שאלה לסטודנטים שבפורום - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לסטודנטים שבפורום

tendo

Recommended Posts

היה לי מחשב 13" ששקל 2.2KG ובשלב מסויים המשקל נמאס לי (אני גם בחור מגודל שמתאמן)

אם מדובר בקמפוס גדול (אוניברסיטה?) אז גם יהיה לך הרבה הליכה בין השיעורים.

העיניין הוא כמה הסתובבת? כי אני מודע לזה שאני בלי שעות חלון במערכת...

האמת היא שיצא לי גם לדבר עם כמה אנשים שמשתמשים בניד ששוקל בערך כ 2.4-2.6 ולא הייתה להם תלונה מסויימת, השאלה היא כמה הזמן שימוש שונה מבחינת המחשבים בערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשעות חלון אני לא עושה הליכות...

בין השיעורים אתה לא נשאר באותה כיתה. אצלינו לפעמים ההליכה היא 10 דקות בין אולם לאולם.

קח איתך משהו שווה ערך ל-2.5KG בתיק גב ותסתובב איתו במשך היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעות חלון אני לא עושה הליכות...

בין השיעורים אתה לא נשאר באותה כיתה. אצלינו לפעמים ההליכה היא 10 דקות בין אולם לאולם.

קח איתך משהו שווה ערך ל-2.5KG בתיק גב ותסתובב איתו במשך היום.

האמת שניסיתי עם 5 ומשו קילו כדי לבדוק, לא היה כזה גרוע בהתחלה... אבל כמה זמן הסוללה מחזיק במחשב כמו ה N550JK במינימום שימוש לעומת ה 5470 של דל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.5-4 מקסימום N550JK

8-9 שעות ואולי אפילו יגרד 10 ב-Vostro 5470

באסוס תצטרך לקחת איתך מטען שזה עוד מוסיף למשקל הכולל, ב- לא תצטרך מטען כי המחשב יספיק ליום לימודים מלא בשימוש אופיס/אינטרנט (לא אם תתחיל לשחק באמצע היום משחק כבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אתה יכול לדעת.

תעשה לעצמך טבלה או תשתמש נניח בכלי ההשוואת מפרטים שיש באתר של KSP שנוח יחסית ותשווה בין שני המחשבים, תוסיף את פרמטר זמן הסוללה ותבחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נאלץ לומר שאני יודע את זה כבר יותר מדי לעומק... מבחינת חומרה ה N550JK יותר חזק (מעבד כ.מסך וכו') מבחינת ומשקל ה 5470 יותר טוב.

למישו יש הצעות אחרות שמשלבות בין השניים?

בנוסף, מישו יודע האם ניתן להחליף שמה את הארדיסק לSSD?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו כן יש את פרמטר איכות המסך שב- זה מסך FHD IPS וב-DELL זה רגיל. הגרסה ללא מסך מגע באסוס היא עם מסך מט (עדיף) וב-DELL זה מסך מבריק ומגע.

ב-DELL יש לך 2 אפשרויות שדרוג - להחליף את הכונן הקיים או להזמין מחו"ל כונן SSD בחיבור mSATA HALF SIZE בנפח עד 128GB, ההגדרה שלו במחשב קצת מסובכת כי הוא לא מזוהה ישירות אבל הדבר אפשרי וככה יהיה לך כונן 500GB וגם 128GB SSD יחד במחשב.

ב- תוכל כמובן להחליף 1:1 את הדיסק קשיח הקיים, אך מה שמרבית המשתמשים עושים ואת זה אני ממליץ - להוציא את הצורב ולשים במקומו כונן קשיח נוסף/SSD (יש מדריך מפורט בסטיקי בפורום), ככה יהיה לך את הכונן הגדול HDD במחשב + כונן סטנדרטי מהיר בכל נפח שתבחר בהתאם לתקציב. את הצורב לאחר ההוצאה שמים במארז חיצוני כך שעדיין תוכל להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זניח מאד לרמה של חצי שעה אפילו, לא פרמטר מכריע. הסוללה גם ככה בעלת קיבולת גבוהה.

תחשוב על רכיבים שאתה יכול ולא יכול לשדרג בעתיד ובהתאם תחליט.

אני הייתי לוקח את הגרסה נניח של ה-500GB שזולה משמעותית וקונה מחו"ל את ה-SSD שיהיה במקביל לכונן הקיים.

-----------------------------

יש דגם נוסף שכדאי לשקול רק שהוא כבד יותר במעט ועם זמן סוללה פחות טוב, אך הוא מציע מסך מצויין FHD , מקלדת מוארת וכרטיס מסך חזק יותר 840M. כל אחד צריך לדעת על מה להתפשר ומה חשוב יותר.

http://ksp.co.il/?list_compare=.23773..23938.

פה המחשב מגיע עם אחריות לשנה לעומת ה- שמגיע עם 3. יש צורך ורצוי לדעתי להרחיב את האחריות ל-3 שנים בתוספת תשלום.

גם פה ניתן להוסיף במקביל לכונן הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://fre.co.il/items/240620

כונן msata HALF SIZE 128GB

http://www.amazon.com/Emperor-128GB-SATAIII-Upgrade-Version/dp/B00BMV4B7O

יקר מאד בשביל "רק 128GB", יוצא כ-600 ש"ח אחרי משלוח ומע"מ. אבל מאפשר שילוב של הכונן הקיים וה-SSD.

או לחילופין - באותו סכום לקנות כונן 240-250GB סטנדרטי SSD ולהחליף את ה-500GB הקיימים בלי כאבי ראש מיותרים בקלות.

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT240M500SSD1

ואת הכונן 500GB שתוציא מהמחשב לשים במארז USB חיצוני שישמש ככונן גיבוי.

בלנובו השדרוג פשוט יותר וזול יותר להכנסת כונן SSD במקביל לקיים והוא מתעלה באיכות המסך והכרטיס מסך.

ללנובו יש 2 מעבדות שירות תלוי בדגם - או CPM.

אישית לא שמעתי על תלונות מיוחדות שיגרמו לי להירתע מקניית מחשב של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...