מנורת CFL מהבהבת בזמן שהמפסק כבוי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנורת CFL מהבהבת בזמן שהמפסק כבוי

yossi_s1

Recommended Posts

עברתי לדירה חדשה, וכנראה מערכת החשמל פה לא משהו, הרבה נפילות בחשמל מדי יום.

בנתיים כבר שנתיים והנפילות לא גרמו נזק אבל אני כנראה אקנה מפצל עם הגנות ליתר בטחון.

עניין אחר אבל, יש לי בחדר מנורת CFL, מחוברת לשני מפסקים מגושרים, כלומר ניתן לכבות ולהדליק מכל אחד מהם.

כאשר האור כבוי המנורה מהבהבת.

מדי כמה שניות יש הבהוב מהיר, בגלל שהוא מהיר אז הוא גם חלש ככה שרואים את זה בעיקר בחושך.

לא מבין למה זה קורה. מנורה אחת כבר הלכה לי, אבל אני לא יודע להגיד בטוח שבגלל זה. בנתיים השנייה מחזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורות מהבהבות כאשר המפסק מכובה עלולה להיגרם מבעיה במפסק עצמו או שיש זליגת מתח . בין כך או כך זה עבודה לחשמלאי מוסמך .

שמעתי שבמקרים האלה מנורות פלורסנטיות מסוימות לא מהבהבות .

מנורות שנשרפות עלולות להיגרם מבתי מנורות זולים שהתעוותו כתוצאה מחום ובאו אל מגעים רופפים או שהדירה שלך מקבלת מתח גבוה מהמקובל בחברת החשמל , צריך למדוד מתח למשך כמה דקות ולראות אם יש קפיצות מתח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדוד מתח זה משהוא שאני יכול לעשות, אנסה.

לגבי בית מנורה זול וחימום, אני די בטוח שזה לא המצב, הייתי שם לב לזה.

אחד המפסקים אגב הוחלף. הוא פתאום התחיל לעשות רעשים בזמן שהיה דלוק (זמזום כמו למשל שאפשר לשמוע אם פתוחים את המתג באיטיות אז יש נקודה שהמגע לא שלם ואז אפשר לשמוע).

לא יודע ממה זה נגרם, יש הנחה שאולי כל המערכת חשמל פה דפוקה.

תודה על התגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש Yehudaa אמר, יש זליגת זרם קטנה שעוקפת את המפסקים ומגיעה לנורת ה CFL. בנורה יש קבל, שהולך ונטען באיטיות מהזרם הזה. בכל פעם שהוא מגיע למתח שבו הנורה נדלקת, היא נדלקת ומייד פורקת את הקבל ואתה מקבל . התהליך חוזר על עצמו

במעגל של מנורה שנשלטת מ 2 מפסקים, יש מסלול ארוך בתוך הקיר (לפעמים דרך קופסאות וכו) בין 2 המפסקים, ובו עוברים צמוד אחד לשני 3 חוטים, כשמתוכם 1 או 2 מקבלים באותו רגע פאזה, ו 1 או 2 מחוברים באותו רגע לנורה. בין החוטים יש קיבול, ובאורך שיכול להגיע לכמה מטרים, הזרם שעובר דרך הקיבול הזה יכול להיות משמעותי

לפעמים יש בעיה נוספת ולא רק קיבול : חוטים שהוכנסו לקיר על ידי שימוש בסבון נוזלי, לכלוך (פסולת בניין בחדר אם לחות אוויר גבוהה, חרקים או דברים שהם הכניסו ל "בית" שלהם וכדומה) בתוך הקופסה של 1 מהמפסקים שנוגע ב 2 צדדים של המפסק ויוצר מסלול מוליך אם התנגדות

ממליץ שתבדוק את האפשרות השניה

אם הבעיה היא אכן רק קיבול בין החוטים, ניתן לפתור את הבעיה על ידיי הוספת נגד בערך המתאים במקביל למנורה. הפתרון הפשוט ביותר, אם זה מעגל שיש בו כמה נורות, תחליף את אחת מהן לליבון

אפשרות שלישית, נדירה ואני לא חושב שתראה אותה בארץ : מעגל 2 מפסקים שמנתק את הנורה מצד הניוטראל, במקרה כזה כל זליגה קטנה מ 1 מהמוליכים בצד הניוטראל לאדמה (בידוד ישן איפה שהוא וכו) תביא לתופעות כאלה

לידע/סקרנות שלי, אם תוכל לענות לפחות על חלק מהשאלות הבאות :

1

מה הספק נורת ה CFL ומי היצרן (אני רוצה להעריך מה ערך הקבל שנמצא בפנים)

2

קיימים 4 מצבים אפשריים של המפסקים, 2 כשהמנורה דולקת ו 2 כשהיא לא (ויש את התופעה של הפלאשים). בכל 1 מהמצבים שבהם המנורה לא דולקת, מה הזמן (מדוייק בשניות) שעובר בין 2 פלאשים, כשהמנורה קרה (כלומר לא מייד אחריי שהיא דלקה זמן ארוך וכיבית אותה, תן לה שעה לפחות להתקרר), וכשהיא חמה - אלה 4 מדידות

