פס לדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פס לדים

whylikethis

Recommended Posts

שלום, אני יודע ששאלו שאלות דומות בעבר אפילו ב2 עמודים האחרונים.. אבל לצערי יש לי מספר שאלות שעדיין לא הבנתי..

חייב לציין שהידע שלי בחשמל הוא מינימלי אבל לא אפסי

אני רוצה לקנות פס לדים ולעשות ממנו כרגע 2 דברים.. (בדקתי ונראה לי פס של אור חם 5050 מוגן מים יהיה טוב)

1. אני רוצה לקחת פס של בערך 20 לדים (סתם אני זורק) ולהדביק אותו מתחת למסך מחשב עם כפתור on/off

איזה ספק כוח צריך בשביל פס כזה מינימלי? האם אני יכול לחבר את זה למחשב עם כבל או שחייב חיבור רגיל לחשמל?

2. יש לי ארונית חיצונית עם שלושה מדפים.. אני רוצה לקחת שלושה פסים של לדים ולחבר את כולם לספק כוח אחד אבל קצת הסתבכתי עם הקונקטורים (על כל מה שראיתי באיביי מופיע מותאם RGB) ושוב עם הספק כוח

הייתי שמח אם תוכלו לתת לי קישורים לכל האביזרים שאני צריך לקנות.. והסבר קצר על הספקי כוח כי באמת שלא הצלחתי להבין את כל העולם הזה..

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר קונקטור מיוחד לדברים האלה. על הפס אמורים להיות סימנים של אפיה ניתן לחתוך אותו, וליידם נקודות לחיבור בהלחמה. אתה מחבר לשים חוטים רגילים

פס הלדים מיועד לעבוד במתח קבוע - בדרך כלל 12V, קיימים גם במתחים אחרים. לכן עליך לחבר אותו לספק כוח שמוציא 12V - או קצת פחות (10.5 - 11.5) אם פס הלדים מודבק במקום שאין לו הולכת חום על מנת לשמור על אורך החיים של הלדים

הזרם של פס הלדים תלוי בסוג ובאורך. אם למשל אתה קונה פס של 2A למטר ובסך הכול יש 1.5 מטר, המערכת שלך תצרוך 3A. ספק ה 12V שלך אמור להיות יכול להוציא 3A או יותר על מנת שיוכל להחזיק אותם

ספקי כוח שנמכרים ב לא תמיד איכותיים ולא תמיד בטיחותיים לשימוש. תצתרך לחפש ספק אמין, ולבדוק אותו טוב כשהוא מגיע אליך לפניי חיבור לחשמל

פס לדים של 5V אם הוא קטן ניתן להפעיל מ USB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התקן, הUSB מוגבל לזרם של 500mA, תלוי בלדים שלך ובפס בדרך כל לד צורך עד 20mA ז"א שדרך הUSB אתה יכול להפעיל מקסימום 25 לדים.

באייבי יש דבר כזה, זה מגיע כבר עם כבל באורך של מטר, גירסת ה50 ס"מ כוללת 15 לדים.

שים לב שהפס הזה מותאם ל5v (שזה המתח שהUSB מספק).

עבור הארונית תוכל לקנות פס לדים של 12v ולחבר אותו לספק מתח. כמובן שבחירת הספק תלוי בכמות הלדים ובסוגם.

גם כאן אתה רוצה לדים בצבע לבן חם ?

כאן מבחינת הזרם מדובר באותו המצב, כל לד צורך בערך 20mA. יש לך בצפיפויות לדים שונות, נניח שתבחר סרט עם 60 לדים למטר נקבל שצריכת הזרם היא:

בערך 1.2A למטר.

מכאן תצטרך לבחור ספק מתח DC שיתן לך 12v ויעמוד בזרם שאתה דורש ממנו (שכמובן תלוי בכמות הלדים).

לדוגמא, עבור סה"כ 5 מטר של לדים תצטרך 1.2*5=6A , כלומר ספק שיכול לספק לפחות 6A כמובן שעדיף לקחת קצת ספייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפסים יכולים לעמוד לדים בהספקים שונים, יש כאלה שעובדים בהרבה יותר מ 20mA. זה תלוי לא רק בלדים עצמם, היצרן של הפ יכול לבחור נגדים שונים וכך לקבוע את הזרם. יצרן הפס אמור לתת לך נתון של צריכת הזרם של הפס ב A/מטר

בפסים של 12V הלדים מחוברים בקבוצות של 3 בטור

בזרמים גדולים בסדר גודל של 6A יש בעיות חדשות :

- המוליכים לאורך הפס לא ממש עבים. אם הוא ארוך כל הזרם שלו אמור לעבור באזור שקרוב להתחלה, אם הזרם גבוה הוא יחמם את המוליכים, יעלה את הטמפ' ויקצר את אורך החיים של הלדים שצמודים אליהם. בפס ארוך רצוי לחתוך אותו לקטעים ולחבר את המתח לכל קטע מכבל ראשי שעובר במקביל לפס

- במקרה של קצר, התנגדות הפס יכולה להיות מספיקה על מנת להגביל את זרם הקצר ל 10-20A ואפילו פחות מזה. ספק של 6A יכול לנסות להמשיך לעבוד בזרמים כאלה, כלומר, אין הגנה במקרה של קצר בפס. תצתרך להגן על הפס על ידיי פיוזים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...