USB TO SATA - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

USB TO SATA

L1ron

Recommended Posts

שלום,הזמנתי את המתאם הזה באיזה 3 דולר מאיזה אתר ,אחרי שחיפשתי אחר מתאם USB TO SATA.

יש לי כונן 3.5" ,ורציתי להעביר תכנים ממנו ללפטופ.

ככה נראה המתאם:

https://imagizer.imageshack.us/v2/279x373q90/537/f909f2.jpg

יש את הכניסות משתי הצדדים ,ויש את הכניסה מלפנים.

אני פתחתי את המארז של המחשב הנייח שלי ,ועדיין לא הצלחתי להבין איך לחבר אותו .

ככה נראה הכונן שלי :

https://imagizer.imageshack.us/v2/279x373q90/661/5633c7.jpg

מה בעצם אני עושה ? לאיפה אני מחבר את החיבור לכניסה הפנימית ,והכניסה הצדדית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל אות הצטיינות על צילום גרועות ולא ברורות שאי-אפשר להבין מהן כלום.

:xyxthumbs:

מתאמים כאלה מחברים בד"כ עם כבל SATA לדיסק וכבל למחשב. דיסק "3.5 צריך גם חשמל שאותו צריך לחבר בנפרד (או מספק של מחשב עובד) או עם מתאם מולקס/SATA לשקע.

למה אתה מסתבך ככה? המחשב הנייח לא עובד? אי-אפשר פשוט להעביר ברשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל אות הצטיינות על צילום גרועות ולא ברורות שאי-אפשר להבין מהן כלום.

:xyxthumbs:

מתאמים כאלה מחברים בד"כ עם כבל SATA לדיסק וכבל למחשב. דיסק "3.5 צריך גם חשמל שאותו צריך לחבר בנפרד (או מספק של מחשב עובד) או עם מתאם מולקס/SATA לשקע.

למה אתה מסתבך ככה? המחשב הנייח לא עובד? אי-אפשר פשוט להעביר ברשת?

שלום ותודה.

המחשב הנייח לא עובד.

את כבל הSATA אני צריך לחבר לכניסה הפנימית שבמתאם שלי ,אבל מה עם הכניסה הצדדית ,לאן היא הולכת ? כי ניסיתי לחבר לSATA וזה לא עובד.

ואין לי איך לחבר למולקס כי הנייח לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כונן "2.5 צריך חיבור חשמל בשימוש עם המתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצלם נורמליות של הכבל או שתשים קישור של המכירה שלו...

מהתמונה אי אפשר להבין כלום.

וברור לך שגם תהיה חייב לחבר אותו לחשמל נכון? הכי טריוויאלי ופשוט זה לחבר לחשמל של מחשב נייח פועל,

אני לא מכיר אבל אני יכול לשער שבטח יש עוד כל מני קומבינות שאפשר לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כבל הSATA אני צריך לחבר לכניסה הפנימית שבמתאם שלי ,אבל מה עם הכניסה הצדדית ,לאן היא הולכת ? כי ניסיתי לחבר לSATA וזה לא עובד.
כאמור, תצלם פחות גרועות (ריבונו של עולם, הסתכלת בעצמך במה שהעלית? אתה יכול להבין מזה משהו?) ואז אולי אפשר יהיה לענות.

הימור שלי - לא צריך לחבר אותה לשום מקום. זה מתאם שמתאים גם לIDE לגם לSATA, ואתה כנראה מדבר על חיבור הIDE.

גם כונן "2.5 צריך חיבור חשמל בשימוש עם המתאם.

אכן, אבל לפעמים אפשר לספק מתח מUSB נוסף או אפילו ישירות מהUSB המקורי. ב"3.5 צריכים גם 12V, אז זה בוודאות לא אפשרי.

אז איך בכל זאת אני יחבר את הכונן שלי לחשמל ?יש בכבל שקניתי אופציה כזאת?

הספק של המחשב הנייח נדלק? כל עוד הספק עצמו עובד זה כל מה שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, תצלם תמונות פחות גרועות (ריבונו של עולם, הסתכלת בעצמך במה שהעלית? אתה יכול להבין מזה משהו?) ואז אולי אפשר יהיה לענות.

הימור שלי - לא צריך לחבר אותה לשום מקום. זה מתאם שמתאים גם לIDE לגם לSATA, ואתה כנראה מדבר על חיבור הIDE.

אכן, אבל לפעמים אפשר לספק מתח מUSB נוסף או אפילו ישירות מהUSB המקורי. ב"3.5 צריכים גם 12V, אז זה בוודאות לא אפשרי.

הספק של המחשב הנייח נדלק? כל עוד הספק עצמו עובד זה כל מה שאתה צריך.

וואו אני כל כך מעריך את התגובות של כולכם ,ממש תודה רבה !

אז הינה תמונה איכותית :

http://www.miniinthebox.com/usb-2-0-to-ide-sata-2-5-3-5-hard-drive-converter-cable_p1407630.html?litb_from=sysmail

בקשר לשאלה עם הספק - הבעיה עם המחשב הנייח ,שהוא נדלק ונכבה אחרי 10 שניות ,ושוב נדלק וכן הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמו שאמרתי - אלה חיבורי IDE שאתה לא צריך.

לגבי המחשב - אם אתה מנתק את הכל מהלוח, ומשאיר רק את חיבור ה24PIN של הספק - המחשב נדלק ונשאר דולק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה ,ניתקתי הכל חוץ מ2 כבלים ,ה24PIN ,שזה -זה ,נכון ?

https://imagizer.imageshack.us/v2/279x373q90/661/98ef75.jpg

ואישרתי עוד כבל שפחדתי לנתק ,שהוא מעל הקירור , https://imagizer.imageshack.us/v2/499x373q90/903/a6d7eb.jpg

והמחשב לא נדלק .