מתוך 1 ו 2 אוכל לחשב מה זרם הזליגה שיש במערכת שלך

3

מה מיקום של המפסקים, המנורה, שקעים וקופסאות חיבורים (שבהן כנראה יעברו החוטים) במבנה. ציור paint פשוט או צילום של החדר

4

אם בסדר מצידך לפתוח דברים שמחוברים ל 240V (שלא תתחשמל ממשהוא), לפתוח את המכסים של המפסקים ולראות :

- מה הצבעים של החוטים שמגיעים לכל מפסק ואיזה חוט לאיזה נקודה במפסק (כולל איזה מפסק שייך לאיזה מקום בחדר)

- בכל 1 מ 4 המצבים של המפסקים (2 מצבים שבהם המנורה דולקת ו 2 שבהם היא לא), קיום או אי קיום של מתח על כל 1 מהחוטים שמחוברים למפסק על ידיי טסטר. מספיק מדידות על 1 מהמפסקים - 4 מצבים, 3 חוטים שנבדקים בכל מצב. אלה 12 בדיקות של טסטר דולק/לא דולק

- האם רואים בקופסה של המפסק חוטים נוספים שלא קשורים למפסק (במיוחד חוטים בצבעים אחרים כמו שחור, לבן, או צהוב-ירוק)

מתוך 3 ו 4 אוכל לחשב איך החוטים עוברים בקירות, מה המעגל (קיימות 2 שיטות עיקריות לבנות מעגל כזה), ובין איזה חוטים הזליגה נמצאת

ב "מערכת חשמל דפוקה" יכולים להיות הרבה דברים שישפיעו בצורות שונות. אם תפרט במה היא דפוקה (איזה תופעות ראית) זה יכוון אותנו יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבדוק את מה שאמרת ואגיב כאן.

בגלל שהחלפתי את אחד המפסקים, בנתיים אענה לך ככה:

לא ראיתי לכלוך כלשהוא שיגרום למוליכות באזור המפסק שהחלפתי.

לגבי החוטים, אני 99% בטוח (אבדוק) שמדובר ב3 חוטים כולם בצבע חום, ואין עוד חוטים.

המונרה היא 25W JEKO

מערכת חשמל דפוקה: מדובר בבניין בן שנתיים בסך הכל, ומדי יום יש כאן נפילות בחשמל, לפעמים קצרות, פחות משניה, לפעמים לכמה שניות. לפעמים הרבה קפיצות מהירות בזמן קצר, לפעמים נפילה אחת.

לא מדובר בדירה שלי בלבד, ניתן לשמוע את כל הדלתות אש בבניין נסגרות מיד ברגע שזה קורה.

תודה בנתיים

עריכה: ותודה על הלינק^

הנחתי שזה משהוא כזה. בעיקרון כל התופעה לא ממש מפריעה, ההבהוב לא רציני מספיק כדי להפריע.

אבל מה שכן הפריע לי זה שהנחתי שזה יקצר משמעותית את חיי הנורה, שלא זולה כלכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן בבניינים חדשים כל חוטי הפאזה בצבע חום. חוטים שלא תמיד נמצאים תחת מתח (כלומר, פאזה אחריי מפסק) הם בדרך כלל חום אם קו בצבע שחור או כתום

יש קיבול בין החוטים שעוברים בקיר, וב AC הקיבול הזה מעביר זרם קטן

במקרה של בעיה בבידוד יכול להיווצר גם "נגד" בין החוטים - למשל, חוטים שהוכנסו לצינור על ידיי סבון נוזלי ובצינור היה משהוא שחתך את הבידוד שלהם, כשהסבון יוצר קרום מוליך בין החוטים במקום שבו הם נפגעו

על ידיי התשובות לשאלות ששאלי ניתן לנסות לנחש מה הוא המקרה כאן

בנורה של 25W הייתי מצפה למצוא קבל של 6.8uF או קרוב לכך

נפילות המתח הן חיבור שלא מחובר כמו שצריך ו/או קצרים שקורים איפה שהוא במערכת הראשית של חברת חשמל. בכל מקרה, זה במקום שנמצא בתחום האחריות של חברת חשמל. מה הם אומרים על זה ?

האם הדירות מקבלות 3 פאזות ? אם כן, האם הבעיה קוראת רק בחלק מהדירה ? אם לא, האם רק 1/3 מהדירות בבניין רואות את הבעיה ?

האם קורות גם קפיצות במתח "כלפיי מעלה" ? אם כן, זה יכול להיות סימן לחוט ניוטראל שלא מחובר כמו שצריך, וזה תקלה מסוכנת שמחייבת טיפול מיידי. לפי מה שאמרת, הבעיה נמצאת בחיבור הראשי שנמצא באחריות חברת חשמל

אם אתה רוצה להוסיף נגד, קח נגד through hole של כמה מאות K והספק 1W-2W (מקדם ביטחון גדול על מנת שלא יתחמם משמעותית, הוא עומד בתוך בית נורה מפלסטיק), תלביש עליו בידוד מתכווץ, ותחבר אותו לחורים הפנויים בחיבורים האחוריים של בית הנורה

לא נראה לי שתהיה השפעה מורגשת על אורך החיים של הנורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...