מערכת קירור מים פעם ראשונה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קירור מים פעם ראשונה

almor12

Recommended Posts

היי ערב טוב,

אני מתכנן לעשות מערכת קירור מים בפעם הראשונה

ויש לי מספר שאלות שאשמח אם תוכל לעזור לי.

קראתי דיי הרבה וראיתי סרטונים איך ומה אני צריך לקנות אבל אף אחד מהם לא ציין היכן רוכשים את החלקים,

חיפשתי בגוגל ומצאתי על מספר אתרים אבל אני לא יודע אם הם שולחים לארץ.

איזה אתרים מומלצים להסתכל?

לגבי החלקים אני מתכוון לעשות כרגע רק לופ עם המעבד ובעתיד להכניס גם הכרטיס מסך.

האם כדאי להתחיל ככה או גם להכניס את הכרטיס מסך כבר עכשיו?

לגבי המארז יש לי את הarc midi של fractal design.

ראיתי מספר מערכות all in one של ek וxspc האם הם מומלצים?

http://www.xs-pc.com/watercooling-kits/raystorm-twin-d5-rx240-v3-watercooling-kit

או

http://www.ekwb.com/shop/kits-cases/kits/ek-kit-l240.html

בנוסף איזה מאווררים כדאי לשים על הרדיאטור?

בדקתי על המערכות all in one מגיעים מאווררים של GELID

אשמח אם תוכל לענות לי,

תודה אלמוג,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם לא מזמן הייתי במצבך בפעם הראשונה ... אתה צריך לקחת בחשבון שזה עסק מאד יקר ומבחינת ביצועים התמורה היא מאד נמוכה ...

מה התקציב שלך?

תוכל לעיין בתרד שפתחתי אז ... אולי תבין קצת יותר כמה דברים

http://hwzone.co.il/community/threads/534357-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D-%D7%9B%D7%A1%D7%A3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בלי קשר אבל הצעה:

אני פירקתי את מערכת קירור המים שלי, ונשארו לי כמה רכיבים שאולי יעניינו אותך. אם אתה רוצה לקנות ציוד יש שנייה צור קשר בפרטי ואתן לך פרטים.

בקשר לשאלות שלך:

חנויות -

performance-pcs

sidewinder

frozencpu

ekwb

יש עוד אבל לאט לאט..

תכנון של מה לקנות-

בעיקרון חשוב להחליט מה רוצים לקרר (מעבד, כרטיס וכו') ובהתאם לזה מחפשים רדיאטור\רדיאטורים שיתמודד\יתמודדו עם כמות החום הנפלטת (כל רדיאטור מתאים לכמות חום מסויימת). מוודאים איפה הוא ימוקם במארז וממשיכים למשאבה, מיכל ובלוק\ים.

זה ממש בגדול, כמו שאמרו מעליי כלכלי זה לא אלא נטו תחביב \ יופי או כל סיבה אחרת..

תמיד אפשר לעשות לופ רק למעבד אבל אם רוצים להכניס כרטיס בעתיד אז צריך לקחת מראש בחשבון רדיאטור שיוכל להתמודד עם שניהם יחד..

וכמו ש guylederer0 אמר לקרוא לקרוא ועוד לקרוא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתיהן אחלה בשביל רק מעבד, אבל לxspc יש משאבה כפולה ועוצמתית הרבה יותר ממה שתצטרך וגם מאוד יקרה. אם האפשרות היא רק שני אלה ה ek עדיף בשבילך (רק שלא משתלם להכניס כרטיס אח"כ).

וזה kit למערכת costume לא all in one.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתיהן אחלה בשביל רק מעבד, אבל לxspc יש משאבה כפולה ועוצמתית הרבה יותר ממה שתצטרך וגם מאוד יקרה. אם האפשרות היא רק שני אלה ה ek עדיף בשבילך (רק שלא משתלם להכניס כרטיס אח"כ).

וזה kit למערכת costume לא all in one.

מבחינת המחיר הם אותו הדבר הבדל של 2-3 דולר.

אם אני הולך על הXSPC איזה חלקים אני עוד צריך לקנות? (מים מזוקקים אני כבר אקנה בהום סנטר/אייס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להוסיף שום דבר, אני הייתי מוריד משאבה אחת, ומוריד את המאווררים שלהם. אפשר להרכיב בדיוק אותה מערכת באחד מהאתרים שרשמתי לך למעלה רק בלי החלקים המיותרים.

