כיוון ללימודים - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיוון ללימודים

AleXarcasM

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני בן 23 ואני רוצה להתחיל ללמוד. ואני בוחן גם את האפשרות ללמוד מקצוע שקשור למחשבים.

אין לי כל כך ידע קודם חוץ מקצט שפת גאווה שלמדתי לבד. אני לא כל כך מכיר את התחומים האפשרים והדרישות,איך אני יכול לבחור מקצוע שמתאים לי? איך אתם החלטתם? חשבתי לקחת קודם קורס בשפת תוכנה או בפיתוח ולראות אם זה אכן מדבר אליי.

אני אוהב ללמוד ואני מעוניין בעבודה מאתגרת.

אשמח לעצות כיצד התחיל. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיכומטרי עשית? מה ממוצע הבגרויות שלך?

קודם כל תשאל את עצמך האם בתיכון מצאת את תחומי המדעים המדויקים (מתמטיקה, פיזיקה וכד') מעניינים, או שהתחומים ההומניסטיים דיברו אליך יותר.

אני יכול לתת לך מספר עצות:

א. קרא כמה שיותר, "תאסוף מודיעין", תקרא על הכל מהכל, יש לך למשל את האתר המצויין http://www.universities-colleges.org.il/ אשר מפרט על כלל מסלולי הלימוד הקיימים במוסדות הלימוד בארץ.

כמו כן יש לך יש לך למשל באתר של הטכניון חוברת מידע המסבירה על כלל הפקולטות ומסלולי הלימוד בטכניון כולל ראיונות סטונדטים.

אני מאמין שגם בשאר מוסדות הלימוד יש מן חוברות דומות לזו של הטכניון.

ב.ימים פתוחים במוסדות הלימוד השונים. תברר תאריכים מול מוסדות הלימודי שמצאת בהם מסלולי לימוד אשר עשויים לעניין אותך.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

התחברתי בתיכון לשני התחומים, הייתי יותר טוב במקצועות מדעים. למען האמת לא עשיתי פסיכומטרי עדיין. הממוצע בגרויות שלי 97 אבל אין לי בגרות ריאלית(בלי מקצועות כמו פיזיקה,ביולוגיה וכו) ובלי 5 יחל במתמטיקה.

במה כדי לי להתחיל? מה לשפר קודם? והאם יש המלצות לכיצד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הציונים/בגרויות:

אני יכול להגיד לך שתעודת הבגרות שלי לא הייתה משהו (4 יחידות מתמטיקה בציון נמוך, בלי פיזיקה).

ממוצע הבגרויות שלי היה 91 אחרי הבונוסים של האוניברסיטה.

עשיתי מכינה להנדסה בבן גוריון (ואם רוצים ללמוד בבן גוריון היא מחליפה את הציוני בגרות לחלוטין) בשנה שעברה והשנה אני מתחיל הנדסת מערכות תקשורת ככה שלשפר בגרויות זה בהחלט אפשרי וגם לא יותר מדי זמן.

נ.ב

גול זה באמת אחלה אתר ללמוד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הציונים/בגרויות:

אני יכול להגיד לך שתעודת הבגרות שלי לא הייתה משהו (4 יחידות מתמטיקה בציון נמוך, בלי פיזיקה).

ממוצע הבגרויות שלי היה 91 אחרי הבונוסים של האוניברסיטה.

עשיתי מכינה להנדסה בבן גוריון (ואם רוצים ללמוד בבן גוריון היא מחליפה את הציוני בגרות לחלוטין) בשנה שעברה והשנה אני מתחיל הנדסת מערכות תקשורת ככה שלשפר בגרויות זה בהחלט אפשרי וגם לא יותר מדי זמן.

נ.ב

גול זה באמת אחלה אתר ללמוד ממנו.

לדעתך הרמה במכינה להנדסה היא רמה סבירה לאנשים עם חוסר ידע מוחלט בפיזיקה, ומתמטיקה ברמה סבירה של 4 יח"ל? יש אפשרות בכלל להוציא ציונים מספקים כבן אדם שכזה? רמת הלימוד, לפי מה שהבנתי, היא אוניברסיטאית לכל דבר, מה שדי מרתיע ומטה אותך יותר לכיוון של השלמת פיזיקה\מתמטיקה באופן פרטי. זה שווה בכלל את ה-18 אש"ח בהתחשב באלטרנטיבות?

