המסך המשני מקבל גוון ירקרק. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המסך המשני מקבל גוון ירקרק.

איסתרא בלגינא

Recommended Posts

לפני כמה שנים קניתי מסך חדש. חיברתי אותו כמסך הראשי והשארתי את הישן כמסך המשני. שמתי לב לתופעה משונה: המסך המשני קיבל גוון ירקרק יחסית לראשי. חשבתי שזה כיול לא נכון או אולי המסך הישן מפגין את גילו או אולי זה היה ככה כל הזמן ורק עכשיו, כשהוא צמוד למסך חדש, אני רואה את זה.

אבל עכשיו קניתי מסך חדש, המסך הישן-ישן הלך למחסן והמסך החדש-ישן הפך מהמסך הראשי למשני - וקיבל גוון ירקרק! מה לעז...?

בדקתי את הגדרות המסך הישן, שום דבר לא השתנה. אני לא יכול להיפטר מהירקרקות. אפילו אם אני מוריד את רמת הירוק למינימום, המסך עדיין ירוק מידי!

ניסיתי שני כבלי DVI, שתי יציאות DVI על כרטיס המסך, עדכנתי את הדרייבר של הכרטיס לגרסה עדכנית (שנה שלא עשיתי את זה), שום דבר לא משתנה. מה זה יכול להיות?

Windows 7 x64, כרטיס המסך הוא ATI 5850.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי בין הכבלים: החדש-חדש קיבל את ה- DVI של החדש-ישן, החדש-ישן קיבל את ה- DP של החדש-חדש. ועכשיו הישן (אפשר כבר לקצר, לא?) מאראה צבעים כמו שצריך והחדש קיבל גוון ירקרק...

אז זה לא המסכים ולא המיקום. כבל? לא סביר, במקור השתמשתי באותו DVI ואז הצבעים היו תקינים וכאמור החלפתי אותו לצורך הבדיקה. יציאה בכרטיס המסך גם לא סבירה, הרי ניסיתי שתי יציאות DVI שונות.

אני חושד כרגע בכרטיס המסך עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה אם אתה מחליף במערכת ההפעלה איזה מסך מוגדר כראשי ואיזה כמשני (בלי לגעת במסכים או בכבלים)?

מה קורה אם המסכים מוגדרים למצב שכפול ולא הרחבה (רואים אותו דבר בשניהם)?

האם בדקת את הגדרות הצבע של וינדוס (ניהול צבע וכו'), ושל הדרייבר? כשהתקנת דרייבר חדש, האם איפסת הגדרות?

נסה להסיר את הדרייבר לגמרי, איך זה נראה אז?

נסה להפעיל live-cd כלשהו (נניח אובונטו), האם שם נראה תקין?

משהו שלא טרחת לציין: מה הדגם של המסכים עצמם?

מחיפוש פשוט בגוגל, יש הרבה דיווחים על בעיה דומה, שלא מוגבלים לדגם כרטיס מסך ספציפי. לא מצאתי מישהו מהם שהגיע לפיתרון. דוגמה:

http://www.tomshardware.com/answers/id-1747026/dual-monitor-problem-2nd-monitor-screen-green.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, גם אני גיגלתי. זה קורה עם ATI ועם , מאשימים בזה את הכרטיס, לוח האם, הגדרות, כבלים, זה קורה עם סוגים שונים של כבילה והגוון לא חייב להיות ירקרק. לא ממש עוזר...

בכל מקרה, שוב, ניסיתי שני כבלי DVI שונים, הראשון עבד בלי בעיות במשך כמה שנים והשני חדש לחלוטין. הבעיה קיימת גם במצב שכפול. כשהסרתי את הדרייבר הישן כדי להתקין את החדש, כלומר עבדתי במשך כמה דקות עם הדרייבר הדיפולטי של , המסך המשני עדיין היה ירקרק. אני יכול לחפור ולמצוא את דגמי המסכים, אבל אני לא רואה איך זה רלוונטי - כל שלושת המסכים, משלושה דגמים ונשי יצרנים שונים, מקבלים גוון ירקרק כשהם המסך המשני. המסך הישן מוגדר עם דרייבר (עאלק דרייבר, כולה קובץ הגדרות) ופרופיל ניהול צבע, החדש עדיין בלי ומזוהה רק כפלאג אנד פלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה אם אתה שם שכפול מהמסך הראשי (שהוא התקין) למסך המשני (שבו יש את הגוון הירוק)?

מה קורה אם אתה הופך את המשני (שבו הגוון הירוק) לראשי אבל בלי להחליף את המקומות שלהם בכרטיס המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא שוב. זה כבל DVI. אם זה היה VGA אז החשוד המיידי היה הכבל/מתאם, אבל DVI פשוט לא עובד ככה.

יש לך לדעתי טעות מסוימת - לא כל DVI נבראו שווים. יש DVIA שהוא אנלוגי למהדרין ובו יכולים להיות בדיוק אותן תופעות כמו עם VGA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך לדעתי טעות מסוימת - לא כל DVI נבראו שווים. יש DVIA שהוא אנלוגי למהדרין ובו יכולים להיות בדיוק אותן תופעות כמו עם VGA

כמובן, רק שבשביל זה צריך מסך שיוכל לקבל DVI-A, ואלה נדירים כמו שלג בקיץ. קצת קשה להאמין שכל שלושת המסכים שלו (דגמים שונים, משני יצרנים שונים, ובכולם שוחזרה הבעיה) תומכים בזה.

מה הקשר....

דווקא מנסיון שלי רוב הפעמים שכבלים עשו לי בעיות הם היו DVI ולא VGA

בעיות - כן בהחלט, אבל מתבטאות באופן אחר. אבל בעיה כזו (שינוי צבע של המסך כולו) אופיינית לחיבורי VGA. אני פשוט לא רואה איך כבל DVI תקול יכול לגרום לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...