מחשב חדש - צמד כרטיסי hd9750 משומשים או R9 290 Tri-X? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש - צמד כרטיסי hd9750 משומשים או R9 290 Tri-X?

Goldenaxe

Recommended Posts

שלום,

אני מתכנן לקנות מחשב חדש לגיימינג (בעיקר) ואני מנסה לסחוט כמה שיותר כוח מהתקציב שלי.

לא הצלחתי למצוא בשום מקום דרך לקבוע מה יהיה חזק יותר/נותן יותר ביחס לעלות.

צמד כרטיסי Sapphire Radeon HD7950 OC Dual-X (מהמשומשים של פלונטר) או Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC - מחיר כ- 1200 וכ- 2100 בהתאמה).

מה אתם אומרים בנוגע לצריכת חשמל, רעש , יעילות של צמד, חום - (כנראה שיכנס ל NZXT Phantom 410 ע"ג לוח של מהסידרה של ROG עם Z97).

האם יש פי'צרים שאני מפסיד ? ? Drivers ?

התקציב מאפשר לי לקנות את ה R9 אבל אם אני אצליח לחסוך 900 שח ולא להפסיד הרבה - לקחתי.

קחו בחשבון שאין לי יותר מידי מושג וכבר 4 שנים שאני לא עוקב אחרי השינויים בתחום החומרה והמחשבים.

תודה מראש,

אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם צמד כרטיסים יתן יותר FPS, הוא אף פעם לא יעבוד בפשטות שעובד כרטיס יחיד.

זה דורש יותר התעסקות, יותר סבלנות מבחינת דרייברים ופרופילים, זה יותר חם ויותר רועש

אני מעדיף כרטיס יחיד גם במקרה שהוא חלש יותר

לגבי הכרטיס, באייבורי מוכרים 290X ב 2290₪, נראה לי שבהפרש הזה כדאי לקחת אותו

אחרת את ה 290 הרגיל אתה יכול למצוא ב 1900 אצל TMS ו StartPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה.

התקציב מאפשר לי לקנות את ה R9 אבל אם אני אצליח לחסוך 900 שח ולא להפסיד הרבה - לקחתי.

השאלה שלי לא התמקדה בלהרוויח FPS אלא דווקא בלחסוך כמה מאות שקלים בלי לאבד הרבה ביצועים.

אני מנסה לכמת את החסרונות שציינת - כמה חם יותר ? כמה רועש יותר ? האם ההתעסקות היא חד פעמית (מצידי שתיקח שבוע ...) ואז אוכל לשחק שוטף.

אולי מישהו שיש לו/החזיק בעבר את ה

Sapphire Radeon HD7950 OC Dual-X ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חום שעולה ככל שאתה משתמש, הכרטיס העליון מקבל חלק מהחום של התחתון וכשהוא יהיה חם יותר המאווררים יסתובבו מהר יותר בשביל לנסות לקרר את הכרטיס

אי אפשר לתת נתון מדוייק, לי היו זוג 5850 ומבחינתי זה היה בלתי נסבל

אבל יש הרבה עם מערכים שמסתדרים עם זה בסדר גמור

לגבי משחקים, לא תמיד דברים עובדים חלק עם משחקים, אני מצאתי את עצמי הרבה פעמים ממתין לעדכוני ועדכונים למשחק בשביל לשחק בצורה סבירה במערך.

מה שהייתי צריך לעשות לבינתיים זה לבטל את המערך ולשחק על כרטיס יחיד עד שהם יגיעו.

בנוסף לפעמים הייתי צריך לחפש פתרונות כמו איזו הגדרה להוריד\לבטל בשביל שזה יעבוד כמו שצריך

אני גורם לזה להישמע ממש רע, אבל לי זה גרם לסיים את הסיפור עם מערכים, אני לא צריך מערך בשביל למצוא את עצמי משחק על כרטיס יחיד מידיי פעם.

אם אתה רוצה פיתרון זול וטוב, TMS מוכרים 280X ב 900₪ עם שנתיים אחריות

הוא אומנם חלש מ 290 אבל פחות מחצי מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שראיתי הוא (280X) חלש משמעותית מ 290.

