האם כדאי לקנות את הדיסק הבא Seagate Desktop SSHD ST2000DX001 - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקנות את הדיסק הבא Seagate Desktop SSHD ST2000DX001

aviaderi

Recommended Posts

בתקציב של 750 שקל אתה כבר יכול להגיע לאחלה SSD

יש לך HDD ב390 (2TB)

פלוס SSD כזה

http://ksp.co.il/?uin=18850

שזה עוד 360 שקל.

ביחד יוצא 750

הM500 כבר לא רלוונטי.

יצא דגם חדש ועדיף שעולה אותו הדבר ואפילו פחות.

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT128MX100SSD1

דגם ה250GB סופר משתלם.

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT256MX100SSD1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות

יש לי SSD של M4 נפח 128

מערכת הפעלה אופיס ואפילו כמה משחקים אני אולי מגיע ל-50 אחוז תפוסה - מבחינתי השיקול היחידי שרלוונטי לדיסקים של 256 זה שאולי הם טיפה יותר מהירים

רובם המוחלט של תומכים אחורה ב-SATA 2 - גם ככה לנצל את רב רוחב הפס של SATA2 זה יותר ממה שכל דיסק מכני יתן לך

לגבי RAID - אינו גיבוי - לא היה ולא יהיה. זה בסה"כ שיטה ליתירות (למעט רמה 0 ) אבל זה ממש לא גיבוי. ורק כדרך אגב - ברמה 1 זה יותר איטי מדיסק בדיד.

אני לא זוכר להעביר שום דבר - פשוט מגדירים את תיקיית ההורדות למיקום על הדיסק המכני ואז לא צריך להביר שום דבר בצורה ידנית (בכל תוכנה שמורידים איתה)

כמו כן לבטל קובץ נמנום (לא סובל את השימוש בו ועם זה ממש מיותר) ולהעביר את קובץ ההחלפה לכונן המכני.

אני גם ממליץ על הדרך לבצע התקנה נקיה ולא לבצע IMAGE של הקיים (ככה להרוויח גם מערכת נקיה)

תקנה ותהנה.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן לבטל קובץ נמנום (לא סובל את השימוש בו ועם זה ממש מיותר) ולהעביר את קובץ ההחלפה לכונן המכני.
אם אין לך שימוש בhibernate, אז כמובן אין סיבה להשאיר את הקובץ, אבל להעביר את הpagefile לדיסק המכאני זה טיפשי. עדיף pagefile קטן (ממילא במערכת עם מספיק אין צורך בגדול, אבל על הSSD. אחרת מאבדים חלק מהותי מהיתרון של הSSD.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק (מעולם לא בדקתי את הפרש המהירות בתסריט כזה) - אני גם ככה לא משתמש בקובץ החלפה (אחד היתרונות של להשתמש ב-16 ג"ב ...)

מאידך gעד כמה שאני יודע עדיף לשים את קובץ ההחלפה על כונן שונה מאשר הכונן שממנו עולה מערכת ההפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שההפרדה של הקובץ החלפה לדיסקים שונים נובעת מהעידן שהיו רק דיסקים מכניים ואז הכתיבה מתבצעת ע"י 2 מחטים שונות ברמת החומרה וככה אתה משיג ביצועים. בעידן של היום - חושב שזה מיותר ואפשר להשאיר את הקובץ החלפה על הSSD כדי שיהיה מהיר יותר.

בכל אופן, בסופו של דבר, החלטתי כרגע לא לקנות דיסק מכני כי יש לי עוד אחד ספייר כמעט לא מנוצל ולהשקיע את כל הכסף בSSD.

קניתי את הדיסק הזה:

http://ksp.co.il/?uin=20109

מה אני צריך לדעת עליו? האם אני צריך להגדיר הגדרות מיוחדות כדי לנצל אותו עד הסוף?

האם בתהליך ההתקנה של מערכת ההפעלה (win7 64bit) צריך להגדי הגדרות מיוחדות?

הגדרות שונות ב-bios?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, כשמדובר בשני דיסקים מכניים, יש יתרון כשקובץ ההחלפה על דיסק שונה. עם זה פחות משנה, כי גם ככה הגישה האקראית שלו מהירה מאוד (להבדיל מדיסק מכאני שבו היא איטית מאוד).

עם זאת, יש בעיה מסוימת לשים את קובץ ההחלפה על דיסק שונה. אם אין קובץ החלפה על כונן מערכת ההפעלה - המערכת לא תצליח לשמור minidump אחרי מסך כחול, מה שיקשה על הניתוח שלו.

לכן גם במחשב ישן עם דיסקים מכאניים, מומלץ לשים קובץ החלפה קטן על כונן המערכת ועוד אחד (גדול יותר) על הכונן האחר.

[OFFTOPIC/] :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, כשמדובר בשני דיסקים מכניים ...לכן גם במחשב ישן עם דיסקים מכאניים, מומלץ לשים קובץ החלפה קטן על כונן המערכת ועוד אחד (גדול יותר) על הכונן האחר.

[OFFTOPIC/] :)

אכן, במקרה שלי מעה"פ עולה ב SSD של 120GB שנרכש בקניה קבוצתית כאן,ו

ה SSD השני 256 מאחסן תיקיות משחקים ומשמש לעיבוד ורינדור קבצי מוטימדיה

ועליו נמצא גם קובץ ההחלפה.

אכב, לעיין בקובץ ה MINIDUMP הוא חסר משמעות לרוב המשתמשים.

ניסיתי פעם, פעמיים לעיין בתוכנו - המידע שרשום בו אינו למשתמש ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונחזור לנושא... :)

מה אני צריך לדעת עליו? האם אני צריך להגדיר הגדרות מיוחדות כדי לנצל אותו עד הסוף?

האם בתהליך ההתקנה של מערכת ההפעלה (win7 64bit) צריך להגדי הגדרות מיוחדות?

הגדרות שונות ב-bios?

בגדול, על מחשב מודרני, לרוב לא תצטרך לעשות כלום.

מה שחשוב הוא:

* שבקר הSATA מוגדר במצב AHCI ולא IDE/Compatibilty. את זה בודקים בBIOS. אם זה היה על IDE עד עכשיו - חבל, אבל בSSD ההבדל משמעותי הרבה יותר מאשר בדיסק מכאני.

* שהמחיצות בכונן הן -aligned (כלומר הסקטורים מיושרים לגודל 4KB - שוב, משהו די חסר משמעות בדיסק קשיח, אבל בלי ביצועי נפגעים מאוד). כל התקנת חלונות מאז מיישרת את המחיצות כמו שצריך (XP לא עשתה את זה).

כמו כן, ספציפית בכונני Evo ניתן להפעיל מצב RAPID (באמצעות התוכנה הנלווית של סמסונג), מה שהופך את הזכרון הראשי לcache של הSSD ומשפר ביצועים. לפחות בבנצ'מארקים זה מראה הבדלים עצומים (במיוחד בהעתקה טורית של קבצים גדולים). לא בטוח שזה משהו שמרגישים ביום-יום, אבל אם יש לך מספיק - אין סיבה לא להפעיל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...