוזנת - פחות מספרים ומונחים טכניים, יותר חוויית שימוש בפועל.

היה לי כאן ת'רד ענקי על החיפוש (שעוד לא נגמר) לאולטראבוק חזק ואיכותי בסביבות ה-1 ק"ג וה-VAIO PRO היה אחד המועמדים העיקריים (דווקא גרסת ה-11 אינטש).

רמת המחיר שלו וחוויית השימוש הבעייתית מרתיעות אותי.

עדיין, לא מצאתי מקביל במשקל/מפרט קרוב לזה...

ראבאק - 870 גרם בלבד - http://store.sony.com/vaio-pro-11-ultrabooks/cat-27-catid-All-11-Ultrabook-Pro

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת נפלאה , חבר .

המשקל הזעום של המחשבים מהסדרה הזו , באמת עושים חשק לרכוש אחד .

המשקל של דגם ה-11' אינצ' , בלתי נסלח: 870 גרם :hat:

נטישת חטיבת מחשבים הניידים מצד , בהחלט מרתיעה ולא מעודדת במיוחד למי שרכש או ירכוש מחשב שלהם .

המחשב שתואר פה, מתמודד ישירות עם סדרה 9 של ומק-בוק אייר , שלותם הם השילוש הקדוש של אליטות האולטרבוקים (או ששכחתי מתחרה אחר?) .

אני מחזיק בשני דגמי סדרה 9 , 1 סנדי ו-1 אייבי ברידג',(שניהם שוקלים 1.16) ואני יכול לומר כמה דברים:

1.המחשב באמת כבד בתיק, במיוחד עם המטען (אפילו שהמטען קליל) .

2. פידבק המקשים יחסית גרוע .

3.הSSD שבמחשב של סמסונג לא משתווה לזה שבמחשב של .

4.חיי הסוללה של הסמסונג קצרים יותר מאלו של הסוני .

5.בסמסונג אין בעיות של שינוי בהירות המסך (א. לא בדורות שלפני , ב.מאחר ובדורות שלפני לא היו סדרה 9 בעלי צג מגע) .

6.תאורת המקשים של סמסונג חלשה משמעותית מזו של .

7.בסמסונג אין אפשרות להרחבת (חבל מאד) (בדגמי NP900X3E ובחלק מדגמי סדרה 9 15' יאנצ' , ישנן מאד חזקות שמחזיקות לפחות 7.5 שעות עבודה )

8.בסמסונג לא הבחנתי מעולם במאוורר רועש . המחשב שקט , כאילו לא פועל בכלל .

9.בסמסונג אין אופציה של טעינת מהמטען .

10.סדרה 9 של מתחממים בטירוף . זה ממש עונש לעבוד איתו בקיץ .

שוב, ביקורת יפה מאד .

כן ירבו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , לפני שנטשו את חטיבת המחשבים הניידים שלהם, סוני נדבקו בשיגעון המשקל .

אני מקווה שעולם הניידים ילך לכיוון הזה .

את האמת שדיי נמאס לי מהעובדה שרוב הניידים הטובים,בגודל 15' אינץ', שוקלים למעלה מ-2 ק"ג.

זה עניין של רצון לגלח במשקל המחשב. אז נכון שהמחיר, כנראה, יהיה כפול, אך זה ייסב תענוג לרבבות רבים .

אין שום סיבה בעולם, שהחברות לא יפחיתו במשקל לאט לאט .

זה נכון , שכשייצרנית אחת רואה שייצרנית אחרת גילחה במשקל , אז גם היא חייבת להתחרות בה וכך המשקל צונח אט-אט .

מספיק שיצליחו לגלח 200 גרם כל שנתיים, ובעוד 10 שנים נראה 15' אינץ' במשקל ק"ג בודד . אני אהיה מרוצה .

הרצון שלי , הוא שתהיה תחרות בפלח שוק שהגדרתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שדיי נמאס לי מהעובדה שרוב הניידים הטובים,בגודל 15' אינץ', שוקלים למעלה מ-2 ק"ג.

זה עניין של רצון לגלח במשקל המחשב. אז נכון שהמחיר, כנראה, יהיה כפול, אך זה ייסב תענוג לרבבות רבים .

ה"נייד" שלי הוא הקל והדק ביותר בקטגוריה הזו ככל הנראה - 1.88 ק"ג אבל זה בעיקר בשל המפרט המפלצתי שלו:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2458699,00.asp

אני מניח שאם מתפשרים על אולטראבוק עם מעבד ULV וכרטיס מסך מובנה, אין סיבה לא לרדת לסביבות ה-1.3 ק"ג בגודל מסך כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...