בעיה עם סרטי FULL HD - לא רצים חלק. - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם סרטי FULL HD - לא רצים חלק.

yairbergel

Recommended Posts

הכונן הוא כנראה 5400RPM

הכונן לא מספיק לקרוא את כל המידע, כי זה סרט כבד. הנה הסבר:

סרט של 90 דקות ששוקל 30 ג'יגה, זה 300 מגה לדקה.

300 מגה לדקה זה 5 מגה לשנייה. תמצא לי כונן שלא מצליח לעמוד בקצב הזה. :)

זה לא הסבר הגיוני.

יש סרטי HD למיניהם או באיכות בלו ריי שגם אני צפיתי בהם והם מקרטעים בVLC, הפתרון שלי עזק היה להחליף קודקים.

עבדתי לפי המדריך הזה: http://www.logichaos.com/joomla/guides/35-text-guides/91-how-to-configure-media-player-classic-and-coreavc.html

CoreAVC אכן יעיל מאוד, אבל מחשב מודרני אמור להסתדר גם בלעדיו. למרות זאת שווה לנסות.

לפי המפרט יש לו . אם הוא על כשהוא רואה את הסרט, זה גם יכול לגרום לקרטועים (כי המעבד לא מגיע למהירות המלאה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שזה לא נראה במחשבה ראשונה, קובץ עם bitrate גבוה יותר צורך יותר מעבד גם באותה הרזולוציה. תחשוב על זה שלא רק צריך לקרוא מהדיסק 5 מגה לדקה, גם המקודד צריך לפענח 5 מגה לדקה, וזה לא בהכרח פשוט כמו שזה נראה. אז כן, בהחלט יכול להיות שהמעבד לא מספיק חזק כדי להתמודד עם הוידאו הזה.

פתרון אפשרי יהיה לאפשר פענוח בהאצת חומרה (DXVA וכו'), אבל יש לקחת בחשבון שהוא לא עובד עם כל סוגי הקבצים (10bit למשל).

CoreAVC אכן יעיל מאוד, אבל מחשב מודרני אמור להסתדר גם בלעדיו. למרות זאת שווה לנסות.

CoreAVC הפסיק להתעדכן לפני שנים, ובזמן שעבר הספיקו לשפר מאד את ffmpeg (שבו משתמשים גם ורוב הנגנים עם קודקים מובנים). כיום אין ממש ייתרון לCoreAVC מבחינת ביצועים (למעט מחשבים ישנים נטולי סטי פקודות מודרניים כמו SSE2 ומעלה).

יתרה מזאת, בזמן שעבר נוספו למקודדים כל מיני אופציות חדשות שCoreAVC לא תומך בהן (כי הוא לא מתעדכן), ולכן יש סיכוי סביר לארטיפקטים בחלק מקבצי הוידאו.

מי שכן מדווח שCoreAVC עזר לו, הסיבה פשוטה, והיא שהוא יודע להשתמש בהאצת חומרה כנ"ל. אבל אין בו צורך לשם כך - במילא אפשר להגדיר כמעט כל נגן שישתמש בהאצת חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן, בהחלט יכול להיות שהמעבד לא מספיק חזק כדי להתמודד עם הוידאו הזה.
אכן כן. מה שלא הגיוני זה שהדיסק לא מצליח.
מי שכן מדווח שCoreAVC עזר לו, הסיבה פשוטה, והיא שהוא יודע להשתמש בהאצת חומרה כנ"ל. אבל אין בו צורך לשם כך - במילא אפשר להגדיר כמעט כל נגן שישתמש בהאצת חומרה.
תודה על העדכון. האמת היא שבהחלט לא התעדכנתי במצב העניינים בשנים האחרונות, והניסיון החיובי שלי עם CoreAVC היה לפני כמה שנים על מחשב 4 HT. באותו זמן, האלטרנטיבה הייתה libavcodec שהגיע עם ffdshow, והוא לא היה multithreaded (זה היה לפני ffmpeg-mt). אז בנוסף ליעילות של האלגוריתם עצמו, CoreAVC גם ידע יותר טוב לנצל את הHyperthreading והצליח להריץ על אותו מחשב ענתיקה כמה סרטי FHD שלא רצו אחרת.

זה טוב לדעת שאין יתרון ממשי לCoreAVC בימינו. כאמור, מחשבים מודרניים מתמודדים היטב עם FHD עם המפענחים הסטנדרטיים, אז לא הייתה לי סיבה מיוחדת לחפור בזה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...