אם אפשר לדעת, מה אחוז הנושרים מהמכינה שעשית ומה אחוז ה"מרוצים" (כאלו שקיבלו ציונים בהתאם לציפיות\גבוה מהן)?

תודה! כמו שאפשר להבין, אני פשוט גם מתעניין במכינה להנדסה עקב חוסר בגרות בפיזיקה ויח"ל במתמטיקה. מסלול ה"הנדסה שנה א'" בקמפוס באילת של בן גוריון גם מעניין, אבל ראיתי המון תגובות נורא שליליות לגביו ואפס מרוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתך הרמה במכינה להנדסה היא רמה סבירה לאנשים עם חוסר ידע מוחלט בפיזיקה, ומתמטיקה ברמה סבירה של 4 יח"ל? יש אפשרות בכלל להוציא ציונים מספקים כבן אדם שכזה? רמת הלימוד, לפי מה שהבנתי, היא אוניברסיטאית לכל דבר, מה שדי מרתיע ומטה אותך יותר לכיוון של השלמת פיזיקה\מתמטיקה באופן פרטי. זה שווה בכלל את ה-18 אש"ח בהתחשב באלטרנטיבות?

אם אפשר לדעת, מה אחוז הנושרים מהמכינה שעשית ומה אחוז ה"מרוצים" (כאלו שקיבלו ציונים בהתאם לציפיות\גבוה מהן)?

תודה! כמו שאפשר להבין, אני פשוט גם מתעניין במכינה להנדסה עקב חוסר בגרות בפיזיקה ויח"ל במתמטיקה. מסלול ה"הנדסה שנה א'" בקמפוס באילת של בן גוריון גם מעניין, אבל ראיתי המון תגובות נורא שליליות לגביו ואפס מרוצים.

אני הייתי בדיוק במצב שלך- 4 יחידות מתמטיקה ללא פיזיקה וממוצע בגרויות שאינו מספיק למקצועות ההנדסה בבן גוריון (רציתי ספציפית ללכת לבן גוריון מתוך בחירה אישית).

המכינה אינטנסיבית (יותר שעות שבועיות משנה א' למשל) אבל אני יכול להגיד לך שמי שנכנס לראש של לימודים, השקיע ולא זרק כל השנה קיבל ציונים טובים והשיג את מה שרצה.

המכינה טוענת ש80% מכלל התלמידים מתקבלים למקצועות ההנדסה (לאו דווקא לאלו שהיו אצלם בעדיפות ראשונה), מהכיתה שלי (35 סטודנטים בערך) היו במצטבר עשרה שהחליטו לוותר על הנדסה או ללכת למכללה או סוג אחר של וויתור אני לא יכול לדבר על כיתות אחרות כי אין לי מושג.

לגבי עלות מול תועלת- בחוץ להשלים פיזיקה ומתמטיקה 5 יחידות עולה קצת פחות (ביואל גבע) אבל שים לב שהמכינה מלבד להוסיף לך לתעודת בגרות את המקצועות גם יכולה להחליף לחחלוטין את הבגרויות (למשל אצלי שאר הבגרויות היו בציון רק מעט מעל הממוצע) ולכן זו הייתה האופציה העדיפה מבחינתי, מה גם שהמכינה כשמה כן היא מכינה לאוניברסיטה- יש מרצים יש מתרגלים ורמת הלימוד יותר גבוהה במקצת.

לגבי תוכנית אפיק מעבר של מכללת ספיר והמסלול בקמפוס אילת והאוניברסיטה הפתוחה- יש צורך לסיים את השנה בציון גבוהה מאוד על מנת להמשיך ואם אתה לא מצליח אז אתה נשאר קרח, מספר האנשים בתוכנית שמצליחים להיכנס כך לאוניברסיטה הוא מאוד נמוך ולכן זו לא אופציה טובה לפחות לפי דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...