בעיית מהירות לאחר הגדרת WDS בין שני נתבים של D-LINK - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית מהירות לאחר הגדרת WDS בין שני נתבים של D-LINK

xena

Recommended Posts

חיברתי שני נתבי בזק של D-LINK: 2650U, 2760U.

ה 2650 הוא המאריך לנתב הראשי.

הצלחתי ליצור מצב בו יש לי שתי רשתות באוויר ואני מחבר למתאימה לי לפי המרחק.

יש לי 15 מגה בבית, והבעיה היא שמהנתב הראשי אני מצליח להגיע בבדיקת המהירות של ל 15 ברשת האלחוטית, ואילו ב Repeater אני מצליח להגיע רק ל 1.5 הורדה. כלומר ממש 10% מהירות.

עד כמה שאני יודע הנתב השני אינו תומך ב n (לא יודע אם זה קשור).

מהו הגורם לכך ומה אפשר לעשות?

כי מבחינת כיסוי, הצלחתי לכסות יפה את כל הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הנתבים מחוברים קווית או שהם מחוברים אלחוטית?

בעצם לפי הכותרת אני מניח שהחיבור בניהם מה שמוביל אותי למסקנה שהמקטע האלחוטי בין הנתבים חלש ולכן הוא מהווה צוואר בקבוק של 1.5 מגה.

תנסה לשפר את המיקום של הנתבים כדי שהלינק בניהם יהיה יותר איכותי.

יש כלל אצבע שאומר שהמיקום של הרפיטר יהיה בטווח של לפחות 50% קליטה של הנתב הראשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור .

לא ברור לי היכן לשנות את "מצב הרשת". איך זה נקרא בהגדרות של DLINK?

שלומי, הנה עוד פרטים ובדיקות שביצעתי:

כשהנתבים ממש קרובים, החדש נותן 15 ואילו הישן נותן 2.5. כלומר כבר במצב הזה אני מקבל רק 2.5. עכשיו, ככל שאני מרחיק את המודם הישן מהחדש, המהירות אכן יורדת, עד ל 1.5, אם אני ממקם אותו היכן שאני צריך (כמו שאמרתי).

אם יכולתי להגביר את האות ההתחלתית ביניהם, שה 2.5 יהיה נאמר, 7, אני מניח שה 1.5 גם הוא יגדל בהתאם.

יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאריך אנטנה לא רלוונטי כי גם כשהוא קירב מאד את שני המכשירים עדיין הוא קיבל 2.5 מגה.

תנסה אולי לשנות את התדרים של שני הנתבים, זה פתרון שהוא יותר ניחוש מושכל ופחות כאבחנה מדוייקת.

תבדוק אולי שאין הגבלת מהירות בנתב שמשמש כרפיטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאריך אנטנה לא רלוונטי כי גם כשהוא קירב מאד את שני המכשירים עדיין הוא קיבל 2.5 מגה.

תנסה אולי לשנות את התדרים של שני הנתבים, זה פתרון שהוא יותר ניחוש מושכל ופחות כאבחנה מדוייקת.

תבדוק אולי שאין הגבלת מהירות בנתב שמשמש כרפיטר.

תודה. אנסה את כל ההצעות שלכם. על המאריך חשבתי בכדי לפתור את נפילת המהירות כשמרחיקים בין הנתבים.

מהם הערכים האפשריים לתדרים? (כדי שאדע מה לחפש בהגדרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את הראוטרים בכבל וקיבלתי את אותה מהירות בשניהם - 15 מגה ביט לשנייה.

כאמור, בחיבור , הראוטר המרוחק נותן 2.5 מגה ביט לשנייה.

עוד תופעה לא ברורה: כשיש תקשורת בין הראוטרים, מחשב המחובר לראוטר הראש בכבל מקרטע מאוד באינטרנט שלו. אתרים בקושי נפתחים אם בכלל. כשאני מכבה את הראוטר המרוחק, האינטרנט חוזר לעצמו באותו מחשב.

מוכר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. כלומר, אם ארכוש ראוטר אחר, זה יעלה את המהירות לאזור 7?

אשמח להמצלה (TPLINK 1043?)

אגב, האם כדאי לנסות להחליף בניהם? שה 2650 יהיה הראשי, ואילו ה 2760 יהיה הריפטר?

אגב, הנה ההגדרות המתקדמות. תראו אם אתם רואים שם משהו מיוחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הנה עדכון בנושא: הצלחתי לגרום לרפיטר לתת מהירות של 8Mbps, אבל מה? כשאני ממקם שוב את הרפיטר בדיוק במקום שמוקם קודם לכן (בקומה העליונה) הוא מצליח להתחבר לרשת אך לא נותן (Limited). כאילו שבשינוי שביצעתי הצלחתי להגדיל מהירות אך לצמצם טווח.

נשמע הגיוני?

הנה התמונה מההגדרות החדשות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון לחבר אותם אלחוטית קסם לי אך אני רואה שזה נתקע כל פעם. הצלחתי להגיע גם ל 10Mbps ברפיטר אבל שוב הטווח מצטמצם.

אלך לכיוון של כבל ביניהם וזהו.

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...