אני רוצה לחסוך בלי להתפשר (יותר מידי) בביצועים.

ברור שמערך שבסוף עובד רק עם כרטיס אחד ולא רק במקרה ממש נדיר - לא שווה את החיסכון.

עוד דעות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היו עד לפני יומיים שני 7970, כיום אני עם אחד, הדבר הכי חכם לעשות מיוחד בכיוון כרטיסי הוא להתרחק ממערכי כרטיסים.

שני כרטיסים כאלו אומר להתעסק תמיד בבעיות , בסטאטרינג או מיקרו סטאטרינג(מיקרו תקיעות) במשחקים, פליטת חום גבוהה, צריכת חשמל גדולה יותר, רעש ועוד'.

לך על כרטיס מסך בודד וחזק, ממליץ על ה290 מ-tms שעולה 1890 שקלים.

איזה ספק יש ברשותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה,

שתי תשובות כל כך זהות כנראה שלא כדאי להכנס לבוץ הזה ...

תודה - אני יורד מרעיון המערך ואחפש כרטיס בתוך התקציב.

ומדובר על מערכת בתיכנון - עדין לא נבחר ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי R9 280 Dual X

שהוא גרסה מתקדמת של ה7950.

כרטיס חזק, אבל הבעיה שלו(ושל עוד כמה דגמים של SAPPHIRE) זה ריטוטים בRPM מסווים.

במערך עם כרטיס אחד זאת לא בעיה גדולה מדי כי אפשר לתמוך אותו עם איזה משהו,אבל אני לא יודע איך זה יעבוד במערך של שני כרטיסים.

הייתי ממצליץ על כרטיס אחד חזק יותר מאשר שני כרטיסים פחות חזקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי R9 280 Dual X

שהוא גרסה מתקדמת של ה7950.

כרטיס חזק, אבל הבעיה שלו(ושל עוד כמה דגמים של SAPPHIRE) זה ריטוטים בRPM מסווים.

במערך עם כרטיס אחד זאת לא בעיה גדולה מדי כי אפשר לתמוך אותו עם איזה משהו,אבל אני לא יודע איך זה יעבוד במערך של שני כרטיסים.

הייתי ממצליץ על כרטיס אחד חזק יותר מאשר שני כרטיסים פחות חזקים.

מזתומרת "ריטוטים ב-RPM מסוים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, אתרגם זאת בצורה עדינה:

קירור השקל 90 של , במיוחד דגם ה-dual X או איכס אם תרצה, בנוי מפלסטיקה זולה, בסל"ד(סיבובים לדקה) גבוה הפלסטיק רועד ומשמיע רעשים לא רצוניים, אפשרי לתמוך את הקירור הזול הזה כדי שלא ירטוט, עם שני כרטיסים זו בעיה קצת יותר גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, אתרגם זאת בצורה עדינה:

קירור השקל 90 של sapphire, במיוחד דגם ה-dual X או איכס אם תרצה, בנוי מפלסטיקה זולה, בסל"ד(סיבובים לדקה) גבוה הפלסטיק רועד ומשמיע רעשים לא רצוניים, אפשרי לתמוך את הקירור הזול הזה כדי שלא ירטוט, עם שני כרטיסים זו בעיה קצת יותר גדולה.

אז כמה שאלות:

1. האם הקירור עושה את העבודה מבחינת... well, קירור?

2. האם הרעשים שהוא משמיע כאלה רציניים? או שזה משהו ממש בקטנה שאפשר להתעלם ממנו?

3. איך אפשר לתמוך בקירור והאם זה לא יוביל לאיבוד אחריות?

4. האם מומלץ בכללי לקנות את הכרטיס מסך הזה מ-TMS? (לינק: http://www.tms.co.il/product/13483)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן.

2. לא רציניים כמו מפוח אבל לא שקט כמו שאר הקירורים המתקדמים.

3. צריך לחשוב על משהו שיתמוך בקירור וימנע ממנו לרטוט, לא משהו שעלול להסיר אחריות.

4. במחיר הזה בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...