שלט וממסרים. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלט וממסרים.

Neus

Recommended Posts

אהלן חבר'ה.

רכשתי את נורת החירום הבאה: (ניתן לראותה כאן).

את הנורה הזו רכשתי מכיוון שבחדר המדרגות שלנו אין תאורה, ולכן התקנתי בית מנורה בחדר המדרגות ליד דירתי, שם קבעתי את הנורה הזו, אשר נדלקת באמצעות שלט רחוק.

אני גר בבניין, בקומה ה-3, והבעיה היא כזו: טווח הקליטה של הנורה הינו קצר יחסית (2 מטר בערך), טווח שכמובן לא יספיק אם ארצה להדליק/לכבות את הנורה בעודי נמצא בקומת הכניסה לבניין.

שאלתי היא כזו-האם קיימים ממסרים אותם אני יכול להתקין בכל קומה למשל, כך שהאות מהשלט יעבור דרך הממסרים עד שיגיע אל הנורה בקומת מגוריי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככול הנראה השלט של הנורה הינו שלט מסוג א.א ולא מסוג RF ,

כדי לוודא אם השלט הוא מסוג IR , כוון את מצלמת הסמרטפון שלך (במצב מוכן לצילום) לעינית שבראש השלט, ולחץ על אחד הכפתורים.

אם תראה במסך הסמרטפון הבהוב, סימן שמדובר בשלט מסוג א.א.

ואם זה כך יש פתרון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימים מודול - ממסר שאוליי יש להם טווח ארוך יותר, על ידיי מודול כזה תוכל לשלוט על כל נורה, כלומר נורה שמציאותית תיתן אור שימושי שיגיע גם קומה או שתיים למטה ולא צעצוע לד. המודולים האלה נותנים גמישות, אבל הם מחייבים ידע מתאים בחשמל על מנת להתקין אותם

ואם כבר ידע בחשמל, חשבת על לתקן את מערכת התארה המקורית של המדרגות ?

- שימושי לא רק לך

- תאורה מלאה יותר

- בדרך כלל התאורה במדרגות עובדת יחד אם החשמל של המקלט

אם לא רוצים לשלם על חיבור מחדש לחברת חשמל, ניתן בקלות לחבר מתוך דירה ולשתף את הדיירים בהוצאות (שיהיו בסדר גודל של ש"ח בודדים בחודש מכל דירה אם לא משאירים את האור דולק יותר מידי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם לד אחד 1w שיכול לעשות את העבודה...

אבל תלוי מה הצורה של חדר המדרגות ואם יש קשר עין מהכניסה לנורה.

IR גם בתצורות חלשות אמור להביא 10 מטרים לפחות בקשר עין ישיר

אני חושב שמיקום המקלט בנורה פוגע בטווח הפעולה..

אם היו אומרים לי תגרום לזה לעבוד: הייתי מפרק את הנורה ומוציא את המקלט החוצה לצרכיי

ואז משבצר את השלט להיות תותח ir שזה ידלק מקילומטר

ואם היו אומרים לי תמצא פתרון..

הייתי אוסף כסף מהדיירים ומתקין תאורה בחדר המדרגות עם מונה נפרד כדי לדעת כמה כסף לאסוף על זה(ועד בית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתקן את התאורה בחדר המדרגות? היא תקינה, אני פשוט מתגורר בחברת שכנים בטלנים-עבריינים(שגם לא גויסו לשורות צה"ל) שמבלים את כל זמנם הפנוי (וכל זמנם פשוט פנוי) במקלט השייך לבניין, ושם הם מפעילים את מערכת האוורור של המקלט, שצורכת וואטים לא מעטים כלל ועיקר. חשבון החשמל עבור חדר המדרגות עד לפני שאותם עבריינים התחילו לבלות במקלט היה בסביבות ה100 ש"ח לחודש, וחשבון החשמל האחרון שהגיע עמד על כ-1K ש"ח. כמובן שאותם עבריינים לא יוציאו שקל מכיסם (וגם אנחנו, השכנים, ממש לא מתכוונים לממן אותם), ככה שהחשמל כנראה ינותק בקרוב ע"י חברת חשמל, והרעיון מאחורי התקנת הנורה הזאת הוא פשוט מאוד לגשר על פער התאורה בחדר המדרגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית,

