מה הבדל בין סוגי המעבדים Celeron,P3,P4 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הבדל בין סוגי המעבדים Celeron,P3,P4 ?

RazorJunior

Recommended Posts

It's 128/256 kilobyte cache, obviously not megabyte, that will make the CPU huge

:o

Regardless, the latest P3 generation Celerons were based on Taultin and had 256 kb cache. Then there were P4 generation Celerons based on Williamette which were very poor and had 128 kb cache and now Celerons are based on Northwood and also have 128 kb of cache (I'm talking about L2 cache in all of these).

The Celeron based on Northwood while running at the same speed as a Northwood P4 are much weaker due to two things, the Celerons operate at an FSB of 100 and only have 128 kb of cache while the P4 operate usually operates at 133/200 FSB and have 512 kb of cache.

Celerons are so cheap since it's much cheaper to manufactur them due to the smaller cache.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבת נורטווד (סוקט 478)

באס 400

128k קאש...

ליבת טואלטין (סוקט 370)

באס 100

256k קאש

עריכה: תיקנתי את המגה לקילו (אופסי חחח)

גם התיקון לא נכון.

נורטווד מתחלק לשלושה קבוצות :

1. 512K CACH שעובד ב FSB 400 (מצוין כדגם A)

2. 512K CACH שעובד ב 533 FSB (מצוין כדגם B)

3. 512K CACH שעובד ב 800 FSB (מצוין כדגם C)

מעבדי נורטווד בנויים בליטוגרפיה של 0.13 מיקרון. הדור הראשון של P4 היה בעל 256K CACH בעל ליבת WILLIAMETTE שבנויה בליטוגרפיה של 0.18 שפולטת הרבה חום ולא טובה באוברקלוקינג, הדור הזה היה בעל ביצועים בינונים.

פנטיום שלוש אני לא מתמצא כל כך, אבל ככל הנראה גם הוא היה בנוי בליטוגרפיה של 0.18 היו לו מספר ליבות (קופרמין טואלטין וזהו נראה לי) . אין לי מושג לגבי כמות ה CACH של הפנטיום 3 אבל לאח שלי ב P3 800 שלו יש 512K CACH .

לגבי הסלרונים- קודם כל הם מעבדים מסורסים . יש סלרונים שמקורם בפנטיום 4 ויש סלרונים שמקורם בפנטיום 3. חולשתו של הסלרון נגרמת בשל היותו בזיכרון CACH (רק 128K), קש יקר מאוד וככל שקטנה כמותו במעבד כך גם יורד מחירו של המעבד (על חשבון הביצועים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת עשית בלאגן

בוא נסכם בזה שהסלרון בנוי מאותה של הפנטיום

רק בבאס נמוך (שנמכר גם במעט מאוד מעבדי פנטיום) ובעל cache מועט.

מה שמוריד לו את הביצועים אבל בתור מחשב משרדי\לשימוש ביתי חלש

הוא יעשה את העבודה מצויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי בלאגן בגרוש.

נמכר בבאס נמוך יותר? יחסית לאיזה מעבד? נכון שיחסית למעבדי ה C של פנטיום אז הוא נמוך אבל יחסית למעבדי B ו A הוא לא נמוך .

מה שמוריד לסלרון את הביצועים זה הקש ולא הבאס שלו, ואם יש לו פחות קאש יחסית לפנטיום הוא מסורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...