פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10

Pure-Gold

Recommended Posts

זה בהחלט אפשרי וגם לא כל כך נוראי לביצוע, לי אמנם אין ידע מפורט כיצד לעשות את זה , אבל כמה קורסים שעברתי במדעי המחשב אולי יאפשרו לי לסייע לך.

המלצה נוספת שלי- מבחינת נוחות הביצוע - הרבה יותר פשוט לבצע את זה באמצעות חיבור מאשר חיבור PCI, שהוא יותר בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עזוב את כל הסיבוך של לבנות כזה דבר (שעדיין לא קיים בשום מקום)

תחשוב על כזה דבר

כשאתה מפעיל את המחשב והוינדוס עדיין לא עלה ולכן גם התוכנה שלך לא עלתה מה יקרה למאוררים בינתיים...

לא נראה לי שהמחשב שלך ישרוד יותר מידי זמן בלי מאוררים.

אפשר למצוא לזה פיתרון אבל זה מסבך את העסק פי 1000

לכתוב לכזה דבר דריבר אני יכול, אבל בשביל זה אני צריך מישהו שירכיב את זה ויתעד בדיוק את הפקודות שהכרטיס הזה מוכן לקבל (לפי הציפים שהוא שם עליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את כל הסיבוך של לבנות כזה דבר (שעדיין לא קיים בשום מקום)

תחשוב על כזה דבר

כשאתה מפעיל את המחשב והוינדוס עדיין לא עלה ולכן גם התוכנה שלך לא עלתה מה יקרה למאוררים בינתיים...

לא נראה לי שהמחשב שלך ישרוד יותר מידי זמן בלי מאוררים.

אפשר למצוא לזה פיתרון אבל זה מסבך את העסק פי 1000

לכתוב לכזה דבר דריבר אני יכול, אבל בשביל זה אני צריך מישהו שירכיב את זה ויתעד בדיוק את הפקודות שהכרטיס הזה מוכן לקבל (לפי הציפים שהוא שם עליו)

למען האמת זה לא כל כך מסובך, בונים מתג יחיד שמקבל סיבית מהמערכת (שאנחנו מסוגלים לחזות אותה כאשר התוכנה לא פועלת) ומנתק או מחבר את המאוררים בחיבור ישיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיותר לגמרי ליצור מכשיר כזה שישב על באס PCI. סתם מסובך ומייקר את הפיתרון, שלא לדבר על הסיוט של תכנון כרטיס כזה.

עדיף לעבוד על באס סריאלי כמו .

בכל מקרה, בטח תרצה לחבר לדבר הזה 4 מאווררים לפחות, תחשוב על כל המולקסים שיצטרכו להיות שם מסביב בצורה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו חיצוני בזמן שהמאווררים בפנים? :\ כלומר - כבלים שיוצאים ונכנסים מהמארז - לא מתאים... חוצמזה שה- מספק 5V ככה שצריך גם להוציא החוצה כבל מולקס מהספק או להשתמש בספק חיצוני...

בכל אופן, אני לא מבין את הצורך לבנות מוצר שכזה... פתרון מבוסס חומרה בלבד הוא הרבה יותר טוב - וכאלה מוצרים כבר קיימים בשוק.

למה הוא יותר טוב? מהסיבה הפשוטה שהמערכת שליטה לא תלויה בתוכנה שתלויה בדריברים שתלויים במערכת הפעלה :P

מערכת מבוססת חומרה בלבד עובדת תמיד מרגע הפעלת המחשב.

אם זה בשביל הנסיון והכיף שבעניין - מה טוב וכן ירבו פרוייקטים כאלו :)

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני טעינת מערכת ההפעלה יציאות החשמל למאווררים יהיה על מקסימום מתח קרי 12 וולט.

ספק המתח ישמש כ"מגבר" כמו שיש בכרטיסי הרדאון חיבור חשמל כמו של כונן דיסקטים.

יצירתיות זה שם המשחק.

עריכה:

אם יותר קל לעשות משהו שיעבוד עם אל תשכחו שניתן לחבר את זה ישירות ללוח האם ללא צורך להוציא

חוטים מהמארז.

USB.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס כזה יהיה מאוד חביב, תשים שם חיבור לשישה מאווררים, שתי קטודות ושלושה חישניי חום וזה יהיה בהחלט שימושי. תוכל להוסיף ככה בקרת קול לקטודות וכו.

עוד דברים קטנים שיכולים להיות חביבים זה חיבור לחיישן אינפרה אדום לשלט ואולי אפילו חיבור של 16 פינים לצג LCD :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות זאת בצורה כזאת:

יענו כל אחד יתרום נגיד קצת כסף ואז יהיה מספיק כסף ויהיה את החברה שממש יבנו הכל....

עכשיו הקטע הוא שנגיד שכולנו זה הצלחה שלנו כאילו גם מי שתרם או עזר בכל צורה שהיא וגם מי שבנה

אבל אם מרוויחים כסף לדעתי גם אלו שתרו צריכים לקבל קצת ממנו.

אפשר לעשות כזה כרטיס או משהו חלומי כזה אתם יודעים כרטיס או משהו שיעשה הכל פשוט הכל במחשב אתם יודעים כל הקטודות והמאווררים וזה אבל חיבורים כמעט לכל המודים שיש כמו שהציאו לLCD וזה הכרטיס החלומי למודר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת זה לא כל כך מסובך, בונים מתג יחיד שמקבל סיבית מהמערכת (שאנחנו מסוגלים לחזות אותה כאשר התוכנה לא פועלת) ומנתק או מחבר את המאוררים בחיבור ישיר.

אפשר לשכלל את זה עוד יותר ועם Digital to Analog לווסת מתחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...