צר לי מאוד לשמוע שעבריינים פלשו למקלט בבניין בו אתה מתגורר - אני מציע לך ולשכניך לא לוותר להם, ולערב את המשטרה בנושא, ואם המשטרע לא תרצה לעזור לכם, פנה לתוכנית "צינור לילה" מערוץ 10 (מצורף קישור) הם בוודאי יירצו לעזור לכם.

http://net.nana10.co.il/Category/?CategoryID=600264

שנית,

אני מניח שהנורה אותה קבעת בחדר המדרגות בסמיכות לדירתך, ניזונה מאספקת חשמל מהדירה שלך ?

כי אחרת, תאלץ לעיתים קרובות לפרק אותה ולהכניסה לטעינה בביתך.

לא דיווחת לנו אם השלט הוא מסוג IR או מסוג RF - ?

בכול מקרה, אפשר להגדיל את טווח השידור בעזרת ממסר RF כדוגמת זה המופיע בלינק המצורף.

http://www.belshop.co.il/Product.aspx?pid=15

אתה צריך לקנות את השלט על תנאי - אם הטווח שלו מגיע מקומת הכניסה עד לדירה שלך, אז אתה משאיר אותו ברשותך,

ואם לא, אתה מחזיר אותו לחנות.

אפשר גם להזמין שלט כזה מחו"ל במחיר של פחות מ 10 דולר, אך אז לא ניתן לוודא שהוא מתאים למשימה שלנו.

את המקלט של השלט החדש, אפשר לחבר לשלט המקורי של הנורה, וכך לשלוט על הדלקת הנורה.

כיצד עושים זאת?

זה לא מסובך כלל - אני או מומחה הפורום, נדריך אותך צעד אחר צעד כיצד לחבר את ה "שלט הממסר" החדש לשלט המקורי של הנורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הנורה אכן ניזונה מחשמל בביתך והמקלט והמשדר הנל יעבדו כאשר המקלט בדירה או מחוצה לה

תוכל לשים נורה רגילה ולחווט כך שתדליק את הנורה בעזרת המערכת בלי הנורה שקנית כלל

אכן תן פירוט ונעזור לך..

מה הצורה של חדר המדרגות? האם יש קשר עין בין קומת הכניסה לקומה שלך?

האם השלט מבוסס ir? יש לו לד מקדימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה על הבעת הצער. העבריינים הללו הם שכנים שלי, חבר'ה כבני 20 עם עבר פלילי עשיר. המקלט בבניין אינו ציבורי, אלא שייך בפועל לנו, לדיירים, והם, לצערי, דיירי הבניין, ככה שכל הצעדים אותם ניסינו לנקוט כנגדם, העלו חרס. אין כלכך מה לעשות בנידון.. אין בבניין ועד בית(אף אחד לא מוכן לקחת על עצמו את ההתעסקות עם בני הבליעל הללו), ואם לא די בכך שאותם דיירים עושים שימוש בחשמל "הציבורי" של הבניין, הם גם מזהמים את חדר המדרגות, מפעילים את מערכת ההשקיה של הגינה הציבורית בבניין "כי מתחשק להם", וברשותם כלב גדול ממדים אשר מסתובב ללא רצועה ורסן, שהספיק כבר לטעום מבשרו של אחד השכנים(כן, המשטרה הייתה מעורבת בעניין-אבל הפלא ופלא, הכלב הוחזר לעבריינים, והם נקנסו רק ב500 שקלים. אה, כן. הכלב ממשיך להסתובב ללא רצועה ורסן.) אני גר בעיר פרפריאלית קטנה, ככה שגם גורמי אכיפת החוק "מקושרים" בדרך כלשהי, ככל הנראה, לאותם השכנים, והם אינם ששים לנקוט בצעדים כלשהם כנגדם. בכל אופן, לא בשכניי עסקינן, אלא בנורה. פרסמתי בתחילת הת'רד קישור למוצר. אינני יודע להבחין בין סוגי השלטים, ולכן אני נעזר בכם. הנורה ניזונה מהחשמל בביתי. בכל פעם שהטעינה בנורה תגמר, בכוונתי להטעינה מחדש. אין קשר עין ישיר בין קומת הכניסה לקומת מגוריי. לשלט יש לד מקדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...