(מה שכן בנוסף למים המזוקקים רצוי להוסיף סליל כסף כדי למנוע התפתחות של אצות במים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי רשימה למה שאני מעוניין לרכוש,

אשמח לחוות דעת

XSPC Raystorm CPU Waterblock - Intel

Fitting Size 1/2" Barb for 1/2" ID tube

XSPC RX240 Dual-Fan Radiator V3 - Black

- Fitting Size Koolance Nozzle Pair, G1/4 Compression [13mm, 1/2"] NZL-V13KG

XSPC Acrylic Dual 5.25” Reservoir/Pump Combo with One Laing DDC

- Fitting Size Koolance Nozzle Pair, G1/4 Compression [13mm, 1/2"] NZL-V13KG

XSPC FLX Premium Grade PVC Tubing - 1/2" ID (3/4"OD) - 2 Meter (6.5 Feet) Retail Pack - Clear/UV

Mayhems X1 Coolant

Mayhems Silver Coil 99.999 Pure Fine Silver

הכל יוצא 300 דולר ללא משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד כזה? http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=59_381_1071_1294&products_id=34085

מה אם שאר החלקים?

אני כנראה שהמשך השנה לקראת ינואר-פברואר רוצה להרחיב את זה גם לכיוון הכרטיס מסך,

האם המשאבה מספיק חזקה בשביל רדיאטור נוסף של 240MM ובלוק לכרטיס מסך,

אם כבר, אז איזה בלוק כדאי לקנות לכרטיס מסך? יש לי R9 290

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם של הכרטיס הוא MSI GAMING R9 290, הבנתי שיש איתו בעיה בגלל שיש לו פלטה אחורית.

חבר טוב הציע לי שהוא ייתן לי 2 כרטיסים של MSI רק רפרנס R9 290 ואני ייתן לו את שלי + 300 ש"ח האם שווה?

- - - תגובה אוחדה: - - -

עם אתה לוקח את הנוזל Mayhems X1 Coolant יש שם את כל התוספים שצריך

בנוסף תצטרך פיטינגים בזוויות שונות 90\45 וכ'ו

בקשר לבלוק לכרטיס מסך איזה דגם מדוייק יש לך?

לגבי שאר הפיטינג אני צריך לראות קודם איך אני מחבר את שאר החלקים.

אני דיי רואה את החלקים בראש אבל מנסה לחשוב איך בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש רק במים מזוקקים אז תוסיף או סליל כסף (אבל רק זה) או nuke (אבל רק זה) לא את שניהם יחד.

ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל אמרתי כבר פעם שהיה לי ניסיון לא טוב עם pt nuke ולעומת זה שום בעיה עם סליל כסף בגלל זה אני ממליץ רק על זה.

אם אתה קונה את הנוזל של mayhem אין צורך להוסיף שום דבר. (כמו שguylederer0 אומר)

בקשר למשאבה שבחרת ממליץ בחום לחפש אחת אחרת מה d5 למיניהן, יש גם דגמים שנשלטים pwm שזה פיצ'ר לדעתי חובה לכ מי שלא מתעסק עם איזה בקר יעודי.

ובגדול אל תמהר תכנן טוב את המקום במארז תכניס סרגל תמדוד תצייר כי הכנה ותכנון מוקפדים מונעים הרבה כאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר טוב הציע לי שהוא ייתן לי 2 כרטיסים של רק רפרנס R9 290 ואני ייתן לו את שלי + 300 ש"ח האם שווה?

כן . ברור

אם אתה ממילא מפרק את הקירור זה בעצם הכפלת הכוח הגרפי ב 300 שח .

כנראה באמת חבר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש רק במים מזוקקים אז תוסיף או סליל כסף (אבל רק זה) או nuke (אבל רק זה) לא את שניהם יחד.

ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל אמרתי כבר פעם שהיה לי ניסיון לא טוב עם pt nuke ולעומת זה שום בעיה עם סליל כסף בגלל זה אני ממליץ רק על זה.

אני מכיר כאלה שהשתמשו בסליל וקיבלו מושבות של בקטריות. מצד שני משתמש בניוק כבר סביב 4 שנים במערכות רבות, לא ראיתי פאשלה.

אפשר לעשות איזשהו שילוב. סליל + חצי מכמות ניוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...