אני פשוט כבר כל כך הרבה שנים לא התעסקתי עם הכבלים ,שאני לא זוכר מזה כל כבל .

בכל מקרה ,השארתי רק את שתיהם והמחשב לא נדלק .

והמתאם TO SATA / IDE שקניתי ,מצריך חיבור לחשמל אני מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לומר לא לנתק את כפתור ההפעלה. אם ניתקת אותו, מן הסתם המחשב לא יידלק.

הדרך הכי פשוטה להשיג חשמל לכונן קשיח היא באמצעות ספק מחשב שדולק. הדרך הכי פשוטה להדליק ספק היא באמצעות מחשב. לכן אני מציע לך להתעסק עם זה. אם תצליח להגיע למצב שבו הספק נדלק ונשאר דולק, אפילו שהמחשב לא עולה - זה כל מה שצריך.

אפשר להדליק ספק גם בלי שיהיה מחובר אליו , באמצעות קיצור החוט הירוק ב24PIN לאחד מהשחורים, אבל זה יותר מורכב כי זה דורש הכנה של חוט כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לומר לא לנתק את כפתור ההפעלה. אם ניתקת אותו, מן הסתם המחשב לא יידלק.

הדרך הכי פשוטה להשיג חשמל לכונן קשיח היא באמצעות ספק מחשב שדולק. הדרך הכי פשוטה להדליק ספק היא באמצעות מחשב. לכן אני מציע לך להתעסק עם זה. אם תצליח להגיע למצב שבו הספק נדלק ונשאר דולק, אפילו שהמחשב לא עולה - זה כל מה שצריך.

אפשר להדליק ספק גם בלי שיהיה מחובר אליו , באמצעות קיצור החוט הירוק ב24PIN לאחד מהשחורים, אבל זה יותר מורכב כי זה דורש הכנה של חוט כזה.

הייתה בעיה עם המחשב עוד לפני זה,שהוא היה נדלק ונכבה.

תוכל להסביר לי איזה מהכבלים הוא לכפתור הפעלה ,ולאן לחבר אותו ?לאיזה צד הכוונה כי יש איזה מקום בלמטה של הלוח אם,שניתקתי כמה חיבורים,ואני רוצה לדעת איזה כבל,ואם לימין או שמאל.

והכבל שהשארתי למעלה (מעל המעבד) ,לנתק אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה להסביר לך ביתר פירוט לדיסק הקשיח מחוברים כעת שני כבלים. אחד בצבע תחול (לפי אחת התמונות שהעלת) הוא כבל ה- SATA, יש לנתק אותו בקצה המתחבר ללוח האם ולחבר אותו לרכיב שקנית. כבל אחר שקצהו שחור ומורכב מ-4 כבלים בצבעים צהוב + 2 שחורים + אדום השאר אותו מחובר לדיסק הקשיח. הוצא מלוח האם את חיבור 24 הפינים שמגיע מספק הכוח. לפני אתה מקצר את החוט הירוק עליו עם כבל שחור נתק את ספק הכוח מרשת החשמל. לאחר שתקצר את הפינים הנכונים - העזר בתמונה שאני מצרף - חבר את ספק הכוח לחשמל וודא שהוא התחיל לפעול. אם ספק הכוח פועל גם הדיסק הקשיח התחיל לעבוד. חבר את כבל ה- של ההתקן שקנית למחשב הנייד ובדוק אם הדיסק הוכר במערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה להסביר לך ביתר פירוט לדיסק הקשיח מחוברים כעת שני כבלים. אחד בצבע תחול (לפי אחת התמונות שהעלת) הוא כבל ה- SATA, יש לנתק אותו בקצה המתחבר ללוח האם ולחבר אותו לרכיב שקנית. כבל אחר שקצהו שחור ומורכב מ-4 כבלים בצבעים צהוב + 2 שחורים + אדום השאר אותו מחובר לדיסק הקשיח. הוצא מלוח האם את חיבור 24 הפינים שמגיע מספק הכוח. לפני אתה מקצר את החוט הירוק עליו עם כבל שחור נתק את ספק הכוח מרשת החשמל. לאחר שתקצר את הפינים הנכונים - העזר בתמונה שאני מצרף - חבר את ספק הכוח לחשמל וודא שהוא התחיל לפעול. אם ספק הכוח פועל גם הדיסק הקשיח התחיל לעבוד. חבר את כבל ה- של ההתקן שקנית למחשב הנייד ובדוק אם הדיסק הוכר במערכת ההפעלה.

שלום ותודה רבה.

האם הפעולה הזאת היא בטוחה ? כי אני חס וחלילה לא רוצה שילך לי הספק כוח ,בגלל שאני חסר ניסיון.

אני בעצם לפי התמונה לוקח כמו סיכה ומחבר אותה לחור הרביעי והחמישי מלמטה?

ומה אחרי זה ,לאן אני מחבר את כבל ה24PIN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעולה הזו נועדה לאפשר הפעלה של ספק הכוח כשהכבל לא מחובר לשום דבר. מספיק שספק הכוח מחובר לחשמל והמתג שלו (אם יש) מופעל - הוא יידלק.

חשוב להבין שכשמקצרים ככה עם סיכת ביטחון - בסיכה עובר זרם. אולי לא גבוה, אבל בכל זאת מומלץ לעטוף את החלק החשוף של הסיכה בחומר מבודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...